Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spokojnie, GeoHot będzie już grzeczny - chłopak robi gry na Facebooka

37 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Pamiętacie George'a Hotza, pana ze śmiesznymi włosami bliżej znanego większości z nas jako GeoHot? Jeśli tak, to lepiej dobrze zapamiętajcie jego twarz - George prędko w mediach już się nie pojawi.

Przeczytaj cały tekst "Spokojnie, GeoHot będzie już grzeczny - chłopak robi gry na Facebooka" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się chce powiedzieć: ciekawe jaki byłby wynik tego pojedynku... XD

A swoją drogą to nie lubię na fb jak ciągle mi wyskakuje, że ktoś w coś gra... jakby nie mieli w co grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że GeoHot zasługuje na w pełni profesjonalną publikację, być może nawet gloryfikującą jego wyczyny?
Sorry, Winnetou. Zbyt wiele w tym wszystkim szkody dla nas, by puścić to z suchym tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się jeszcze wszyscy zdziwią jak przez facebookową aplikację nasz kochany George wykradnie dane do 500 mln kont uzytkowników FB i Apple :P Chłopak siedzi i już dłubie zemstę stwarzając niewinne pozory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:46, wide napisał:

Się jeszcze wszyscy zdziwią jak przez facebookową aplikację nasz kochany George wykradnie
dane do 500 mln kont uzytkowników FB i Apple :P Chłopak siedzi i już dłubie zemstę stwarzając
niewinne pozory.

O tym samym pomyślałem!
Ale po chwili się uspokoiłem - przed milionami rozwścieczonych nastolatek z uzbrojonymi aparatami na zębach nie można uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:40, ww3pl napisał:

Rozumiem, że GeoHot zasługuje na w pełni profesjonalną publikację, być może nawet gloryfikującą
jego wyczyny?



Skoro wyczyny grupy Lulz czy Anonymous takowe miały - to nie widzę powodu, żeby i GeoHot takowych publikacji nie miał.
Zwłaszcza, że jak porównać "zasługi" Anonów a GeoHota to dużo więcej krzywdy graczom stricte zrobił włam na PSN niż złamanie zabezpieczeń PS3.
W sumie jego wyczyny nie ugodziły w graczy bezpośrednio w zasadzie w żaden sposób [nie licząc tego, że twórcy wymyślą po nich nowe bardziej upierdliwe DRMy, ale te i tak pewnie by wprowadzali nawet gdyby PS3 nie złamano], uczciwy gracz leje na to, czy dana konsola jest spiracona czy nie - skoro do dziś kupił 20 kilka oryginałów dalej będzie je kupował, kwestia poszanowania producentów i własnych upodobań [stawiam oryginał w pudełku za 200 stówy wyżej niż sieciowy rip nagrany na płytę za 11.5zł]

Suma summarum - z ta krzywdą dla graczy, pierdzielisz w bambus [albo jesteś ignorant, tudzież nie masz zupełnie pojęcia za co kto przewinił]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:46, wide napisał:

Się jeszcze wszyscy zdziwią jak przez facebookową aplikację nasz kochany George wykradnie
dane do 500 mln kont uzytkowników FB i Apple :P Chłopak siedzi i już dłubie zemstę stwarzając
niewinne pozory.


Też o tym myślałem... zamknięcie fb na taki czas to by była katastrofa dla wszystkich pracowników biurowych nudzących się w pracy... ciekawe jaka miałaby być rekompensata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem GeoHot nie rozpoczął całej, ogromnej rewolucji przeciw Sony, która uświadomiła wszystkim że nadszedł czas na zemstę za ograniczanie wolności graczy przez Sony? Oczywiście, możemy tylko gdybać - wciąż, istnieje spore prawdopodobieństwo, że gdyby GeoHot nie zajął się PlayStation 3, ataki anonów (a później i innych grup, które doprowadziły do miesięcznej przerwy w działaniu PSN) mogłyby nigdy nie mieć miejsca.

Gdzie jest największa krzywda dla nas? Kiedy producent próbuje chronic swój sprzęt przed piratami, niemal zawsze dostaje się uczciwym graczom - i tak pierwszym krokiem było odebranie wszystkim Linuksa zaraz po premierze JailBreak na USB, co tak naprawdę niewiele dało. Im bardziej hakerzyska otworzą konsolę sobie, tym bardziej Sony zamknie ją dla nas, będąc przy tym święcie przekonanymi, że ich działania są skuteczne.

See my point? Nie chodzi o piractwo samo w sobie, ale o to, jak obrywa się zwyczajnym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:55, ww3pl napisał:

Przypadkiem GeoHot nie rozpoczął całej, ogromnej rewolucji przeciw Sony, która uświadomiła
wszystkim że nadszedł czas na zemstę za ograniczanie wolności graczy przez Sony?

zamknijmy producentów noży, bo ich ostre produkty aż same się proszą by wbijać je innym między żebra.
W tym newsie zabrakło chyba tylko wezwania do powieszenia gościa na latarni, najlepiej za jakąś wrażliwą część ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:58, dark_master napisał:

zamknijmy producentów noży, bo ich ostre produkty aż same się proszą by wbijać je innym
między żebra.

Nie mówię, że wszyscy hakerzy są źli - problem w tym, że zdecydowanie zbyt często działają na naszą szkodę, będą święcie przekonanymi że robią wszystko "w imię naszego dobra", tak jak było to przy upadku PSN - właśnie tutaj leży problem, przez co porównanie z nożami nie do końca jest na miejscu. Póki ich myślenie się nie zmieni, a świadomość skutków własnych czynów odpowiednio się nie poszerzy, nie mam zamiaru tolerować ich działań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:53, Muradin_07 napisał:

Też o tym myślałem... zamknięcie fb na taki czas to by była katastrofa dla wszystkich
pracowników biurowych nudzących się w pracy... ciekawe jaka miałaby być rekompensata
:D

Noooooo! Co ja będę w pracy robił?! Tak to zawsze się w DA:L trochę pogra :D albo pierdoły popisze...
Jakby mi tak FB wyłączyli to bym chyba poszedł po dodatek za uciążliwe warunki pracy :)
Mam nadzieję, że mój szef tego nie czyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2011 o 13:00, ww3pl napisał:

przez co porównanie z nożami nie do końca jest na miejscu.


Jest bardzo na miejscu, bo o rzekomo "rozpoczętej rewolucji" to sobie tylko gdybasz.
A takiego ataku jaki przeprowadziła grupa Anonymous czy to co zrobili Lulz nie organizuje się w 5 min z dnia na dzień na posiadówce u kolegi z gimnazjum.
Równie dobrze, można gdybać, że Anoni planowali ten atak na długo przed ogłoszeniem przez Hota, złamania zabezpieczeń PS3.

P.S.
Żeby było jasne - nie bronię jego, ani żadnej grupy hakerskiej, jedynie twierdze dalej, że ten news to dziennikarska szmira która można przyrównać do wiadomości o "morderczych dżemorach i krwiożerczych kalesonach" z faktu.
Nie lubisz gościa - super, masz swój GS, możesz tam walić takie wpisy w ilości hurtowej, ale zarzucanie czegoś takiego jako newsa czy publikacji jest imho śmieszne [i nacechowane zerowym obiektywizmem przyrównując wspominane wcześniej newsy i publikacje o anonach i Lulz]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 13:08, Pietro87 napisał:

Jest bardzo na miejscu, bo o rzekomo "rozpoczętej rewolucji" to sobie tylko gdybasz.

Mimo wszystko - był pierwszym, któremu naprawdę się udało.

Dnia 27.06.2011 o 13:08, Pietro87 napisał:

A takiego ataku jaki przeprowadziła grupa Anonymous czy to co zrobili Lulz nie organizuje
się w 5 min z dnia na dzień na posiadówce u kolegi z gimnazjum.
Równie dobrze, można gdybać, że Anoni planowali ten atak na długo przed ogłoszeniem przez
Hota, złamania zabezpieczeń PS3.

Cóż, w przypadku Anonów - taki atak planuje się właśnie w jeden wieczór, poza tym - to tylko DDoS, w który można pobawić się po chwili googlowania. Niestety, nie jestem pewien, jak działa LulzSec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2011 o 13:13, ww3pl napisał:

Cóż, w przypadku Anonów - taki atak planuje się właśnie w jeden wieczór, poza tym - to
tylko DDoS, w który można pobawić się po chwili googlowania. Niestety, nie jestem pewien,
jak działa LulzSec.


No tak, to był tak proste jak zabranie dziecku cukierka, thank you captain obvious!
Ciekawe tylko czemu nikt przed nimi nie wpadł na pomysł, żeby się w taki sposób dorobić niezłej gotówki.. skoro to takie proste i wystarczyło 5 min googlowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że atak Anonów nie był tym, który doprowadził do miesięcznej przerwy w działaniu PSN. Atak Anonów nastąpił mniej więcej na tydzień przed kolejnym, który już zdjął usługę, jedynie ograniczając dostęp do PSN.

Przynajmniej tak wynika z informacji, którymi rzucały poszczególne Anony, grupa Anonymous jako całość i inne grupy hakerskie. Faktem jest, że na serwerze znaleziono plik z kredo Anonów - problem w tym, że choć grupa przyznawała się do gorszych wyczynów, tutaj całkowicie i kategorycznie odmówiła własnego udziału w sprawie. Zagadka jak z kiepskiego odcinka W11 i choć Anony to ciule (cytując, "Nie spodziewaliśmy się, że graczom też się oberwie"), tutaj wiele nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historią... od kiedy to iPad radzi sobie z Flashem?

@ww3pl: o ile do ataku na Sony można mieć różny stosunek, to przynajmniej nie wypisuj bredni pod tytułem, że "broniąc swoich praw intelektualnych" ktoś krzywdzi graczy. Gdyby nie piractwo/złodziejstwo owych "graczy" nie byłoby potrzeby stosowania mniej lub bardziej uciążliwych zabezpieczeń.
Choć osobiście przyznam, że poza kilkoma przypadkami (made by Ubisoft) owa uciążliwość jest nieco rozdmuchana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować