Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2007 o 16:02, Alliar napisał:

W takim razie nie wiem co się mogło stać ;/ ja bym grę reinstalował ale najpierw trzeba patche
gdzieś skopiować, żeby nie trzeba było ściągać. Btw, jeśli już napisałeś im maila to powinni
szybko odpowiedzieć jak w sprawie skradzionego konta.


Dobra, zresztą zamówię sobie egzemplarz pudełkowy i go normalnie zainstaluje ;) Oczywiście skopiuje patche też ;)

PS. Kto jest generalnie silniejszy twoim zdaniem na tym samym lvl na PvP Hunter czy Warior (hunter ze zwierzakiem oczywiście)


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 16:22, marcin1930 napisał:


> W takim razie nie wiem co się mogło stać ;/ ja bym grę reinstalował ale najpierw trzeba
patche
> gdzieś skopiować, żeby nie trzeba było ściągać. Btw, jeśli już napisałeś im maila to powinni

> szybko odpowiedzieć jak w sprawie skradzionego konta.
>

Dobra, zresztą zamówię sobie egzemplarz pudełkowy i go normalnie zainstaluje ;) Oczywiście
skopiuje patche też ;)

PS. Kto jest generalnie silniejszy twoim zdaniem na tym samym lvl na PvP Hunter czy Warior
(hunter ze zwierzakiem oczywiście)


Pozdrawiam



Ostatnio hunterów tak odwalili, że na liście battelgrounda zawsze jakiś jest na pierwszym miejscu. Oczywiście na odległość bo jeśli dobrze wyposażony warek do niego podejdzie to będzie miał problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2007 o 16:28, Alliar napisał:

Ostatnio hunterów tak odwalili, że na liście battelgrounda zawsze jakiś jest na pierwszym miejscu.
Oczywiście na odległość bo jeśli dobrze wyposażony warek do niego podejdzie to będzie miał
problem ;)


Rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 20:48, Dann napisał:

Aha, czyli że dzięki takiemu posunięciu mamy jakby dwa razy więcej instancji do przejścia :-PP.
Ehhh, Blizz ... czego to nie zrobią, żeby tylko utrzymać graczy jak najdłużej online
Zastanawiam się również, jak może w WoWie wyglądać obrona góry Hyjal ? Przecież juz raz to
wszystko przerabialiśmy :-).

Niech żyje WoWwiki! Tutaj mamy do czynienia z Infinite Dragonflight. Po prostu bronimy się przed ich atakami (np. osłaniamy Medivha jak otwiera portal). Jak nazwa wskazuje są to smoki (bardzo złe, bo chcą zmienić historię), prawdopodobnie "odmiana" brązowych. Na koniec Nozdormu osobom, które brały udział w takiej akcji "czyści" pamięć. Możliwe, że służą one Płonącemu Legionowi, bo np. robią wszystko aby orkowie nigdy nie dostali się na Azeroth (jedna ze spekulacji jakie czytałem). Wydaje się to logiczne, bo skoro wiadomo, że orkowie zawiedli cele Legionu to trzeba zrobić, aby nigdy się nie pojawili w Azeroth (wtedy świat nie byłby gotowy na obronę, ponieważ o Legionie wiedziałyby tylko Nocne Elfy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 15:45, watrobar napisał:

Witam.Kupiłem dzisiaj BC i zainstalowałem.Po ściągnięciu aktualizacji i zalogowaniu chciałem
stworzyć blood elfa ale tych nowych ras u mnie nie ma.Prosze o pomoc.


W zasadzie to w trakcie instalacji powinno ci wyskoczyć okno, w którym można od razu, bez wchodzenia na oficjalną stronę, zalogować się i zaktualizować konto do poziomu TBC (wystarczy wpisać login i hasło i gotowe), ale w razie gdyby nie pomogło ci także ulepszenie na samej stronie konta, to jest to zdarzający się sporadycznie bug na stronie. W takim przypadku wystarczy jedynie zmienić np hasło na koncie, co wymusi odświeżenie danych konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 18:23, Czedwik napisał:

Niech żyje WoWwiki! Tutaj mamy do czynienia z Infinite Dragonflight. Po prostu bronimy się
przed ich atakami (np. osłaniamy Medivha jak otwiera portal). Jak nazwa wskazuje są to smoki
(bardzo złe, bo chcą zmienić historię), prawdopodobnie "odmiana" brązowych. Na koniec Nozdormu
osobom, które brały udział w takiej akcji "czyści" pamięć. Możliwe, że służą one Płonącemu
Legionowi, bo np. robią wszystko aby orkowie nigdy nie dostali się na Azeroth (jedna ze spekulacji
jakie czytałem). Wydaje się to logiczne, bo skoro wiadomo, że orkowie zawiedli cele Legionu
to trzeba zrobić, aby nigdy się nie pojawili w Azeroth (wtedy świat nie byłby gotowy na obronę,
ponieważ o Legionie wiedziałyby tylko Nocne Elfy).


Aha ... to szkoda :-P. Myślałem, że może naprawdę będą tam jakieś wielkie bitwy z udziałem np. Furiona, Thralla, itd. A tak to tylko standardowo jak w każdej instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 19:43, Dann napisał:

Aha ... to szkoda :-P. Myślałem, że może naprawdę będą tam jakieś wielkie bitwy z udziałem
np. Furiona, Thralla, itd. A tak to tylko standardowo jak w każdej instancji.

Thrall na 100%, co do Hyjal to nie wiem, ale pewnie też ich dali. Herosi są tam po to, aby ich bronić. W sumie to takie jakby bg połączone z instancjami. Coś pośredniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 20:03, Krzysztofica napisał:

na jakim levelu zdobywa się zwierzaka jak się gra hunterem(tak na oko)


Na 10lvl otrzymujesz quest po którego wykonaniu zdobywasz umiejętność "Tame Beast" czyli oswajanie zwierzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Jaki serwer lepiej wybrać - raczej full czy raczej low? Od czego to zależy i jakie są tego plusy a jakie minusy?
2.Czy jak jestę np. Krasnoludem to i tak prędzej czy później wyjdę z Ironforge i tak jak wszyscy będę chodził po Azeroth, i odwiedzał Stromwind no nie? Jak grałem człowiekiem to widziałem elfów, krasnoludów, gnomów w miastach ludzi - czyżby inne miasta nie oferowały tego co te "ludzkie" czy po prostu gra zrobiła sobie tak jakby różne krainy dla urozmaicenia, i główna bazę w krainie ludzie, gdzie gracze moga się spotkać pohandlować itd.?

PS. Mam nadzieje że się w tym połapiecie ;)

Pozdrawiam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:04, marcin1930 napisał:

2.Czy jak jestę np. Krasnoludem to i tak prędzej czy później wyjdę z Ironforge i tak jak wszyscy
będę chodził po Azeroth, i odwiedzał Stromwind no nie? Jak grałem człowiekiem to widziałem
elfów, krasnoludów, gnomów w miastach ludzi - czyżby inne miasta nie oferowały tego co te "ludzkie"
czy po prostu gra zrobiła sobie tak jakby różne krainy dla urozmaicenia, i główna bazę w krainie
ludzie, gdzie gracze moga się spotkać pohandlować itd.?


Właśnie główne miast to było Ironforge:) Jest zresztą chyba największe po stronie Aliantów.. Tam najwięcej zawsze przebywało graczy, do czasu gdy tylko tam było AH:) Teraz to się wyrównało i w każdej ze stolic spotkasz sporo graczy.. Jak pograsz więcej zrozumiesz:) Bez obaw będziesz odwiedzać inne stolice:) Na pewno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:22, Stwór napisał:

Właśnie główne miast to było Ironforge:) Jest zresztą chyba największe po stronie Aliantów..
Tam najwięcej zawsze przebywało graczy, do czasu gdy tylko tam było AH:) Teraz to się wyrównało
i w każdej ze stolic spotkasz sporo graczy.. Jak pograsz więcej zrozumiesz:) Bez obaw będziesz
odwiedzać inne stolice:) Na pewno..


Aha, dzięki ;)

Pozdrawiam

Potrzebuje jeszcze odpowiedzi na pytanie 1 z góry dzięki =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nowych serwerów nie lubię :P To po prostu wyścig "kto pierwszy na serwie ubije 70 i zdobędzie jakiegoś tiera", zaletą jest jednak fakt, że można się łatwo dostać do dobrej gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełne serwery to raczej niezbyt dobry wybór dla osób zaczynających grę. Grają tam głównie ludzie którzy już ''znają się na rzeczy''. Może wydawać się to z jednej strony dobre, ale z drugiej strony taki samotny gracz w ustawionym już świecie, wiele sobie nie pogra (ciężko mu będzie znaleźć dobrą drużynę).

Poza tym pełne serwery mają tendencje do tego, że bywają na nich nawet dość długie kolejki podczas logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 22:23, Michal256 napisał:

Poza tym pełne serwery mają tendencje do tego, że bywają na nich nawet dość długie kolejki
podczas logowania.


Oj już od dawna nie było kolejek. Zapewne miała na to wpływ mała zmiana wprowadzona wraz z TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:04, marcin1930 napisał:

2.Czy jak jestę np. Krasnoludem to i tak prędzej czy później wyjdę z Ironforge i tak jak wszyscy
będę chodził po Azeroth, i odwiedzał Stromwind no nie? Jak grałem człowiekiem to widziałem
elfów, krasnoludów, gnomów w miastach ludzi - czyżby inne miasta nie oferowały tego co te "ludzkie"
czy po prostu gra zrobiła sobie tak jakby różne krainy dla urozmaicenia, i główna bazę w krainie
ludzie, gdzie gracze moga się spotkać pohandlować itd.?


Ze względu na (dosyć strategiczne notabene) umiejscowienie miast, jednę są popularniejsze, a inne mniej. Wszystko dlatego, że z niektórych miast po prostu szybciej się można dostać do najwazniejszych dungeonów i miejsc w Azeroth, stąd np Ironforge i Stormwind (u alliance) oraz Undercity i Orgrimmar są bardzo popularnymi miastami, a już takie Thunder Bluff (horda) czy Darnassus (alliance) są mniej popularne. Co innego można powiedzieć o nowych miastach, czyli Exodar (stolica Draenei) oraz Silvermoon (stolica Krawych Elfów), które swą względną popularność zawdzięczają temu, że są to nowe lokacje. Pozostaje jeszcze Shattrath - jedyne w całej grze neutralne miasto, znajdujące się w Outlands - co jednocześnie usprawiedliwa fakt, że jest to obecnie najbardziej oblegane miasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:04, marcin1930 napisał:

1.Jaki serwer lepiej wybrać - raczej full czy raczej low? Od czego to zależy i jakie są tego
plusy a jakie minusy?


Ja wybrałem full, ze względu na to, że można spotkać więcej ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 22:25, Alliar napisał:

Oj już od dawna nie było kolejek. Zapewne miała na to wpływ mała zmiana wprowadzona wraz z
TBC.


Ano tak, wraz z premierą TBC Blizzard zwiększył limit graczy na serwerach, jako iż w zasadzie to Outlands i tak jest osobnym kontynentem, a krainy Draenei i Krawych Elfów są tak jakby w "instance" aby zablokować dostęp do nich graczom nie posidającym dodatku, więc zapewne nie wpływa to na wydajność serwera :)

Odnośnie tego wyścigu do 70 lvl na nowych serwerach, to właśnie dlatego teraz lepiej nie zaczynać gry na nowych serwerach, najlepiej na takich, które istniały jeszcze przed TBC :) Choć zapewne tych, którzy mnie posłuchają, ominie cały ten smaczek i miodzik towarzyszący kształtowaniu się ekonomii na serwerze (czyli ciągle kształtujące się ceny przedmiotów na AH oraz ceny choćby enchantów), gildii i jakichś stałych grup graczy oraz przede wszytkim komunikacji pomiędzy graczami. Co innego dołączać do starego serwera, a co innego do nowego, na którym będzie się świadkiem wszystkich tych wydarzeń, łącznie też z świetnymi eventami, które mają miejsce tylko raz (mnie np baaardzo podobał się event otwierający rozdział z Naxxramas i powrotem Kel''Thuzada, w którym to można było czasem nad głową zobaczyć całe przelatujące Necropolis! To dopiero był widok!).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się