Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin z jajami, czyli wybór Easter Eggs z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

76 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2011 o 15:42, Feflar napisał:

Easter Egg z Władcy Pierścieni w części "Odniesienia do filmów i seriali"? Wat?

Normalnie - nie robiłem osobnej kategorii książkowej, a że LoTR to również i ekranizacja, dorzuciłem element do tego worka. Spokojnie, wiem, że najpierw istniały książki, zresztą zaczynałem znajomość z prozą JRRT od Silmarillionu, jakoś tak w 1985 albo1986 chyba... w każdym razie byłą to nowość, świeżo w Polsce wydana i udało mi się ją stojąc w straszliwej kolejce kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 15:55, Budo napisał:

W prologu jest dobre odniesienie do książki- rębacze z Crinfrid i historia ze smokiem :)


Dżenifer jakaś. ;) Nie wiem, czy to faktycznie można nazwać eggiem, bo jest głęboko osadzone w realiach wiedźminlandu - na tej zasadzie za żart mógłbym uznać wspomnienia nt. bitwy pod Brenną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 15:55, Budo napisał:


W prologu jest dobre odniesienie do książki- rębacze z Crinfrid i historia ze smokiem
:)


Przecież to żaden EE. Równie dobrze Easter Eggem można nazwać każdą postać która występuje w grze i była w książce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje easter egga związanego z "Mulan".
Ves na pytanie, jak znalazła się w wojsku odpowiada, że jej stary i schorowany ojciec dostał przydział do wojska, więc wykradła mu zbroję i poszła sama.

Kolejny:
Odrin śpiewa Kazika - "Idę tam gdzie idę (nie idę, gdzie nie idę)" :)

@down - może się zgubili i mapę chcieli kupić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 16:04, Lucas_the_Great napisał:

> Easter Egg z Władcy Pierścieni w części "Odniesienia do filmów i seriali"? Wat?

>
Normalnie - nie robiłem osobnej kategorii książkowej, a że LoTR to również i ekranizacja,
dorzuciłem element do tego worka. Spokojnie, wiem, że najpierw istniały książki, zresztą
zaczynałem znajomość z prozą JRRT od Silmarillionu, jakoś tak w 1985 albo1986 chyba...
w każdym razie byłą to nowość, świeżo w Polsce wydana i udało mi się ją stojąc w straszliwej
kolejce kupić :)


Wiem, wiem. Tak się tylko spinam po tym co widziałem parę dni temu. Ostatnio szukając w księgarni pewnej książki "Ar Ar" Martina usłyszałem rozmowę dziewczyny lat na oko 13-14 typu gimnazjalny plastik ze swoją matka. Przebiegało to tak, że dziewczyna zauważając na półce "Władce Pierścieni" głosem znawczyni stwierdziła, że "dobry film zrobili to tera książki piszą żeby zarobić". Do teraz się zastanawiam czego tacy ludzie szukali w księgarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 16:20, Feflar napisał:

Do teraz się zastanawiam czego tacy ludzie szukali w księgarni.


A deszcz przypadkiem nie padał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobało nawiązanie do Prison Break w prologu, gdzie jeden z więźniów miał wytatuoany plan ucieczki między pośladkami, a trzech innych NCPów starało się go odczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 16:59, Pikpik napisał:

Brakuje jeszcze tekstu z kciukiem będący nawiązaniem do psów 2 ostatnia krew,

Czyli jednak nie przeczytałeś artykułu, poprzestałeś na filmikach i obrazkach? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 16:59, Pikpik napisał:

Brakuje jeszcze tekstu z kciukiem będący nawiązaniem do psów 2 ostatnia krew,

Poważnie?

"Często nawiązania do filmów przyjmują formę króciutkich cytatów. Tak jest w wypadku sceny z prologu, gdy pewien cywil krzyczy "Mój kciuk, co ja teraz zrobię bez kciuka?". Źródłem jest film Psy 2 Pasikowskiego, niestety twórcy nie zdecydowali się zacytować odpowiedzi, udzielanej w filmie przez Bogusława Lindę..."

@up sekundy ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł bardzo dobry :D. Ja jeszcze dodam komentarz jednego z mieszkańców Flotsam gdy przebiegłem obok niego :"Patrzcie jak biegnie, po questa(kłesta) pewnie" lub coś podobnego, nie pamiętam dokładnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas napisów końcowych kiedy wyświetlane są concept arty, jeden z nich jest bardzo podobny do plakatu z filmu Wiedzmin z Żebrowskim (ten z ogniem i gołą klatą),albo tak przynajmniej mi się skojarzyło:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doszukałem się jeszcze kilku "jajek" w rozmowach we Flotsam w sklepie gościa sprzedającego książki usłyszałem: "Głupota, wszystko głupota" to cytat odwołujący się do Lalki, a wypowiedziany przez Rzeckiego, o ile dobrze pamiętam lekturę. Do tego jeden elf w Vergen, przy obozowisku Iorvetha śpiewa elficką wersję Szarej Piechoty, polskiej pieśni patriotycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 16:03, Some_kind_of_Devil napisał:

We Flotasam kiedy postanowiłem się zreflektować i pomóc wiewiórkom odbić Iorweta jeden
strażnik oczarowany znakiem Axii uraczył mnie tekstem "To nie są te roboty, których szukamy"
;]


Genialny Easter Egg ;)

Ale chyba ludzie tutaj nie załapali :) Po angielsku było by bardziej oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym facetem na sianie:

"Kręcąc się w pobliżu balisty, będącej celem Geralta podczas oblężenia twierdzy rodu LaValette, możemy napotkać leżące w pobliżu stert siana ciało ubrane na biało. Wiedźmin stwierdza "Taa... Nigdy się nie nauczą". Jest to bardzo czytelna wycieczka do pewnego elementu mechaniki z serii Assassin''s Creed..."

Nie znam Assassin''s Creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 20:27, Polinka198 napisał:

Nie znam Assassin''s Creed.


Główny bohater biega w stroju podobnym do tego, w jakim jest znalezione ciało. A element mechaniki, o którym napisano, to sposób na szybki zeskok z wysokiego budynku (jako że większość gry spędza się biegając po dachach/ścianach budynków) - który był możliwy w momencie, gdy pod budynkiem stał wóz z sianem. Bohater bezpiecznie sobie w nim lądował bez żadnych konsekwencji ''zdrowotnych''. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 20:40, Adjatha napisał:

> Nie znam Assassin''s Creed.

Główny bohater biega w stroju podobnym do tego, w jakim jest znalezione ciało. A element
mechaniki, o którym napisano, to sposób na szybki zeskok z wysokiego budynku (jako że
większość gry spędza się biegając po dachach/ścianach budynków) - który był możliwy w
momencie, gdy pod budynkiem stał wóz z sianem. Bohater bezpiecznie sobie w nim lądował
bez żadnych konsekwencji ''zdrowotnych''. ^^


żartujesz sobie :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować