Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bhatia: Modern Warfare 3 wyraźnie pokona Battlefielda 3

85 postów w tym temacie

to sie analitycy moga zdziwic bo ja osobiscie kupowalem poprzednie czesci CoD''a, battlefielda nie ruszalem, a teraz chce zrobic na odwrot. Podobnie chce zrobic wielu znajomych wiec niech sobie przewiduja dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co nie jest dzisiaj kotletem? Aby gra nie była odgrzanym kotletem musiała by zmienić całkowicie swój system, tj. BF musiał by przejść na 3rd PersonShooter a CoD zmianić się w platworówkę.. Lub przynajmniej zmienić czas w którym gra się toczy np za sto lat lub sto lat wstecz - mi by się to nie podobało.

Ok, jak narazie w CoD widzę tylko nowe mapki i banalną otoczkę fabularną która się zmienia z roku na rok. Za to BF to całkiem inna sprawa, Nie wychodzi co prawda co roku- ale za to dodatki jak Vietnam do BC2 to mówi samo za siebie. BF3 to przełom, jak zwykle. Animacje postaci bardzo realistyczne, poprawa z poprzedniej części spora, z filmików widać że bronie też są bardziej dopracowane, dynamiczne oświetlenie.. nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki to daje efekt, tekstury.
CoD jest dobry w swoim rodzaju, wiadomo ze więcej jest takich ludzi którzy grają sporadycznie (np. konsolowcy) niż takich którzy chcą się zagłębić w grę i dać się ponieść. Taka prawda, dlatego CoD jest i pozostanie zwykłą nawalanką, w której develomperzy będą dodawać jakieś ekstrawaganckie bonusy jak rzucanie siekierą(lol), a BF (mam nadzieję) pozostanie taki jaki jest i będzie się polepszał z roku na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 22:31, IMPARTIAL92 napisał:

A co nie jest dzisiaj kotletem? Aby gra nie była odgrzanym kotletem musiała by zmienić
całkowicie swój system, tj. BF musiał by przejść na 3rd PersonShooter a CoD zmianić się
w platworówkę..

Nie koniecznie, wystarczyło by:
-więcej "sandboxowości"- rozumianej jako odwrót od skryptów i niewidzialnych ścian na rzecz większej swobody (nie musi być zaraz Operation Flashpoint) i "dorobionego" AI (takie miał już F.E.A.R., więc to nie wymagania wzięte z kosmosu). A spójność fabularną w "wojskowej" grze nie trudno osiągnąć bez udziału skryptowanych AI/eventów: oddal się za bardzo od drużyny/nie wykonaj rozkazu i czeka cię sąd polowy(oczywiście oznaczało by to game over dla gracza, który "tak se gra":)
-trochę America''s Army -podział na klasy (znacząco się różniące) i bardziej zorganizowany teamplay w multi, może nawet coop w Single (a co dopiero przechodzenie gry jako inna klasa!)
-silnik fizyczny o sporych możliwościach (podobno BF3 już go ma)...
-...pojazdy na polu walki też

Dnia 14.06.2011 o 22:31, IMPARTIAL92 napisał:

Lub przynajmniej zmienić czas w którym gra się toczy np za sto lat lub sto lat wstecz - mi by się to nie podobało.

To by była zmiania fabularna: czyt. żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wyczaił to w komentarzach pod jednym z filmików na youtubie, mam nadzieję, że tego tu nikt jeszcze nie wstawił:

CoD: There''s a camper behind the wall!!!
Battlefield: WTF is a wall?!

Zjechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość tej wojny. Mam również wrażenie, że takie newsy są od tego by odciągnąć uwagę od tego co się naprawdę dzieje, o czym nikt nie pisze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 21:36, Henrar napisał:

> Ale po wydaniu Mw3 to już chyba naprawdę będą musieli przysiąść do czegoś nowego.
Co
> tak naprawdę ma Acti?
Ma WoWa i pozostałe gry Blizzarda. Inni wydawcy daliby się pociąć o taki line-up.


Nie masz bladego pojęcia o czym mówisz, Blizzard i Activision po prostu tylko należą do Vivendi, nie współpracują ze sobą przy tworzeniu gier i są niezależne od siebie. Co ma Activision w takim razie? Same odgrzewane kotlety: Call of Duty, Spyro, Crash, Tony Hawk itd, czyli same starocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 10:04, Azvar napisał:

Nie masz bladego pojęcia o czym mówisz, Blizzard i Activision po prostu tylko należą
do Vivendi, nie współpracują ze sobą przy tworzeniu gier i są niezależne od siebie. Co
ma Activision w takim razie? Same odgrzewane kotlety: Call of Duty, Spyro, Crash, Tony
Hawk itd, czyli same starocie.

Activision i Blizzard to oddziały Activision-Blizzard, należącego do Vivendi. Pewna (ogromna patrząc na dochody) różnica.
Skoro serie Activision to same starocie, to czym można nazwać serie EA, Ubisoftu i całej reszty? Nowych marek prawie nikt nie ma.
Zapominasz też, że Activision ma Sledgehammer Games i Bungie i ma dostać (od tych ostatnich przynajmniej) nową produkcję. Ma też Prototype''a od Radicala. A sama spółka Acti-Blizz ma do tego jeszcze produckje Blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy aż tak na grafice, bo dużo gier jest starych z przeciętną grafiką ale z bardzo fajną fabułą, a CoD ma fabułę taką średnią i mogliby popracować trochę nad grafiką, bo wiele gier już ma świetną lub bardzo dobrą (np. Crysis 2, Killzone 3, zbliżający się Battlefield 3 i Rage). A pewnie Activision nie stara się o grafikę, bo wie, że ich grę i tak kupią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie może czasami innych określeń niż "odgrzewany kotlet"? ;) Powtarzacie to tak często, że jeszcze trochę i przestane jadać jakiekolwiek kotlety ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 22:20, Thanlis napisał:

to sie analitycy moga zdziwic bo ja osobiscie kupowalem poprzednie czesci CoD''a, battlefielda
nie ruszalem, a teraz chce zrobic na odwrot. Podobnie chce zrobic wielu znajomych wiec
niech sobie przewiduja dalej.

Jeżeli nie masz więcej niż 10 mln znajomych, to raczej nic nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 21:13, Kreek napisał:

O Kurna...

Polscy fani bfa, Wy może lepiej nic nie piszcie? Autentycznie przerażają mnie niektóre
posty. Swoją drogą plebs ostatnio, wymyślił sobie 2 hasełka - to jedno dotyczy amerykanów
oraz ich ilorazu interligencji(ciekawe skąd nagle u polaków takie oświecenie na temat
życia rozrywkowego w USA?) a także "dzieci coda". Chyba już czas najwyższy, patrząc właśnie
na ten wątek, co nieco przekształcić to określenie na "dzieci battlefielda".

A EA już na uboczu przygotowuje sobie misterny plan "własnego" sezonowego pykadełka o
tematyce wojennej. Ale cwaniaki, mają przynajmniej 2 marki w zanadrzu(moh i bf), więc
mogą na przemian je wydawać. Szkoda tylko, że nowy MOH będzie działał na Frostbite 2.0,
osadzony we współczesnym konflikcie, na bliskim wschodzie, oraz z multiplayem "cod+bf".
Krótko mówiąc: Klon. Za parę lat będziecie pluć jadem w stronę EA, za to, że odgrzewają
kotlety,wspomnicie moje słowa.

Tylko mi się wydaje, że CoD jest klonem MoH? To by chyba było dość logiczne ze względu na daty wydania i historię migracji producentów między EA i Acti. No ale w końcu jestem dzieckiem BF i sam to sobie wymyśliłem. Czas na drugą porcję prozacu dzisiaj... nom nom nom, aaaachhhh, pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 13:39, hans_olo napisał:

Tylko mi się wydaje, że CoD jest klonem MoH?


Był klonem starych MoHów - trudno się dziwić, skoro IW zostało założone przez byłych członków 2015. Teraz to nowy MoH jest klonem CoDa. Historia zatoczyła koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 13:46, Henrar napisał:

Był klonem starych MoHów

No właśnie mówię przecież. To, że zmieniły się realia czasowe gry, nie jest tutaj przedmiotem dyskusji. Chodzi o gameplay, który zasadniczo w CoD się nie zmienił od czasu sklonowania pierwszego MoH. Tymczasem zarówno, MoH jak i BF przechodzi wciąż dość dynamiczny proces ewolucyjny. Czasami prowadziło to do porażek (airborne bardzo innowacyjny, lecz zbyt krótki, mało oferował), a czasami do sukcesów (frostbite w BC2, to jest to, co tygryski lubią najbardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj taki mały test popularności
http://i.imgur.com/dSlaK.jpg
Z kolei google trends przewiduje dość wyrównane szanse
http://www.google.com/trends?q=modern+warfare+3%2C+battlefield+3&ctab=0&geo=all&date=2011&sort=0
Dla porównania różnica między zapytaniami o MW2 i BC2 była kolosalna:
http://www.google.com/trends?q=modern+warfare+2%2C+bad+company+2
EA może spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehm, to jest porównanie gameplaya MW3 z jakiejś francuskiej strony do gameplaya z oficjalnego konta Battlefielda :)
A zainteresowanie grami=/=sprzedaż i obaj o tym wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 14:28, Henrar napisał:

Ehm, to jest porównanie gameplaya MW3 z jakiejś francuskiej strony do gameplaya z oficjalnego
konta Battlefielda :)

Ja tego porównania nie robiłem. Z resztą jak wziąć oficjalne filmiki, to wtedy oglądalność jest nadal bardzo podobna między obydwiema produkcjami.

Dnia 15.06.2011 o 14:28, Henrar napisał:

A zainteresowanie grami=/=sprzedaż i obaj o tym wiemy.

Wbrew pozorom zależność jest bardzo liniowa. Udowodnił to pojedynek MW2 vs BC2, dlatego też zamieściłem oba trendy. Statystyki rządzą się pewnymi prawami. Dla bardzo dużych pomiarów, gdzie w grę wchodzą milionowe proporcje, odzwierciedlenie będzie bardzo wyraźne. To co napisałeś, to tak jakby twierdzić, że wszyscy studenci są w stanie u jednego profesora zaliczyć na 5 za pierwszym razem. Nie ma takiego profesora, a rozkład ocen będzie normalny. Statystyki nie pokonasz, choć byś nie wiem jak bardzo chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że MW3 znajdzie więcej odbiorców jest pewne gdyż:
A) (biorąc pod uwagę wersje PC) gra na starym silniku prawdopodobnie spokojnie odpali na sprzętach sprzed 2 lat
B) Gra jako produkt dla ludzi pełnoletnich, tak naprawdę jest kierowana do ludzi w wieku do 15 lat xD
C) BF3 dla takich ludzi jest zbyt "poważne" i za mało "kinowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 17:19, Alehor napisał:

B) Gra jako produkt dla ludzi pełnoletnich, tak naprawdę jest kierowana do ludzi w wieku
do 15 lat xD


A BF to co? Dla dorosłych niby? W obu grach jest taka sama dzieciarnia.

Dnia 15.06.2011 o 17:19, Alehor napisał:

C) BF3 dla takich ludzi jest zbyt "poważne" i za mało "kinowe"


Widziałem gameplay. On jest filmowy a to wystarczy, by przyciągnąć ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować