Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszyscy chcą Battlefielda 3. A Ty?

119 postów w tym temacie

Dodając swoje trzy grosze do sprawy: Windows XP a Windows 7 mogę powiedzieć, że zdecydowanym plusem siódemki względem ikspeka jest to, że komputer (system) znacznie szybciej wstaje właśnie na siódemce. Czy jest świeży, czy zapchany i multum programów zainstalowanych to i tak kilka sekund po pokazaniu się tapety na pulpicie można spokojnie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 21:00, Sam3r napisał:

Ja tez chce Battlefielda 3 ale dopiero jak kurz opadnie. Preeordera zamawiaja tylko idioci.Takie
moje zdanie.jaraja sie trailerkami i potem po zakupie wielkie rozczarowanie.Lepiej sprawdzic
wpierw czy warto.Amerykanie umieszcza zapewne tone filmikow na youtube.Ocenimy i wtedy
sie zdecydujemy na zakup.Tak powinien robic kazdy.pzdr


Złożyłem zamówienie na preordera -.-
A na imię mi nie jest Każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Przykładem położenia zbyt wielkiego nacisku na szatę graficzną a

Dnia 25.06.2011 o 15:16, Ring5 napisał:

zbyt małego na grywalność jest pierwszy Crysis, który tak naprawdę jest świetnym, grywalnym
tech-demo i niczym więcej. Wygląda przepięknie (przez długi czas miałem screenshoty z
Crysisa jako tapety), ale co z tego, skoro cała reszta kuleje?

Ja się nie zgodzę, Crysis był bardzo dobrym shooterem, z pewnością lepszym niż te liniowe CoDy. Często zamiast iść do przodu bawiłem się kombinezonem rozwalając domki czy drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2011 o 01:44, Krzycho napisał:

Ja się nie zgodzę, Crysis był bardzo dobrym shooterem, z pewnością lepszym niż te liniowe
CoDy. Często zamiast iść do przodu bawiłem się kombinezonem rozwalając domki czy drzewa.


Ja właśnie poraz 6 przeszedłem Kryzysa :>. IMHO to chyba jeden z ostatnich fajnych FPSów, bo potem nastąpiła jakaś straszna posucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 01:44, Krzycho napisał:

Często zamiast iść do przodu bawiłem się kombinezonem rozwalając domki czy drzewa.


Tak, tylko... czy to jest dokładnie to, czego oczekujesz od shootera? Ja również spędzałem długie godziny na eksploracji dna morskiego i okolicznych wysepek (właśnie stamtąd pochodziła spora część moich tapet), ale nie sądzę, by to był element, który świadczy o jakości gry jako FPSa.

Poza tym mam ogromny żal do Crysisa, że poszedł w takim, a nie innym kierunku. Początek gry był niesamowity (

Spoiler

obcy atakujący nas podczas skoku, znalezienie zwłok Azteca

) i miałem ogromną nadzieję, że owa atmosfera grozy i niepewności będzie motywem przewodnim gry, innymi słowy, że dostaniemy nową wersję Predatora, w której szanse są wyrównane. Niestety, dokładnie wtedy, gdy zaczyna się robić naprawdę ciekawie, twórcy raczą nas
Spoiler

inwazją obcych i wędrówką po ich statku

.

Moim zdaniem znacznie ciekawiej mogłoby być, gdy scenariusz potoczył się trochę inaczej. Na przykład gdyby okazało się, że tak, jak my jesteśmy częścią zespołu, wysłanego na ratunek archeologom, tak samo owi obcy są grupką wysłaną, by uratować innego obcego, przetrzymywanego przez KPA i nie dopuścić do odkrycia przez Koreańczyków bazy obcych na wyspie. Zamiast diametralnie zmieniać "klimat", z tropikalnej wysepki na
Spoiler

statek obcych

, lepiej by było trzymać się już tej wyspy i serwować nam obecność obcych małymi porcyjkami, zamiast wrzucać nas do kotła. To jest właśnie różnica między przygotowywaniem potrawy na wolnym ogniu, a włożeniem jej do kuchenki mikrofalowej.

Nie mówię, że Crysis to zły tytuł. Mówię tylko, że jest nierówny, z naciskiem położonym na zaprezentowanie możliwości silnika, natomiast scenariuszem potraktowanym po macoszemu i poprowadzonym trochę bez konsekwencji. Ot, taki "Dzień Niepodległości" - obejrzeć, pokiwać głową, broń Boże nie analizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 3 jest to dobra motywacja, żeby w końcu przesiąść się na Win7 i na lepszy sprzęt i będzie trzeba tak zrobić w tym roku :D MW3 oczywiście też kupię :) Czyli jak najbardziej na TAK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 22:23, eske napisał:

> Tak, ja również chcę! Czekam na premierę i... pieniądze, co by odświeżyć swój sprzęt
- PC.

Jak widać Battlefield 3 wiąże ze sobą nie lada wydatki. Czyżby jedna z najbardziej pochłaniającej
pieniądze gra w historii branży gier wideo? ;).


To nie są wydatki po to aby w ogóle móc zagrać, jestem przekonany że wcale nie będzie mieć tak wysokich wymagań do w miarę komfortowej gry na nieco niższych detalach. To są wydatki związane z ogromną chęcią zobaczenia nowej generacji w grafice w grach video, doświadczenia tego na własnej skórze i oczach :) Ja także wstrzymuje się z upgradem do premiery BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych ''wszystkich'' ja się podpinam :D ja pragnę mocno zagrać w Battlefielda 3. Może trzeba byłoby przerobić delikatnie dawną reklamę mamby :D
"Wszyscy mają Battlefielda 3!!. Mam i ja!!" albo "Wszsycy grają w Battlefielda 3!. Gram i ja ;)"
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę, bo na szczęście mam Windows''a 7 :)

Jednak moim zdaniem głupotą było nie dodanie wsparcia dla XP''ka, którego posiadaczami jest ok. 40% użytkowników komputerów osobistych(kiedyś w Wikipedii wyczytałem). Kasy nie chcą zarobić więcej - ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 12:39, wojcio102 napisał:

którego posiadaczami
jest ok. 40% użytkowników komputerów osobistych(kiedyś w Wikipedii wyczytałem).

Pozostaje jeszcze kwestia ile z tych 40% to komputery biurowe do worda/internetu, netbooki czy słabe laptopy. Taki Steam (a więc statystyki uwzględniające już tylko graczy) podaje już "jedynie" 20%. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale pamiętajmy, że jedna gra=99zł. Wiem, że mało z tego leci do twórców, a trochę więcej do dystrybutora, ale policzmy, że dzięki temu zarobiliby...hmm...nie wiem ile, nie jestem analitykiem, ale na pewno wyszliby na plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie skromną nadzieje, że nim na świat zawita kolejna odsłona Battlefielda minie trochę więcej czasu, bo nawet nie zdążyłem porządnie nacieszyć się Bad Company 2. Tak czy siak, trójki sobie nie odpuszczę. Muszę jedynie kupić porządny kombajn, który będzie działał jak kaloryfer, żeby w ogóle odpalić tę grę - to mnie martwi najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie - cecha prawdziwego Polaka :) Osobiście uważam, że postęp musi być, nie ma co marudzić tylko trzeba odłożyć trochę pieniędzy i inwestować w swój sprzęt, bo rzeczywiście "stanie w miejscu" to nic dobrego. Teraz BF3 ale należy się liczyć z tym, że w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej coraz więcej gier trzeba będzie odpalać na nowszych systemach. Pomimo, że jestem "przeciętnym Kowalskim" specjalnie dla tej gry kupię nowy sprzęt, nie wiem jeszcze tylko czy lepiej komputer, czy może przesiąść się na Xbox''a :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, dla mnie Crysis to po prostu równy FPS w starym, dobrym stylu. Bronie mają solidnego kopa, Koreańce są fajnie wykonani, świetnie się strzela, a otoczenie jest cuuudowne. Ja po prostu lubię FPSy w których na pierwszy plan jest przyjemne plucie ogniem do wszystkiego + odrobina wolności. A że w Kryzysie możemy większość akcji wykonać na parę sposobów...
A co do fabuły to w pełni się z Tobą zgadzam, aczkolwiek nie przeszkadza mi to tak bardzo... Jednak to co dzieje się w sequelu zakrawa o herezję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty? A ja nie! Nie no żart oczywiście, każdy czeka na B3. To nie będzie zwykły FPS, a gra, która wyznaczy jakieś nowe standardy na przyszłość, a takie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować