Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Logitech Optical Gaming Mouse G400 - nadchodzi następca MX518

29 postów w tym temacie

Nie bez powodu dali oznaczenie G400. G500 wciaz jest zdecydowanie lepsza myszka co zreszta widac na gole oko i po specyfikacji.

Ile ona ma kosztowac? z 80-100? Bo jesli 180-200 to kazdy wybierze g500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysz na pewno będzie super. Logitech będzie miał tylko jeden problem z przekonaniem mnie do zakupu - moja MX518 dalej świetnie działa, po 6 latach od zakupu, i nie mam zamiaru kupować nowej myszki :)

[EDIT] @ StNimrod - to nie jest sprzęt do oglądania, zapewniam Cię ;) Poza tym gusta są różne. Nie wszyscy wolą tonę krzyczących bajerów i kolorowe ciapki. Dla niektórych kilka subtelnych linii i stonowany kolor, to piękno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież ta myszka jest identyczna jak moja mx518
szczerze mówiąc nie jest mi potrzebny lepszy sensor liczyłem raczej na mouse button 6
zastanawiałem sie nad zamianą mx 518 na g 700 ale nie wiem czy te programowalne klawisze działają tylko w mmo czy w każdej grze
nie gram w mmo a wydanie prawie 400 złotych żeby to sprawdzić jest bez celowe
jeśli ktoś ma g 700 będę wdzięczny za dokładne opisanie tych przycisków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 17:57, Headbangerr napisał:

Mysz na pewno będzie super. Logitech będzie miał tylko jeden problem z przekonaniem mnie
do zakupu - moja MX518 dalej świetnie działa, po 6 latach od zakupu, i nie mam zamiaru
kupować nowej myszki :)



Ja dalej mam MX510 (różni się od 518 jedynie laserem) i się skubana nie chce zepsuć :) Od dwóch lat próbuje ją wymienić ale nadal działa zajebiście wiec szkoda mi się jej pozbywać. Stanowczo MX510 i 518 to najlepsze produkty Logitecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 20:15, Fang napisał:

Ja dalej mam MX510 (różni się od 518 jedynie laserem) i się skubana nie chce zepsuć :)
Od dwóch lat próbuje ją wymienić ale nadal działa zajebiście wiec szkoda mi się jej pozbywać.


Dokładnie. Niepotrzebnie robią takie dobre te myszki - przecież to cholerstwo jest niezniszczalne ! XD Kupisz taką mychę i co - mają Cię z głowy na dekadę, albo i dłużej. Żaden interes ;) Boziu, czego ta moja mysz nie przeszła... upadków na podłogę to zaliczyła już chyba setki przez te 6 lat. I nawet nic się w niej nie poluzowało. Jest bardziej niezabijalna, niż Grigorij Rasputin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 20:34, Headbangerr napisał:

Dokładnie. Niepotrzebnie robią takie dobre te myszki - przecież to cholerstwo jest niezniszczalne
! XD Kupisz taką mychę i co - mają Cię z głowy na dekadę, albo i dłużej. Żaden interes
;) Boziu, czego ta moja mysz nie przeszła... upadków na podłogę to zaliczyła już chyba
setki przez te 6 lat. I nawet nic się w niej nie poluzowało. Jest bardziej niezabijalna,
niż Grigorij Rasputin ;)


Razer jak miał gorsze serie, to teraz ludzie im wypamiętuja ;)
Raczej dobrze jest produkować takie myszki.
jest przynajmniej sens wydawać wiecej jak 20zl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 17:57, StNimrod napisał:

Dlaczego myszki Logitecha wyglądają tak... przeciętnie? O.o

Pewnie dlatego, że to nie dzieło sztuki do wstawienia do galerii, tylko myszka :P Poza tym nie wiem gdzie Ty widzisz przeciętność - ja w G400 zauważam jedynie czystą esencję doskonałości wśród myszek ^_^ Gdyby tylko wprowadzili ją rok wcześniej, to brałbym ją zamiast G500. A mój tata cały czas ma w swoim komputerze moją starą G518 - najlepszy kształt myszki, jaki wynalazła ludzkość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MX518 już z rok czasu i też mi żadnych problemów nie sprawia, ale chciałem wymienić na Razer Imperator, i nawet mam pretekst, bo mój młodszy brat potrzebuje myszki, więc mu swojego Logitecha oddam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Gramowicze i Gramowiczki :)
Co według was będzie lepsze? Razer Imperator (ta odświeżona wersja 4G) czy Logitech MX518?
Różnica w cene jest spora i przemawia za Logitechem, ale Razer mnie nie zawiódł jak dotąd. (co prawda właśnie umarł mi Razer Lachesis ;P ale działał ładnie przez 3 lata)

Ktoś miał może jakieś doświadczenia z tymi myszkami (odnośnie Imperatora chodzi mi o wrażenia z obecnej edycji)?

PS: Wiem że jest specjalny temat o myszkach, ale tam nikt nie odpowiada, a tu może ktoś mi odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 19:22, darthork napisał:

jeśli ktoś ma g 700 będę wdzięczny za dokładne opisanie tych przycisków


Gry standardowo widzą tylko przyciski 1-5, choć i tak nie wszystkie gry. Ale bez problemu wszystko robisz od myszy strony, tj. w setpoincie robisz sobie profile dla gier w które akurat grasz i przypisujesz klawisze klawiatury wykorzystywane przez grę(bądź całe makra) do przycisków mychy. Do zmiany DPI można zostawić 1 przycisk, ustawić 2 DPI i wychodzi coś podobnego do tego przycisku snajperskiego z R.A.T.a Saiteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam MX518 i nigdy, nawet przez chwilę nie żałowałem ani złotówki wydanej na ten sprzęt. Kupiłem szmat czasu temu i użytkuję do dziś. Tylko jak dla mnie te zmiany niewiele wnoszą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 21:52, Cierpik182 napisał:

Drodzy Gramowicze i Gramowiczki :)
Co według was będzie lepsze? Razer Imperator (ta odświeżona wersja 4G) czy Logitech MX518?
Różnica w cene jest spora i przemawia za Logitechem, ale Razer mnie nie zawiódł jak dotąd.
(co prawda właśnie umarł mi Razer Lachesis ;P ale działał ładnie przez 3 lata)

Ktoś miał może jakieś doświadczenia z tymi myszkami (odnośnie Imperatora chodzi mi o
wrażenia z obecnej edycji)?

PS: Wiem że jest specjalny temat o myszkach, ale tam nikt nie odpowiada, a tu może ktoś
mi odpowie :)



Lepsze pod jakim względem ?
Jezeli chodzi Ci o jakosc to zdecydowanie MX518 - jak widzisz w komentarzach mysz jest bardzo solidnie wykonana, ma naprawde swietny sensor optyczny i jest tania jak barszcz jak na taki sprzet.
Jezeli lubisz magię liczb i kozacki wyglad to pewnie Razer bedzie dla Ciebie lepszy. :P
Ogolnie myszki Razera z aktualnym sensorem maja problemy z prawidłowym dzialaniem na niektorych podkladkach wiec radzilbym uwazac, poza tym Imperator mial zjeb.... lift off distance. Przy MX518 napewno sie na takie problemy nie natkniesz :) Ogolnie starsze myszki wcale nie sa gorsze od nowych modeli a w niektorych przypadkach nawet lepsze (np. MX518 czy Diamondback)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 20:38, Zgreed66 napisał:

Razer jak miał gorsze serie, to teraz ludzie im wypamiętuja ;)
Raczej dobrze jest produkować takie myszki.
jest przynajmniej sens wydawać wiecej jak 20zl :D


Jeśli mówić serio, no to sprawa oczywista, że niezawodność i solidne wykonanie przyciągnie więcej klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za odpowiedź :)
Pytam się, bo na myszkach się nie znam. Przesiadłem się kiedyś ze stareńkiej myszki z kulką ;) na Lachesis i po prostu wiem, że myszka Razera była super (co prawda gram na 1500DPI a nie maksimum - które dla mnie jest zbędne). Może akurat trafiłem na wyjątkowo solidny egzemplarz skoro wytrzymał 3 lata (czytałem że niektórym siadały po miesiącu...).

Słyszałem dużo dobrego o MX518 i chyba się na nią skuszę. Za 3 tygodnie koniec sesji, trzeba będzie wziąć się za zaległości :) Tylko jeszcze jedno pytanie. Poczekać na G400 czy brać MX518 w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to będę pierwszy mówiąc, że swego czasu zepsułem Mx 518. Wyślizgałem ślizgacze aż do jakiejś białej folii. Nauczka żeby używać materiałowej podkładki :/ Gdyby nie to, pewnie nadal bym jej używał. Mniej funkcjonalna niż np. g500, ale o wiele lepiej w dłoni leżała i łatwiej się fragowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MX518 używam od sierpnia 2008. Każdemu ją polecam. Jedyne jej wady to logo które się ściera. U mnie już całkiem go nie widać. I mogłaby się trochę mniej brudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować