Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Dungeon Siege III - recenzja

66 postów w tym temacie

Trochę się tego obawiałem, siłą OBSIDIANa zawsze były fabuła i dialogi a także wybory i konsekwencje, branie się za Hack''n''Slasha w ich przypadku mija się z celem. Tak czy inaczej, cieszy fakt że ich pierwszy własny engine nie ma problemów, typowych dla ich gier robionych na cudzych silnikach. Daje to dobre rokowania dla ich przyszłych, ambitniejszych dzieł.

A tak trochę z innej beczki - inflacja ocen osiąga gigantyczny poziom, 7,5/10 oznacza już produkt średni??
W studenckiej skali ocen to 4-/5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 10:38, mronoth napisał:

nie ma takiej oceny jak 4-, jak juz to 3,5


No dobra w takim razie ponieważ ciężko przenieść 3,75 do skali studenckiej (mimo wszystko jest to chyba bardziej 4 niż 3,5),
to jest to 4+ w skali szkolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 10:45, Poet_And_Madman napisał:

No dobra w takim razie ponieważ ciężko przenieść 3,75 do skali studenckiej (mimo wszystko
jest to chyba bardziej 4 niż 3,5),
to jest to 4+ w skali szkolnej.

U mnie na uczelni jest 3- i oznacza ni mniej nie więcej jak 3,75 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do DS2 elementów cRPG i tak jest więcej. Np. wreszcie pojawiły się opcje dialogowe poza dotychczasowym Tak/Nie. Kupię i tak ale nastawiam się przede wszystkim na co-op a po hack & slash nigdy nie oczekiwałem głębi.

Gdy wyjdzie Diablo 3 to też oberwie za brak elementów cRPG? Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

Własny silnik już jest i działa, teraz czekam na Icewind Dale 3. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra jest średnia to dlaczego autor przyznał jej 7,5 punktów na 10 ???!!!. Wydaje mi się, że powinna otrzymać 5. Po co wam 10 punktowa skala skoro w 90% przypadków przyznajecie którąś z 3 najwyższych rang ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy DS to było na prawdę coś. Wiarygodny świat, świetny system walki, prawdziwa przygoda. Nie można było powiedzieć, że to klon Diablo - świetnie się DS przed tym bronił. Pierwsza część to jedna z najlepszych gier,w jakie grałem.

Jak dla mnie stracili coś, co było najlepsze. Poszli jednak w kierunku uznanym przez fanów Blizza i kolejnymi częściami jestem bardzo rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, że na PC bez pada się gra średnio... jeżeli to jest port z konsoli (znowu) to przecież nie ma mowy żeby fajnie i bezproblemowo grać na klawiaturze i myszce... są wyjątki od reguły, ale mało...

Co do samej gry: jakoś mnie nie przekonała. Może dlatego że zupełnie inaczej wygląda niż wcześniejsze części DS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recepta na sukces wydawała się prosta. Wystarczyło wziąć Dungeon Siege 1, dopracować, wyposażyć w nową oprawę graficzną i tyle. Hit murowany. No ale taka gra średnio by działała na konsolach więc powstał gniot ze słabą grafiką (chociaż nie ona tutaj jest najważniejsza) z fatalnym sterowaniem w żadnym stopniu nie przypominający poprzednich części. Szkoda.

Co do skali ocen wygląda to śmiesznie "Totalny gniot, nie kupujcie, ocena: 7/10".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2011 o 10:48, michal_w napisał:

Gdy wyjdzie Diablo 3 to też oberwie za brak elementów cRPG? Chyba nie o to w tym wszystkim
chodzi.


Jak wyjdzie to będzie artykułem sponsorowanym na gramie i co najwyżej dostanie za to do oceny dodatkowy +, bo to będzie wtedy zajebiaszcza wręcz innowacyjność i ewolucjonizm gatunku h&s =)

Dnia 18.06.2011 o 10:48, michal_w napisał:

Własny silnik już jest i działa, teraz czekam na Icewind Dale 3. ;-)


Nie ty jeden, nie ty jeden [ja do dziś w jedynkę i dwójkę gram, aczkolwiek z naciskiem na dwójkę =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh edycja nie wyrobiła.

Dungeon Siege III posiada wyjątkowo niskie wymagania sprzętowe - osoby odpowiedzialne za optymalizację spisali się na medal.

->>>

Dungeon Siege III posiada wyjątkowo niskie wymagania sprzętowe - osoby odpowiedzialne za optymalizację spisały się na medal.


===============================================


A trzeba pamiętać, że za grę odpowiada studio Obsidian, którego gry zazwyczaj zawierają sporo błędów.


No tak, bo trzeba tez pamiętać, że studia takie jak CDP Red czy BioWare jak robią gry to totalnie bez błędów w 250% krystalicznie czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DS3 poza występowaniem Ehb i X legionu z DSem ma niewiele wspólnego, dla mnie ta gra jest bardzo średnia dałbym 5/10 bo nudziło mi się juz po pół godziny. To oczywiście tylko moja opinia, w jedynce właśnie system awansowania postaci, którą zaczynało się praktycznie od wieśniaka i w miare używania odpowiednich skilli stawało się magiem, wojownikiem, bądź strzelcem było jedną z najlepszych rzeczy obok klimatu, wspaniałej jak na tamten czas grafiki z niesamowitymi widokami i genialną muzyką autorstwa Jeremiego Soule''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie kompletnie nie zgadzam z opinia autora tego tekstu. Malo elementow Crpg? Przeciez Dunegon Siege to Hack''nSlash, bardzo dobrze ze ma malo tych elementow. Monotonne lokacje? Chyba ktos tu gry nie skonczyl wogole, gdzie tam jest monotonia? Mnie ciagle te lokacje zaskakiwaly, chocby mechaniczne miasto goblinow, nie ma jak w innych grach tego typu, ze 1 Akt w lesie, 2 Akt na Pustyni a 3 na bagnach, koniec gry. Prosze o przyklad innej gry tego typu z lepszym swiatem? Co Titan Quest? A moze nudny Sacred 2? Czy Torchlight w ktorym przez cala gre chodzimy prawie po tych samych lokacjach, a chyba dostal wieksza ocene tutaj niz Dungeon Siege 3. Krotki czas rozgrywki? No ja po 15 godzinach gry jestem dopiero w polowie to jak na dzisiejsze produkcje nie najgorzej. A teraz najsmieszniejsze co wogole zostalo tam napisane, slabe dialogi i fabula?!?! Ponownie prosze o przyklad Hack''n''Slash gry z lepszymi dialogami i ciekawsza fabula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 11:57, Pietro87 napisał:

Jak wyjdzie to będzie artykułem sponsorowanym na gramie i co najwyżej dostanie za to
do oceny dodatkowy +, bo to będzie wtedy zajebiaszcza wręcz innowacyjność i ewolucjonizm
gatunku h&s =)


starczy spojrzeć na oceny ME które rzekomo są RPGami, nie mówiąc o jakże skomplikowanym systemie rozwoju z W2 ;)

Dnia 18.06.2011 o 11:57, Pietro87 napisał:

Nie ty jeden, nie ty jeden [ja do dziś w jedynkę i dwójkę gram, aczkolwiek z naciskiem
na dwójkę =)]

czy ja wiem czy to dobry pomysł.. magia tych gier polegała właśnie na tym, że były rysowane, grafika 3d to jednak nie to samo, a już zwłaszcza, jak nie ładuje się w to drogich, najnowszych technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować