Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2007 o 13:38, Sztywny-pl napisał:

Jak sądzicie, Pala może być dobrym dps''em ze świetnym gearem, ~~500 strenght; 4,5-5k many
i 25% na critical strike? Oczywiście, uwzględniając jeszcze umiejętności gracza, enchanty i
kilka innych czynników ^^


A co to znaczy "dobrym DPSem"? DPS liczy sie wylacznei w jednym przypadku - w rajdach, na bossach. Paladyn zespecowany na damage, porownany z dowolna klasa tak zespecowana, w podobnym gearze, bedzie zawsze na koncu. Taki los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 10:34, Selv napisał:

Jest marginalne bo przy to jest ~1% różnicy (na 70lv) co przenosi się może na jakieś... 0,5%
do trafienia więc bazowo mamy 95,5% procent na trafienie zamiast 95%.
No ale jasne, zawsze można sobie tłumaczyć że "ciągle tego będziesz używał" :))


Ta gra tak jest skonstruowana, że w PvE (mowa o raidach), każdy nawet niepełny % szansy na trafienie ma duże znaczenie w dps :) Co innego PvP, gdzie walczy się generalnie z równymi sobie/słabszymi (mówię tu bardziej o arenach, które teraz stanowią trzon PvP :)) i gdzie +4% do trafienia w zupełności wystarcza (co też łatwo jest uzyskać z gearu dropowanego w instancjach lub przedmiotów craftowanych przez blacksmith/leatherworker/tailora) - tyle, że w tym przypadku casterzy muszą jeszcze zainwestować w Spell Penetration :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 16:25, roos- napisał:

A co to znaczy "dobrym DPSem"? DPS liczy sie wylacznei w jednym przypadku - w rajdach, na bossach.
Paladyn zespecowany na damage, porownany z dowolna klasa tak zespecowana, w podobnym gearze,
bedzie zawsze na koncu. Taki los.


Dlatego inwestowanie w retribution jest wg. mnie nie warte ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 16:25, roos- napisał:

A co to znaczy "dobrym DPSem"? DPS liczy sie wylacznei w jednym przypadku - w rajdach, na bossach.
Paladyn zespecowany na damage, porownany z dowolna klasa tak zespecowana, w podobnym gearze,
bedzie zawsze na koncu. Taki los.


Potwierdzam. Robiłem raz z grupką przyjaciół Heroic Blood Furnace (czyli instance, gdzie w zasadzie prawie nie ma AoE, co nie daje aż takiej przewagi casterom) w składzie warlock (ja), warrior, shaman (elemental), priest i właśnie paladin (retribution) i Palek non stop (pomimo dużego wysiłku) utrzymywał się na 3 miejscu w dps meterze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem kartę pre-paid robię teraz rejestrację ale MAM PYTANIE! czy mam zdrapać (czym?) tą naklejkę czy ją odkleić ??

!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 16:59, UMC.Hugo napisał:

dostałem kartę pre-paid robię teraz rejestrację ale MAM PYTANIE! czy mam zdrapać (czym?)
tą naklejkę czy ją odkleić ??

!!



Delikatnie zdrapać. Ja to robiłem widelcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 16:25, roos- napisał:

A co to znaczy "dobrym DPSem"? DPS liczy sie wylacznei w jednym przypadku - w rajdach, na bossach.
Paladyn zespecowany na damage, porownany z dowolna klasa tak zespecowana, w podobnym gearze,
bedzie zawsze na koncu. Taki los.


Tak z ciekawości-kim grasz (gra Pan ;) )?

Ja przed rzuceniem WoWa (po miesiącu, hm) grałem krasnoludzkim Paladynem, i do końca nie mogłem zdecydować się na build :D . Najśmieszniejsze jest to, że kiedy kończyłem grę na niemalże 28 poziomie, wciąż nie miałem żadnych punktów rozdanych XD .

Po prostu zawsze staram dążyć się do wyjścia ze wszech miar najlepszego (tak pod względem "statsiarskim", jak i własnych preferencyj), co z reguły jest w dobrych grach nieosiągalne (wszyscy mają swe wady i zalety), że zawsze nie mogę ustalić, kim chcę grać, czy dana klasa jest dla mnie odpowiednia, potem narzekam bez końca. Nawet w GW tak jest choć mam tego swoje Łowcę od niemal dwóch lat, w stanie dosyć zaawansowanym :D .

I tak było w każdym RPGu, do którego się dobierałem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2007 o 16:25, roos- napisał:

A co to znaczy "dobrym DPSem"? DPS liczy sie wylacznei w jednym przypadku - w rajdach, na bossach.
Paladyn zespecowany na damage, porownany z dowolna klasa tak zespecowana, w podobnym gearze,
bedzie zawsze na koncu. Taki los.

No, jeszcze w zwykłych instancach też (np. Mechanar na Phantonie the Cal. gdzie trzeba robić szybki DPS żeby addów było jak najmniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na raidach zanika stopniowo znaczenie jednostki i jej statystyk więc ten 0,5% ma jeszcze mniejsze znaczenie niż w normalnej (takie tam fiu bzdziu tu i tam, czasem pvp itp) grze.
4% to jest już ogrom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oto mój kolejny problem :

Ściągnąłem triala The burning Crusade.. co będzie jka 10 dni się skończy?? bo aktualnie nie moge włączyć starej wersji bez dodatku....:/

i drugi co robic gdy nie moge wejść do gry i wyświetla się "autentification"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy blood elf będzie dobrym hunterem? nie chodzi o to czy najlepszym ale czy dobrym i czy da sobie radę? bo grałem chwile i już na 2 lvl zauważyłem że ork ma od niego więcej życia o jakieś 40hp! czy ta różnica się potem zmniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 10:34, Selv napisał:

Jest marginalne bo przy to jest ~1% różnicy (na 70lv) co przenosi się może na jakieś... 0,5%
do trafienia więc bazowo mamy 95,5% procent na trafienie zamiast 95%.
No ale jasne, zawsze można sobie tłumaczyć że "ciągle tego będziesz używał" :))

Tylko że PvP nie istnieje a w pve masz owiele więcej szansy na miss :p. Racial Draneii przyokazji polapsza całe party to licz to jako +5%(na 70lvl). W roli ścisłości gun skill powiększa hit i CRIT chance ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 19:28, DamianPL napisał:

oto mój kolejny problem :

Ściągnąłem triala The burning Crusade.. co będzie jka 10 dni się skończy?? bo aktualnie nie
moge włączyć starej wersji bez dodatku....:/

i drugi co robic gdy nie moge wejść do gry i wyświetla się "autentification"


Po prostu nie będziesz mógł grać postacią z TBC ani udać się do outlandu i tyle.

Rozszerzenie dotyczy konta, a nie tego co masz na kompie. Można sobie spokojnie zainstalować dodatek ale nie rozszerzać gry i cały czas grać bez TBC, ale mieć go zainstalowanego. Tylko trochę szkoda tego 6.7GB na dysku (jak sie ma tylko 40 :p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 18:11, Szw3jk napisał:

To nadal nie działa w europie?: http://www.blizzard.com/support/wowbilling/?id=abl01997p chodzi
mi o zapraszanie przyjaciela do gry że dajesz mu key do triala potem on robi uprage do full
wowa ten trial i mam miesiąc grania gratis.

O ile dobrze pamiętam to ogłaszano, że w Europie również coś takiego działa. Lub przynajmniej miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 19:46, Czedwik napisał:

> To nadal nie działa w europie?: http://www.blizzard.com/support/wowbilling/?id=abl01997p
chodzi
> mi o zapraszanie przyjaciela do gry że dajesz mu key do triala potem on robi uprage do
full
> wowa ten trial i mam miesiąc grania gratis.
O ile dobrze pamiętam to ogłaszano, że w Europie również coś takiego działa. Lub przynajmniej
miało być.


W Europie działa prawie od zawsze,w Polsce - nie. I raczej nie będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 19:40, UMC.Hugo napisał:

mam pytanie: czy blood elf będzie dobrym hunterem? nie chodzi o to czy najlepszym ale
czy dobrym i czy da sobie radę? bo grałem chwile i już na 2 lvl zauważyłem że ork ma
od niego więcej życia o jakieś 40hp! czy ta różnica się potem zmniejszy?

Proponuję gra orkiem ze względu na lepszy racial skill dla orka. BE są przeznaczone głównie dla casterów.

@Bifur
Zależy co masz zamiar nim robić. Dwarf jest dobry jako tank (niezły racial) a human jako dps (weapon skill)

@DamianPL
Hmm jeśli dobrze rozumiem masz jedynie triala, nie masz aktywnej subskrypcji na zwykły WoW. PO tych 10 dniach konto będzie zamrożone jak przedtem. lvl 61 (jeśli zdobyłeś pozostaje)

Sam nie mogę przejść authenticating ;) może tpsa coś odstawia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się