Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów z rekordem sprzedaży w Polsce!

95 postów w tym temacie

Czy ktoś w końcu poda rzeczywistą ilość sprzedanych kopii na świecie, czy dalej będziecie mydlić oczy swoimi "fenomenalnie", "rewelacyjnie"?

No i co z tym cholernym patchem 1.3? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem niedawno u kuzyna i mogę z czystym sumieniem się zgodzić z przedmówcą. Gra zacna a więc i sukces spory. Tylko niestety skala sukcesu u nas w Polsce to nadal mizerna tak jak w rynku muzycznym 100 tysięcy i złota płyta a tu 100 tysięcy sprzedanych sztuk i sukces. Powinien być u nas w kraju co najmniej milion ale to płonne nadzieje. Pewnie na torrentach i P2P to ta gra rozeszła się w milionach :|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się. Wiedźmin jest dobrą grą, w miarę tanią jeżeli patrzeć na ceny innych gier, no i oczywiście: Wiesiek to nasz, polski, rodzimy produkt, więc dlaczego by go nie kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pewnie na torrentach i P2P to ta gra rozeszła się w milionach :|


Pofatygowałem się i zebrałem dane z jednego serwisu torrentowego. Liczba pobrań z niego to 11434

Pod warunkiem że licznik działa prawidłowo. Mnożąc to przez liczbę stron torrentowych/warezowych, można z góry założyć że gdyby nie piractwo, wynik ten byłby ok 2x większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 14:14, Koski napisał:

>Pewnie na torrentach i P2P to ta gra rozeszła się w milionach :|


Pofatygowałem się i zebrałem dane z jednego serwisu torrentowego. Liczba pobrań
z niego to 11434

Pod warunkiem że licznik działa prawidłowo. Mnożąc to przez liczbę stron torrentowych/warezowych,
można z góry założyć że gdyby nie piractwo, wynik ten byłby ok 2x większy


Na chomikuj.pl też mnóstwo ludzi ściąga Wiedźmina 2 :/. Jakby doliczyć i tych to zebrałoby się jeszcze więcej niż 11434 i ta liczba wciąż rośnie (coraz wolniej, ale jednak :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 14:14, Koski napisał:

Pofatygowałem się i zebrałem dane z jednego serwisu torrentowego. Liczba pobrań
z niego to 11434

to slabo cos, bo ja widzialem przed chwila, ze jeden torrent sciaga w tym momencie 13k piratow

"Pokazuje to, że można osiągnąć rynkowy sukces tworząc grę dedykowaną komputerom PC, która w pełni korzysta z ich możliwości "
to pewnie dlatego nie ma wsparcia dla rozdzialek 16:10, 4:3, 5:4 itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przygotuje kiedyś ranking ile to wieśka2 pobrano nielegalnie z sieci :-) okaże się, że liczba przebije jeszcze oficjalną sprzedaż parę razy lol. Ale co zrobić, tak już jest, a że jest źle ...

Liczę na dobrą wersję na Xksa, po poprawkach, bez błędów. Jednym słowem dokończony produkt, przetestowany na PieCach :-)

Swoją drogą jak na tak dobre dane to optimus ostatnio na giełdzie mocno traci niestety, trend spadkowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pokazuje to, że można osiągnąć rynkowy sukces tworząc grę dedykowaną komputerom PC, która w pełni korzysta z ich możliwości - dodaje Adam Badowski, szef projektu w CD Projekt RED."
xD
świetny żart, naprawdę im się udał.

ale tak abstrahując od poczucia humoru redów - ja bym na razie tak optymiizmem nie tryskał. W1 było nową grą, fakt że w polsce ostro reklamowaną, ale nową, więc i krzywa sprzedaży mógł być inny (najpierw kupiły nerdy, zachwaliły, sięgali kolejni). W2 jest w innej sytuacji - to sequel, markę wyrobiła mu poprzedniczka, to i wielu kupiło grę od razu zamiast czekać na opinie innych. Może więc się skończyć tak, jak większość growych debiutów na wyspach - świetna sprzedaż w pierwszy tydzień i wejście do top10, w kolejnych poza pierwszą czterdziestką. Poczekajmy, zobaczymy.
Na marginesie bardziej ciekawi sprzedaż globalna, ale tu chyba nie ma aż tak dobrych wieści, że "przy okazji" nie pochwalili się jak wygląda sytuacja poza Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 14:10, TobiAlex napisał:

marcin-malysza milion? W Polsce zapewne nie ma tylu graczy.


Jak nie ma :D Nie nie doceniaj polskich graczy! :P

Nie wiem, jak dla mnie 100 tyś. brzmi jakoś słabo, pewnie drugie tyle osób ściągnęło grę z torrentów itp. Ale jak twórcy się cieszą to i ja się cieszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować