Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszyscy chcą Battlefielda 3. A Ty?

119 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2011 o 13:57, Ring5 napisał:

Gdyby nie dziwny wymysł o braku wsparcia dla WinXP, to pewnie bym zagrał. A tak, to zostaje
mi BC2. Nie wydam kilku stów na nowy system operacyjny tylko po to, by móc zagrać w jakąś
grę. Sorry, Winnetou.


Dziwny wymysł ? Sorry, Winnetou, ale eksploatowanie i wspieranie systemu który ma już 10 lat powoduje, że strona graficzna, jak i wydajnościowa gier stoi w miejscu. Nie rozumiem tego ani trochę: Chcecie innowacyjnej grafiki, a potem zgrzytanie zębami, że nie wspiera już wysłużonego XP. Fakt, XP to bardzo przyjazny system, sam go wciąż używam, niedługo jednak zmiana, bo mimo wszystko stanie w miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem.
Tylko nie wspominaj mi o XP 64-bit, gdyż na pewno wiesz, że jest to totalny gniot.

Pozdrawiam, na samą grę czekam niecierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz bardziej czekam na Arma3 niz bf3
jesli chodzi o fpsy to najbardziej bym chcial zagrac w sequela crysis1, ale takiego bez ograniczen konsolowych, ktory by popchnal grafike/gameplay/fizyke do przodu tak jak jedynka i najlepiej jakby kontynuowal watek na ktorym jedynka sie skonczyla (crysis2 to praktycznie pod kazdym wzgledem krok wstecz)

bf3 wyglada niezle, wlasciwie to wychodzi na to, ze dice teraz popycha grafike itd do przodu bardziej od cryteka (chociaz zobaczymy co da patch dx11 wychodzacy w tym tygodniu), zniszczenia sa niezle, ale wygladaja na oskryptowane, poza tym gameplay wyglada na kalke coda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 14:20, Dootix napisał:

> Gdyby nie dziwny wymysł o braku wsparcia dla WinXP, to pewnie bym zagrał. A tak,
to zostaje
> mi BC2. Nie wydam kilku stów na nowy system operacyjny tylko po to, by móc zagrać
w jakąś
> grę. Sorry, Winnetou.

Dziwny wymysł ? Sorry, Winnetou, ale eksploatowanie i wspieranie systemu który ma już
10 lat powoduje, że strona graficzna, jak i wydajnościowa gier stoi w miejscu. Nie rozumiem
tego ani trochę: Chcecie innowacyjnej grafiki, a potem zgrzytanie zębami, że nie wspiera
już wysłużonego XP. Fakt, XP to bardzo przyjazny system, sam go wciąż używam, niedługo
jednak zmiana, bo mimo wszystko stanie w miejscu nie jest dobrym rozwiązaniem.
Tylko nie wspominaj mi o XP 64-bit, gdyż na pewno wiesz, że jest to totalny gniot.

Pozdrawiam, na samą grę czekam niecierpliwie.

Popieram. Sentyment sentymentem, ale XP już dawno powinien odejść do lamusa. System zrobił swoje. Działał dobrze i sprawnie kilka lat, idzie nowe i trzeba się dostosować. I nikt nie będzie się użalał nad jakimiś polskimi graczami, którzy nie mają nowego Win 7. Oczywiście mozna powiedzieć, że tak naprawdę ten DX11 i td to bzdura i cały czas można było by siedzieć na 9.0c i robić takie rzeczy. I tak i nie. Jeśli macie racje to dlaczego cały czas nie siedzimy w DX8? Przecież wprowadził o n Vertex i Pixel Shadery i po co nam coś więcej? Gdy sie stoi w miejscu to się cofa, a brak postępu rozleniwiłby tak twórców gier, że wielokrotnie głoszona teza upadku grania na PC mogłaby stać się ciałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield bije na głowę Modern warfare, ale żadnej z tych gier i tak bym nie tknął, chyba że ktoś by mi za to zapłacił, to może poszturchałbym obie produkcje jakimś kijem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie zrobiłbym tego dla CoD''a, więc nie zrobię też dla BF3. Jedna gra to nie dwadzieścia. Powiedz mi jaki sens ma wymiana systemu, gdy ten jeszcze jest sprawny? Nigdy nie spotkałem się z poważnym błędem na XP. Mam na co kasę wydać, więc nie śpieszy mi się zapłacić 700zł, gdy mogę z XP wyciskać max. jeszcze przez rok, czy przez dwa.
Jak mówią- stare ale jare :)
Wymiana to nic strasznego, ale wyciągnij z portfela kilka stów bez mrugnięcia okiem (stawiam, że jesteś przeciętnym Kowalskim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

64 bitowa wersja Home kosztuje około 320 złotych...

Wymiana jest jak najbardziej słuszna jeśli coś jest lepsze niż starsze. Wydac te 300 złotych bez mrugnięcia okiem? Nie. Ale Siódemka jest na rynku juz jakis czas i nie sądze by nawet przecietny Kowalski nie mógł co miesiąc stówkę odłożyć i kupić nowy system i nie mieć pretensji - w ogóle niesłusznych i bezpodstawnych - do twórców, którzy piszą pod to, co daje im większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie do konca prawda, spojrz na crysis1 z 2007 roku, najwyzsze ustawienia byly dostepne na dx9 i porownaj do gier, ktore wtedy wyszly a nawet pozniej, to konsole glownie ograniczaja postep, a nie jakis winXP i dx9, nawet ten 32 bit, jaka gra potrzebuje wiecej niz 3.5gb? zadna, nawet te 4gb o ktorych byly plotki w bf3 w zalecanych wymaganiach pewnie nie zostana wykorzystane - chyba ze skopia totalnie optymalizacje, mapy nie sa jakies ogromne, a tekstury standardowe, winXP to nadal dosc czesto najlepszy wybor do grania w wiekszosc gier bo chodza tam najszybciej, wiem bo mam win7 64bit i xp 32bit, wczesniej mialem tez viste, czesto nawet na win7/vista trzeba wymuszac tryb dx9 zeby gra chodzila znacznie szybciej nawet wtedy jak nie ma zadnych efektow dx10/11 (a w teorii wszedzie Cie zapewniaja, ze dx10 jest szybszy bo ma mniej odwolan do api itd), w dx10 duzo lepiej nie da sie zrobic patrzac po tym co do tej pory bylo dodawane w grach, zmiany sa najczesciej kosmetyczne i trzeba szukac roznic z lupa, moze dopiero gra tylko na dx11 bylaby przelomem, ale to predko nie nastapi bo gry glownie robi sie pod konsole, a na pc nadal mniejszosc ma gpu z dx11, nawet jak bf3 bedzie wyjatkiem to dla 1 gry nie warto zmieniac systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, naprawdę, nie przesadzajcie już z tymi newsami. Ten jest wyjątkowo durny i nie zawiera kompletnie nic (a za słaby uważałem ten o co opie xd)

Jedną z rzeczy zasłyszanych przeze mnie od ludzi, którzy nie grali w żadnego Battlefielda jest...

To niech sobie zagrają w jakiegoś BF''a i tyle... :P Jest przecież chyba całkiem udany BC2 i nadal przezarąbiaszczy BF2. Zapraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jakas inna strzelanke multi, ale z braku laku.... zapewne zakupie klucz na allegro za 50 zl, a co mi tam (ale tylko jezeli beda jakies tryby bez pojazdow ). CoDa tradycyjnie omine szerokim lukiem. A co do powodow zakupu to zaden nie zawiera sie w tym, ktore wymienil ten pan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole swoją droga. Ja też posiadałem wszystkie wymienione przez Ciebie systemy i mam zupełne odwrotne wrażenia. Właśnie na Siódemce wszystko chodzi mi najlepiej. Mam system, który wykorzystuje w pełni mój konfig. Tutaj nie działa zasada inżynierska, ze jak coś działa nie trza psuć. Postęp w tym segmencie będzie zawsze i nie da się obok niego przejść obojętnie. A co do zapotrzebowania na RAM jej większa ilość przecież polepsza zabawę. Najprościej mówiąc jest szybciej. Dlaczego mam się ograniczać do 3,5 GB (bo 64 bitowego XP nikt o zdrowych zmysłach nie zainstaluje) skoro przy dzisiejszych cenach pamięci mogę mieć tanie, a wydajne 4 GB czy nawet 8 GB w wypadku jak ktoś korzysta z oprogramowania, które potrafi taka ilością pamięci się zająć. Nie neguje wartości XP, ale jego czas powinien już przeminąć. Tyn bardziej, ze cena systemu nie jest relatywnie duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'Wybór podejmujesz bacząc na pożądaną głębię, poziom dojrzałości, własne poczucie smaku...'
I see what you did here

Podsycania wojny ciąg dalszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 14:40, mronoth napisał:

nie do konca prawda, spojrz na crysis1 z 2007 roku, najwyzsze ustawienia byly dostepne
na dx9


Najwyższe ustawienia w Crysisie nie były dostępne pod XP.

Dnia 25.06.2011 o 14:40, mronoth napisał:

i porownaj do gier, ktore wtedy wyszly a nawet pozniej, to konsole glownie ograniczaja
postep, a nie jakis winXP i dx9, nawet ten 32 bit, jaka gra potrzebuje wiecej niz 3.5gb?
zadna, nawet te 4gb o ktorych byly plotki w bf3 w zalecanych wymaganiach pewnie nie zostana
wykorzystane - chyba ze skopia totalnie optymalizacje, mapy nie sa jakies ogromne, a
tekstury standardowe


Bo nie widziałeś jeszcze gry która wykorzystywałaby tyle. Możliwości są bardzo duże ale nikt tego nie wykorzystuje ponieważ konsole mają 8 razy mniej. Ale lepsze tekstury, w wyższej rozdzielczości trzeba gdzieś trzymać. BF3 na PC będzie miał większe mapy niż x360 oraz ps3, więc pamięciożerność jest uzasadniona.

Dnia 25.06.2011 o 14:40, mronoth napisał:

winXP to nadal dosc czesto najlepszy wybor do grania w wiekszosc
gier bo chodza tam najszybciej, wiem bo mam win7 64bit i xp 32bit, wczesniej mialem tez
viste, czesto nawet na win7/vista trzeba wymuszac tryb dx9 zeby gra chodzila znacznie
szybciej nawet wtedy jak nie ma zadnych efektow dx10/11 (a w teorii wszedzie Cie zapewniaja,
ze dx10 jest szybszy bo ma mniej odwolan do api itd), w dx10 duzo lepiej nie da sie zrobic
patrzac po tym co do tej pory bylo dodawane w grach, zmiany sa najczesciej kosmetyczne
i trzeba szukac roznic z lupa, moze dopiero gra tylko na dx11 bylaby przelomem, ale to
predko nie nastapi bo gry glownie robi sie pod konsole, a na pc nadal mniejszosc ma gpu
z dx11, nawet jak bf3 bedzie wyjatkiem to dla 1 gry nie warto zmieniac systemu


Mieć komputer który ciągnie BF3 i używać Windows XP to jest po prostu ŻART. Nie ma na razie żadnego silnika w DX11 więc nawet nie można sprawdzić jego działania. Ale za przykład można dać patch do Shogun 2 gdzie wydajność w DX11 zwiększa się nawet 2x. Poza tym windows xp ma gorsze wsparcie dla wielowątkowości.

Dnia 25.06.2011 o 14:40, mronoth napisał:

moze dopiero gra tylko na dx11 bylaby przelomem, ale to
predko nie nastapi bo gry glownie robi sie pod konsole, a na pc nadal mniejszosc ma gpu
z dx11, nawet jak bf3 bedzie wyjatkiem to dla 1 gry nie warto zmieniac systemu


Może GPU z DX11 jest mało (5.6% według steam) ale on jest kompatybilny z DX10 a to już jest praktycznie cały target nowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznam, że czekam z niecierpliwością na Battlefield 3, ale jak można powiedzieć, że na tą grę czekają wszyscy. Założę się większość fanów Call of Duty nawet nie zerka na newsy z B3, a co najważniejsze, ta gra ich nawet nie rusza. Trudno jest więc mówić tutaj o oczekiwaniu na Battlefield 3 przez wszystkich graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do XP, to fakt, czas iść naprzód. Mnóstwo słyszę, jak ludzie mówią, że ten cały DX11 to szajs, że nic nie wprowadza nowego, że gry nie wyglądają na nim wiele lepiej. Odpowiedź jest prosta: gry nie wyglądają lepiej, bo tworzone są na stareńkie już konsole, które o DX10 mogą sobie pomarzyć, a co dopiero o DX11. I gry się do tego dostosowuje. Gdyby gry tworzone były od razu z myślą o DX11, a nie pod DX9, to i różnice byłoby widać.

Zresztą, co tu dużo gadać. Tak DX9, jak i winXP, swoje już odsłużyły, i czas, by poszły na zasłużoną emeryturę. Szkoda, że przestarzałość konsol na siłę trzyma przy życiu trupy, które powinny już być pochowane.

A co do BF3, to nie, ślina mi hektolitrami nie cieknie na jego widok. Czekam przede wszystkim na nowego Deus Ex''a, Diablo 3, no i oczywiście Armę 3. Na BF3 też, ale nie mam się zamiaru niezdrowo podniecać. Mam nadzieję, że będzie to dobra gra, ale z oceną poczekam na pełniaka. Bo samo to, że miażdży CoD''a pod butem, nie znaczy jeszcze wiele - takiego potworka jak CoD bardzo łatwo jest zmiażdżyć, wystarczy nie zostawać na poziomie sprzed pół dekady :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 14:57, Laston napisał:

Najwyższe ustawienia w Crysisie nie były dostępne pod XP.

oficjalnie nie, wystarczylo sobie samemu w plikach konfiguracyjnych ustawic najwyzsze detale, tak ze dx10 nic nie dawal, no prawie :), poza troche lepszym motion blur ktory akurat troche lepiej wygladal pod dx10, zobacz na nastepna gre: crysis warhead - nagle crytek uznal ze moga udostepnic ustawienia very high z promieniami slonca itd na xp dx9 :)

Dnia 25.06.2011 o 14:57, Laston napisał:

Możliwości są bardzo duże ale
nikt tego nie wykorzystuje ponieważ konsole mają 8 razy mniej.

i o to chodzi, ze wiecej ramu pod 64bitowa vista/7 zostanie i tak niewykorzystane w grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować