Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ogłoszono nominacje do Game Critics Awards Best of E3 2011

62 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

35 dziennikarzy z czołowych amerykańskich mediów branżowych wybierze najlepsze gry targów E3 2011. Wśród nominowanych próżno poszukiwać większych niespodzianek. Nie ma też żadnej polskiej produkcji.

Przeczytaj cały tekst "Ogłoszono nominacje do Game Critics Awards Best of E3 2011" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zapewne ciężko było coś z tych targów sklecić sensownego. Za wyjątkiem kilku perełek na tych targach nie zaprezentowano niczego w mym skromnym zdaniu ciekawego, w stosunku do poprzednich edycji ta edycja wybada raczej słabiutko.

Mały prztyczek w nos BioWare, tylko 2 nominacje najlepsza gra na konsole i RPG (co tutaj imho jest błędem, bo ciężko to co z tego zostało nazwać RPGiem ale zostawię ten temat, żeby nie zostać nazwanym "hejterem" jak to redaktor kiedyś ujął). Choć mam nadzieję, że Bethesda po tym prztyczku zasadzi mocnego kopniaka BW.

Gry, które mym zdaniem będą warte uwagi?
The Elder Scrolls V: Skyrim, BioShock Infinite, From Dust, Journey, Rocksmith i Madden NFL 12


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepszy rpg: mass effect 3 - to chyba jakis zart
@Selv: gralem w HoG i mi sie ta gra podobala, nie wiem o co chodzi :), recenzje mnie za bardzo nie interesuja, bo jak widze jak wysokie oceny dostalo dnf to noz sie w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra RPG: Mass Effect 3 (BioWare/EA Games)
Huh?
Najlepsza gra wyścigowa: Driver: San Francisco (Ubisoft Reflections/Ubisoft)
Huuuuh?

Kto to.... czy ktokolwiek... ktokolwiek chociaż próbował GRAĆ w te gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi wytłumaczy jakim cudem można głosować na grę której nawet nie ma w sprzedaży (uprzedzając niektóre odpowiedzi: granie w specjalnie przygotowaną wersję na targi się nie liczy) ??? Dziwne że nie ma tam Wiedźmina 2, który akurat na targach był, a jednocześnie był już wydany, wprawdzie na PC, ale można już po tym coś oceniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykańscy "eksperci" się wykażą... Brakuje mi tu Wiedźmina 2 na xboxa 360 - gra była na targach i nie miała swojej premiery. Tak więc? A no tak, to przecież amerykanie, Wiedźmin jest za trudny dla hamburgerowcinaczy - zamiast tego cholernie uproszczony Mass Effect 3...

EDIT: Żeby nie było, sam BioWare gdzieś oświadczył, że ME3 będzie prostszy. Nie wieszajcie za to na mnie psów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie:
Najlepsza gra targów: Uncharted 3
Najlepsza oryginalna gra: From Dust
Najlepsza gra konsolowa: Uncharted 3
Najlepsza gra na konsole przenośne i konsole: Nie mam typu
Najlepsza gra na PC: BioShock Infinite<BF3 moim zdaniem jest mniej interesujące>
Najlepszy sprzęt: PlayStation Vita
Najlepsza gra akcji: Gears of War 3/Rage <trudny wybór>
Najlepsza przygodowa gra akcji: Uncharted 3
Najlepsza gra RPG: The Elder Scrolls V: Skyrim <ME3 jako RPG, wolne żarty. Jako gra z elementami RPG to i owszem.>
Najlepsza gra wyścigowa: Forza 4 <Driver: San Francisco?? Jankesów chyba całkowicie porąbało.>
Najlepsza bijatyka: Street Fighter X Tekken/Soul Calibur V <kolejny trudny wybór>
Najlepsza gra sportowa: FIFA 12
Najlepsza gra strategiczna: From Dust
Najlepsza gra towarzyska i dla graczy okazjonalnych: nie interesuje mnie to za bardzo :D
Najlepsza gra z symulacji ruchu: także mało interesujące
Najlepsza sieciowa gra wieloosobowa: Uncharted 3 <Cóż BF''y i CoDy'' mi nie pasują w tej dziedzinie od pewnego czasu>
Najlepsza gra przeznaczona do dystrybucji cyfrowej: From Dust

Co nie zmienia faktu iż ME3 jako RPG i Driver: San Francisco jako gra wyścigowa mnie lekko zniesmaczyły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amerykańscy "eksperci" się wykażą...

No tak - lepiej żeby się wykazali polscy "eksperci"... Tych jest przecież u nas dostatek - wystarczy poczytać fora: każdy się zna na samolotach i katastrofach lotniczych, na dyplomacji, gospodarce, polityce, taktyce wojskowej (same Żukowy i Pattony u nas - niech armia wyłuska z for te "perełki", bo marnują swój talent bijąc w internecie pianę). I oczywscie na grach - Polska jako światowe mocarstwo ma ogromny wkład w globalny rynek growy :)

Brakuje mi tu Wiedźmina 2 na xboxa 360 - gra była

Dnia 22.06.2011 o 13:03, Eguroll napisał:

na targach i nie miała swojej premiery.


Miała swoją premierę na PC. Tylko dlatego nie mogła być nominowana - bo JEST już na rynku i można w nią pograć. Pojął ?

Tak więc? A no tak, to przecież amerykanie, Wiedźmin

Dnia 22.06.2011 o 13:03, Eguroll napisał:

jest za trudny dla hamburgerowcinaczy


Nacje piszemy z dużej litery. To raz. Dwa - Wiedźmin 2 nie jest specjalnie trudny, jest przede wszystkim źle zbalansowany. Trzy - Amerykanie grali i grają w dużo trudniejsze gry i jakoś płaczów i narzekań na forach nie było.


- zamiast tego cholernie uproszczony Mass Effect

Dnia 22.06.2011 o 13:03, Eguroll napisał:

3... >


Uproszczony względem czego ? Bo z gameplayów wynika że blizej mu będzie do części pierwszej (action RPG) niż drugiej (strzelanka z elementami RPG). BTW - akurat Mass Effectom (jeśli idzie o mechanikę) bardzo blisko do Wiedźmina 2. Co akurat dla mnie żadnym zarzutem nie jest - wręcz przeciwnie.

> EDIT: Żeby nie było, sam BioWare gdzieś oświadczył, że ME3 będzie prostszy.

Nie BioWare tylko prezes EA - widać nie bardzo jest zorientowany co się dzieje w jego firmie i nad jakimi grami dłubią jego pracownicy. Szkoda - bo kto jak kto, ale prezes powinien posiadać na ten temat choćby podstawową wiedzę.


Nie wieszajcie

Dnia 22.06.2011 o 13:03, Eguroll napisał:

za to na mnie psów ;]


Będę wieszał - za głupoty, ktore napisałeś ;-)

BTW - ja bym się bardziej TOR-a czepił: MMORPG to jednak nie to samo co RPG (whatever czy z dopiskiem "action" czy bez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2011 o 13:32, Lordpilot napisał:

taktyce wojskowej (same Żukowy i Pattony u nas - niech
armia wyłuska z for te "perełki", bo marnują swój talent bijąc w internecie pianę).

akurat patton to stereotypowy przykład generała-tłuka ;)

Dnia 22.06.2011 o 13:32, Lordpilot napisał:

Uproszczony względem czego ? Bo z gameplayów wynika że blizej mu będzie do części pierwszej
(action RPG) niż drugiej (strzelanka z elementami RPG).

po tych gameplayach które ja widziałem (zwłaszcza słynny ''fabularny'') to mam wrażenie zupełnie odwrotne.
A to co oni opowiadają to jest zupełnie inna para kaloszy, kwestia ile z tego pieprzenia znajdzie się w finalnym produkcie.

Dnia 22.06.2011 o 13:32, Lordpilot napisał:

BTW - ja bym się bardziej TOR-a czepił: MMORPG to jednak nie to samo co RPG (whatever
czy z dopiskiem "action" czy bez).

czy ja wiem.. patrząc po tym co wiemy, to będzie taki "rpg dla dzieci", coś jakby ktoś spróbował zrobić grę na podstawie animowanych wojen klonów - wszystko kreskówkowe, przerysowane, kolorowe, wręcz głupawe, zrobione tak by na pierwszy rzut oka było widać kto dobry kto zły, a najprawdopodobniej dobije go to, że (ponieważ każda klasa ma mieć niby zupełnie inne spojrzenie na fabułę, więc jak jeszcze podzielić to na frakcje, to mamy niby dobre 10 gier w jednej) będzie strasznie krótka i naiwna. Jedyny element MMO sprowadzi się zaś do robienia misji w co-opie i ew większych ustawek graczy, co nie wiem czemu przypomina mi z kolei Guild Warsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak się już czepiamy to na całego.
Naśmiewanie się z pozycji ME3 w kategorii RPG targów

powiem tak W Deus Ex: Human Revolution elementów rpg jest więcej niż we wszystkich częsciach ME razem wzietych ...ale mimo to nie znalazł sie w zestawieniu a powinien bez najmniejszej dyskusji

Ujmijmy to w ten sposób nominacje ( z niewielkimi chlubnymi wyjątkami ) na wszelakich targach branzowych sa rozdzielane z , że tak to ujme klucza partyjnego ... wieksza ( bogatsza ) firma = większe prawdopodobieństwo nominacji.

Co do trudności wiedzmina uhm.... co rozumiesz pod pojeciem "trudność" ? walka ? spróbuj grać na poziomie trudnym myślę że wtedy zmienisz zdanie. Rozgrywka jako taka ? to że w ME są dialogi nie czyni z niego gry rpg , o wyborach takich które faktycznie mają jakiekolwiek przełożenie na rozgrywkę nie wspomne . A najważniejszą kwestią jest to co ktoś już tutaj wygarnął ME3 wedle wszystkich zapowiedzi ma być nastawiony znacznie bardziej na action niż na rpg ( jakby to było możliwe po częsci drugiej )

Obstawiamy czy kolejny tytuł Bioware wpisze się w to śliczne zestawienie ( poniżej ) ? wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują że owszem :)

20110622140944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect jako cRPG... no spoko, fajnie jest. Trailer fabularny pokazał możliwości tej gry, do tego dodano awesome''owe bajerki na poziomie Kinecta, więcej strzelania, mniej czytania, myślenia prawie zero, a na X-klocku już nawet nie trzeba się zastanawiać który guzik nacisnąć, wystarczy machać łapą do TV. cRPG jak się patrzy, nit to co jakieś tam głupotki jak Deus Ex... przecież to jest 100% strzelanka, gdzie wszystko co można zrobić to przenicowanie wrogów epickimi broniami. Dobrze, ze jest BioWare (i Bethesda) oferujące dojrzałą rozrywkę dająca graczowi szansę na inne niż siłowe rozwiązania oraz wiele sensownie zaprojektowanych i wiarygodnych wyborów w grze.

ohwait...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kategoria "Najlepsza przygodowa gra akcji" bardzo mocna, czekam na 4 z wymienionych tam gier (nie 5 tylko dlatego, że nie mam konsoli), pozostałe już robią mniejsze wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować