Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie wystarczy wam życia na Star Wars: The Old Republic

68 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2011 o 14:20, Galder_Grasfiord napisał:

Jak ktoś uważa, że pvp jest najważniejsze, i że to jest starcie "intelektów", buahaha,
muszę śmiać się w twarz, gdyż wystarczy zwykłe spamowanie odpowiedniej rotacji skili
w czyimś buildzie, tym naj do pvp, albo ciągłe trzymanie spustu. Co to za frajda tłuc
się bez przerwy o nic, a w szczególności lać grupą jednego biedaka, który lata bez wypasionego
sprzętu. Prawdziwe pvp może zaistnieć tylko na arenie w realu, 1v1.


Ciekawe rzeczy opowiadasz. Słyszałeś może o terminie "mass pvp" ? W takim np. Lineage 2, trochę niedocenianym, bo postrzeganym przez pryzmat pirackich serwerów, na których gracze rzadko wykazują się umiejętnościami, opisany przez ciebie sposób walki zaowocował by szybkim powrotem do lvl5. Rzeczona gra stawia na walkę zespołową, nie tylko drużyny czy klanu, ale całych sojuszy.

Żeby być dobrym w L2 (a zaznaczam, że mimo znajomości swojej klasy, ja się za dobrego w PvP nie uważam) trzeba umieć słuchać poleceń, pamiętać kiedy podbiec do buffera (a Blade Dancer i Sword Singer, którzy dają bardzo potrzebne buffy muszą je odnawiać co dwie minuty), wiedzieć kto wybiera cele i pamiętać o asystowaniu, znać cele taktyczne (np. w czasie oblężenia wiedzieć czy broni się zamku, czy zdejmuje flagi), a co najważniejsze umieć się dostosować do zmian na polu bitwy, które przy żywym przeciwniku mogą być nagłe i drastyczne (np. dodatkowy sojusz dołącza do walki).

W grze w której połowę drużyny PvP potrafi zajmować support (healer i trójka bufferów), spammowanie skilli jeden na jednego, czy walka na arence praktycznie nie istnieje. Natomiast pisząc że w grach takich jak Lineage 2, DAoC, WaR, czy nawet Darkfall, PvP to gankowanie albo pojedynki, trochę się popisujesz ignorancją.

Dla mnie brak porządnego PvP to już sam w sobie wystarczający powód, żeby grę sobie darować. Jeżeli do tego TOR ma być single playerem z abonamentem i multi na doczepkę, to nawet triala nie będę raczej ruszał. Mam ciekawsze rzeczy do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 15:49, Crask napisał:

Jeżeli do tego TOR ma być single playerem z abonamentem i multi na doczepkę, to nawet
triala nie będę raczej ruszał. Mam ciekawsze rzeczy do roboty.


Ciekawe, czy znajdzie sie pirat który umozliwi granie w to w samego singla xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 13:11, zawcia napisał:

> o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie wieczór w mmorpg bez pvp to wieczór stracony

> :P

Haha, prawda.

AoC w najbliższych tygodniach przechodzi na f2p, więc możesz się znowu pobawić ;)


......

wiem wiem i zastanawiam się nad powrotem, tym bardziej że będzie niedługo serwer hard pvp w aoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych wesołych ludzi, którzy mówią, że nie ma sensu 6 razy przechodzić tego samego: W TOR każda klasa postaci ma osobną, inną fabułę, więc za każdym razem przechodzi się "co innego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do tych 200 godzin. Nie wiadomo na ile rozgrywka daną klasą się różni a na ile są to powtórzone questy z minimalnymi zmianami. Gier tak długich dzisiaj praktycznie już się nie robi. Sama rozgrywka fabularna w MMO dla wielu będzie tylko dodatkiem. Jeśli nic ciekawego (i przystępnego) po jej ukończeniu nie będą mieli do roboty, ludzie zwyczajnie zaczną z gry odchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Panowie z BioWar''u będą musieli się bardzo postarać żeby ich gra była cholernie wciągająca,bo gdy taka nie będzie to mogą zapomnieć o zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wolał lepiej żeby zrobili KOTOR3... i w sumie chyba to właśnie dostanę, dlatego ograniczenia pvp itp. w ogóle mi nie przeszkadzają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 14:12, Graffis napisał:

@ Talek
> I nie wiem gdzie wy tu wyczytaliście brak endgame''u.
A jakiż to endgame został zapowiedziany? I co w nim tak niezwykłego, by gra się rzeczywiście
wybiła na tle innych gier tego typu?


Raidy, warzony, worldbossy open pvp na wszystkich planetach po za startowymi i stolicami na serwerach pvp. Wszystko co powinno być jest, co ma być niby niezwykłego? Nie spotkałem się od czasu EQ2 z jakimś elementem mmo który byłby unikalny czy niezwykły więc nie wiem czego ty oczekujesz, WoW nie wymyślił niczego a jakoś 10 milionów ludzi w niego gra.


Co do lore i tysięcy latających Jedi to jakby ktoś się orientował w kanonie Star Warsów w czasach Starej Republiki było właśnie tysiące Jedi i Sithów, których spotykało się na porządku dziennym bo nie każdy był taki super mega mocny jak Anakin czy Kenobi i wielu ginęło od zwykłego strzału z blastera w ciemnej uliczce Coruscant. Dopiero później w czasach kiedy m.in Darth Bane zgładził cały Zakon Sithów i wprowadził Zasadę Dwóch ilość władających mocą skarlała do tej znanej z czasów sagi filmowej (czyli kilkuset Jedi w całej galaktyce). I te informacje powstały jeszcze przed utworzeniem pierwszego Kotora panowie znawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecia czasem czy będzie w tej grze single player ??
żeby mozna było przechodzic grę bez podłączenia do internetu solo ??

bo chciał bym tą grę przechodzic jak kotor''a i kotor''a 2
bo taka masówka na necie to nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholipa, troszke za długo. Znając zycie to pogram troszkę jedną klasą, potem zacznę inną... a żadnej nie doprowadze do końca. Ciekawe czy wprowadzą wspomagajki boosta expa jak w wowie czy też będzie można pomijać questy fabularne które dają mniej expa.
A jak przechodzi się za każdym razem "Co innego" to można twórców gry pochwalić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 12:56, mrowa1222 napisał:

a nie wiecia czasem czy będzie w tej grze single player ??
żeby mozna było przechodzic grę bez podłączenia do internetu solo ??


Nie bez połączenia z netem odpada, ale można grac solo w drużynie bez żywych graczy.
Na jednej z konferencji podawano, ze w miejsce żywych graczy w drużynie przy robieniu questów fabularnych moga wchodzić boty/npc.
Jak wyjdzie w praniu - się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1200 godzin, każda klasa pewnie będzie miała takie same questy albo niewiele różniące się więc kto będzie przechodził to tyle razy.
Zresztą nawet w 200 dla jednej nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2011 o 14:51, Pietro87 napisał:

Nie bez połączenia z netem odpada, ale można grac solo w drużynie bez żywych graczy.
Na jednej z konferencji podawano, ze w miejsce żywych graczy w drużynie przy robieniu
questów fabularnych moga wchodzić boty/npc.
Jak wyjdzie w praniu - się okaże.


może źle się wyraziłem chodziło mi o typowe single
u mnie w normalnej cenie dostępny jest tylko net radiowy 512Kb/s i bule za niego 54zł !!!

muszę dowiedziec się jak to wygląda w TP na lini telefonicznej

ciekawe czy na tym necie będę mogł komfortowo grać ?
bo w leauge of legends daje radę i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakąkolwiek siec telefoniczną u siebie, możesz się załapać teraz na promocje netii - net w ofercie no-limits, czyli takie jakie możliwości technologiczne łącza taki net [ADSL między 4 a 8mb możesz wyhaczyć, za bodajże 49zł miesięcznie więc oferta ok, ja mam 20stkę z telefonem i tv w wersji poszerzonej za 119zl i nie narzekam, netia ma swoje minusy, ale net stabilny bardzo fajny]

Ewentualnie podciągnij sobie upc, koszt instalacji to od 80 do około 200zł max [koszt instalacji jest jednorazowy, a abonament mają podobny jak netia 49-79zł zależnie od wybranej oferty i przepustowości]

TPSA i Neostradę odradzam, nie jestem hejterem tej firmy, nie mam personalnych utarczek itp po prostu mając kontakt z wieloma systemami i wieloma kompami [zajmuje się dorywczo konserwacją i drobnymi naprawami/pomocą komputerową] generalnie każdy kontakt z neostradą był niemiłym doświadczeniem i wiecznie były jakieś problemy [nie twierdze, że inni operatorzy są złoci, ot mi się z doświadczenia z neo pracowało do tej pory tragicznie]

Odradzam też net w Playu, okropna lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować