Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spokojnie, GeoHot będzie już grzeczny - chłopak robi gry na Facebooka

37 postów w tym temacie

Z całym szacunkiem, ale GeoHot nie ma tu nic do rzeczy.

Fakt jest taki, że czytając ten tekst sam nie byłem już pewien, czy mam do czynienia z newsem czy felietonem. Jedną z podstawowych zasad rzetelnego dziennikarstwa jest oddzielanie informacji od komentarza i ten tekst kompletnie tę zasadę ignoruje. Na zarzuty czytelników odpowiadasz prześmiewczo, "czy być może GeoHot zasługuje na w pełni profesjonalny news?"

Otóż TAK, zasługuje. Po pierwsze dlatego, że decydowanie o tym kto na profesjonalizm zasługuje, a kto nie, nie należy (a w każdym razie nie powinno) do autora newsa. A po drugie dlatego, że samo zastanawianie się nad tym jest czystą, z całym szacunkiem, błazenadą. Dlaczego? Ponieważ profesjonalizm dziennikarz jest zwyczajnie winien i to nie tylko GeoHotowi, ale także, a być może przede wszystkim - swoim czytelnikom.

Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, dodać można jeszcze, że jak by nie patrzeć dokonał tego co nie udało się nikomu przed nim.
W kwestii technicznej i tzw "tęgiego czerepu" jest facet wyjątkowo utalentowany.
O ile same zachowania hakerów i ich motywy są w 90% haniebne o tyle już metody ich działania i sposoby wykorzystania technologi z reguły zasługują na szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 13:56, Pietro87 napisał:

O ile same zachowania hakerów i ich motywy są w 90% haniebne o tyle już metody ich działania
i sposoby wykorzystania technologi z reguły zasługują na szacunek.

Tutaj w pełni przyznaję rację.

Zaś co do stylu, w jakim jest napisany news - nie mam zamiaru dłużej go bronić, bo, fakt faktem - muszę wreszcie przyznać Wam rację, głównie ze względu na kwestię newsa w odniesieniu do całego serwisu, który growym blogiem, niestety, (jeszcze! ;-) ) nie jest. Zdania, z powodów które opisałem wcześniej, prawdopodobnie jednak nie zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GeoHot jest geniuszem. Łamie zabezpieczenie po zabezpieczeniu i z takimi umiejętnościami powinien robić w dziale bezpieczeństwa którejś z największych firm. Walczy o prawa klientów, którzy nie mogą nawet pogrzebać w produkcie, za który zapłacili, i który jest ICH! Idąc po PS3 do sklepu nie wypożyczam tej konsoli, tylko nabywam ją. Jeśli chcę sobie ją rozebrać i przerobić na kombajn do pomidorów, TO POWINIENEM TO DO CHOLERY MÓC ZROBIĆ!

Ale nie, Sony gniecie każdego, kto ze śrubokrętem zbliży się do ich produktu.
Na dodatek żąda (i dostaje) od providerów adresy IP WSZYSTKICH komputerów, które chociażby odwiedziły stronę GeoHota, albo obejrzeli jakikolwiek z jego filmików na YT. Czy to jest uczciwe? GeoHot próbuje przeforsować rozsądne myślenie ponad ślepy konsumpcjonizm. Lubię gościa, bo ma łeb na karku i potrafi postukać się w czoło wtedy, kiedy trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 19:03, Fang napisał:

LOL w życiu nie kupił bym od niego jakieś gry... A co jak doda jakiś złośliwy kod?


Ty tak poważnie ? Czy jesteś naprawdę aż tak dziecinny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 19:03, Fang napisał:

LOL w życiu nie kupił bym od niego jakieś gry... A co jak doda jakiś złośliwy kod?


To nie jest hacker tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zawsze bedzie podla nacja, to od jemu podobnych zaczyna sie obcinanie zasobow (ot w ps3 np.) wczesniej przeciez promowanych i wychwalanych przez sama korporacje. Niech wykorzystuja swoje talenty metoda wspolpracy a nie wpedzania firm w stan przezutowej sraczki, ktora -ostatecznie- laduje na twarzy swiadomego praw i obowiazkow klienta. Lepiej zarabiac u boku finansowego molocha niz kopac pod nim rowy liczac na poklask internautow i -byc moze- fuszke w stylu "ukladanie klockow" u ktoregos z informatycznych potentatow. Nie miesci mi sie w glowie, jak ktos tak kumaty i uzdolniony w rozwojowych dziedzinach moze podejmowac temat az tak od dupy strony;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 21:05, MacJak napisał:

A ja się tylko krótko spytam, bo mnie chyba coś ominęło: kto to jest GeoHot?


Człowiek który złamał zabezpieczenia ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 19:23, Pietro87 napisał:

Ty tak poważnie ? Czy jesteś naprawdę aż tak dziecinny ?


Czemu od razu dziecinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo taki tok rozumowania w moim odczuciu jest :
1. Głupi
2. Dziecinny

Pick the one you like more.


Zdajesz sobie bowiem sprawę, że masa hakerów pracuje obecnie w ministerstwie bezpieczeństwa, wielu z nich pracuje indywidualnie w bankach lub firmach które odpowiadają za elektroniczne zabezpieczenia itp
Masa fałszerzy pracuje w instytucjach skarbu państwa w dziale do spraw zabezpieczeń banknotów i monet itp itd etc..

Z bardzo prostej przyczyny - mimo popełnionych przestępstw, wielu z tych ludzi zostało dostrzeżonych jako eksperci w swoim fachu i po odpokutowaniu swojej kary bardzo wielu złapało ciepłe posadki w dużych firmach.
Wielu hakerów pracuje dla rządu USA, wielu byłych fałszerzy i hakerów pracuje w koncernach takich jak master-card np jako spece od zabezpieczeń.

Twój tok rozumowania więc - jest imho dziecinny [już pomijając fakt, po co miał by tam umieszczać szkodliwy kod, skoro złapał dobrze płatną legalną posadę].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> ciach

Za to twój tok rozumowania jest bardzo dojrzały jeśli myślisz że hakerzy pracujący w takich instytucjach są ludźmi którzy przeszli na jasną stronę mocy :) Mieli wybór więzienie albo praca więc niedziwne że niektórzy się zgadzają. Dodatkowo takim ludziom patrzy się BARDZO na rączki nie myśl że ktoś jest tak naiwny i pozwoli by im pracować bez żadnej kontroli. Ale to są ważne instytucje a przy takich gierkach kto tego będzie pilnował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nich dostało posady już po odsiedzeniu wyroku.
Ale skończyłem rozmowę, bo szkoda słów [jak ktoś wydaje własny produkt, to nie strzela sobie w stopę, ogarnij się trochę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 00:50, Pietro87 napisał:

...jak ktoś wydaje własny produkt, to nie strzela sobie w stopę, ogarnij się trochę...


Sony - rootkit na płytach
Apple - consolidated.db
Google - kupa różnych przypadków ale pomówmy o ostatnio modnym Androidzie. Okazało się że są funkcje systemu o których nikt prócz Google nie miał pojęcia aż do czasu. Google bez pytania może instalować i usuwać aplikacje z twojego telefonu co jeszcze ukryte jest w systemie?

I pewnie wiele innych firm ma coś za paznokciami.

Tak wiem jestem dziecinny i nie ogarnięty ale wole to niż być aż tak łatwowiernym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować