Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Race Driver: GRID - posiadacze wersji na PC i PlayStation 3 po Sieci już nie zagrają

40 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Codemasters nie przedłużyło umowy z firmą, która zarządzała serwerami Race Driver: GRID. W konsekwencji nie ma i nie będzie już możliwości grania online w tę pozycję na PC i PlayStation 3. Posiadacze Xboxa 360 ścigają się dalej.

Przeczytaj cały tekst "Race Driver: GRID - posiadacze wersji na PC i PlayStation 3 po Sieci już nie zagrają" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś można było normalnie kulturalnie w każdej grze założyć swój serwer czy to po LAN-je czy normalnie przez internet i wszystko śmigało ludzie się bawili a teraz? Wyłączamy serwerki bo trzeba jakoś wymusić żeby kupili nową część. Coraz gorzej w światku gier się dziej i będzie coraz gorzej bo gracze już dawno przestali oczekiwać jakiegokolwiek wsparcia po zakupie produktu (no chyba że w postaci DLC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie gram w tą grę ale rozumiem tych co grają. To jest kpina. Może Microsoft sypnął kasą albo coś w tym stylu (wiecie co mam na myśli). W tych czasach jest wszystko możliwe. Ta firma robi się coraz bardziej żałosna i właśnie dlatego nigdy nie kupię ich konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 23:46, Fang napisał:

A kiedyś można było normalnie kulturalnie w każdej grze założyć swój serwer czy to po
LAN-je czy normalnie przez internet i wszystko śmigało ludzie się bawili a teraz? Wyłączamy
serwerki bo trzeba jakoś wymusić żeby kupili nową część. Coraz gorzej w światku gier
się dziej i będzie coraz gorzej bo gracze już dawno przestali oczekiwać jakiegokolwiek
wsparcia po zakupie produktu (no chyba że w postaci DLC).


Fajnie, ale na konsoli raczej nie założysz dobrego i płynnego servera. Po za tym, o ile DLC nie jest bezpłatne to nie ma mowy o żadnym wspieraniu.

Dnia 17.06.2011 o 23:46, Fang napisał:

Wprawdzie nie gram w tą grę ale rozumiem tych co grają. To jest kpina. Może Microsoft
sypnął kasą albo coś w tym stylu (wiecie co mam na myśli). W tych czasach jest wszystko
możliwe. Ta firma robi się coraz bardziej żałosna i właśnie dlatego nigdy nie kupię ich
konsoli.


Microsoft nie sypna kasą. Robią to użytkownicy Xbox LIVE nie? Żeby grać na multi to trzeba płacić. To znaczy że zapłaciłeś za gre, która ma tryb multi ale NIE nie możesz w nią grać bo jest jeszcze blokada! Musisz najpierw zapłacić! TO jest dopiero skur*%#yństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest, to prawda. Dlatego ode mnie microshit jeśli chodzi o ich konsolę to kasy nie wyciągnie. Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę coś takiego. w innych grach nie widziałem nigdy podobnej sytuacji no ale może się mylę. Być może były już podobne sytuacje. W złym kierunku to wszystko zmierza. Kiedyś gry były robione z pasją i to było widać. Teraz tylko dla kasy co niestety też daje się zauważyć. Ale to już taki offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze komentarze i płakać mi się chce. Wasze narzekanie na opłaty Xbox Live są tak głębokie i zajadłe jakby wam coś robili... skoro nie chcecie płacić to po co kupowaliście Xboxa? Jak jeszcze nie było polskiego live''a to słychać było tylko płacz jaki to Microsoft jest beeee. Gdy go już macie to teraz psioczycie jaki to on jest. A na dodatek przecież płacić trzeba! Wstyd! Pan i władca zapłacił za konsolę i najchętniej teraz już nawet za prąd do niej nie płacił! Trzeba było kupić PS3... tam przecież wszystkie usługi są za free... tam nie trzeba napychać pieniędzy tym złodziejom z Microsoftu... tam macie świetnie działające serwery (aluzja do początków PSN)... światowej klasy zabezpieczenia waszych danych (mam nadzieje że starczy wam rozsądku aby wywnioskować do czego jest tym razem aluzja)... ale nie! Mic jest beee ale konsolę kupię i zacznę płakać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech ci znowu jakiś potomek Isildura palec odetnie :D<żart>
Co do narzekania to cóż, ono występować będzie i to zawsze.
A odnośnie serwerów to choroba, skoro zerwali umowę z jedną firmą to raczej nie powinno być problemu z podpisaniem podobnej z drugą. Chyba, że ogólnie im się to nie opłacało ale to już inna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 00:10, Qbon11 napisał:

Wprawdzie nie gram w tą grę ale rozumiem tych co grają. To jest kpina. Może Microsoft
sypnął kasą albo coś w tym stylu (wiecie co mam na myśli). W tych czasach jest wszystko
możliwe. Ta firma robi się coraz bardziej żałosna i właśnie dlatego nigdy nie kupię ich
konsoli.


Boże... widzisz a nie grzmisz... brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

Czytam te wasze komentarze i płakać mi się chce. Wasze narzekanie na opłaty Xbox Live
są tak głębokie i zajadłe jakby wam coś robili... skoro nie chcecie płacić to po co kupowaliście
Xboxa?

Czekaj. Skoro uważam, że obecne opłaty za przejazd polskimi autostradami to absurd, nie mówiąc już o cenie benzyny, to co? To po co kupowałem samochód?

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

Jak jeszcze nie było polskiego live''a to słychać było tylko płacz jaki to Microsoft
jest beeee.

Fakt, olewanie segmentu rynku przez Micro$oft było zwyczajnie głupie i niewygodne dla graczy, dlatego słychać było płacz. Co w tym dziwnego?

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

Gdy go już macie to teraz psioczycie jaki to on jest.

A co, nie można? Nic nie jest bezbłędne. No chyba, że jest się bezmózgim fanboyem M$, takim jak Ty.

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

A na dodatek przecież
płacić trzeba! Wstyd! Pan i władca zapłacił za konsolę i najchętniej teraz już nawet za prąd do niej nie płacił!

DZIWNE? Konkurencja Xkloca oferuje multi i najprostsze usługi za darmo. No jak tu porównywać. No gdzie. Nie mówiąc o tym, że GfWL jest prawdopodobnie najgorszą platformą tego typu. Ale płacić trzeba! W sumie to może być nawet plusem, w końcu możesz doładować swojego e-penisa, bo płacisz jak szlachta, a nie jakieś plebsy z plejstejszyn czy wieśniaki z peceta.

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

Trzeba było kupić PS3...

No patrz! Pierwsza część Twojego postu, z którą się zgadzam. Brawo.
>tam przecież wszystkie usługi są za free...
To chyba dobrze, co nie? Aj, zapomniałem o e-penisie.

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

tam nie trzeba napychać pieniędzy tym złodziejom z Microsoftu...

Z tymi złodziejami to się nie zgodzę. Prowadzą w pełni legalny biznes.

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

tam macie świetnie działające serwery (aluzja do początków PSN)...

Początki Lajwa były równie nieciekawe.

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

światowej klasy zabezpieczenia

Jestem w szoku, druga część posta z którą się zgadzam!
Drogi Panie. Nie wiem, co przeszkadza Panu w sensownym narzekaniu na coś, za co się zapłaciło. Zwracam tylko Panu uwagę na to, że największym przejawem głupoty, jest jednak bezmyślność. W pańskim wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 02:26, Sauron920925 napisał:

Najwyraźniej znamy różne definicje słowa bezmyślność

A jak inaczej nazwać bezkrytyczne podejście do życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 00:24, SERGYO napisał:

Microsoft nie sypna kasą. Robią to użytkownicy Xbox LIVE nie? Żeby grać na multi to trzeba
płacić. To znaczy że zapłaciłeś za gre, która ma tryb multi ale NIE nie możesz w nią
grać bo jest jeszcze blokada! Musisz najpierw zapłacić! TO jest dopiero skur*%#yństwo!


Kupując MS Gold nie dostajesz multiplayera a jedynie dostęp do usług sieciowych xboxa live. W tym możliwość gry przez internet ze znajomymi. To zupełnie coś innego i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poza tym w ps network masz to samo. Bez playstation + może sobie pomarzyć o nowościach i beta testach czy tez ex dlc`kach. To samo ,ale jak mówiłem pod inną nazwą, Wszędzie trzeba bulić. Konsola jest tylko do trybu kampanii albo multika we dwóch :)

Co do gry, to rzeczywiście dali ciała. Zawsze można się porozumieć. W tym przypadku producent chcę powiedzieć że ma was w tyłku i chcę żebyście kupuli nową odsłonę gry. Zwykłe zmuszenie userów do zmiany gry, tak samo się stosuje brak wsparcia do sprzętu np (brak sterowników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

/ciach/


Jedni biadolą, płaczą, narzekają... a inne bezrefleksyjne maszynki do zarabiania (na nich) pieniędzy godzą się na wszystko i karnie bulą.

Sorry, ale to właśnie przez takich jak Ty - potulnych konsumentów, wybulających ze skarbonki tyle, ile Pan i Władca Wydawca/Producent zażyczy, rynek jest w stanie takim, w jakim jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenada po prostu, brak słów. Mam nadzieję, że gracze PC i PS3 przy okazji premiery dwójki zagłosują portfelem, bo taki poziom wsparcia dla ledwie kilkuletniego tytułu jest po prostu nie do zaakceptowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czytam te wasze komentarze i płakać mi się chce. Wasze narzekanie na opłaty Xbox Live

Dnia 18.06.2011 o 00:50, Sauron920925 napisał:

są tak głębokie i zajadłe jakby wam coś robili... skoro nie chcecie płacić to po co kupowaliście
Xboxa?


Ekhem... oni nie kupili, poniekąd pewnie dlatego, że trzeba bulić ;-) Ich prawo, ich wybór.


Natomiast te spiskowe teorie, że Microsoft "podkupił" Codemasters, żeby wyłaczyli serwery na PS3/PC to już się kwalifikują do jakiegoś dobrego psychiatry. Smutne to jest strasznie - nie dość, że muszę oglądać w dziennikach telewizyjnych polityków cierpiących na paranoję, to wchodzę na gram, a tu multum forumowiczów, którzy mają "coś z głową" ;-) Qbon-y i inne takie - leczcie się ludzie, póki nie jest za późno ! Nie leczona choroba będzie się rozwijać, paranoja będzie się pogłębiać ! Wkrótce możecie nawet "usłyszeć strzały" ;-)

A całą sprawę trafnie podsumował mronoth - skoro wypięła się firma udostępniająca serwery, to trzeba znaleźć inną firmę. Tylko po co :) ? Codies przekalkulowali to na chłodno - wyłączyli serwery do dość leciwego już tytułu (w tej branży trzy lata to już wręcz epoka), będzie trochę (zrozumiałego) szumu i narzekania, no ale to za chwilę ucichnie :)
Na horyzoncie już GRID 2. Nie ma się co oszukiwać - właściciele PC i PS3 pobiegną do sklepów po ten tytuł aż miło, żadnego bojkotu nie będzie (paru ludzików trochę się populta na forach - takie pierdzenie mrówki,nie słyszalne w tłumie), zbyt dobrze znam ludzką naturę :) Takie EA dość regularnie wyłącza serwery do swoich "starszych" (lol - czasem nawet po roku) tytułów, ludzie się burzą i co ? Jajco - i tak od tego wydawcy kupują :)

Nie wiem, więc po co teraz to bicie piany na forach - społeczność graczy to nie żadne regularne wojsko, które może coś zdziałać i dać wydawcy w kość, żeby na drugi raz się zastanowił zanim zrobi świństwo ;-) To żałosne pospolite ruszenie, które kompletnie nic nie wskóra, bo się najpierw pięknie ze sobą skłóci, co widać m.in. w tym wątku, po żałosnych teoriach, że Microsoft podkupuje jakieś studio, żeby wyłączyło serwy do jakiegoś starego tytułu, o którym mainstream już dawno temu zapomniał. Mega lol :) Skaczcie sobie dalej do oczu, na pewno w ten sposób coś zdzialacie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początek dnia i już wkurzenie...

Praktycznie Grida trzymałem dla multi... fakt, fajnie się jeździ w single... ale ludzie: to co zrobiło Codemasters dla PC-towców i właścicieli PS3 to jest, jak dla mnie, kpina. Zaraz pewnie wyłączą serwery do pierwszego DiRT i tak dalej... żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować