Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft za darmo, lecz z pewnym ograniczeniem

57 postów w tym temacie

Ten news zawiera NIEPRAWDZIWE informacje. Jedyna zmiana dotycząca kont trial jest taka, że nie mają teraz ograniczenia czasowego. Maksymalny level to wciąż 20 i zawartość TBC jest niedostępna.
Inna, zupełnie nie związana z tym promocja polega na tym, że wszyskie osoby które zakupiły samą podstawkę przed 28 czerwca dostają TBC za darmo (co nie zmienia faktu, że trzeba mieć aktywną subskrycpję żeby się zalogować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ogromna zachęta dla tych którzy chcą powrócić na globca ale nie mając na abonament i będą grać z nudów i np robić twinka na BG19lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 15:40, pizdecki napisał:

Guild Wars 2 nadchodzi panowie z Blizzardu trzesa portkami. ;)

Zapewne tak samo trzęsą jak gdy nadchodziło Age of Conan, WAR, Aion, Rift i inni "pogromcy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej idą za ciosem, bo teraz sporo gier przechodzi na model F2P z mikropłatnościami. To przyszłość branży, a Blizzard poszedł na całkiem sensowny kompromis, gdzie F2P jest tylko na początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 12:38, KaPe napisał:

Mi się raczej zdawało, że "odrzuciło" głównie pseudo-weteranów, którzy poczuli wiatr
we włosach w ICC 30%. Ludzie których zaskoczyła trudność i zaczęli wymyślać usprawiedliwienia
na swoje nagłe problemy - w końcu powszechna opinia o trudności WoWa jest raczej "banalne
i trywialne", a tu się nagle okazało, że niekoniecznie. Wstyd i hańba, więc lepiej powiedzieć,
że jest "nie ma nic nowego to mi się znudziło".

Nie tylko tacy odeszli, ale też wielu prawdziwych weteranów, w tym raidów z podstawki czy TBC. WotLK jeszcze wnosił coś nowego. Natomiast Cata to prawie same odgrzewane kotlety - nie wprowadził już tak wielkich zmian poza odświeżeniem starych stref. A taki Blackwing Descent to raid bez polotu - brzydki (równie dobrze mógłby się znaleźć w podstawce, bo graficznie nie odstaje specjalnie od BWL) i nudny. Według mnie to najsłabszy dodatek jaki Blizzard wydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że jak na ironię mnóstwo xp boostów(więcej loomów, guild perki) umożliwia szybkie wylewelowanie alta by "rozkoszować" się end-contentem, który został skopany. Z kolei przerobione obszary i questy lvl 1-60 są świetne, nie wszystkie ale niektóre chain questy to rewelacja, aż się nie chce korzystać z tych wszystkich przyspieszaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 17:12, Waaazuuup napisał:

Z kolei przerobione obszary i questy lvl 1-60 są świetne, nie wszystkie ale niektóre
chain questy to rewelacja, aż się nie chce korzystać z tych wszystkich przyspieszaczy.


Nawet bez heirloomów leci za szybko, zanim się zrobi wszystko na jakimś obszarze zadania robią się zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś w ogóle o tym wspomniał, ale samo The Burning Crusade jest już darmowym dodatkiem... Każdy kto posiada pełne konto, ale bez The Burning Crusade (czyli notabene samą podstawkę), może teraz za darmo śmigać po Outlandzie i bić 70 lvl.

Co do promocji, to moim zdaniem Blizzard powinien się raczej skupić na odzyskiwaniu starych wyjadaczy niż szukaniu nowych graczy... Mi już się WoW zaczął zdrowo przejadać, od Cata w ogóle nie raiduję (mimo, że raidy podobno są ciekawe, to jednak dla mnie to nadal męczące 3hx3 dni lub więcje tygodniowo w samych raid dungeonach), ostatnio ograniczyłem się do robienia wyłącznie daily i prostych achievów (tudzież altów), a teraz w ogóle nie gram i nie wiem kiedy mi na to wróci ochota. Na pewno nie pomoże w tym patch 4.2, który znowu nic nowego do gry nie wprowadza, ot kolejny raid dungeon do odbębnienia (dla tych, których to jeszcze kręci) -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 20:13, Azvar napisał:

Na pewno nie pomoże w tym patch 4.2, który znowu
nic nowego do gry nie wprowadza, ot kolejny raid dungeon do odbębnienia (dla tych, których
to jeszcze kręci) -.-

Brakuje bardziej dynamicznych i pomysłowych raidów. Dobrym przykładem było stare Hyjal. Niestety startowy content Cata to odgrzewane kotlety i nuda (a już szczytem lenistwa było odświeżenie ZA i ZG). Firelands też się specjalnie interesująco nie zapowiada niestety - monotonne otoczenie, z walk tylko Ragnaros się zapowiada jeszcze na interesującą walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi ogólnie o samą grę, o gameplay. Raidowanie przestało mi się podobać przez to, że znowu jest zylion durnych i często nic nie wnoszących do samego raidu trashy (ot zwykły czasopochłaniacz), w dalszym ciągu raidy są zbyt długie (albo po prostu narzekam, przestały mi się podobać 3-4 godzinne posiedzenia przy kompie bez żadnej konkretnej przerwy), znowu jest/był spieprzony balans klas (meele gtfo?) i jeszcze raz znowu nie sprawdzający się od lat system RNG (loot). Brakuje mi jakiejś dynamiki, powiewu świeżości, czegoś co sprawiło by, że na raidy chodziłoby się dla frajdy, a nie dla lootu i zadowolenia RL, który świata nie widzi poza raidem i gildią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 19:51, Azvar napisał:

znowu jest/był spieprzony balans klas (meele gtfo?) i jeszcze raz znowu nie sprawdzający się
od lat system RNG (loot). Brakuje mi jakiejś dynamiki, powiewu świeżości, czegoś co sprawiło
by, że na raidy chodziłoby się dla frajdy, a nie dla lootu i zadowolenia RL, który świata
nie widzi poza raidem i gildią...

Ano, o dynamice i nudnych walkach też wspomniałem. Nie wiem jak jest teraz, ale gdy jeszcze grałem to na początku Cata warrior był strasznie przepakowany. Olbrzymi damage, łatwe interrupty na casterów, szybko odnawiające się życie przy zadawaniu obrażeń. W starciach 1 na 1 praktycznie robił co chciał z każdym, na raidach też wymiatał z damage. Denerwująca jest ta polityka, i myślę, że zrobili to celowo aby i tym razem jakieś klasy były przepakowane, bo tak dużych różnic w przeżywalności i damage po prostu nie da się przegapić. Gra jest teraz jeszcze bardziej RNG, bo nie ma już stałych rotacji tylko procentowa szansa, że np. jakaś zdolność wcześniej się załaduje.

Raidy są wprawdzie krótsze - trashu akurat jest mało i bossów też. Nowy Firelands też wchodzi tylko z 7 bossami (nie wiem jak z poziomem trudności u nich będzie na heroicu). Poza tym o ile w WotLK częściowo zredukowali konieczność farmingu to Cata to przywrócił a nie miałem np. ochoty łowić bezproduktywnie sporo bezużytecznych ryb aby trafić na te właściwe żeby zrobić sobie żarcie (a nie wszystkie ryby miały ławice).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 20:13, Azvar napisał:

Nie wiem czy ktoś w ogóle o tym wspomniał, ale samo The Burning Crusade jest już darmowym
dodatkiem... Każdy kto posiada pełne konto, ale bez The Burning Crusade (czyli notabene
samą podstawkę), może teraz za darmo śmigać po Outlandzie i bić 70 lvl.

LOL, faktycznie mi się konto upgradeowało do TBC. Zero info od Blizza. No cóż, podstawkę dostałem za zakup SC2. Jeszcze trochę i całą grę dadzą ;D

Dnia 29.06.2011 o 20:13, Azvar napisał:

Co do promocji, to moim zdaniem Blizzard powinien się raczej skupić na odzyskiwaniu starych
wyjadaczy niż szukaniu nowych graczy... Mi już się WoW zaczął zdrowo przejadać, od Cata
w ogóle nie raiduję (mimo, że raidy podobno są ciekawe, to jednak dla mnie to nadal męczące
3hx3 dni lub więcje tygodniowo w samych raid dungeonach), ostatnio ograniczyłem się do
robienia wyłącznie daily i prostych achievów (tudzież altów), a teraz w ogóle nie gram
i nie wiem kiedy mi na to wróci ochota. Na pewno nie pomoże w tym patch 4.2, który znowu
nic nowego do gry nie wprowadza, ot kolejny raid dungeon do odbębnienia (dla tych, których
to jeszcze kręci) -.-

Cóż, z własnego doświadczenia nie sądzę, że te promocje w znaczący sposób pomogą w ściągnięciu nowych graczy. Źle się tak gra, gdy już wszyscy są dalej, mało ludzi jest na początku, nie ma z kim wspólnie questować. Taki singiel się robi. A śpieszenie się przez 70-80 lvli, żeby potem grać sam endgame jest trochę niefajne. Po prostu nowy gracz nie ma już jak poznać pełnej wartości gry na niższych levelach.
Ja sam chyba miałem miesiąc podstawki za darmo i dałem se spokój po jakichś dwóch tygodniach (na 45 lvl chyba wbiłem). Choć gra jest niezła, to wcale mi jej nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie wam cos pomieszało!!!pierwszy kill LK byl na buffie 5%!!!Więc łatwo nie bylo.Obecnie zauwazcie ile gildii wyczyscila caly kontent na Hard Modach??Tez nie wiele,takze poziom PVE stoi na wysokim poziomie.Liczba graczy placacych abonament spadal moim zdaniem dlatego ze blizz za dlugo czekal z patchem 4.2 wiec niektorzy czekali z subskrycja do wydania tego patcha np ja.
A co do ulatwien i buffa 30% to byl on po to aby wiecej ludzi moglo zobaczyc caly kontent.kto mial co ubic to zrobil to juz wczesniej a inni chetni np nie majacy czasu na rajdowanie 6-7 dni w tygodniu tez chcieli zobaczyc np LK wiec blizz im to umozliwil co jest na prawde dobrą rzecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować