Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Alice: Madness Returns - recenzja

34 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2011 o 03:39, Gosu napisał:

Jak dla mnie kiepski przyklad. Jezyk polski nie otacza ludzi z innych krajow z kazdej
strony, jak angielski. Ja sie tego jezyka nie uczylem ani w szkole ani prywatnie a jednak
umiem go na tyle zeby moc grac w gre po angielsku, wystarczy chciec. Poza tym popadasz
w skrajnosc, ja nie wymagam zeby kazdy czytal poematy szekspira ale zeby chociaz umial
podstawy, bo w grach najczesciej uzywane sa bardzo proste slowa.

no to w takim razie komentujesz coś czego wyraźnie nie czytałeś (poza podsumowaniem plusów i minusów), bo myszasty w recce zaznaczył że nie chodzi o to, że jest tylko angielski, ale o to, że występujący w tej grze angielski nie jest na poziomie tak niskim, że nawet półanalfabeta go zrozumie.
EDIT:
no masz, teraz dopiero widzę że myszasty sam wcześniej odpowiedział. All hail gramowy podgląd "odpowiedzi na twoje posty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 14:19, dark_master napisał:

no to w takim razie komentujesz coś czego wyraźnie nie czytałeś (poza podsumowaniem plusów
i minusów), bo myszasty w recce zaznaczył że nie chodzi o to, że jest tylko angielski,
ale o to, że występujący w tej grze angielski nie jest na poziomie tak niskim, że nawet
półanalfabeta go zrozumie.
EDIT:
no masz, teraz dopiero widzę że myszasty sam wcześniej odpowiedział. All hail gramowy
podgląd "odpowiedzi na twoje posty"


Moj komentarz odnosil sie raczej do ludzi ktorzy plakali i wyzywali EA za brak polskiej wersji, nawet zrobilem osobny akapit w mojej wypowiedzi, to co odnosilo sie do recki bylo wyzej :) Ja jakos nie mialem problemu ze zrozumieniem zagadek w Alice, a tez jak Myszasty jestem samoukiem angielskiego glownie z filmow i gier MMO. Poza tym jesli bym czegos nie zrozumial zawsze jest slownik lub google, no chyba ze jak juz wspomnialem ktos jest zbyt leniwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale czy w Polsce Alicja jest dystrybuowana tylko przez internet? Oblazłem prawie wszystkie salony w Poznaniu i nigdzie jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 11:08, Illusion napisał:

Mało kota z Cheshire? Bleee...


Po prostu mogłoby być więcej. Zajebistość jego głosu i wyglądu na to zasługuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 11:15, hans_olo napisał:

Wszystko fajnie, ale czy w Polsce Alicja jest dystrybuowana tylko przez internet? Oblazłem
prawie wszystkie salony w Poznaniu i nigdzie jej nie ma.


Uwaga, będę lokalnie patriotyczny: http://www.gram.pl/sklep.asp?utm_source=grampl&utm_medium=link&utm_campaign=gram_jeden#s/query/alice%3A%20madness/activeCategory/Wszystkie%20wyniki/

:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Poznania i grę na 100% masz w Plazie(Empik), Pestce(Saturn) i King Crossie(Media Markt, Empik) :)
Byłem wczoraj w każdej z trzech w/w galerii i gra kurzyła się na półkach.

Ale i tak kupuj na Gramie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 12:58, wojcio102 napisał:

Jestem z Poznania i grę na 100% masz w Plazie(Empik), Pestce(Saturn) i King Crossie(Media
Markt, Empik) :)

Za daleko ode mnie. Chyba w końcu zamówię przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grę zaopatrzyłam się kilka dni temu(również wersja na xbox360) i jestem z niej bardzo zadowolona. Zarówno lokacje jak i postaci wyglądają niesamowicie, są wykonane starannie i pomysłowo. Do tego genialna muzyka, wszechobecna aura mroku i tajemnicy. Jak dla mnie bomba :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niniejsza recenzja wraz z tą z CD-Action przekonały mnie do zakupu gry , muszę tylko uzbierać pieniądze :D
Mam od razu pytanie: czy na płycie DVD z grą znajduje się rzeczywiscie także wcześniejsza część ALice American Mcgee (info z CD-Action) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Alicję na PC i uważam.. że jest świetna ;D
Nie grałam długo w jedynkę, więc nie mogę porównać tych gier do siebie.
Z ciekawości włączyłam pierwszą część, która jest dołączona do nowej Alicji, ale dosłownie po zaledwie dwóch minutach ją wyłączyłam.. grafika jest okropna. No ale wiadomo, gra jest stara i trzeba to brać pod uwagę.
Nowa Alicja w pełni mnie zadowoliła. Przyznam, że podobają mi się mroczne klimaty, krwawe walki, których w tej grze nie brakuje. Grafika jest na 5+. Postaci nie są realistyczne, mimo, że w większości gier, producenci dążą właśnie do tego. Twórcy Alice stworzyli coś innego. Gdy włączyłam tą grę, opadła mi szczęka. Lokacja i bohaterowie byli świetnie narysowani. I do tego oprawa dźwiękowa. Muzyka doskonale podkreśla klimat gry. Dialogi też są niczemu sobie.
W skrócie, gra jest świetna i z całego serca ją polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwine wypowiedź Ani i dodam coś od siebie.

Grafika sprawia wrażenie przestarzałej technologicznie. tekstury są niskiej rozdzielczości, obiekty kanciaste. Brak mimiki twarzy (choc zastanawiam się, czy to nie celowy zabieg) Particle, elementy działające na physix oraz nieliczne animacje są wykonane na piątkę wg dzisiejszych standardów.

Bardzo mocną stroną w oprawie wizualnej jest STYL! Crysis, Battlefield zachwyca starannością wykonania i technicznie wysoką jakością graifki, ale to co prezentuje mniej więcej pokazuje to co widzimy na codzień (wspomniany realizm). Grając w człowiek zachwyca się pomysłowością i wyobraźnią twórców. Wykreowany świat jest wspaniały, a lokacje różnorodne.

Sama gra jest 2x dłuższa niż się spodziewałam. W wiele platformówek nie było mi dane grać, ale względe, ostatniej jest niebo a ziemia jeśli chodzi o gameplay, na korzyść dla Alice Madness Returns. Jest masa skrytek, dodających smaczku. Zmienialne w menu głównym stroje i bronie. Pomimo iż gra jest liniowa, to areny są złożone i się fajnie rozgałęziają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Alicje na PC. Moim zdaniem jest ona świetna !!! Spolszczenie to nic ważnego.Angielskiego zawsze można się nauczyć, chociaż nie rozumiem jak ktoś w tym wieku mogłby, nie znać angielskiego! Grafika jest przepiękna, zachwyca kolorami jak i innymi rzeczami. Zagadki są jakie są ! Kota masz na każdym level''u po kilka razy !! Dude o co Ci chodzi !! Alice jest zachwycającą i piękną grą !!! Moim zdaniem krew i takie psychiczne rzeczy dodają tej grze klimatu ! Polecam każdej dziewczynie bo sama nią jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować