Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SEGA zaatakowana - wykradziono prywatne dane

50 postów w tym temacie

Tak jak myślałem, bo właśnie kilka godzin temu dostałem od nich e-maila w tej sprawie, że zresetowali wszystkich hasła, i na razie logowanie itd. są zablokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to nie jest fajne, ale lepiej teraz, a nie pozniej.
Jezeli cyfrowa dystrybucja i wszelkie zakladanie dodatkowych kont bedzie postępować.
To teraz mozna przynajmniej mysleć jak temu zaradzić. Pozniej to mogloby sie skonczyć katastrofa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmasowany atak hakerów na wszystko co związane z grami i nie tylko, ale głównie z branżą gier. Co ciekawe, odpowiada za wszystko tylko jedna grupa :) ciekawe co chcą udowodnić ci ludzie pozbawieni mózgu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 20:45, ANDERSEN100 napisał:

A finał ataków zakończy się na Steamie lub Microsofcie :D


Oby nie... tym bardziej jeżeli chodzi o Steam''a. Jeżeli Steam zostanie zaatakowany, a dane z kont zostaną zabrane przez hakerów to najprawdopodobniej już nie będę ufał żadnemu internetowemu systemowi sprzedającemu/udostępniającemu/zbierającemu w jedną całość na jednym koncie.

Gdy hakerzy zaatakowali Sony i PSN był zamknięty przymknąłem na to oko... zdarza się... ale jeżeli jest to fala i będą szli przez wszystko i wszystkich to po prostu będą pokazywać, że żaden system zabezpieczeń nie zabezpiecza w 100%. Może to ma na celu pokazać, że powinniśmy wrócić do starych czasów, kiedy kupowaliśmy gry w sklepie i nie musieliśmy się bawić zakładanie niekiedy odrębnego konta do odrębnej gry.

Na pewno atak na Valve miałby podobny (albo i nawet gorszy) skutek niż atak na PSN... ale to moje odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że jedyne konto mam na ppe i gram.pl, bo tego raczej nie zaatakują :). No jeszcze na xbox.com, bo to jest Live Gametarg. Mnie zastanawia tylko jedno. Gdzie są teraz ci z Anonymous, którzy chronią wolności Internetu i walczą w sprawie użytkownika? Powinni im teraz zrobić ogromny wjazd na bazę i skończyć z tymi żałosnymi atakami. Co ci debile chcą tym osiągnąć? Spowodować ogólną panikę? Pokazać jacy są dobrzy? Gdyby chcieli pokazać to, że potrafią złamać żałosne zabezpieczenia firm (bo z tego co wiem to właśnie tak to przedstawiają) to by niczego nie kradli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając oczywisty mój naganny stosunek do takich złodziejskich praktyk.. muszę tez przyznać, wielki respekt dla tych ludzi za ich nieprzeciętne umiejętności, sony, sega [i gro różnorakich okołogrowych serwisów, ale ataków było ostatnio tyle, że ciężko by wszystko wymienić], to już nie są drobne popierdólki, jak zamieszczenie jakiejś ośmieszającej firmę reklamy na jej głównej stronie czy niegroźny spam, ale prawdziwe podwaliny cybernetycznej wojny.

Swoją drogą taki drobny off-topic, mamy kolejna swego rodzaju interpretację trzeciej wojny światowej - własnie tej cybernetycznej [ha i kto powiedział, że musi chodzić o bombardowanie się jak neandertalczycy atomem :)]

Ciekaw jestem czy hakerzy wykonają kiedyś numer na miarę scenariusza Die Hard 4.0, to by dopiero był pokaz siły drzemiącej w globalizacji i cybernetyzacji świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 21:04, Redjevel napisał:

Tylko czekać na Cd projekt...

CD Projekt był "zaatakowany" w tamtym roku - ale nie przez anonimowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować