Zaloguj się, aby obserwować  
kindziukxxx

My Little Pony: Friendship Is Magic (2010)

1898 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2015 o 19:41, Sand_Wraith napisał:

Cóż, byłbym niezmiernie ciekaw jakby potoczył się ten serial, gdyby Lauren dostała bezgraniczną
wolność twórczą, jednak jak wszyscy tutaj wiedzą, Hasbro zarabia na zabawkach, także
smutni panowie w garniturach w końcu musieli dołożyć swoje 3 grosze … i mamy Cadance.


Cadence i tak by była, ale nie jako alicorn. Teraz alicorny to jakaś produkcja masowa, a nie boskość.

Dnia 16.07.2015 o 19:41, Sand_Wraith napisał:

Lecz, czy serial stał się przez to niemożliwy do oglądania? Wg. mnie scenarzyści opanowali
niemal do perfekcji ślizganie się pomiędzy nakazami Hasbro, umiejętnie wplatając je w
fabułę.
Przykład – Finał 4 sezonu. Już widzę jak na jakimś ważnym spotkaniu zapadła decyzja,
Twilight ma mieć zamek … no i trzeba odświeżyć image Mane 6 (bo sprzedaż siada
:P)
Wszyscy wiemy jak twórcy z tego wybrnęli – epicką walką jak z Dragon Balla :D


Właśnie dla mnie ta walka to było to jedno z przegięć. Tak jak epizod z Derpy niszczącej ratusz miasta powinien być szczytem ustępstw wobec fandomu, tak walka M6 z changelingami w Canterlot Wedding winna być tym samym dla walk w FiM. To show kupiło mnie swoją spokojną formułą, a wielkie walki do niej nie należą.
Mogę spokojnie oglądać jeszcze te odcinki, w których nie jest eksploatowany motyw księżniczki Twi i całej tej otoczki. Mam jeszcze na oku odcinki z Power Ponies i Flutterbat (derpiboo jest pełne znakomitych artów o niej). Polecasz jeszcze jakieś w tym stylu?

Dnia 16.07.2015 o 19:41, Sand_Wraith napisał:

Powiem tak, każdy w MLP szuka czegoś innego, mnie osobiście zatrzymało to, że serial
był czymś zupełnie innym niż się spodziewałem. Autorzy totalnie mnie zaskoczyli na początku
i nadal to czynią, także serial wg. mnie nie stracił na swojej magii.


I chciałbym, żeby był taki, jaki był na początku. Za duży wpływ Hasbro i fandomu (a każdy tłum to mistrz chaosu i taki Discord mógłby robić notatki z jego działań) spowodował, że dla mnie doszło do zbyt wielu znaczących zmian. Meh, marudzę, ale po prostu nie lubię, kiedy ktoś na siłę próbuje poprawić coś, co już jest co najmniej znakomite.
PS. Z pomysłów autorów bardzo spodobała mi się idea Tantabusa, a do zainteresowania się nim skłonił mnie jeden z odcinków The Royal Sketchbook na Tumblrze. Dziwnym trafem w pewien sposób jest to bliskie wyjaśnieniu istoty Nightmare Moon w moim fanficu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 09:29, McFlash napisał:

Mam jeszcze na oku odcinki z Power Ponies i Flutterbat (derpiboo
jest pełne znakomitych artów o niej). Polecasz jeszcze jakieś w tym stylu?

Na spokojnie sobie wszystkie objerzyj, bo bedziesz miał luki fabuolarne :P A ze spokojniejszych to Maud Pie wg. mnie był ok.

A jak widziałeś cały czwarty sezon, to polecam to podsumowanie => https://www.youtube.com/watch?v=26HFqc5I24M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 08:57, McFlash napisał:

Czemu nikt mi nie powiedział, że Eile, ShadyVox i JanAnimations byli w Polsce?! Skandal!
https://www.youtube.com/watch?v=Zq3DntGdUNA

Wow... Takie sławy na naszym małym konwenciku. Ja miałem nadzieję się na GalaCon kopsnąć, ale te terminy letnie są dla mnie okropne...

Fajnie, że Jan pomimo problemów prawnych nadal kręci się w fandomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2015 o 13:28, Alamut napisał:

Po długiej przerwie powstał kolejny filmik od Flufflepuff... PROBABLY (ONE OF IF NOT)
THE BEST EPISODE EVER!

https://www.youtube.com/watch?v=20doefeSbek

Glory to the Hypnogator! xD


Co tak późno go obejrzałeś? :P Co do Fluffuramy to znakomicie wygląda Twi jako Professor Farnsworth i Tia jako Zap ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej, oglądał z was ktoś już nowe EQG?
> Jak dla mnie super a piosenki wymiatają.
Film na pewno nie dorównuje Rainbow Rocks, ale kawał fajnego, relaksacyjnego kina. No i jak tu go nie lubić, kiedy Sunset Shimmer w nim występuje! :3

Swoją drogą wygląda na to, że pierwotnie film miał być bardziej skupiony na postaci SS, ale wycofano się z tego pomysłu. Mam nadzieję, że dlatego, ponieważ chcą jej poświęcić czwarty film EQG. To byłoby świetne :)

A dla tych, co nie widzieli, są na jutubie wycięte sceny z filmu, w tym alternatywna wersja piosenki:
http://www.dailymotion.com/video/x3954p2_equestria-girls-friendship-games-deleted-scenes_fun

Trochę to smutne, że kreska jest jaka jest w EQG. To, jak bohaterki prezentują się na storyboardach wygląda o wiele, wiele lepiej niż finalny projekt. Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Film na pewno nie dorównuje Rainbow Rocks, ale kawał fajnego, relaksacyjnego kina. No
> i jak tu go nie lubić, kiedy Sunset Shimmer w nim występuje! :3
Co prawda nie oglądałem jeszcze żadnego filmu z serii, ale pseudo-alicorn ognia bardzo mi się podoba.

> Trochę to smutne, że kreska jest jaka jest w EQG. To, jak bohaterki prezentują się na
> storyboardach wygląda o wiele, wiele lepiej niż finalny projekt. Eh.
Tu masz rację, gdyby stylistyka była taka jak w "szkicach", to może bym się tak nie wzdragał by dać temu universum chociaż cień szansy O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tu masz rację, gdyby stylistyka była taka jak w "szkicach", to może bym się tak nie wzdragał
> by dać temu universum chociaż cień szansy O_O

A jak wyglądają na szkicach? EG w ogóle nie śledzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A jak wyglądają na szkicach? EG w ogóle nie śledzę.

O, tutaj Piciambeer wcześniej link wrzucił:
http://www.dailymotion.com/video/x3954p2_equestria-girls-friendship-games-deleted-scenes_fun

Strasznie to teraz nużące, że nie widać komu się odpowiada i nie dostaje powiadomienia o odpowiedzi...
Mata ankietę! xD
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować