Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cenega wyda Torchlight II. Nie musimy się bać o polonizację?

68 postów w tym temacie

Dzięki Bogu, że będzie można kupić bezpośrednio przez Steam. Skopane tłumaczenia, które powodują, że gra jest niekompatybilna z oficjalnymi patchami, patche od cenegi z opóźnieniem, problemy z dodatkami, problemy z DLC, beznadziejny support, zawsze-coś-skopane, to cała cenega. Omijać tego "wydawce" szerokim łukiem, a nie nabijać kabzę tym leniom i partaczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"w Polsce wyda ją liczący się dystrybutor, Cenega Poland" - liczący się z kim? Bo raczej nie z klientami.
Cenędza stosuje niemalże taktykę - sell & forget więc ja dziękuję za takiego dystrybutora.
Przykro mi to mówić, bo choć zawsze zamawiam gry z gram.pl, to będzie to kolejny tytuł, który zakupię w UK bo bo F3 więcej zabawy z cenędzą nie zdzierżę.

Choć zaczynam się zastanawiać czy w ogóle nie odpuścić sobie polskich wydań gier bo po tym co było np. z ME2 mam małą "traumę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 13:04, absmak napisał:

Dzięki Bogu, że będzie można kupić bezpośrednio przez Steam. Skopane tłumaczenia, które
powodują, że gra jest niekompatybilna z oficjalnymi patchami, patche od cenegi z opóźnieniem,
problemy z dodatkami, problemy z DLC, beznadziejny support, zawsze-coś-skopane, to cała
cenega. Omijać tego "wydawce" szerokim łukiem, a nie nabijać kabzę tym leniom i partaczom.


Pamiętasz może kłopoty z patchami i DLC do Fallouta: New Vegas? Obejmą grę blokadą regionalną i będziesz mógł kupić tylko wersję wydawaną przez 1C.

Swoją drogą, ciekaw jestem, co to za rewolucyjne zmiany wprowadzono do New Vegas, że wydali u nas inną wersję.
Rozumiem F3 (wycięcie Live, swoją drogą idiotyzm), ale NV? Bez jaj.
@SimplyLucas:
Fallout 3, NV w wersji PC (trójka dodatkowo na PS3), kłopoty z Mafią 2, opóźnienia w przypadku polonizacji Bioshocka, Borderlands, Civ 5, Sacred 2, parę innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 11:49, Henrar napisał:

Cenega i jakość polonizacji? Niezły dżołk.


Przecież Cenega w końcu zwolniła partaczy i w pewnym momencie nawet przyćmiła CD-P. Nie wiem, jak jest obecnie, ale gdzieś w 2007 czy 2008 było z nimi dobrze. Czy może jeszcze wcześniej? Nie bijcie, nie pamiętam.

I chodzi mi o jakość polonizacji, nie jakość wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"duży wydawca powinien bowiem zadbać o jakość ewentualnej polskiej wersji językowej."

Buahahahahaha. Cenega i porządna lokalizacja? Chyba w snach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 13:28, Demagol napisał:

> Cenega i jakość polonizacji? Niezły dżołk.

Przecież Cenega w końcu zwolniła partaczy i w pewnym momencie nawet przyćmiła CD-P. Nie
wiem, jak jest obecnie, ale gdzieś w 2007 czy 2008 było z nimi dobrze. Czy może jeszcze
wcześniej? Nie bijcie, nie pamiętam.

I chodzi mi o jakość polonizacji, nie jakość wydania.


Aktualnie, ma jeszcze wiekszych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 13:25, Henrar napisał:

Pamiętasz może kłopoty z patchami i DLC do Fallouta: New Vegas? Obejmą grę blokadą regionalną
i będziesz mógł kupić tylko wersję wydawaną przez 1C.


O tak, pamiętam. Wtedy straciłem kompletnie szacunek do tych zdzierców i partaczy. Jeśli będzie blokada regionalna, to kupię na GamersGate bądź u innego oficjalnego dostawcy (prawdopodobnie będą to po prostu klucze do Steam). Nic od Cenegi/1C nie kupię, wolę już dopłacić i mieć spokój.

Dnia 29.06.2011 o 13:25, Henrar napisał:

Swoją drogą, ciekaw jestem, co to za rewolucyjne zmiany wprowadzono do New Vegas, że
wydali u nas inną wersję.
Rozumiem F3 (wycięcie Live, swoją drogą idiotyzm), ale NV? Bez jaj.


Zmiany o nazwie - chciwość i ignorancja w stosunku do klienta. Oni wyznają zasadę - klient kupił, więc można go olać.

Dnia 29.06.2011 o 13:25, Henrar napisał:

@SimplyLucas:
Fallout 3, NV w wersji PC (trójka dodatkowo na PS3), kłopoty z Mafią 2, opóźnienia w
przypadku polonizacji Bioshocka, Borderlands, Civ 5, Sacred 2, parę innych.


Dorzuciłbym do tego sprzedaż Bioshocka w ocenzurowanej wersji i brak informacji o tym na pudełku. Czyli standardowe zrobienie klienta w bambuko a następnie rżnięcie głupa swoją ignorancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 11:49, Henrar napisał:

Fani mogą to rozpatrywać jako pozytywną wiadomość, duży wydawca powinien bowiem zadbać
o jakość ewentualnej polskiej wersji językowej.


Cenega i jakość polonizacji? Niezły dżołk.


Sama prawda ;( Ten wydawca jak i jeden "duży" inny znany w Polsce i ich jakość polonizacji wybiega daleko poza skalę. Nie liczę ze strony Cenegi nic więcej niż napisów bo tylko to umieją zrobić jako tako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 12:12, Tenebrael napisał:

Niech oni lepiej zostawią tą wersję angielską w spokoju. Ich polonizacje są albo denne,
albo czeka się na nie nie wiadomo ile (sztandarowy przykład z polonizacją Civilization
5, która miała być równo z premierą, a finalnie zostałą wypuszczona... MIESIĄC po premierze).
Tak więc polonizacjom Cenegi dziękuję, nie skorzystam...


A po spolszczeniu Cenegi GTA IV to już słuch zaginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 13:30, absmak napisał:

Dorzuciłbym do tego sprzedaż Bioshocka w ocenzurowanej wersji i brak informacji o tym
na pudełku. Czyli standardowe zrobienie klienta w bambuko a następnie rżnięcie głupa
swoją ignorancją.


Najśmieszniejsze jest to, że w edycji Premium Games (czyli ocenzurowanej - premierówka była normalna) dawali płytkę z patchami (i spolszczeniem), które działały tylko pod nieocenzurowaną wersją (!!!). Istna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no z tą gadką o cenedze to już wiele osób wspomniało ale wspomnę parę historii:

Borderlands GOTY - jedyna gra której nie skopali totalnie co w ich historii to istna rzadkość(praktycznie wydali ENG wersję i tyle)

Batman: AA - najmniejsze oczekiwanie na patch 1.1 ale w porównaniu do innych tytułów to marna pociecha

Ufo Afterlight - jedna z najbardziej zrypanych przez cenegę gier -> zmienili binarkę przez co mody nie działały, dali starforce''a na którego jedynym sposobem był CRACK by gra działała a wydajność do bani, polonizacja mimo że tylko tekst to i tak do dupy. chwała bogu że twórcy naprawili to co te niekompetentne debile sknocili(Na forum zresztą napisali że cenega wydała grę nie w taki sposób co było ustalone).

Rainbow 6 Vegas - i znowu jakby mało tego że gra zrypana przez twórców to jeszcze cenega dołożyła -> znowu zmieniona binarka plus niechlubny rekord z wydawaniem patchy do własnej wersji całe 2 miechy na jeden patch który działał kiedy gdzie indziej już 3 dawno wyszły.

GTA IV - ta gra to w zasadzie legenda nie tylko pod względem optymalizacji ale też i polonizacji która sprawiała więcej problemów niż mogło się wydawać.

Residen Evil 4 - wydać grę i po znacznie dłuższym czasie skapnąć(1 miesiąc co najmniej) się że jest patch który powstał 2-3 dni po premierze polonizacja do bani ale binarki nie zmienili więc łatwo z modami na Eng wersję przerobić.

FarCry 1 - nie to legenda absolutna oraz szczyt osiągniętego debilizmu przez cenegę -> co wydanie to inna binarka w efekcie czego powstało tylę patchy a połowa z nich nie działała wcale. No i wspomnieć o kilkukrotnej polonizacji istny ewenement w tej kategorii.

Fallout 3 - no tu nie muszę się rozpisywać bo widać znakomicie że wiele osób do dziś pamięta.

Premium games - to co henrar napisał.

CENEGA - może i ma tytuły ale wbrew temu to najgorszy dystrybutor gier z jakim miałem do czynienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 15:29, Zgreed66 napisał:

Albo brak trybu Next Gen w TR Legenda xD

chwila to było w CDA czyż nie ?? muszę sprawdzić !!XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 15:38, Numenpl napisał:

chwila to było w CDA czyż nie ?? muszę sprawdzić !!XD


Nie wiem jak w CDA. Mam premierowke i bida znedzą w tym wydaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2011 o 15:23, Numenpl napisał:

GTA IV - ta gra to w zasadzie legenda nie tylko pod względem optymalizacji ale
też i polonizacji która sprawiała więcej problemów niż mogło się wydawać.

Fakt. Cenega skopała optymalizację tej gry. A jakość tłumaczenia woła o pomstę do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować