Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2007 o 11:59, michu96 napisał:

Jakim sposobem mam zaktualizować tą gre ?


No jak ci sie uruchamia sciaganie "jakiegos" patcha to poczekaj po prostu az sie sciagnie i zainstaluje...Wszystko robi sie samoczynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 14:32, Draqoon napisał:

moze mi ktos powiedziec jak sie robi disenchant item?


Musisz posiąśc profesję enchanting''u i tam jak już się tej profesji nauczysz to będziesz miał dienchanting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:12, keyrome napisał:

Czy to prawda ze zwierzatka z EK mozna dostac tylko do 28 lutego? potem to nie bedzie
juz mozliwe?

Jeśli masz EK EU to musisz wysłać im parę rzeczy zwykła pocztą do Francji, info tutaj: http://www.wow-europe.com/en/burningcrusade/activatepet.htm
Napisane jest, aby wysłać to przed 28 lutym. Ja już wysłałem, zwykły list idzie góra 10 dni, a priorytet góra 7 dni. Jednak zawsze jest ryzyko, że poczta zgubi list xD Oni aktywują peta na wszystkich Twoich charach w góra 10 dni po otrzymaniu listu (następne chary też będą go miały). Nie mówią co z listami wysłanymi po 28 lutym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: jaka rasa i klasa byłaby dla mnie najlepsza? MUSI być Horda, wolę bardziej walkę na miecze topory itp, aczkolwiek jakiś czar też od czasu do czasu rzuce :D Uzasadnijcie swoje wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:39, bunio38 napisał:

Jak myślicie: jaka rasa i klasa byłaby dla mnie najlepsza? MUSI być Horda, wolę bardziej walkę
na miecze topory itp, aczkolwiek jakiś czar też od czasu do czasu rzuce :D Uzasadnijcie swoje
wybory.


No to polecałbym ci wojownika (który specjalizuje się wyłącznie w walce w zwarciu, jest zdecydowanie najbardziej wytrzymałą klasą w zwarciu, po za tym posiada bardzo szeroki wachlarz umiejętności) lub shamana (jest to taki misz-masz wojownika z priestem - będziesz mógł leczyć siebie i innych, wskrzeszać, rzucać czary typu błyskawica i inne bazujące na żywiołach i kłaść totemy dodające tymczasowo współczynniki, lub też chroniące przed atakami, ale za to nie będziesz mógł nosić ciężkich zbroji i na pewno mieczem sobie nie pomachasz, bo nie da rady się shamanem nauczyć walki mieczem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:21, CH1CKEN napisał:

> Czy to prawda ze zwierzatka z EK mozna dostac tylko do 28 lutego? potem to nie
bedzie
> juz mozliwe?
Jeśli masz EK EU to musisz wysłać im parę rzeczy zwykła pocztą do Francji, info tutaj: http://www.wow-europe.com/en/burningcrusade/activatepet.htm
Napisane jest, aby wysłać to przed 28 lutym. Ja już wysłałem, zwykły list idzie góra 10 dni,
a priorytet góra 7 dni. Jednak zawsze jest ryzyko, że poczta zgubi list xD Oni aktywują peta
na wszystkich Twoich charach w góra 10 dni po otrzymaniu listu (następne chary też będą go
miały). Nie mówią co z listami wysłanymi po 28 lutym...


No to fest, potem moga nie aktywowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :

Czy można zwiększyć szybkość pobierania tego patcha co się włancza jak wchodzi się na swoje konto ?! :-)
Czy jestem skazany na tak długie czekanie ?
Czy wy też musicie pobrać tego patcha i czy wam się wolno pobiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie pobiera ci w ogóle lub z bardzo wolnym transferem to powinny ci się pokazać błędy w tym okienku, gdzie ściąga się patcha, wraz z odnośnikami do pomocy technicznej (być może znajdziesz tam rozwiązanie problemu; być może masz po prostu zablokowane porty, które potrzebne są do ściągania łatek w WoWie).

Być może winę za to ponosi twój ISP (Internet Service Provider, czyli dostawca usług internetowych ;]), w takim przypadku należy spytać telefonicznie czy nie są czasem blokowane porty potrzebne do gry w WoW (masz je wymienione na wspomnianej wcześniej stronie), ale jeśli masz internet u jakiegoś barzdiej znanego dostawcy to wątpie aby udało ci się w czymkolwiek dogadać (sam pamiętam jakie tam n00by siędzą przy telefonach w Dialogu xD NIC poza teorią i tego co ich nauczono nie wiedzieli).

W ostateczności, możesz po prostu spróbować ściągnąć patche przez ftp lub http :) Np z http://gamershell.com - tam często zamieszczane są nowe patche (z tym, że starych to tam raczej nie znajdziesz, musisz poszukać niestety) - pamiętaj tylko aby ściągać odpowiednie wersje patchy, w przypadku wersji europejskiej angielskiej będzie to patch z "enGB" w nazwie pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:41, squeglee napisał:

Kupiłem niedawno WoWa i zanim zacznę grać chciałbym zadać pewne pytanie: grać na PvP czy PvE?
Jakie są ich zalety i wady?

Zalety PVE: Możesz se powalczyć z potworami :) i nic poza tym :/
Zalety PVP: Przyjemniej sie gra z innymi ludźmi niżz komputerem, szczerze polecam Burning Legion bo chyba nadal jest zdominowany przez polaków prawda ;]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 09:22, Makus89 napisał:

Kolejne banalne pytanie z mojej strony...Jak dostac sie do Moonglade??

Druidzi na 10 poziomie uczą się czaru, który umożliwia im przeniesienie się tam. Z Winterspring i Felwood dostaniesz się tam przez Timbermaw Hold, ale obecne tam furbolgi na początku będą cię atakować, jeśli nie nabijesz dla nich reputacji przynajmniej unfriendly. Oczywiście nie jest to obowiązek i można tam przejść zabijając je, bo sama frakcja tych furbolgów nie daje jakichś super przedmiotów, a farmowanie tamtej reputacji jest męcząco. No i to wyprawa tylko jednorazowa, jest tam flightmaster zarówno z Hordy, jak i Przymierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w PvE możesz ustawiać duele, prawda? No i powiedz, czy na PvP często się ginie? Aha, mi nie zależy na serwerze z polakami, tylko raczej anglikami czy niemcami, znasz jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 22:34, squeglee napisał:

Ale w PvE możesz ustawiać duele, prawda? No i powiedz, czy na PvP często się ginie? Aha, mi
nie zależy na serwerze z polakami, tylko raczej anglikami czy niemcami, znasz jakieś?

Zależy od serwera. Jak zaczynasz na serwerze, który nie ma wysokiej populacji, jest dość nowy to rzadko spotkasz graczy na wyższym levelu, którzy z nudów zabijają tych o niższych. Grunt to odpowiednio wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podaj, że chcesz grać na serwerze EN i PvP i gra sama wybierze najlepszy (najnowszy) realm. Będzie tam mało high lvl, za to dużo low lvl, z którymi więcej zdziałasz. Duele są pomiędzy rasami z tej samej frakcji, jak chcesz duelować kogoś z przeciwnej to musisz być na terenie wroga. Zawsze możesz oznaczyć PvP na realmie PvE i wtedy będą mogli Cię atakować jak w PvP, ale mało kto to zrobi, gdyż na realmie PvE mało jest chętnych do PvP, nawet duelów.

@keyrome
Potem zapewne mogliby go aktywować, ale nie jestem pewien w 100%, lepiej wysłać przed 28.

@bunio38
Jak duże dwuręczne miecze/topory/młoty to tylko warrior, których czarów ma mało (kilka shoutów+thunder clap), za to dużo umięjętności do zadawania dmg bronią. Może on także używać 2x jednoręczna broń od 20 lvl czy jednoręczna broń + tarcza.
Rogue używa broni tylko jednoręcznych (od 10lvl może używać dwóch jednoręcznych), głownie nożów i mieczy, a jego umiejętności także służą głównie zadawaniu obrażeń za pomocą broni, ale ma kilka fajnych innych, np. lockpicking (otwieranie zamkniętych zamków), poision (nakładanie trucizn na broń o różnych efektach działań) czy stunlocki, które ogłuszają przeciwnika i uniemożliwiają mu prowadzenie walki :P
Co do czarów + broń to tylko shaman. Walisz błyskawice (na 32lvl masz chain lighting), potem kilka instant shocków, dajesz kilka (max 4) totemów by zadać dmg wrogom lub zwiększyć swoje dmg, i walisz ze swojej broni, możesz używać tarczy, a z talentów dwuręcznych toporów i młotów, lub nawet dwie jednoręczne bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że warriorzy używają mail, a od 40lvl plate-największe pancerze w grze, to rogue i shamani leather-skórzane zbroje (mniej pancerza od plate), to jednak shamani od 40lvl dostają mail, który daje im już całkiem niezły armor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Duele są pomiędzy rasami z tej samej frakcji

Ja jak kiedyś grałem na RP (czyli taki PvE z zasadami roleplayingu) to można było swego czasu duelować się również z wrogimi graczami. Tyle, że czasami to zabawnie wychodziło, kiedy to pod koniec duelu przypadkowo (autoatak :P) zabijali się gracze, tym samym stając się celem dla innych (bo włączało im się PvP automatycznie ^^). Nie wiem jednak czy czasem nie usunięto tego w którymś z późniejszych patchy, bo dość mi się znudziła idea gry na PvE, przy której WoW traci połowe ze swojego uroku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu tak naprawdę nie było żadnego błędu. Przede wszystkim - sprawa wygląda tak, że nie możesz rozpocząć duelu z osobą, która ma włączone PvP (i tak było zawsze). Jednak osoba z PvP on może rozpocząć duel z kimkolwiek (kto ma PvP off), nawet z osobą z przeciwnej frakcji (komenda /duel). Walka przebiega całkiem normalnie, z tym że osoba mająca włączone pvp, ryzykuje tym że będzie po walce wciąż atakowana (lub nawet w trakcie walki, przez inne osoby), a osoba mająca wyłączone pvp - ryzykuje nieoczekiwanym włączeniem się pvp :) Jeżeli znajduje się wśród wrogów, to może się to skończyć nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się