Zaloguj się, aby obserwować  
Sztywny_pl

Duke Nukem Forever - temat ogólny

32 postów w tym temacie

Witam, wczoraj miała miejsce premiera (rychło w czas!) Duke Nukem Forever i aż zdziwiło mnie, że na forum nie ma jeszcze ogólnego tematu poświęconego grze.
Jak na razie jedynym większym babolem jakiego uświadczyłem jest grafika sprzed 4-5 lat...oprócz tego bomba :)
Zapraszam do dyskusji.

Oficjalna strona gry:
http://www.dukenukemforever.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co, można już kupić? Grał ktoś już w to ?
Dziś chyba widziałem w kiosku, że w CDA jest jakaś recenzja tego :)

Podałbyś chociaż wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 14:38, Smileyer napisał:

I co, można już kupić? Grał ktoś już w to ?

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz / AMD Athlon 64 X2 2.0 Ghz
Pamięć operacyjna: 1 GB
Karta grafiki: GeForce 7600 / Radeon HD 2600 (256 MB)
Dysk twardy: 10 GB
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 2.6 Ghz
Pamięć operacyjna: 2 GB
Karta grafiki: GeForce 8800 GTS / Radeon HD 3850 (512 MB)
Dysk twardy: 10 GB
System operacyjny: Windows XP / Vista /

Oprócz tego przyda się połączenie z internetem gdyż gra wymaga Steama :) Kupić można, grałem i gram :) prawdziwa stara szkoła, nawet niedzisiejsza grafika już tak nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma minutami skończyłem kampanię w DNF na poziomie Hard. Jak na grę która miała wyjść kilka lat temu to nie jest to zła gra. Nie jest to jednak coś wspaniałego na dzisiejsze czasy (i nie chodzi mi tylko o grafikę). Gra jest zbyt prosta na tym poziomie... może na insane będzie jakieś wyzwanie. Humor jest jak na grę o Duke''u przystało ale w pewnym momencie już miałem dosyć zboczonych podtekstów i dwuznacznych wypowiedzi czy sytuacji... choć niektóre były trafione i fajne to jednak co za dużo to nie zdrowo. Misja

Spoiler

w Strip Club''ie w śnie Duke''a to trochę niepotrzebny zapychacz... znaleźć popcorn, wibrator i prezerwatywę...

nie tego oczekiwałem po tej grze :)
Zuważyłem kilka ciekawych nawiązań do innych gier jak np. teksty Duke''a(mniej więcej takie):
Spoiler

"I hate Valve puzzles" czy "Duke one, Gears nothing"

:)
Nie da się w tej grze zgubić... otwarte są tylko te przejścia którymi mamy iść... a strzałki pokazujące drogę w misji na "otwartym" (przynajmniej w teorii otwartym) terenie to już przesada według mnie :)
Ogólnie gra nie jest zła i nie żałuje wydanych pieniędzy... przede mną jeszcze tryb insane, pozostałe achievementy i przetestowanie multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dzisiaj przechodzić DNF :]
Jak oceniam tytuł ? Dość dobrze ,bo efekt końcowy wyszedł lepiej niż się spodziewałem :]
Ogólnie gra trzyma poziom i klimat poprzedniej części ,więc jest spoko :]

Ciekawe ile teraz będziemy czekać na następną część xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie swoją kopię DNF zakupioną w Wirtusie z pre-ordera. Stąd moje pytanie - gdzie są te kody na bonusy big package? Nie widzę nigdzie nawet instrukcji jak aktywować te koszulki i pasek ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten temat to tak nie podchodzi pod temat ogólny o grze? - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2430&u=174

Co do gry to ja niestety nie mogę jeszcze przetestować bo razem z zasilaczem poszła mi 2 tygodnie temu płyta główna i dysk twardy a , że komputer zawiozłem znajomemu który rzekomo jest informatykiem to teraz muszę czekać bo to, że poszedł tez dysk zauważył po 2 tygodniach gdy mu nowy zasilacz przywiozłem.... no ale się rozpisałem kompletnie nie na temat :D

A czy tylko ja mam figurkę z minimalnymi (ale jednak) uszkodzeniami oraz lekko wybrakowana kostkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 18:50, Hommicide napisał:

Do gry potrzebne jest stałe połączenie z netem?


Gra jest na Steama... czyli,że można uruchomić w trybie offline i można grać tylko w single bez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie jest zła ze względu na tekstury czy na jakości wybuchów, ale u mnie przynajmniej, jest szpetna przez takie dziwne zamazanie. I nie, nie chodzi mu to o blury, tylko o dziwne smugi na obrazie, tak jakbym miał brudny monitor, chociaż jest czysty. Smugi te się nie ruszają, zawsze są takie same w tym samym miejscu, doskonale widać to w grze, gdy patrzymy na jasne niebo, albo na jakąś białą ścianę. Czasem jest to bardziej widoczne jako poziome linie na całym ekranie. Jest to naprawdę szpetne i nie mam pojęcia o co z tymi smugami chodzi, może to wina sterowników? Ktoś z was też tak ma? Jakby co to mój komp to Geforce 460 GTX, 4GB Ram, Intel Core I7, tak więc nie jest to sprzęt słaby. Dodam jeszcze, że czasami gra się ścina, ale objawia się to na zasadzie: stoję w jednym miejscu i rozglądam się, to strasznie coś chrupie, idę postacią metr dalej, oglądam się, wszystko maksymalnie płynne. Co to ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować