Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

"Do uruchomienia gry wymagane jest posiadanie karty płatniczej lub karty pre-paid" tak przeczytalem na merlin.pl(sklep). w takim razie w jaki sprytny sposob mozna to obejsc, co sie na tym traci a co zyskuje(oprocz oszczednosci)no i jesli wolalbym wszystko po bozemu czyli placic to potrzebuje jakiegos mkonta czy nie?

i jeszcze jedno: napisales "Lecz nie ma tak jak w diablo jak perfect statystyki dla przedmiotu bo każdy ma takie same" tzn jest jakis tam schemat wlasciwosci tych przedmiotow tzn maxymalny dmg dla kazdej broni i ilosc bonusow?w gw np miecze z max dmg znajduje sie mniej wiecej w polowie fabuly,zmieniaja sie tylko bonusy(najwyzej chyba 3 w jednej broni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"jeszcze jedno: napisales "Lecz nie ma tak jak w diablo jak perfect statystyki dla przedmiotu bo każdy ma takie same" tzn jest jakis tam schemat wlasciwosci tych przedmiotow tzn maxymalny dmg dla kazdej broni i ilosc bonusow?w gw np miecze z max dmg znajduje sie mniej wiecej w polowie fabuly,zmieniaja sie tylko bonusy(najwyzej chyba 3 w jednej broni)"

Niah, im dalej tym lepsze przedmioty, nie ma "max dmg" w teorii, bo nawet w ostatnim patchu doszły jeszcze lepsze bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 21:39, KaPe napisał:

Jakoś nie bawi mnie perspektywa grania gnijącym trupem, krową czy kolesiem który powinien iść
do dentysty by spiłować kły. Horda nie ma ładnych wizualnie klas, praktycznie tylko z żeńskiego
trolla da się zrobić coś, co nie wywołą odruchów wymiotnych. Lubie by moja postać ładnie wyglądała
- bynajmniej nie po to, by łazić nago po miastach i tańczyć za kase.


Strasznie stereotypowe podejście. I chyba bardziej godne dziecka, którym raczej nie jesteś, jak mniemam z Twoich wypowiedzi. Nie wiem, u mnie żadna z ras Hordy nie wywołuje negatywnych uczuć, jeśli chodzi o wizualność. Tyczy się to zarówno postaci żeńskich, jak i męskich. Czasem nawet nieumarli wydają się sympatyczni. W końcu WoW to nie jest żaden konkurs piękności.

Dnia 18.01.2006 o 21:39, KaPe napisał:

Chyba naturalne, że wole by moja postać wyglądała ładnie, nie ma to nic wspólnego z napaleniem
się - to akurat łatwo poznać, patrząc kto robi NE i chodzi bez koszuli/tabardu. I tak, żadna
z żeńskich postaci Hordy nie wygląda ładnie, tylko z trolla da się od biedy coś znośnego zrobić.
Nie wmómisz mi, że nie ma to wpływu na popularność - i jak mówiłem, nie chodzi tu o ludzi którzy
rozbierają wzrokiem(i lpm''em) swoją postać, a w myślach robią znacznie więcej. Tworząc postać
na długie tygodnie czy miesiące, chce by mi się podobała, i tyle.


Jest to zrozumiałe, z pewnych powodów. Czy naturalne? Pewnie też. Wszyscy chcemy być piękni, czyż nie? Co do wyglądu żeńskich postaci Hordy - do porozumienia raczej nie dojdziemy, i nie tyle tyczy się to kwestii gustów, ale raczej innego myślenia. Nie do końca potrafię to wyjaśnić - fakt faktem, że ktoś utożsamiający się ze swoją postacią do pewnego stopnia może mieć inne spojrzenie, nie uznając wszystkiego co odbiega od jakichś standardów za brzydkie. Oczywiście, obiektywnie rzecz biorąc trudno nie przyznać, że ludzkie kobiety i elfki prezentują się bardzo ładnie. Ale koniec końców - cóż z tego?
Mimo wszystko z tą wizualnością związane są nierozłącznie pewne sprawy. Spora ilość facetów z zupełnie niezrozumiałych (hm, powiedzmy) dla mnie przyczyn wybiera postacie żeńskie. Jakieś ukryte pragnienia? Wprowadza to w wielu przypadkach nieco zamieszania. I skłonny jestem twierdzić, że takich osób jest po stronie Sojuszu znacznie więcej 9z uwagi na wspomnianą wizualność). Niestety. Choć i tak chyba nie powinienem narzekać... Na serwie RP jakim jest Venture gra całkiem sporo kobiet.
Druga sprawa - mówcie co chcecie, ale po stronie Sojuszu gra więcej dzieci czy niedorosłych osób. Motyw piękności i stereotypowe myślenie w stylu "Alliance - dobry, Horda - zła" swoje robi. Nie znaczy to oczywiście, że w Sojuszu nie ma dojrzałych ludzi. Jest ich całkiem sporo, szczególnie na serwerach RP. Jaka jest tu różnica w stosunku do innych typów krain można łatwo się przekonać, spedzając trochę czasu.

Dnia 18.01.2006 o 21:39, KaPe napisał:

Lubie *ładne* przymierze. "Ciamajdowatość" nie zależy od strony. A poza tym, chyba od początku
jest jasne, że porównuje *żeńskie* postacie, w męskich tak naprawdę nie robi mi żadnej różnicy
czy Horda czy Alliance(a wręcz odwrotnie, bo granie Gnomem, a już szczególnie wojownikiem,
to dla mnie parodia).


Znowu obrażasz pewne osoby... A niby czemu gnom-wojownik to parodia? Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi biorących gnomy ma naprawdę świetne poczucie humoru i genialnie rpguje. Nie patrzą prostymi kategoriami. I naprawdę doceniam wszystkich, z Hordą na czele, za nie uleganie jakiejś dziwnej modzie. A przy okazji czuję mroczną satysfakcję, że i do Hordziaków za jakiś czas zawita armia osób, które urzekło piękno (i nic więcej) krwawych elfów. Wystarczy posłuchać wypowiedzi na forach.
Zanim ktoś mi zarzuci skłanianie się tylko w jedną (Hordy) stronę, zaznaczę, żem w Sojuszu od początku. Gram człowiekiem, gdyż chcąc być paladynem zbyt wielkiego wyboru się nie ma, a i pasuje mi to do odgrywania roli czy tworzenia własnej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 19:35, _racer_ napisał:

czy mogłyby się wypowiedziec na ten temat osoby które grają w godz 16-22 czy nadal są te Mega
Lagi ??? bo niechciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto lub grać tylko rano lub późno po nocach...


Od jakiegoś czasu znowu jest dobrze. W pewnych godzinach występują pewne "spiki", gdy robi się określone czynności (np. przeglądania AH, sprzedawanie przedmiotów, czy przetapianie rudy może zająć sporo czasu). A przynajmniej tak jest na Venture. I jest to wina tylko i wyłącznie serwera, jako że ten problem dotyka bez wyjątku całą społeczność. Ale to nie są lagi o które pytasz. Te odeszły i za szybko (albo lepiej w ogóle) nie powrócą, miejmy nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 22:48, Kanaima napisał:

"Do uruchomienia gry wymagane jest posiadanie karty płatniczej lub karty pre-paid" tak przeczytalem
na merlin.pl(sklep). w takim razie w jaki sprytny sposob mozna to obejsc, co sie na tym traci
a co zyskuje(oprocz oszczednosci)no i jesli wolalbym wszystko po bozemu czyli placic to potrzebuje
jakiegos mkonta czy nie?


Zwyczajnie do założenia konta (a tym samym do rozpoczęcia przygody z WoWem) potrzebna jest karta płatnicza, którą można dokonywać płatności internetowych. Aczkolwiek jak wieść gminna głosi, w necie można znaleźć numery takowych kart, co pomaga przejść proces rejestracji tym, którzy takowych nie posiadają... Nie sprawdzałem tego rozwiązania, więc i za jego skuteczność ręczyć nie mogę.
Jeśli wolisz wszystko załatwić normalnie, to proponuję założenie sobie konta w Inteligo. Otrzymasz wtedy Visę Electron, dzięki której w łatwy sposób można opłacać abonament za grę. Nie wspominając o tym, że wychodzi to nieco taniej niż kupowanie kart pre-paid.

Dnia 19.01.2006 o 22:48, Kanaima napisał:

i jeszcze jedno: napisales "Lecz nie ma tak jak w diablo jak perfect statystyki dla przedmiotu
bo każdy ma takie same" tzn jest jakis tam schemat wlasciwosci tych przedmiotow tzn maxymalny
dmg dla kazdej broni i ilosc bonusow?w gw np miecze z max dmg znajduje sie mniej wiecej w polowie
fabuly,zmieniaja sie tylko bonusy(najwyzej chyba 3 w jednej broni)


Przedmioty zielone są dosyć podobne do tych z Diablo - w ich przypadku po nazwie można poznać, jakie atrybuty podnoszą. Dla przykładu "of monkey", oznacza że item zwiększa agility i staminę. Wielkość bonusów zależy oczywiście od poziomu samego przedmiotu.
Natomiast w WoWie nie ma elementu losowego, jeśli idzie o przedmioty rzadkie czy epickie. Każdy znaleziony przedmiot tego typu ma z góry określone statystyki. Jeśli widzisz kogoś noszącego taki sam miecz jak twój, możesz być pewny, że oba są identyczne, nie różniąc się nawet o 1 punkt ilością zadawanych obrażeń.
A znalezienie przedmiotów z "max dmg" to ciężka sprawa... M.in. dlatego, że wciąż dochodzą nowe rzeczy dla spragnionych skarbów graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 19:35, _racer_ napisał:

czy mogłyby się wypowiedziec na ten temat osoby które grają w godz 16-22 czy nadal są te Mega
Lagi ??? bo niechciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto lub grać tylko rano lub późno po nocach...


Ja aktualnie gram w godzinach 19-22 i muszę przyznać że latency jest na poziomie 100-200 ms, co w niczym zupełnie nie przeszkadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, wczoraj dostałem email od Blizzard UK (od CDP nadal nie mam odpowiedzi), że nie wiedzą co jest przyczyną lagów, i że ich specjaliści nadal nad tym pracują. Oczywiście bardzo przepraszają za kłopoty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 10:59, Air napisał:

hehe, wczoraj dostałem email od Blizzard UK (od CDP nadal nie mam odpowiedzi), że nie wiedzą
co jest przyczyną lagów, i że ich specjaliści nadal nad tym pracują. Oczywiście bardzo przepraszają
za kłopoty :D


Hehe a CDP mi odpisał, że Blizzard znalazł rozwiązanie i dali mi linka to posta na forum Blizza z grudnia, a lagi w styczniu były największe. "Profesjonalizm" CDP jest bezdyskusyjny:]

Pomijam fakt, że odp. z CDP dostałem po tygodniu, a nie jak sami siebie zachwalają do 48h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^..cd.

Natomiat BLizz, na pytanie co dodatkowymi dniami, które hucznie ogłosili, odpisał łaskawie po 10 dniach, że nad tym pracują buhahaha... A co jeśliby komuś skończył się abonament zanim super technicy z Blizza poradzą sobie z tym jakże trudnym technicznie probleme?:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A niby czemu gnom-wojownik to parodia? Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi biorących gnomy ma naprawdę świetne poczucie humoru i genialnie rpguje."

To akurat proste - idea wojownika, który większości przeciwników nie sięga do kolan jest dla mnie śmieszna. Owszem, przyznaje, z grającymi takimi postaciami można przyjemnie porozmawiać, ale na widok tankowania smoka przez coś, co jest wielkości jego paznokcia... no cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gnom wojownik wygląda zabawnie :D w porównaiu do wojownika Taurena to wogóle :D wielkości kopytka są xD już widźe ich pomniejszonych noggerfogerem + tym z inżynierii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 12:00, WoWmen napisał:

Gnom wojownik wygląda zabawnie :D w porównaiu do wojownika Taurena to wogóle :D wielkości kopytka
są xD już widźe ich pomniejszonych noggerfogerem + tym z inżynierii :D

Taurenó nie lubię bo niekiedy zasłaniają cały widok na monitorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2006 o 12:05, Air napisał:

Taurenów nie lubię bo niekiedy zasłaniają cały widok na monitorze :)

krówki są fajne :D sam mam warriora 25lvl(mój 1st char :D 17 czy 18lvl w pierwszy dzień :D) ale zamieniłem na maga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ludzie.. Idea Gnomiego wojownika jest czymś naprawdę pięknym, ja akurat jestem wielkim entuzjastą tej rasy i uważam, że swoich wojów jak ma, tak mieć powinna. Utożsamiałem się zawsze doskonale z odgrywanymi tą rasą postaciami na RPG mimo, że przy 185 mojego wzrostu teoretycznie zachodzi tu jakiś dysonans. ;) A co do samej walki i tankowania przez gnomich warriorów.. to powiedzcie mi, który by do Yody podbił i dymił, no który się pytam.. :) Co prawda spoglądanie na WoWa przez pryzmat małego zielonego ludzika z GW może się komuś wydać specyficznym pomysłem mi jednak pozwala wyciągnąć taki wniosek, że nie liczy się zawsze wielkość wojownika ale jego serce i zaangażowanie w walkę, oraz umiejętność odnajdywania słabych punktów przeciwnika (a kto poccharatał Nazgula po ścięgnach Achillesa jak nie kurrrdupel ;).. Widzę tutaj niebezpieczne uprzedzenia rasowe wobec wspaniałej i dzielnej nacji jaką są Gnomy. Nie oceniajcie ich tylko po wyglądzie.. Zapewniam was, że niejeden się na tym i w Azeroth i w Kalimdorze przejechał.. chociażby i wspaniały Tauren. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 10:59, Air napisał:

hehe, wczoraj dostałem email od Blizzard UK (od CDP nadal nie mam odpowiedzi), że nie wiedzą
co jest przyczyną lagów, i że ich specjaliści nadal nad tym pracują. Oczywiście bardzo przepraszają
za kłopoty :D

hmm, jakis czas temu czytalem co "odkryl" jeden z graczy (polak btw)
zauwazyl ze lagi maja soby z IP ktore zaczyna sie 83. ... (albo 63, nie pamietam bo w jego wypowiedzi wlasnie gra byla sprawdzana na 2 roznych adresach, ale to chyba o 83 chodzilo)
i chyba wlasnie neo (pytalem sie kumpla o jego adres IP) zaczyna sie od tych cyferek
nie wiem co to ma wspolnego no ale to co mowil by sie zgadzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"to powiedzcie mi, który by do Yody podbił i dymił, no który się pytam.. "

Yodopodobny styl to raczej rogue, a nie warrior. Warrior ma przyjmować ciosy "na klate" - a właściwie tarcze, a coś wielkości gnoma ma ową klate mniejszą od przeciętnej broni przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz grać zarówno po stronie Hordy jak i Przymierza,
Ograniczenie jest tylko jedno, jeśli serwer na którym grasz jest PvP to na nim możesz mieć aktywne postacie tylko z jednej strony. Jeśli chciałbyś przejśc na drugą stronę musisz uprzednio skasować wszystkie stare postacie na tym serwerze. Oczywiście obowiązuje to tylko w zakresie jednego serwera, na innym możesz już robić co chcesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem WoW-a ale nie mam karty Platniczej. Zeby nie wydawac kasy na Pre-paida mam takie pytanko. Czy mozna zarejestrowac na numer karty kolegi ? Czy on poniuslby jakies koszty ? Byloby zle gdyby nagle znikla mu kasa albo co;]

Odpiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 14:04, KaPe napisał:

Yodopodobny styl to raczej rogue, a nie warrior. Warrior ma przyjmować ciosy "na klate" - a
właściwie tarcze, a coś wielkości gnoma ma ową klate mniejszą od przeciętnej broni przeciwnika.


Pan Wołodyjowski był taki takim "gnomem" w Potopie i kto mu podskoczył? Nawet Kmicic nie dał rady :P Ja choć rozumiem, o co Ci chodzi, to i tak jestem wielkim entuzjastą gnomów (są zabójczo prześmieszne, nawet trolle wymiękają;), mógłbym grać takim wojownikiem, co więcej, uważam, że to świetna postać do RP. Bo nie liczy się wielkość miecza, tylko szybkośc i celność ciosów. Zresztą bardzo łatwo wytłumaczyć gnoma, który tankuje smoka. Karzełek jest dla takiej bestii niczym bardzo wredna mucha, która ciągle kąsa i błyskawicznie ucieka, i wcale nie musi być przy tym rogalikiem, dobry szermierz do podstawa. Że w grze to nie do końca tak wygląda? W grze nic do końca nie jest takie jak być powinno, ale przecież zawsze można użyć wyobraźni, no nie? Choć w Twoim przypadku... Tyle oddałeś jej krówkom czy innym gigantom, że juz dla malutkich gnomów nie starczyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się