Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam pytanie, czy TBC ma tylko jedną okładkę, tę z blood elfem w tle i draenei na pierwszym planie (a nie jak to było w przypadku podstawki, gdzie istniały dwie wersje okładki) ? Pograłem nieco dłużej w triala samej podstawki na jednym z serwerów, gdzie wcześniej grywałem i tak czatując ze starym znajomym skusiło mnie jednak na powrót do Azeroth ;) W związku z tym moje kolejne pytanie: czy można go gdzieś bez ryzyka kupić po cenie niższej niż 120 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 22:28, Sth`Devilish napisał:

Mam pytanie, czy TBC ma tylko jedną okładkę, tę z blood elfem w tle i draenei na pierwszym
planie (a nie jak to było w przypadku podstawki, gdzie istniały dwie wersje okładki) ? Pograłem
nieco dłużej w triala samej podstawki na jednym z serwerów, gdzie wcześniej grywałem i tak
czatując ze starym znajomym skusiło mnie jednak na powrót do Azeroth ;)

Okładka jest tylko jedna, inaczej niż w przypadku podstawki. Zresztą okładka jest dobra, prawda?

Dnia 04.03.2007 o 22:28, Sth`Devilish napisał:

W związku z tym moje
kolejne pytanie: czy można go gdzieś bez ryzyka kupić po cenie niższej niż 120 zł?

Jeśli chodzi o sklepy internetowe to nigdzie niższej nie znalazłem. Ja zakupiłem za 129 zł w Wirtusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 17:35, witek194 napisał:

wie ktos jak mozna zrobic filmik z WoWa???


Kręcisz filmik za pomocą Fraps lub Gamecam i składasz go z muzą w Windows Movie Maker albo jakims bardziej profesjonalnym programie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 20:24, Dann napisał:

Nie Stwór, to nie było do Ciebie ;-P. Mój błąd, że nie ująłem ksywki pana Maniaka przed tym
fragmentem ;-).


Tak myslałem:)

Dnia 04.03.2007 o 20:24, Dann napisał:

BTW: Panie Stworze (to juz do Ciebie ;-D), z twoich wypowiedzi wnioskuje, ześ jest bardzo uprzejmy
i życzliwy Stwór :-DD. Mam pytanko do wielkiego fana WoW ;-P:


No no:) Ale wazelina:P hehe.. Nie licząc innego koloru skóry, pazurów i kłów to reszta się chyba zgadza:P

Dnia 04.03.2007 o 20:24, Dann napisał:

Na jakim serverze grasz i czy
jest jeszcze możliwość zaaklimatyzowania się tam dla potencjalnego beginnera ;-).
Pytam, bo za jakiś czas (może za tydzień, mam nadzieję ;-)) planuję "come back" po prawie roku
przerwy i zapewne poszukiwałbym nowych ludzi do mojej Friends List ;-).


No jasne że jest taka możliwość;-))) Jak najbardziej! Bardzo chętnie też pomogę przejść przez początkowe instancje, dam na start torby itp, na dobry początek;) W końcu już grałeś trochę.. Sam mam też znajomych który są na prawdę fajnym towarzystwem i fajnych ludzi nigdy za mało:) Z nami nie będziesz się nudzić;P
Z tym że my grywam tylko po stronie Hordy!:) For The Horde!!! Alianci mi nie pasują, więc jesli ci wszystko odpowiada..
To zapraszam na Scarshield Legion serverek RPPvP, nie jest stary też biega dużo niskich lvl-i:) Gram Blood Elfem (choć wcześniej zarzekałem się że go nie ruszę:P bo uwielbiałem taurenów i orki) Warlockiem o imieniu Deru jutro będzie 40lvl i konik:) A zę jestem po sesji to gram dosyć często. Co tu dużo dodać.. Zapraszam:) Będziesz mile widziany ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej poniżej 130zł nie kupisz.. A okładka jest tylko jedna, ale i tak fajna:) Zresztą co do pudełek to podstawkę dostałem nie taką jak chciałem;-/ ;P Więc już niech będzie tylko jedno:)

Jednak nie wytrzymałeś i wracasz?:) Buhahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 23:28, Stwór napisał:

Jednak nie wytrzymałeś i wracasz?:) Buhahahahaha


Nom :P Już miałem brać GW, ale chociaż wygląda ciekawie i fajnie się w toto gra, to jednak brakło mi tej swobody, rozbudowania i przede wszystkim graczy takich jak w WoW :)

Tak odnośnie serwerów, to na razie mam tylko plan powrotu na RP - Argent Dawn, ale wiesz jaki ja jestem. Nudzą mnie serwery z PvP wyłączonym - ja po prostu"uwielbiam" być gankowanym, campowanym itd* ;P No i wróciłbym na TVC, gdyby nie to że jak tam ostatnio byłem na trialu, to mało kogo ze znajomych spotkałem... To już nie ten serwer ;) Jak jest z tym Scarshield Legion (bo serwerek dosyć stary jest mimo wszystko), tzn odnośnie ewentualnych lagów, zwisów (pamiętasz jakie problemy nawiedziały m.in. TVC? nie chcę powtórki ...) i graczy? Są tam jakieś fajne gildie? :) No i jak z zaludnieniem (chodzi mi o początkowe lokacje i miasta)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 23:35, Sth`Devilish napisał:

Tak odnośnie serwerów, to na razie mam tylko plan powrotu na RP - Argent Dawn, ale wiesz jaki
ja jestem. Nudzą mnie serwery z PvP wyłączonym - ja po prostu"uwielbiam" być gankowanym, campowanym
itd* ;P


Też swojego czasu troche grałem na AD:) Ale nie przekonałem siędo aliantów wtedy i RP, brakowało mi tego wszędzie obecnego PvP;)

Dnia 04.03.2007 o 23:35, Sth`Devilish napisał:

No i wróciłbym na TVC, gdyby nie to że jak tam ostatnio byłem na trialu, to mało kogo
ze znajomych spotkałem... To już nie ten serwer ;)


Sporo się pozmieniało po TBC, gdyż wiele gildi się rozpadło bo nie było sensu już raidować:) Więc kwestia gildii (odpowiadając na pytanie poniżej) jest taka że dopiero kształtują się nowe, a stare się zmieniają;) Wszystko ukształtuje się jak blizz wprowadzili nowe raidowe instancje:) Jedna już w następnym patchu o ile się nie mylę;)

Dnia 04.03.2007 o 23:35, Sth`Devilish napisał:

Jak jest z tym Scarshield Legion (bo serwerek
dosyć stary jest mimo wszystko), tzn odnośnie ewentualnych lagów, zwisów (pamiętasz jakie problemy
nawiedziały m.in. TVC? nie chcę powtórki ...) i graczy? Są tam jakieś fajne gildie? :) No
i jak z zaludnieniem (chodzi mi o początkowe lokacje i miasta)?


Co do starości, też nie byłem przekonany, ale Foob mnie przekonał (on też był w decapitum, grał postacią o imieniu Kahmeel:) by grać właśnie na SL:) I nie żałuję! BO jak sięgra to tak jakby to był nowy serwerek, sporo jest graczy na niskim lvl-u, wiele gra on nowa, lvl-uje;) Miejsca jeszcze jest dla wszystkich:)
Co do lagów.. Mam neo i grając przez miesiąc na tym serwie miałem tylko jeden dzień jakieś problemy z latency, nic poza tym:) Cały miesiąc spokojnie, ani razu czerwonego paska czy innych skoków latency:) Zwłaszcza w początkowych lokacjach BE nie będzie braku towarzyszy, bo po TBC polularna to rasa:P Osobiście nie miałem większych problemów z questami gdzie potrzeba było grupy:) A ze znajomych znać będziesz jeszcze jednego Simbelmyne - kojarzysz taki nick?:) Nie wiem jak po stronie aliantów, ale horda nie najgorzej, Przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2007 o 23:26, Stwór napisał:

No no:) Ale wazelina:P hehe.. Nie licząc innego koloru skóry, pazurów i kłów to reszta się
chyba zgadza:P


Kurde ... mało tego, że człowiek stara się być uprzejmy, to jeszcze musi się z tego tłumaczyć :-D.

Dnia 04.03.2007 o 23:26, Stwór napisał:

No jasne że jest taka możliwość;-))) Jak najbardziej! ...
...


Hmm ... do tej pory grałem zawsze po stronie przymierza i ani razu gnomem ;-D. Wyobraź sobie, ze prawie rok grania i nigdy nie gościłem w zadnym mieście Hordy !! Nawet nie wiem gdzie one są :-P. Mało tego. Zawsze grałem na serverach normal i dla mnie podział na strefy w zasadzie nie istnieje. Ponadto planowałem zacząć od Draenei Szamana (a jak ;-P). Także przyznam się szczerze, ze muszę się zastanowić ;-). Bo w końcu i tak najważniejszy jest dobry klimat i zaufani przyjaciele na liście ;-).
Ale coby nie było, dzięki wielkie za informacje (Scarshield Legion piszesz ... :-D) i w ogóle za miłą odpowiedź :-) (bez wazeliny :-D). Jeśli tylko upgraduje grę do dodatku, to zahaczę o "Twój" server i dam znać. Albo nawet odezwę się tu na forum gram.pl. GL.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simbela i Fooba pamiętam :) Foob był drugą osobą w Decapitum, który budził wystarczająco duże zaufanie aby zrobić go oficerem :) Odnośnie SL, to z ciekawości zajrzałem na censusa i wg tamtejszych danych na waszym serwie jest... 2x więcej hordziaków niż aliantów :) A taki np TVC nadal trzyma idealną równowagę (50-50)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 00:06, Dann napisał:

Kurde ... mało tego, że człowiek stara się być uprzejmy, to jeszcze musi się z tego tłumaczyć
:-D.


Bueh no co?:))) Ja tam lubię trochę wazeliniarstwa;)

Dnia 05.03.2007 o 00:06, Dann napisał:

> No jasne że jest taka możliwość;-))) Jak najbardziej! ...
> ...

Hmm ... do tej pory grałem zawsze po stronie przymierza i ani razu gnomem ;-D. Wyobraź sobie,
ze prawie rok grania i nigdy nie gościłem w zadnym mieście Hordy !! Nawet nie wiem gdzie one
są :-P.


Jeszcze trochę i zacznę bić..;-))) Wstyd i hańba:) Czemu ja zraziłem się do Aliantów? Bo to ludzie i tym podobne, wolę pozostałe rasy;) są bardziej klimatyczne i fajniejsze;) Nie umiałem się odnaleźć w świecie aliantów i niestety próbowałem na 2 serwerach i spotkało mnie rozczarowanie o takowe że.. Miałem przyjemność spotykać gorszych ludzi, bardziej chamskich właśnie po stronie aliantów;) Może miałem pecha?:) Obiecałem też sobie że nigdy nie chce grać aliantem.. To takie.. Pospolite;P

Dnia 05.03.2007 o 00:06, Dann napisał:

Ale coby nie było, dzięki wielkie za informacje (Scarshield Legion piszesz ... :-D) i w ogóle
za miłą odpowiedź :-) (bez wazeliny :-D). Jeśli tylko upgraduje grę do dodatku, to zahaczę
o "Twój" server i dam znać. Albo nawet odezwę się tu na forum gram.pl. GL.
Pozdro.


Jasne nie ma sprawy:)Ważne by ci się dobrze grało przecież;-) Tu chodzi o zabawę, zdecydujesz jak będziesz chciał:) Ale powiem tak że zawsze można spróbować czegoś nowego...
Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 00:10, Sth`Devilish napisał:

Simbela i Fooba pamiętam :) Foob był drugą osobą w Decapitum, który budził wystarczająco duże
zaufanie aby zrobić go oficerem :) Odnośnie SL, to z ciekawości zajrzałem na censusa i wg tamtejszych
danych na waszym serwie jest... 2x więcej hordziaków niż aliantów :) A taki np TVC nadal trzyma
idealną równowagę (50-50)!


Zgadza się:) Nie brakuje u nas hordziaków;-))) I to jest fajne, gdy byłem bity w Tarren Mill (co za zaskoczenie;P) potrafiły się pojawić zastępy hordy by ubić aliantów na wysokich lvl-ach co bili słabszych;-)))
No i miłe to gdy hordy jest więcej a nie świeci pustkami;-) Mój pierwszy serwerek to Vashj i tam też byłą przewaga Hordy jako jednego z niewielu wtedy:) Może dlatego tak fajnie się grało? Czemu ja mam wrażenie że po stronie hordy grają fajniejsi ludzie?
Co do Fooba on dopiero zacznie grać na SL:) My z Simbelem od miesiąca gramy po przerwie (ja miałem pół roku i TBC mnie skusił - pozytywnie zresztą), a foobek do nas ma niedługo dołączyć:-) Oczywiście mamy też nowych znajomych:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś, że mamy równowagę na TVC? Ja wszędzie widzę Krwawe Elfy, za to Dranei jakoś mniej, chyba że akurat jestem w Shattarah. Coś mi się nie wydaje, by to była równowaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 11:56, GanD napisał:

Pewny jesteś, że mamy równowagę na TVC? Ja wszędzie widzę Krwawe Elfy, za to Dranei jakoś mniej,
chyba że akurat jestem w Shattarah. Coś mi się nie wydaje, by to była równowaga ;)


Sam tylko popatrz: http://tinyurl.com/2nzasn (skrócony link do Warcraft Census). Według tamtych danych na TVC jest teraz stosunek hordy 50% do aliantów 50% populacji, a do tego wbrew tem co piszesz, więcej niż Blood Elfów jest nieumarłych, ludz i nocnych elfów, zaś sami Draenei przewyższają swoją liczbą minimalnie gnomy i krasnoludy :) Więc nie jest tak źle, sądząc po historii tego serwera (a grałem na nim od samej premiery, był to jeden z dwóch pierwszych serwerów RPPvP w Europie) zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to nadal jeden z najciekawszych wyborów pod względem równowagi na serwerze :) A ja np nie lubię jak na serwerze jest jednych więcej niż drugich, bo nie dość że są potem kolejki na battlegroundach, to jeszcze jak grasz po tej stronie, gdzie jest przewaga liczebna, to możnaby ponarzekać na nudę, jeśli na przykład na 3 hordziaków przypada 1 aliant do ubicia ;P

PS. No i niestety jak się okazuje, żaden z tych nowszych RPPvP nie jest zbalansowany właśnie w tych kwestiach, więc raczej nici z zabawy od nowa, trza będzie wracać na Argent Dawn lub TVC ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:40, Sth`Devilish napisał:

A ja np nie lubię jak na serwerze jest jednych
więcej niż drugich, bo nie dość że są potem kolejki na battlegroundach, to jeszcze jak grasz
po tej stronie, gdzie jest przewaga liczebna, to możnaby ponarzekać na nudę, jeśli na przykład
na 3 hordziaków przypada 1 aliant do ubicia ;P


Przecież teraz jest Cross BG co nie? więc o co chodzi z kolejkami:) Teraz nie ma znaczenia jaki jest balans skoro i tak grasz z osobami z innych serwerów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 17:47, Stwór napisał:

Przecież teraz jest Cross BG co nie? więc o co chodzi z kolejkami:) Teraz nie ma znaczenia
jaki jest balans skoro i tak grasz z osobami z innych serwerów;)


Ah, no tak... Nie grałem w WoWa pół roku, więc troszkę pozapominałem ;p Tyle, że w zasadzie to mi chodziło też po części o Outdoor PvP :) W końcu po to się też gra na serwach PvP, czyż nie? :)

Btw mam parę pytań odnosnie WoWa jakim teraz jest:

1) czy graczy w ogóle obchodzą jeszcze takie instancje jak Zul''Gurub, Molten Core, Blackwing Lair, Naxxramas itd? Trochę by głupio było jeśli się ma okazać, że każdy woli levelować do 70tego i od razu się zabierać za nowe...

2) są jakieś nowe instancje poniżej 60 lvlu?

3) czytałem jak to został ulepszony (ułatwiony) system zdobywania honoru w PvP i kupowania nagród, czy w podobny sposób ulepszono inne aspekty rozgrywki, takie jak np zdobywanie reputacji u innych ras po to aby móc zakupić mounta? Czy też nadal trzeba gromadzić całe zapasy runeclothu i wydawać na nie mnóstwo golda przez wiele tygodni? Pytam, bo np nie podobają mi się ani trochę mounty Draenei, więc wolałbym np zwykłego konia :)

4) Jak długo (zakładając, że np grałbym po 4 lub więcej godzin dziennie) osiąga się te 10 dodatkowych lvli i jak długo zajmuje zwiedzenie/ukończenie wszystkich nowych lokacji w TBC?

5) bawił się ktoś tym Water Elementalem z talentów maga? :) Czy jest wart tych 41 punktów w Frost tree, czy też jest to zwykła zbędna zabawka, tak jak to było z Infernalem i Doomguardem u Warlocka?
4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i prawdziwie, tylko że... TVC może być jednym z pierwszych serwerów RPPvP w Europie, ale jednocześnie jest jednym z najgorszym hardwarem. Niestety lagi i disconnecty są tu na porządku dziennym, całkiem niedawno (może tydzień temu) było już tak źle, że poważnie myślałem o rzuceniu tej gry w cholerę. Support mamy beznadziejny. I gdyby ktoś chciał się przenosić, to niech lepiej wybierze starowieńki Argent Down.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z TVC zawsze były jakieś problemy :( Właśnie dlatego chciałem zacząć gdzieś od nowa, a mojego warlocka stamtąd (60 lvl z epickami z BWL) bym sobie przeniósł w przyszłości. No a tak cóż, jako że na innych serwerach balansu brak, to jestem raczej skazany na grę na AD i TVC :)

>I gdyby ktoś chciał się przenosić, to niech lepiej wybierze starowieńki Argent Down.

Hmm, a nie jest czasem tak, że z serwerów PvP i RP-PvP nie da się przenosić postaci na serwery PvE i RP? Zdaje mi się, że takie ograniczenia właśnie były. Z resztą jaki sens ma przenoszenie się z RP-PvP na RP? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 18:46, Sth`Devilish napisał:

1) czy graczy w ogóle obchodzą jeszcze takie instancje jak Zul''Gurub, Molten Core, Blackwing
Lair, Naxxramas itd? Trochę by głupio było jeśli się ma okazać, że każdy woli levelować do
70tego i od razu się zabierać za nowe...


Tak chodzą;) często by szybciej bić wspomniany lvl;-))) nawet 70 chodzą w te instancje, niestety nie jest to częste zjawisko, trzeba czekać na nowe raidowe instancje;)

Dnia 05.03.2007 o 18:46, Sth`Devilish napisał:

2) są jakieś nowe instancje poniżej 60 lvlu?


Jak na razie nie zauważyłem:) Więc chyba nie:P

Dnia 05.03.2007 o 18:46, Sth`Devilish napisał:

3) czytałem jak to został ulepszony (ułatwiony) system zdobywania honoru w PvP i kupowania
nagród, czy w podobny sposób ulepszono inne aspekty rozgrywki, takie jak np zdobywanie reputacji
u innych ras po to aby móc zakupić mounta? Czy też nadal trzeba gromadzić całe zapasy runeclothu
i wydawać na nie mnóstwo golda przez wiele tygodni? Pytam, bo np nie podobają mi się ani trochę
mounty Draenei, więc wolałbym np zwykłego konia :)


Tak system honoru został całkowicie zmieniony:) Ale co do reputacji to nic się nie zmieniło.. Ale za to mounta w PvP teraz łatwo zdobyć, prawie wszystkie jak Black Raptor, Black War Kodo itp kosztują teraz po 30x marków z WSG, AB i AV:) Co przyznajmy, nie jest trudne;) A mount jak się patrzy:)

Dnia 05.03.2007 o 18:46, Sth`Devilish napisał:

4) Jak długo (zakładając, że np grałbym po 4 lub więcej godzin dziennie) osiąga się te 10 dodatkowych
lvli i jak długo zajmuje zwiedzenie/ukończenie wszystkich nowych lokacji w TBC?


Tutaj nei odpowiem bo dopiero co dobiłem do 40 lvl-a:) A starymi postaciami nie grałem:P

Na kolejne nie pisałem bo i tak nie grałem magiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka głupich pytań. Dopiero zamówiłam wowa więc na rozgrywce się za bardzo nie znam^^.
1. Słyszałam coś o jakichś umiejętnościach typu: mining, krawiectwo, jewelcrafting, zielarstwo itp. O co z tym chodzi? Czy rzeczywiście mining jest najbardziej opłacalny? Czy skupiać się tylko na jednej z tych rzeczy, czy np zajmować się robieniem mikstur(jeżeli jest coś takiego) i zielarstwem?
2. O co chodzi ze zbrojami w wowie? Czy mogę zakładać daną zbroję na każdą moją postać i niezależnie czy to taka klasa czy inna?
3. Słyszałam, że można mieć własny dom w grze...czy to prawda, a jeżeli tak to skąd się taki bierze???
4. Czy zakupując wowa ( i ewentualnie potem dodatek) dostaję jakieś darmowe dni gry, czy muszę od razu zapłacić za granie??
5. Co jeśli ktoś mi ukradnie konto? Jest jakaś możliwość na odzyskanie go?
No chyba już wszystko. Może i pytania są głupie, ale ja naprawdę nic nie wiem o tej grze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się