Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 na konsolach będzie działał w 720p przy 30fps

35 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Przedwczoraj przekonaliśmy się jak Battlefield 3 będzie wyglądać na PlayStation 3 i od tego czasu trwa porównywanie wersji pecetowej z konsolową. Aby przynajmniej częściowo uciąć domysły, DICE ujawnia czego można oczekiwać.

Przeczytaj cały tekst "Battlefield 3 na konsolach będzie działał w 720p przy 30fps" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przy późniejszych produkcjach na tym silniku wycisnął coś więcej. Kilka klatek więcej przy lepszej optymalizacji. Najważniejsze tak naprawdę jest to, aby ilość klatek była stabilna. Ważniejsze to niż ogólna ilość bo tamtą muszą na konsolkę zapewnić. Inaczej byłby to bubel, a nie gra :) A silniczek CoD daje radę, wcale gra źle przecież nie wygląda a 60fps to jest coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu ostatni głośny FPS, Crysis 2, działa przy takich ustawieniach jakie zapowiedziano dla Battlefield 3.

Crysis 2 na żadnej konsoli nie działa w 720p o trzydziestu klatkach nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w cod tez nie ma 720p na ps3
Call of Duty: Black Ops = 960x544
Call of Duty: Modern Warfare = 1024x600
Call of Duty: Modern Warfare 2 = 1024x600
Call of Duty: World at War = 1024x600

zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane że CoD śmiga w 1080p a tylko w 60fpsach jak być powinno. Tutaj EA znów się skompromitowało :) W życiu bym nie kupił gry za 200 zł gdzie zamiast czerpać zabawę z gry, muszę klnąc na DICE bo dało ciało z optymalizacją. EA i DICE - żal.pl : )

W sumie ten sam problem miał Epic Games w Gears of War. Tam to było chyba 15 fpsów że aż dzwięk się nie pokrywał z obrazem :) Dobrze że kupiłem za 50 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 17:32, vegost napisał:

Nigdzie nie jest napisane że CoD śmiga w 1080p a tylko w 60fpsach jak być powinno. Tutaj
EA znów się skompromitowało :) W życiu bym nie kupił gry za 200 zł gdzie zamiast czerpać
zabawę z gry, muszę klnąc na DICE bo dało ciało z optymalizacją. EA i DICE - żal.pl :


Gdzie się niby skompromitowało? Bo gra chodzi w takiej samej ilości klatek co każdy inny shooter (poza CoDem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 17:32, vegost napisał:

Nigdzie nie jest napisane że CoD śmiga w 1080p a tylko w 60fpsach jak być powinno. Tutaj
EA znów się skompromitowało :) W życiu bym nie kupił gry za 200 zł gdzie zamiast czerpać
zabawę z gry, muszę klnąc na DICE bo dało ciało z optymalizacją. EA i DICE - żal.pl :
)


Skąd te wnioski, że DICE da ciała z optymalizacją w BF3? (grałeś już?)
Tak się składa, że Bad Company 2 znajda w tej dziedzinie wszystkie CoD-y razem wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 17:32, vegost napisał:

Nigdzie nie jest napisane że CoD śmiga w 1080p a tylko w 60fpsach jak być powinno. Tutaj
EA znów się skompromitowało :) W życiu bym nie kupił gry za 200 zł gdzie zamiast czerpać
zabawę z gry, muszę klnąc na DICE bo dało ciało z optymalizacją. EA i DICE - żal.pl :
)


A mi żal Ciebie, stałe 30fps to dla Ciebie słaba optymalizacja, a nawet nie zauważysz czy masz 40,60 czy 99999fpsów bo to nie widoczne. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto przed premierą już wie wszystko o grze :] . Btw ciesz się, że jeszcze możesz grać na konsoli sprzed 5 lat, a nie oczekujesz nie wiadomo czego ;f .

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 18:15, Jeffero napisał:

A mi żal Ciebie, stałe 30fps to dla Ciebie słaba optymalizacja, a nawet nie zauważysz
czy masz 40,60 czy 99999fpsów bo to nie widoczne. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto przed
premierą już wie wszystko o grze :] . Btw ciesz się, że jeszcze możesz grać na konsoli
sprzed 5 lat, a nie oczekujesz nie wiadomo czego ;f .


Widać, czy jest 30, 40, czy 60 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 17:32, vegost napisał:

Nigdzie nie jest napisane że CoD śmiga w 1080p a tylko w 60fpsach jak być powinno. Tutaj
EA znów się skompromitowało :) W życiu bym nie kupił gry za 200 zł gdzie zamiast czerpać
zabawę z gry, muszę klnąc na DICE bo dało ciało z optymalizacją. EA i DICE - żal.pl :
)

W sumie ten sam problem miał Epic Games w Gears of War. Tam to było chyba 15 fpsów że
aż dzwięk się nie pokrywał z obrazem :) Dobrze że kupiłem za 50 zł :)


Jak na razie to jedynym kompromitującym się jesteś Ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 17:07, mronoth napisał:

w cod tez nie ma 720p na ps3
Call of Duty: Black Ops = 960x544
Call of Duty: Modern Warfare = 1024x600
Call of Duty: Modern Warfare 2 = 1024x600
Call of Duty: World at War = 1024x600

zenada


nie wiem jak ty, ale demko BO przez HDMI miałem w 1920x1200... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 19:19, Jacor32 napisał:

nie wiem jak ty, ale demko BO przez HDMI miałem w 1920x1200... :]


Co, gdzie, jak, kiedy? Na konsoli? To chyba masz next-gena, bo CoD na żadnej konsoli 720p nie osiąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 19:19, Jacor32 napisał:

nie wiem jak ty, ale demko BO przez HDMI miałem w 1920x1200... :]


Napewno nie natywnie na którejkolwiek z konsol :] Może i obraz masz w takiej rozdziałce ale to jest tylko skalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry w BC2 brak wsparcia dla 1080p mi wcale nie przeszkadzał, więc z Battlefield 3 powinno być tak samo. Wizualnie będzie oczywiście wyglądać lepiej i przydałoby się 1080p, ale z pewnością nie przeszkodzi to w multiplayerowych starciach, no chyba, że odległość od przeciwnika będzie na tyle duża, że od jego śmierci będą zależeć piksele ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 19:19, Jacor32 napisał:

nie wiem jak ty, ale demko BO przez HDMI miałem w 1920x1200... :]


XMB czy tam xboxowy odpowiednik miałes w takiej rozdziałce ,nie gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zasadnicze pytanie: czy czołgi dalej będą się tak mulić na byle podjazdach jak było do tej pory? Bo czy zrobią to w 30 klatkach, czy w 720p to wciąż mnie będzie irytowało;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 18:50, Zgreed66 napisał:

Widać, czy jest 30, 40, czy 60 :)


Powyżej 60 nie widać, a napisałem to w sensie takim, że nie odczuje nie płynności gry grając na konsoli w 30fpsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować