Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2006 o 17:13, IneedWoW napisał:

Wiem co to znaczy po angielsku RP ale co to znaczy po polsku ?? Czym sie rozni od PvP czy normal


RP to Role Play.. Czyli odgrywanie roli (wczówanie się w postać)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:09, BigButcher napisał:

Żebyś sie nie zdiwił na RP PvP wiele osób Rpguje nawed widziałem kilka gildii to jest naprawde
fajna gra ale doprowadza mnie do szłu gdy tam gram i widze :1.General:xxx: WTF... te skruty
mnie tam dobijają przeważnie na tym serwie wyłączam Generala i inne kanły zostaje tylko /s
/p /w i gra sie o wiele przyjemniej ;P


Wiesz, to troche tez kwestia podejscia / przyzwyczajenia. Gram na RP i mnie tez poczatkowo General denerwowal - bo fakt, potrafi popsuc klimat (warto tez dodac, OOC jest *dozwolone* na Generalu, rowniez na serwerach RP - takze takie zachowania jak opisujesz nie sa nawet ze strony graczy naruszeniem zasad RP). Ale z drugiej strony bez niego jest czasem trudniej.

Spojrz na to w ten sposob - w trakcie normalnej, "papierowej" sesji RPG (przypuszczam, ze uczestniczyles :)) tez przeciez wszyscy nie sa non-stop "in character". Zdarzaja sie komentarze poza swiatem gry, zdarza sie komus wyjsc do toalety czy po - dajmy na to - herbate. ;) I naprawde nie przeszkadza to we wczuciu sie w postac i odgrywaniu jej podczas rozgrywki. Ja od jakiegos czasu tak samo traktuje kanal General - jako rozmowe "poza swiatem gry" (no bo serio, RPG-owanie na generalu jest moim zdaniem co najmniej tak samo glupie jak odzywki typu "WTF" - co niby, jakim cudem Twoja postac jest w stanie rozmawiac ze wszystkimi osobami na jakims duzym obszarze? ;)). Naprawde niekoniecznie musi ona przeszkadzac w role-play'owaniu.

I jeszcze krotka uwaga na temat "RPG-owania na serwerach RP", bo w sumie nie bardzo mam czas na elaboraty. ;) Z wlasnego doswiadczenia - bardzo duzo zalezy od wlasnego podejscia. Jezeli bedziecie stali i czekali zeby "obejrzec" jak ludzie wokol Was RPG-uja - to faktycznie *moze* byc kiepsko. Bo zdarzaja sie osoby, ktore cala idee maja w glebokim powarzaniu. Ale jezeli zaczniecie naprawde sie starac i dawac cos od siebie - mozna sie bardzo przyjemnie zaskoczyc. Krotko mowiac, do idealu ciagle oczywiscie na serwerach RP daleko, ale zmiany na lepsze najlepiej zaczac od siebie i przede wszystkim nie zrazac sie niepowodzeniami - jeden gracz, ktorzy "wejdzie" z Wami w odgrywanie postaci wynagrodzi Wam pieciu, ktorzy Wasze ambitne proby zignoruja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu mam takie pytanie poza temat :P jakie trzeba miec Referencje zeby pracowac w takiej firmie w jakiej wy macie zaszczyt pracowac ;p Jakie studia trzeba skonczyc itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:29, IneedWoW napisał:

Ja tu mam takie pytanie poza temat :P jakie trzeba miec Referencje zeby pracowac w takiej firmie
w jakiej wy macie zaszczyt pracowac ;p Jakie studia trzeba skonczyc itp


To dopiero pytanie OOC:) No wiesz trzeba być wybitnie uzdolnionym.. Pięknym, Wspaniłym, BOGATYM, Cudownym o fantastycznie dobrym charakterze itp:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już znalazłem, thottbot jest szybszy od oficjalnej strony :)

Serwery mi znowu nie działają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek wysłałem do Blizzarda w USA, w którym wskazałem problem graczy w Poslce. Odpowiedź od obsługi technivznej dostałem po niecałej godzinie, i nie był to jakiś tam auto responder, ale normalna rzeczowa odpowiedź. Oczywiście wskazano mi adres email do UK. Napisałem w sobotę i czekam do teraz na odpowiedź. Leją na nas!! A my mamy zero wsparcia, nawet od firmy gdzie grę zakupiliśmy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:47, Air napisał:

W piątek wysłałem do Blizzarda w USA, w którym wskazałem problem graczy w Poslce. Odpowiedź
od obsługi technivznej dostałem po niecałej godzinie, i nie był to jakiś tam auto responder,
ale normalna rzeczowa odpowiedź. Oczywiście wskazano mi adres email do UK. Napisałem w sobotę
i czekam do teraz na odpowiedź. Leją na nas!! A my mamy zero wsparcia, nawet od firmy gdzie
grę zakupiliśmy!!


to jest przegięcie ... ta sytuacja ciagnie sie juz od świat. Podobno Ravencrest ma być podrasowany. Zobaczymy do końca miesiaca jeśli nie przenosimy sie na jakis inny server. W tej chwilli Ravencrest nie nadaje sie do grania. Łącze sie z serverem w kilka sekund po czy ping skacze mi z 55ms do 4000ms i ma disconsct.

Poprostu płakać sie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 18:59, golden lady napisał:

wow awansowałam :P !!!! ROFL


jak zobaczy to jakis mod to ja bym sie tak nie cieszyl :P

mozna w tym topicu rozmawiac o serwerach prywatnych? bo ja np. mam inne wydatki niz 50 zl/miech na gre ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko Ravencrest laguje. Wszystkie serwery siadły. Sam gram na serwerach Argent Dawn, Magtheridon i Burning Legion. Żaden z nich nie działa jeżeli jesteś klientem TPSA, Aster City i jeszcze kilku innych mniejszych ISP których nie pamiętam.

Nie liczcie na żadne wyjaśnienia ze strony Blizza na forum, już dawno przerzucili winę na providerów, chociarz istnieją niepodwarzalne dowody na to że tak nie jest.

Około godziny 13 do godziny 22 odłączani przez lag są gracze z Polski, Portugali, Hiszpanii, część Szwecji, Holandii, Węgier.

W sumie myślałem że może CDP coś zrobi, napisałem maila ale zero zainteresowania.

Nigdy więcej nie kupie czegoś co będzie się wiązało z Blizzardem i graniem na sieci. Maksymalna olewa graczy, widać pieniędzy z Polski im nie trzeba. Poza tym to już 5 raz z rzędu - jak dla mnei to koniec współpracy z Blizzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard napewno wie o tym problemie, i watpie aby sobie siedzieli i sie z tego smiali. Raczej robia wszystko co w ich mocy aby to naprawic, ale chyba nie przyjmujecie do wiadomosci ze to nie jes takie latwe jak nacisniecie jednego przycisku pt. "wylacz laga dla polski". Cierpliwosci, blizzard jeszcze mnie nie zawiodl, a ze nikt nie jest idealny, to daje im szanse i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Thank you for submitting this information, we have forwarded it to our network team dealing with these issues.

We are aware that there are some current problems for players that are using certain network providers in Poland. We have contacted these network providers to ensure that this matter is being investigated. We have verified our hardware and worked with our partner to investigate all the information previously sent by our Polish customers, and we have had confirmation that this problem is an network provider
issue only, completely external from Blizzard Entertainment Europe and our related partners.

We strongly suggest that you get in touch with your ISP and ask them for further assistance.


Best Regards


To dzisiejsza odpowiedź działu technicznego na dostarczone przeze mnie tracerouty pokazujące że to wina Telii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 19:08, Piger napisał:

jak zobaczy to jakis mod to ja bym sie tak nie cieszyl :P

mozna w tym topicu rozmawiac o serwerach prywatnych?


Na to też by się nie ucieszył ;) serwery "prywatne" to są poprostu pirackie serwery. Tak jakbyś grał na piracie bo wkońcu instalke można legalnie z neta ściągnąć ale już gra może się tylko i wyłącznie na oficjalnych odbywać. Jeśli nawet na nich grasz to się tym nie chwal bo to nie spotka się z aprobatą moderatorów a także forumowiczów :P 50zł na miesiąc to złotówka z groszami na dzień czyli zamiast batonika :P naprawde z taką sumą nie ma problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh ... jesli instalke mozna pobrac za darmo czyli mozna tez grac za darmo ;]. Przeciez zeby zagrac trzeba tylko edytowac notatnikiem realimlist.wtf i tam wkleic IP serwera;] Co w tym jest nielegalnego ?? Poza tym i tak duzo zeczy nie goli wiec blizzard nic nie traci itp ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 19:32, fury66 napisał:

We strongly suggest that you get in touch with your ISP and ask them for further assistance.


Czegoś nie rozumię, to nam ma zależeć na rozwiązaniu problemu bardziej niż im?? Moim zdaniem to ich zadanie. Płace to wymagam, jak nie potrafia sobie poradzić, przechodzę do konkurencji (której obecnie nie ma :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie można. Czytałeś terms of Use? To jest nielegalne że Blizzard zezwala jedynie i wyłącznie na granie na ich serwerach z opłaconym abonamentem* jeśli masz więcej wątpliwości to poszukaj sobie o "prywatnych" serwerach tutaj. Są nielegalne...

*wyjątek to granie na serwerach testowych, nie wymaga ono aktywnego konta(należy się jedynie załapać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 19:50, Air napisał:

Czegoś nie rozumię, to nam ma zależeć na rozwiązaniu problemu bardziej niż im?? Moim zdaniem
to ich zadanie. Płace to wymagam, jak nie potrafia sobie poradzić, przechodzę do konkurencji
(której obecnie nie ma :( )


No i dlatego twierdze ze oni tego nigdy nie naprawia. Po prostu zlali klientow i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu problem na Dunemaul. 500ms minimum, dzisiaj zaczęło się znowu 4000ms do tej pory zawsze miałem około 40ms. zawieszam sub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się