• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kiczka116

Sieć LAN pomoc- temat ogólny :) [Rozwiązany]

Pytanie

Witam, chce sobie pograć z bratem w multiplayer przez sieć lan. Mam komputer stacjonarny z WinXP, i netbooka z Win7-starter. Chce założyć sieć lan, mniej więcej wiem co i jak ale mam kilka pytań.
Czy jak zrobię tą sieć, a nie mam internetu to będzie lan działał? Jeśli tak to jak to sprawdzić?
Po podłączeniu kabla z kompa do netbooka jest jest jakiś problem tz.pisze taka chmurka w rogu ,,ograniczenie lub brak łączności'''', co zrobić żeby tego nie było. A znowu na netbook''u jak chce dodać do tej samej grupy roboczej w której jest komp to wyświetla się okno i nie da się nic zrobić ;/-trochę Win 7,nie mogę ogarnąć. PROSZĘ O POMOC:)

Ps. będę wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

26 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.06.2011 o 15:46, kiczka116 napisał:

Chce założyć sieć lan, mniej więcej wiem co i jak ale mam kilka pytań.

Czyli co wiesz? Internet nie jest potrzebny do LANu. A aby sprawdzić czy działa w Start->uruchom wpisz "cmd" a później "ping ip_drugiego_komputera". Jak pakiety dochodzą, to działa, jak nie, to nie. Poza tym czy ręcznie poustawiałeś bramy itp? W internecie jest milion poradników na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2011 o 16:11, rob006 napisał:

> Chce założyć sieć lan, mniej więcej wiem co i jak ale mam kilka pytań.
Czyli co wiesz? Internet nie jest potrzebny do LANu. A aby sprawdzić czy działa w Start->uruchom
wpisz "cmd" a później "ping ip_drugiego_komputera". Jak pakiety dochodzą, to działa,
jak nie, to nie. Poza tym czy ręcznie poustawiałeś bramy itp? W internecie jest milion
poradników na ten temat.


Wiem, że trzeba ustawić adres ip na jednym i drugim kompie ale inny, tylko maske podsieci taką samą.;)


>Potrzebujesz kabla który jest scrossowany -> > http://www.archonmagnus.com/mods/crossOverCab...Diagram2.jpg

Wiem, i mam taki kabel.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

więc tak zrobiłem już wszystko jak powinno być, ale a ping sprawdzam na netbooku to wszystko działa, ale gdy sprawdzam na stacjonarnym no to pisze cyt. ""UPŁYNĄŁ LIMIT CZASU ŻĄDANIA"" wie ktoś jak temu zaradzić ???
dodam jeszcze, że gdy mapuje dysk tz. udostępniam go z kompa do netbooka to netbook go widzi, a jak na odwrót to jest kicha, i nic nie widzi.:( Morze ktoś ma lub miał taki problem ??? i potrafi go rozwiązać?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2011 o 23:05, kiczka116 napisał:

więc tak zrobiłem już wszystko jak powinno być, ale a ping sprawdzam na netbooku to wszystko
działa, ale gdy sprawdzam na stacjonarnym no to pisze cyt. ""UPŁYNĄŁ LIMIT CZASU ŻĄDANIA""
wie ktoś jak temu zaradzić ???


Może firewall coś blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2011 o 12:03, rob006 napisał:

> więc tak zrobiłem już wszystko jak powinno być, ale a ping sprawdzam na netbooku
to wszystko
> działa, ale gdy sprawdzam na stacjonarnym no to pisze cyt. ""UPŁYNĄŁ LIMIT CZASU
ŻĄDANIA""
> wie ktoś jak temu zaradzić ???

Może firewall coś blokuje.



oo może, mam nadzieję, że coś to pomoże, ale proszę o kontynuowanie tematu.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2011 o 14:37, L33T napisał:

A oba komputery są w tej samej grupie roboczej ?


tak są, nawet już myślałem właśnie, że nie, ale ustawiałem na początku.;) Więc nie wiem o co kaman.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mógłbyś pokazać wynik polecenia "ipconfig" na obu komputerach? Kiedyś miałem podobny problem i okazało się, że dwie różne karty sieciowe miały ustawione to samo IP i komputer się gubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2011 o 21:22, MacFlay napisał:

A mógłbyś pokazać wynik polecenia "ipconfig" na obu komputerach? Kiedyś miałem podobny
problem i okazało się, że dwie różne karty sieciowe miały ustawione to samo IP i komputer
się gubił.



ok spoko;) ale jutro to zrobię bo dziś nie dam rady.;)
Ale wpisać komendę ipconfig /all czy same ipconfig??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2011 o 22:45, MacFlay napisał:

Samo ipconfig starczy ;)



proszę, mam nadzieję, że to pomorze :)
1PC i 2netbook
Ps. dodam jeszcze, że wcześniej miałem tą samą maskę podsieci jak w sieci bezprzewodowej i była lipa, teraz zmieniłem i jest to samo. Nawet adresy IP miałem wcześniej 192.168.0.1(PC) i 192.168.0.2(Netbook), i nic ;/

20110618135051

20110618135059

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz ustawić bramy - na obu komputerach powinny być takie same (adres IP jednego z komputerów).
A maskę podsieci najlepiej ustaw tak jak w bezprzewodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ustawienia wyglądają dobrze, zmiana maski podsieci czy ustawienie bramy domyślnej nic nie zmieni, testowałem podobne ustawienie i wszystko jest ok. Firewall dezaktywowałeś na obu komputerach czy tylko na jednym?
Udało mi się odtworzyć podobny przypadek, jeśli na komputerze z 7 firewall był aktywny. Wystarczy wyłączyć zaporę dla sieci publicznych lub zezwolić na połączenia przychodzące. Niestety, nie pomogę Ci utworzyć reguły pozwalającej na przepuszczenie tylko tego połączenia, z 7 korzystam tylko do gier i zaporę po prostu wyłączyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2011 o 15:18, MacFlay napisał:

Ustawienia wyglądają dobrze, zmiana maski podsieci czy ustawienie bramy domyślnej nic
nie zmieni, testowałem podobne ustawienie i wszystko jest ok. Firewall dezaktywowałeś
na obu komputerach czy tylko na jednym?
Udało mi się odtworzyć podobny przypadek, jeśli na komputerze z 7 firewall był aktywny.
Wystarczy wyłączyć zaporę dla sieci publicznych lub zezwolić na połączenia przychodzące.
Niestety, nie pomogę Ci utworzyć reguły pozwalającej na przepuszczenie tylko tego połączenia,
z 7 korzystam tylko do gier i zaporę po prostu wyłączyłem ;)



wyłączyłem tą zaporę dla sieci publicznych całkiem i nadal nic. Próbowałem na różne sposoby i lipa :)
Coś mi się wydaję, że tu tylko jakiś informatyk, który zajmuje się siecią by może coś zdziałał :/

>Musisz ustawić bramy - na obu komputerach powinny być takie same (adres IP jednego z komputerów).
>A maskę podsieci najlepiej ustaw tak jak w bezprzewodowej.

lipa, również nic!!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
W skrócie - komputer z Windows 7 widzi XP-ka (czyt. może go pingować?) a na odwrót nie?
Coś ci podpowiem - Windows 7 ma nieco inny system grupy roboczej niż Windows XP. I trzeba go przestawić na to co Windows XP rozpoznaje. Jako że siódemki nie mam to będę jechać trochę na wyczucie i mogą się pojawić błędy w tłumaczeniu:
Start->Panel sterowania->Centrum sieci i udostępniania->kliknij na link który jest poniżej poniżej "wyświetl aktywne sieci". W następnym okienku wybierz grupa robocza (podejrzewam że wcześniej było grupa domowa). Rzecz jasna na obu kompach powinna się nazywać tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.06.2011 o 05:26, ziptofaf napisał:

/.../
W skrócie - komputer z Windows 7 widzi XP-ka (czyt. może go pingować?) a na odwrót nie?
Coś ci podpowiem - Windows 7 ma nieco inny system grupy roboczej niż Windows XP. I trzeba
go przestawić na to co Windows XP rozpoznaje. Jako że siódemki nie mam to będę jechać
trochę na wyczucie i mogą się pojawić błędy w tłumaczeniu:
Start->Panel sterowania->Centrum sieci i udostępniania->kliknij na link który
jest poniżej poniżej "wyświetl aktywne sieci". W następnym okienku wybierz grupa robocza
(podejrzewam że wcześniej było grupa domowa). Rzecz jasna na obu kompach powinna się
nazywać tak samo.



tak tak, właśnie jak mówisz jest. Co do grupy domowej(tzw. roboczej) to jest na obu kompach taka sama.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, z tej strony MacFlay, czy Mógłbyś podrzucić mi dodatkowo screeny z Centrum sieci i udostepniania oraz z Zapory systemu Windows? Niestety, Twój problem udało mi się odtworzyć jedynie przy błędnie ustawionej zaporze, dlatego chciałbym dokładniej zobaczyć konfigurację sieci i zapory. Oczywiście jeśli nie jest to dla Ciebie problem. Im więcej danych uda mi się zebrać ty lepiej będe w stanie utworzyć identyczne środowisko na którym będę mógł przeprowadzić symulację. Chociaż wykluczam tu problem kabla, Masz może drugi kabel na którym można by to sprawdzić?
Pozdrawiam,
MacFlay


tak proszę, mam nadzieję, że coś udać się z tego pomocnego wyciągnąć. Co do kabli to mam nawet trzy, więc to nie wina kabli chyba.;)
dodam, że dziwne troche jest to, iż udostępniam dysk z PC mapuje go na netbooka i ten go widzi(po kilkunastu sek.) A pingować PC niechce do netbooka.;) Myślę że wina tkwi w PeCecie, tylko nie wiem jeszcze jaka. ;/

Ps. jakby ktoś chciał jakieś screeny to proszę pisać.;)

20110619150054

20110619150115

20110619150125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak dobrze rozumiem to na PC masz sieć wifi a na notebooku nie? domyślam się ze adres drugiego komputera PC próbuje znaleźć przez wifi. Odpal na PC konsolę i wpisz w nią route print -4 i zapodaj to co wypluje.

Tak na szybko to zmień ustawienia sieci na komputerach na:
PC:
adres ip: 10.0.0.1
maska: 255.255.255.0
brama: 10.0.0.1

netbook:
adres ip: 10.0.0.2
maska: 255.255.255.0
brama: 10.0.0.1

Zobacz czy ping zaskoczy.

No i jeszcze takie pytanie czemu nie podłączysz netbooka do wifi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować