Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Duke Nukem Forever: mnożą się kontrowersje wokół trybu Capture the Babe

32 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2011 o 09:10, Reddi napisał:

Albo klepanie po tyłku uważamy za sposób okazywania uczuć godny neandertalczyka.


Dokładnie... no ale jak się nie umie inaczej okazać zainteresowania... ;)

Ja tam kontrowersji w tej grze z tym elementem nie widzę... akurat Duke to na pewno nie robi tego żeby sobie ulżyć i się wyżyć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duke to kicha. 12 lat czekania i sami producenci wiedzą, że lipa im wyszła na maxa. Tak więc, wrzucimy klepanie po tyłkach byle by coś pisma brukowe pisały, bo przykre jest to ale fachowa branża piśmiennicza niestety po napisaniu jednej recenzji na poziomie 4/10 zapomni o tym tytule. Także kręcimy reklamę byle by jak najwięcej ludzi nabrało się na nowego Księcia. To tyle ode mnie :/ Masakra i tyle. A miało być tak pięknieeeee ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kasq
Rock of Ages http://www.youtube.com/watch?v=hUbTVZ_6AOg&feature=player_embedded
Jest szansa na humor, rozwałkę, nawet rozwalenie genitaliów Dawida i jak widać wiele nawiązań do kultury współczesnej oraz sztuki i historii. Ta gra ma osiągnąć sukces na wszystkich polach na których zawiódł nowy Duke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że w wielu grach można kobiecie głowę odstrzelić, tudzież odrąbać to jest ok, ale danie klapsa to już przemoc. :/
Parodia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 13:43, Psysiu napisał:

Że w wielu grach można kobiecie głowę odstrzelić, tudzież odrąbać to jest ok, ale danie
klapsa to już przemoc. :/ Parodia!


Najwyraźniej moraliści wolą, by kobieta nie cierpiała i zginęła szybko, niż by ją katować klapsami. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 22:51, buggeer napisał:

A ja nie jestem taki pewny, czy protestują tylko feministki i skrajni prawicowcy. Polityczna
poprawność zaczyna powoli zmieniać się w religię. Co więcej paleni na stosie są nie tylko
politycy ale także zwykli ludzie. Ja zostałem wczoraj "ostro zbesztany" przez znajomą
za użycie słowa murzyn. A przecież w polskim języku jest to zwykłe określenie osoby czarnoskórej
i sam też użyłem go zupełnie neutralnie. W polskim języku pejoratywne są określenia typu
"białas", "czarnuch", "żółtek". A murzyn jest neutralny. Może należałoby też przestać
mówić o indianach? Najlepsze jest "poprawne" określenie murzyna - afroeuropejczyk...
Niektórzy ludzie chcą być świętsi od papieża i trochę przesadzają. Media po prostu na
tym żerują i robią darmową reklamę Duke''owi:)

Coś w tym jest. Najpierw zacząłem się spotykać z pisaniem słowa "murzyn" zawsze wielką literą - nie wiedzieć czemu. Potem okazało się, że nagle jest obraźliwe, czego też nie rozumiem. A co do"afroeuropejczyka" - ja w telewizji już słyszałem jak o murzynach mieszkających w Polsce mówią "afroamerykanin". Ot, taka moda ze Stanów przyszła. :P

A co do samego materiału - ja tam nie widzę nic zdrożnego w takim trybie. Przecież to jest zrobione dla jaj raczej, a nie żeby komuś ubliżyć. Niedługo zaśmianie się z jakiegokolwiek dowcipu będzie ścigane i potępiane, bo a to obrażamy Kowalskich, a to blondynki, a to lekarzy, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 22:51, buggeer napisał:

Ja zostałem wczoraj "ostro zbesztany" przez znajomą za użycie słowa murzyn.
A przecież w polskim języku jest to zwykłe określenie osoby czarnoskórej
i sam też użyłem go zupełnie neutralnie. W polskim języku pejoratywne są
określenia typu "białas", "czarnuch", "żółtek". A murzyn jest neutralny.


"Murzyn" jest neutralny, ale istnieje również i negatywne znaczenie. Literaci próbowali mu nadać pozytywne konotacje np. Julian Tuwim w wierszyku pt. "Bambo".

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
Czarną ma skórę ten nasz koleżka.

Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej Pierwszej czytanki.

A gdy do domu ze szkoły wraca,
Psoci, figluje - to jego praca.

Aż mama krzyczy: "Bambo, łobuzie!"
A Bambo czarną nadyma buzię.

Mama powiada: "Napij się mleka",
A on na drzewo mamie ucieka.

Mama powiada: "Chodź do kąpieli",
A on się boi, że się wybieli.

Lecz mama kocha swojego synka,
Bo dobry chłopak z tego Murzynka.

Szkoda, że Bambo czarny, wesoły,
Nie chodzi razem z nami do szkoły.

---------

Prawda, że sympatyczne? ;) Niestety, potoczne sformułowanie jest często używane pejoratywnie i stąd "Murzyn" w całości jest "zaokrąglany" przez wielu ludzi jako zwrot negatywny. "Murzyn" to m. in. określenie osoby, która jest wykorzystywana w pracy. Powiedzenie "Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść" mówi właściwie wszystko. Dzisiaj chyba bardziej pasowałby w to miejsce Chińczyk, ale co tam. Pamiętasz "Alternatywy 4" i wizerunek tamtejszego czarnoskórego sąsiada? ;) "Znajdź pan sobie innego Murzyna". Reasumując: słowo "Murzyn" bezpośrednio wiąże się z dawnym stereotypem czarnoskórego analfabety, wykorzystywanego do czysto fizycznej niewolniczej pracy. Trzeba jeszcze wiele czasu, by ten stereotyp się zmienił. Realnie rzecz biorąc nie sądzę, by w programach informacyjnych/opiniotwórczych "Murzyn" zagrzał miejsce. Jest on po prostu politycznie niepoprawny, a jego użycie, często zupełnie niesłusznie, uznaje się za przejaw rasizmu lub, co najmniej, resentymentu. Podobnie jest z Cyganem - Romem. "Kowal ukradł, Cygana powiesili". Tu mam z kolei stereotyp złodzieja i włóczęgi, który w żaden sposób nie asymiluje się ze społecznością lokalną, tylko podróżuje ze swoim taborem. Jak wiadomo, Cygan żyje w brudzie, żebra, wróży ewentualnie śpiewa przy ognisku. Lobby cygańskie zaczęło wywierać spory wpływ na media, bo jeszcze nie tak dawno "Cygan" był używany w TV, teraz mamy już tylko Roma. Mało tego: doszliśmy do prawdziwego kuriozum, bo TVP2 potrafi zrobić transmisję z Festiwalu Kultury Romskiej organizowanego pod hasłem "Graj piękny Cyganie". Paranoja.

BTW - ktoś wspomniał o pisowni - jest na to stosowna reguła ortograficzna:
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629384

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:04, Vojtas napisał:

> Że w wielu grach można kobiecie głowę odstrzelić, tudzież odrąbać to jest ok, ale
danie
> klapsa to już przemoc. :/ Parodia!

Najwyraźniej moraliści wolą, by kobieta nie cierpiała i zginęła szybko, niż by ją katować
klapsami. ;)))

>
Chodzi głównie o to, że one w skrytości ducha o tym marzą, tylko wstydzą się przyznać :P. Ratunek z rąk mięśniaka i klapsy. I to je wpienia najbardziej.

Drugą rzeczą, która je wpienia najbardziej, to że kobiety przeważnie gotują, ale najlepszymi kucharzami są faceci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować