Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft MMO w produkcji?

53 postów w tym temacie

Dlaczego Blizz miałby nie dać rady nad tyloma projektami? Mając praktycznie nieograniczoną ilość gotówki z WoWa są wszechmocni. Zatrudni się więcej osób, założy nowe biura i jazda z koksem. W ich przypadku inwestycja na 100% się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 16:47, Laston napisał:

Dlaczego Blizz miałby nie dać rady nad tyloma projektami? Mając praktycznie nieograniczoną
ilość gotówki z WoWa są wszechmocni. Zatrudni się więcej osób, założy nowe biura i jazda
z koksem. W ich przypadku inwestycja na 100% się zwróci.


Dać rady, to pewnie dadzą. Tylko jaki jest sens trzymania trzech MMO na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 16:51, Zgreed66 napisał:

Dać rady, to pewnie dadzą. Tylko jaki jest sens trzymania trzech MMO na raz?


Ano taki że potencjalny "World of Starcraft" może powalczyć z EVE Online :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie może. Siła uniwersum Starcrafta nie leży w podróżach między planetami. WoS musiałby być nowym theme parkiem, inaczej nie zawierałby poza nazwą nic co fani SC pokochali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakoś za mną to nie przemawia, jednak nie jestem zagorzałym fanem serii, może
stąd ten pesymizm. Poza tym biorąc pod uwagę ile czasu oni robią każdą grę, fani poczekają
na "WoS" ładnych parę lat. Może potem podobna gra w uniwersum Diablo? Tutaj byłbym bardziej
zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW może kiedyś być za darmo, tzn. bez abonamentu, ale to chyba jak skończą wszelkie planowane dodatki, gra straci na popularności, a na rynek wprowadzą jakieś nowe MMO, które będzie wtedy rządzić. W każdym razie Morhaime czy tam Pearce sugerował, że tak może się stać, ale to jeszcze śpiewka przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 16:55, Koski napisał:

Ano taki że potencjalny "World of Starcraft" może powalczyć z EVE Online :)

o.O
Że niby jak?! Produkt Blizzarda (mistrzowie theme-pakru) kontra CCP (mistrzowie sandboxa)... ok. Zupełnie szczerze - jak to sobie wyobrażasz (biorąc pod uwagę zupełnie inne podejście graczy z tych communities do kwestii MMO)? Równie dobrze możesz sugerować, że powstające MMO na licencji World of Darkness będzie konkurować z WoW''em... a nikt w CCP chyba nie jest aż tak nienormalny, by się tego podjąć i jednocześnie zniszczyć ich własny projekt.

Przy czym nie neguję tu tego, że plany na tzw. WoS mogą istnieć i to bardziej konkretne niż indywidualne przemyślenia ludzi z Zamieci. Ale konkurencja z EVE? Naaah...

EDIT:
Jedno co tu jest ewentualnie możliwe, to konkurencja między Dust 514 i WoS... czyli rynek mikrotransakcji i konsolowych MMO-FPS. Słabo to brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda trochę, panowie z Blizzarda mogliby dogadać się z panami z Games Workshop i stworzyć World of Warhammer 40k, w końcu to universum bogatsze, pełniejsze i ciekawsze niż to Starcraftowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 16:51, Zgreed66 napisał:

> Dlaczego Blizz miałby nie dać rady nad tyloma projektami? Mając praktycznie nieograniczoną

> ilość gotówki z WoWa są wszechmocni. Zatrudni się więcej osób, założy nowe biura
i jazda
> z koksem. W ich przypadku inwestycja na 100% się zwróci.

Dać rady, to pewnie dadzą. Tylko jaki jest sens trzymania trzech MMO na raz?


LOL, 3x wiecej kasy z abonamentow i ogolnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie zlot urażonych i krzyczących typowe hasło
"Nie chcesz grać, nie kupuj" Dlatego będę musiał na wstępie napisać że mnie kasa nic nie obchodzi.
Rzecz nabyta, a że jedni są zawistni do bólu i nie widzą nic poza tym, to już indywidualna sprawa.

Napiszę tylko tyle:
Mam duży szacunek do tej firmy, za gry które nam dali przez ostatnie 20 lat. Za serie w które ciupałem bez końca i do których wracałem po latach (czasem po miesiącach)
Mówię tu o wszystkich grach z serii - Warcraft, Starcraft i Diablo. Wszystkie z nich wyróżniały się odmiennym unikalnym klimatem.
Warcraft - krwawa bajka o rycerzach i orkach. Starcraft - Science Fiction ze świetną, głęboką fabułą no i Diablo - Gothic fantasy w niegościnnym i mrocznym Sanktuarium.
Wszystkie serie sobie ceniłem i na nich sie wychowałem. Dlatego powiem tyle - kasa kasą, OK - z czegoś trzeba żyć. Ogólnie inwestycja musi sie zwrócić, jak tu ktoś pisze. Ale nie podoba mi się to co się obecnie dzieje. Wiadomo co ich obchodzi zdanie jakiegoś szaraczka, ale moja opinia jest taka że jeżeli te spekulacje są prawdą, to cały ten mój szacunek do nich zniknie jak g@#.... w czarnych jak smoła odmętach szamba.
Warcraft został rytualnie poćwiartowany... nie trawię tego całego MMO i nie rozumiem zachwytu nad taką rozgrywką. Dla mnie jest to po prostu puste... nudne i bez polotu. OK - przecież nikomu nie zabronię w to grać, wydawać na to kasy i ekscytować się tym... tyle tylko że po prostu nie mogę znieść tego jak można było kontynuować fabułę rozpoczętą w poprzednich (prawdziwych) odsłonach tego cyklu w MMO. Żeby chociaż fabuła była w miarę normalna... gdzie tam. Dziwię się że to właśnie Blizz wymyślił takie idiotyzmy.
Jeżeli Sc MMO powstanie, to oczywiście fabuła z trylogii pójdzie dalej tym torem (tak jakby nie można było w tym uniwersum wymyślić czegoś nowego)

Co miałem powiedzieć o wowie, powiedziałem. Ale oczywiście nie jest to główny powód mej irytacji. Jakiś czas temu Blizz powiedział że fuzja z Acti nie oznacza w żaden sposób ingerencji w ich produkty.
Hmm... to dlaczego tak niepokojąco czuję tutaj pazerny wpływ prezesa Activi$ion który w jakże wybitny i analogiczny sposób zarzyna Coda - serię którą też kiedyś uważałem za jedną z lepszych w jakie grałem.
Abonament... dzielenie gier na trzy czesci... 3 mmo naraz!?

Z resztą już walić tę kasę, nie kupuję ani coda, ani nie płacę abonamentów za gry, bo czegoś takiego nie uznaję. Płacić to ja mogę za prąd, za wodę i telefon. Nie chcę, nie kupuję.
Tylko niestety widząc po tym gdzie to wszystko zmierza, zaczynam się niepokoić że kolejna seria pójdzie pod nóż i jak to pięknie ujął Ekonochrist - umrze w odmętach azjatyckiego kiczu.
Nie ukrywajmy. Styl z Wowa zaczyna niebezpiecznie przesiąkać przez pozostałe projekty ze stajni Blizza. Tak jakby nie potrafili tego wszystkiego od siebie oddzielić.
Tak naprawdę Sc2 już odczuło jego wpływy. Może chodzi o grafikę... nie wiem, może chodzi o fabułę (zaczyna przypominać bezczelną kalkę z Wara3 - ale nie oceniam bo jeszcze 2 czesci, to moze mnie zaskoczą) też nie wiem.

Te gry po prostu... tracą swój klimat. Liczę teraz że DIII choć w połowie zachowa ten sam nieziemski klimat który towarzyszył poprzednim odsłonom cyklu. Chcę ponownie odczuć tą samą atmosferę. Jak na razie wygląda to wszystko bardzo obiecująco.
Choć Starcraft 2 był grą bardzo dobrą... to jaj nie urwało niestety. Robienie z tego MMO, w żadnym stopniu serii nie pomoże. Kasa będzie na pewno...

Ale kasa jak już wcześniej ująłem - rzecz nabyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 18:06, Valium napisał:

LOL, 3x wiecej kasy z abonamentow i ogolnie?


Myslisz, ze tak o sobie nagle 3x wiecej osob zacznie grać w ich mmo? LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ci dalej swoje... Już dawno Blizzard potwierdził, że będzie to nowe uniwersum. Nie będzie to ani Diablo, ani Warcraft, ani Starcraft. A informacji zasłyszane od "przedstawiciela branży" można sobie o kant tyłka rozbić. Wątpliwe też aby ładowali się naraz w 2 kolejne mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować