Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Dark Millennium Online grywalny na E3 2012

28 postów w tym temacie

Ot i wygląda na to że wreszcie mamy jakieś MMO które ma jakiekolwiek szanse konkurować z WoWem. Nie mówię zabrać graczy i fanów, to będzie się dało określić dopiero po premierze. I to parę miesięcy po premierze. Ale Dark Millenium nie dość że ma niesamowity świat mający miliony fanów wśród wargamerów i RPGowców to jeszcze został utrwalony w świadomości PCtowców. I co więcej, wszystko wskazuje na to że nie będzie to kolejny klon WoWa różniący się tylko grafiką i światem ale wreszcie nowe spojrzenie na MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szczerą nadzieję, że będzie uber MMO. Tylko chciałbym, żeby były jakieś inne rasy, a nie tylko Spess Mahrenes i Kejos Spess Mahrenes :D Ale to marzenia...chociaż w WAR w miarę wyszło. Nie wiem jak jest teraz ale swego czasu gra mnie bawiła.

@ posty wyżej

Płatne MMO = (na ogół) Dobre MMO

Oczywiście jako kontrprzykład można dać GW ale...to nie było MMO i teraz z tego co się orientuje wieje pustkami (instalnąłem sobie jakieś 3 miesiące temu bo mnie naszło)

For the Emperor!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 20:20, Nagaroth napisał:

I co więcej, wszystko wskazuje na to że nie będzie to kolejny klon WoWa różniący
się tylko grafiką i światem ale wreszcie nowe spojrzenie na MMO.

Hmmm... a na jakiej podstawie takie wnioski? Bo jak na razie brak konkretów, a materiały dostępne w sieci, nawet te pokazane na tegorocznym E3 zapowiadają w całości niemal opartą o strzelania, pękające ciała orków i niewiele więcej. Fakt, że nie sposób pokazać całości rozgrywki, ale na razie ani to nie wygląda ładnie, ani specjalnie porywająco. No chyba, że gra ma odnosić się tylko do najbardziej elementarnych elementów świata WH40k ... ale to byłaby wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, nigdy nie trawiłem klimatów fantasy jak w WoWie, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce przekonam się do MMO dzięki kosmicznym produkcjom jak TOR i Dark Millenium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co poza krótkimi fragmentami, nie pokazali praktycznie nic. Nie wiadomo nawet jakie rasy będą grywalne(poza SM z zakonu Black Templars, no ale nie byłoby gry w WH40 bez Marianów), jak będzie wyglądał interfejs, questowanie czy postawią ostatecznie na abonament czy "darmową" rozgrywkę z mnóstwem rzeczy do dokupienia. Na razie więc lepiej powstrzymać się przed jakimiś osądami, bo jeszcze nie wiadomo na pewno czy gra nie okaże się na przykład tak niedopracowanym mmo jak Warhammer: Age of Reckoning.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem taki optymistyczny...
Uniwersum jest bardzo nierówne - dla przykładu Nekroni.
Zaadaptowanie wszystkich ważnych ras uniwersum będzie trudne, a nie wyobrażam sobie, żebym nie mógł poprowadzić w bój po sieci np Czarnoksiężnika Chaosu czy Lorda Nekronów.

No i jak fabularnie rozwiązać tu jakiś logiczny questing ?
Wiele ras [Dark Eldarzy np czy Nekroni] mało interesuje szukanie czegokolwiek w galaktyce, poza typowym podbijaniem światów, anihilacją życia i zbieraniem niewolników.
Rzucam tu tylko pewne ogólniki, które utrudniają wiarygodną adaptacje WH40k na Realia MMO [ba nawet kiedyś na forum relic w dyskusji o hipotetycznym cRPG w świecie WH40k było gro argumentów uniemożliwiających stworzenie wiarygodnego scenariusza dla innej rasy niż Marines czy Gwardia]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:00, Arcling napisał:

Póki co poza krótkimi fragmentami, nie pokazali praktycznie nic. Nie wiadomo nawet jakie
rasy będą grywalne


Będą Black Templars Space Marines, Imperium, World Eaters (sądząc po filmiku) Chaos Marines, Orkowie oraz Eldarzy.

( http://www.gamespot.com/pc/rpg/warhammer40kmmo/show_msgs.php?pid=938525&topic_id=m-1-55255597)

Dnia 16.06.2011 o 21:00, Arcling napisał:

No i jak fabularnie rozwiązać tu jakiś logiczny questing ?


Też się nad tym zastanawiałem. Na pewno grindowanie w pojedynkę odpada.
Dark Eldarów i Nekronów raczej nie będzie jako grywalnych (może moby do questów?)

A fabuła była jakiś czas temu na oficjalnej stronie.

"On the very edge of the galaxy lies the Sargos Sector. For centuries it was rendered uninhabitable and isolated by volatile Warp Storms. Even now, deep within the sector the very fabric of reality is unraveling. Only the ancient Sentinel Devices hold the Warp at bay.

But the ravages of time and meddling of humanity have weakened the Sentinel Devices-and now, the battle for these lost worlds is at hand. Drawn to the conflict, the great races of the galaxy descend upon the Sargos Sector, seeking to preserve reality-or to tear it asunder.

Side with the forces of Order, or the vile hosts of Destruction, in a war that will unlock ancient secrets, reveal dark purposes, and determine the fate of the Sargos Sector. For in this dark millennium, there is no peace amongst the stars, only war."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:04, Pietro87 napisał:

A ja nie jestem taki optymistyczny...
Uniwersum jest bardzo nierówne - dla przykładu Nekroni.
Zaadaptowanie wszystkich ważnych ras uniwersum będzie trudne, a nie wyobrażam sobie,
żebym nie mógł poprowadzić w bój po sieci np Czarnoksiężnika Chaosu czy Lorda Nekronów.

No i jak fabularnie rozwiązać tu jakiś logiczny questing ?
Wiele ras [Dark Eldarzy np czy Nekroni] mało interesuje szukanie czegokolwiek w galaktyce,
poza typowym podbijaniem światów, anihilacją życia i zbieraniem niewolników.
Rzucam tu tylko pewne ogólniki, które utrudniają wiarygodną adaptacje WH40k na Realia
MMO [ba nawet kiedyś na forum relic w dyskusji o hipotetycznym cRPG w świecie WH40k było
gro argumentów uniemożliwiających stworzenie wiarygodnego scenariusza dla innej rasy
niż Marines czy Gwardia]



Bardzo celne i słuszne uwagi.
Wygląda na to że pożyjemy, zobaczymy.

A od siebie powiem: o rany ! 7 lat produkcji ? Nie wiem ile zajmowało stworzenie WoWa, Guild Wars albo EVE online, czy też Conan MMO, ale 7 lat robi na mnie ogromne wrażenie.

( proszę nie podawać jako odnośnika do przykładu DNF, to jest zupełnie inna bajka ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:34, MacJak napisał:

Będą Black Templars Space Marines, Imperium, World Eaters (sądząc po filmiku) Chaos Marines,
Orkowie, oraz Eldarzy.

Właśnie tutaj pewności nie ma czy nie będzie też IG i Adeptus Mechanicus, bo byli na pierwszym trailerze pokazani (chociaż granie tym drugim byłoby cokolwiek głupie, bo oni rzadko bezpośrednio uczestniczą w starciach). Chyba, że te frakcje zostaną zawarte jako "klasy" dla jednej strony czyli Imperium - SM i IG byliby wtedy jako klasy, rozwiązanie cokolwiek dziwne.

Ewentualna obecność Eldarów - tutaj zastanawiające jest co by skłoniło ich do tymczasowego (bo o innym nie może być mowy) sojuszu. W przypadku Chaosu i Orków sprawa jest prostsza, aczkolwiek jeśli znowu wykorzystany zostanie motyw, że Chaos manipuluje Orkami aby walczyli z ich wrogami to będzie to cokolwiek nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:41, Arcling napisał:

Właśnie tutaj pewności nie ma czy nie będzie też IG i Adeptus Mechanicus, bo byli na
pierwszym trailerze pokazani

Imperial Guard będzie i Mechanicus pewnie też (bardziej jako "klasa" w "rasie" Imperium, jak sądzę). Zastanawiam się czy zrobią Space Marines i Imperium jako oddzielne "rasy".

Dnia 16.06.2011 o 21:41, Arcling napisał:

Ewentualna obecność Eldarów - tutaj zastanawiające jest co by skłoniło ich do tymczasowego
(bo o innym nie może być mowy) sojuszu.

Tzeentch raczy wiedzieć co Eldarom chodzi po głowie. :P Z tego co wyczytałem, mają to być eldarscy piraci...

Cała skala konfliktu znowu będzie trochę, jak z Dawn of War. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 20:12, metronom napisał:

> To chyba logiczne, że żeby gra była dobra musi być... dobra.
Dobra gra to pojęcie względne :-P


Racja. Wierze w to, że nie zepsują mojego ulubionego uniwersum. Liczę na tą grę i chyba nawet będę w stanie płacić ewentualny abonament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2011 o 21:41, Arcling napisał:

Ewentualna obecność Eldarów - tutaj zastanawiające jest co by skłoniło ich do tymczasowego
(bo o innym nie może być mowy) sojuszu.

A czemu miałoby tak być? Jesteśmy aż tak uzależnieni od WoW''owego dualizmu Horde vs. Alliance, że każde MMO musi być tym naznaczone? A czemu nie miałoby się to odbywać na takiej zasadzie jak w Winter Assault - każda strona gra dla siebie i każdemu się wydaje, że to on kontroluje sytuację i działania innych grup. To by dopiero było ciekawe i dawało szanse na de facto otwartą linię fabularną...
Ech marzenia... Będzie dualizm, będzie zwykła sieka i krew na monitorze. Jedyne co się będzie liczyć to cooldown bolterów, reszta będzie zapewne smutnym milczeniem tych, którzy liczyli na dojrzałe MMO odkrywające pełnię WH40k :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 01:29, Graffis napisał:

A czemu miałoby tak być? Jesteśmy aż tak uzależnieni od WoW''owego dualizmu Horde vs.
Alliance, że każde MMO musi być tym naznaczone?

Ponieważ tak jest napisane w tych szczątkowych oficjalnych zapowiedziach gry :/ "Side with the forces of Order, or the vile hosts of Destruction, in a war that will unlock ancient secrets(...)" Nie sądzę aby to było coś innego (a nazewnictwo stron takie jak w WAR). Nie liczyłbym na coś więcej w tej kwestii plus grę z podziałem na dwie strony jest zrobić łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować