Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Już nie potrzeba karty płatniczej do założenia triala. Jeśli nie masz problemu z angielskim (ew. francuskim, niemieckim, hiszpańskim) to spokojnie możesz startować od nowa, znam wielu takich. A jeśli grałeś już w jakieś cRPG to masz ułatwione zadanie :P Co do starych Warcraftów to poczekaj aż zobaczysz stare miejsca z nowej perpsektywy - łezka się w oku kręci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem od początku tylko na PvP i jakoś problemów nie było. Grunt to, aby nową postać tworzyć na w miarę świeżym serwerze. Bez sensu jest tworzenie na takim, na którym aż roi się od postaci wysokolevelowych, bowiem wtedy wielokrotne śmierci w pewnych strefach będą nieuniknione (zwłaszcza w tych, gdzie są instancje na wyższym poziomie, niż ma reszta strefy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co do starych Warcraftów to poczekaj aż zobaczysz stare miejsca z nowej perpsektywy - łezka się w oku kręci :P
To prawda, ale co do wyglądu niektórych miejsc można mieć uwagi np. Strahnbrad zupełnie niepodobny i kilka innych detali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie... nie dość, że dużo serwerów jest przepełnionych, to jeszcze wszystkich są po dwa (Obrazek na dole xD) Teraz ludzie będą pytać:
- Na jakim serwerze grasz?
- *po namyśle* Burning Legion
- A na którym?
Jakiś błąd wyświetlania strony czy Blizz coś skaszanił?

Hmm, palowskie Consecration zabrali z drzewka talentów Holy i dali jako normalną umiejętność?

20070228225142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 22:53, Sztywny-pl napisał:

Jakiś błąd wyświetlania strony czy Blizz coś skaszanił?

Być może na chwilę im się coś popsuło.

Dnia 28.02.2007 o 22:53, Sztywny-pl napisał:

Hmm, palowskie Consecration zabrali z drzewka talentów Holy i dali jako normalną umiejętność?

Tak, usunęli ją z drzewka holy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 22:06, Czedwik napisał:

>Co do starych Warcraftów to poczekaj aż zobaczysz stare miejsca z nowej perpsektywy -
łezka się w oku kręci :P
To prawda, ale co do wyglądu niektórych miejsc można mieć uwagi np. Strahnbrad zupełnie niepodobny
i kilka innych detali.


Detali? :) Cała mapa Azeroth bardzo się różni, od tej przedstawianej w loadingach w Warcrafcie III :) Nie mówiąc już o pojawiających się znikąd lokacjach (jak wyspa rozbitków Draenei) - no ale to można zwalić na leniwych kartografów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:56, CH1CKEN napisał:

Już nie potrzeba karty płatniczej do założenia triala.


No właśnie też to wczoraj odkryłem ;)
No i się instaler ściągnął i to nawet szybko. Patrzę: 3,2 GB. Myślę nieźle. Nastawiłem download wczoraj po 17.00 a dziś rano widze piękną stronę instalacji :)

Dnia 28.02.2007 o 21:56, CH1CKEN napisał:

Jeśli nie masz problemu z angielskim (ew. francuskim, niemieckim, hiszpańskim) to spokojnie możesz startować > od nowa, znam wielu takich.


No właśnie tu kolejne pytanie. Bo WoW jest w całości po angielsku. Język znam tyle ile można się go było nauczyć w szkole (czyli po łebkach ;) no i przez te kilkanaście lat korzystania z kompa. Wystarczy?

Dnia 28.02.2007 o 21:56, CH1CKEN napisał:

A jeśli grałeś już w jakieś cRPG to masz ułatwione zadanie :P Co do starych Warcraftów to poczekaj aż
zobaczysz stare miejsca z nowej perpsektywy - łezka się w oku kręci :P


Warcrafty znam od podszewki od części 1 począwszy na TFT skończywszy :)

Ps. jak jest teraz z kosztami? Dalej wychodzi około 50 zł na miesiąc? I czy gdyby mi się gra np. znudziła i bym przestał płacić, to czy moja postać pozostaje na ich serwach? Pytam o "straszne" podstawy ale nie interesując się wcześniej tą grą niewiele o niej czytałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 08:00, GeoT napisał:

> Już nie potrzeba karty płatniczej do założenia triala.

No właśnie też to wczoraj odkryłem ;)
No i się instaler ściągnął i to nawet szybko. Patrzę: 3,2 GB. Myślę nieźle. Nastawiłem download
wczoraj po 17.00 a dziś rano widze piękną stronę instalacji :)

> Jeśli nie masz problemu z angielskim (ew. francuskim, niemieckim, hiszpańskim) to spokojnie
możesz startować > od nowa, znam wielu takich.

No właśnie tu kolejne pytanie. Bo WoW jest w całości po angielsku. Język znam tyle ile można
się go było nauczyć w szkole (czyli po łebkach ;) no i przez te kilkanaście lat korzystania
z kompa. Wystarczy?

> A jeśli grałeś już w jakieś cRPG to masz ułatwione zadanie :P Co do starych Warcraftów
to poczekaj aż
> zobaczysz stare miejsca z nowej perpsektywy - łezka się w oku kręci :P

Warcrafty znam od podszewki od części 1 począwszy na TFT skończywszy :)

Ps. jak jest teraz z kosztami? Dalej wychodzi około 50 zł na miesiąc? I czy gdyby mi się gra
np. znudziła i bym przestał płacić, to czy moja postać pozostaje na ich serwach? Pytam o "straszne"
podstawy ale nie interesując się wcześniej tą grą niewiele o niej czytałem ...


Z językiem to będzie prosto, bo w questach to tylko wyszukujesz, co/kogo trzeba zabić/zebrać/znaleźć i gdzie szukać ew. to możesz o dokładniejsze współrzędne zajrzeć na alkazam albo thotbota. Jeśli chodzi o płacenie to tak jest koło 50-60 zł za miech lub jak kupujesz prepaida dostępnego w sklepie 109 zł ja miałem konto zamrożone na prawie rok i nic mi nie skasowali wiec nie powinieneś się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 12:23, gitarka napisał:

Wie ktoś z Was jak zdobyć rangę np. Private i kupić przedmioty z Champion'' Hall w Stromwind
City ?


Już nie zdobędziesz. Przedmioty kupisz farmując honor i znaki na konkretnych battlegroundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 12:43, enderek3 napisał:

> Wie ktoś z Was jak zdobyć rangę np. Private i kupić przedmioty z Champion'' Hall w Stromwind

> City ?

Już nie zdobędziesz. Przedmioty kupisz farmując honor i znaki na konkretnych battlegroundach.

Ale ja mam już range Dishonored a na żadnym battlegrodzie nie byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 23:35, Sth`Devilish napisał:

Detali? :) Cała mapa Azeroth bardzo się różni, od tej przedstawianej w loadingach w Warcrafcie
III :) Nie mówiąc już o pojawiających się znikąd lokacjach (jak wyspa rozbitków Draenei) -
no ale to można zwalić na leniwych kartografów ;D

Detali, ponieważ najwięcej niespójności zauważyłem w Lordaeronie. Strahnbrad i Caer Darrow nie są na miejscu, a Brill nie było tuż na północ od stolicy. Kalimdor wypadł pod tym względem nieco lepiej. Odnośnie krain znikąd - powinni według mnie w końcu dodać miejsca takie jak Kul''Tiras czy Gilneas! Główne miasta mogłyby być Przymierza (ale Horda mogłaby tam "założyć" jakieś posterunki). Przydałyby się według mnie te strefy jako takie 70 levelowe miejsca w Azeroth (pełne elitarnych przeciwników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak najszybciej rozwinac honor do exalted w exodarze i u kurenai?sugestie i wskazowki szybkiego lvlowania honoru mile widziane - zwlaszcza konkrety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj porównać całe Khaz Modan z Warcrafta III i z WoWa ;] Tam dopiero widać różnice, jakby cały półwysep znikąd się pojawił :) Po za tym w Eeaster Kingdoms nadal jest kilka nie dokończonych lokacji. Chociażby ta niedaleko Swamp of Sorrows, ta sąsiadująca z Eastern Plaguelands i Eversong Woods (czy jak tam się ta 2 lokacja BE nazywa), a także ta na południe od Silverpine i zachód od Tirisfal (notabene, tam własnie chyba odbywały się w WIII misje z eskortą blood elfów przy pomocy Tyrande i Maev).

@gitarka - Dishonored oznacza rangę ujemną :D To znaczy, że musiałeś zabić dużo cywilów :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 14:32, Dubik napisał:

jak najszybciej rozwinac honor do exalted w exodarze i u kurenai?sugestie i wskazowki szybkiego
lvlowania honoru mile widziane - zwlaszcza konkrety:)


Poszukaj na stronkach poświęconych grze :) Internet jest pełen poradników na temat lvlowania. Jeśli chodzi o reputacje to w przypadku frakcji które pojawiają się na początkowych poziomach możesz ją zdobyć wyłącznie wykonując questy. Później pojawia się opcja powtarzania zadań typu "przynieś 20 itemków x" po wykonaniu którego zostajesz nagrodzony ok. 250-500 pkt. reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) a także ta na południe od Silverpine i zachód

Dnia 01.03.2007 o 14:59, Sth`Devilish napisał:

od Tirisfal (notabene, tam własnie chyba odbywały się w WIII misje z eskortą blood elfów przy
pomocy Tyrande i Maev).

>
Mi się wydaje, że to były okolice Plaguelands, być może Silverpine. Zresztą trudno te miejsca odnieść względem WoW, bo żadne z nich tamtych nie przypomina. Na południe od Silverpine nie było misji, bo tam jest Gilneas. Oni zamknęli mur przed Plagą i kontakt tego państwa z Przymierzem się urwał. Chyba jedyna nacja ludzi, która nie doznała żadnego uszczerbku podczas III wojny (Lordaeron w ruinie, przetrwały tylko małe wioski, Khaz Modan i Stormwind ponieśli straty wspierając Lordaeron, a Kul''Tiras straciło większość floty, ale państwo jest całe). Być może Blizzard wyjaśni kiedyś co tam się dzieje. A w Khaz Modan najbardziej brakuje twierdzy Grim Batol, ponoć do niej ma należeć ta niedostępna lokacja, co jest obok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie triala i chciałbym wejść na jakiś serw RP gdzie jest dużo Polaków. Który polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:04, Sth`Devilish napisał:

Najlepiej jest się pierw
nauczyć gry w spokojnym towarzystwie, a potem jak się juz nabierze znajomości i doświadzcenia,
to zaczynać nową przygodę na serwerach z włączonym PvP (tak jak i ja zrobiłem i dzięki temu
jak zaczynałem na RP-PVP to dysponowałem już szeroką wiedzą i znajomością questów, więc mogłem
się bardziej skupić na samym PvP i... prowadzeniu gildii ;] ehh stare dobre czasy w Decapitum,
no nie? :).


Przecież to brzmi jak samouczek:P Tylko by ktoś się potem nie nudził:P Wiesz jak ktoś zaczyna to przywiązuje się do postaci i tam na pewno zostanie by grać:) Ja i tak bym wybrał PvP lub RP-PvP, sam na takowym zaczynałem gre i nie miałem jakiś problemów:-))) A grając na Samym PvE czy RP też można się zrazić.. Bo co to za frajda grać w MMORPG gdzie nie można z nikim walczyć, jedynie na BG.. Nudne to! A takie walki 1vs1 zdarzające się w świecie PvP nie jeden raz to perełki które się pamięta:) Zwłaszcza wygrane te w których to ktoś atakował pierwszy:) Dlatego na miejscu GeoT Wybrałbym jakiś RP-PvP serwerek, a to że zginie kilka razy.. Cóż takie jest życie:-) Raz na wozie raz pod wozem, ale dreszczyk związany z graniem, robieniem questów i świadomość że walka może cię spodkać wszędzie dodaje rumieńców;) Na BG nie powalczysz 1vs1;) Jeśli już to bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się