Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

w temacie lagow
Gram na tVC - PVP-RP chociaz w tym przypadku typ serwera jest mniej wazny. Na temat pomysłow skad biora sie utrudnienia nie wypowiem sie, gdyz naprawde jest tyle teorii, ze nie ma co dodawac nowych, a co dopiero kopiowac juz istniejace. Poniewaz ktos pytal czy warto kupowac WoW w zwiazku z tym opisze jak to wygladalo. Internet mam dostarczany przez AsterNet. Lagi zaczely sie mniej wiecej naprzelomie grudnia/stycznia powodowaly potworne czasy latency (nawet kilka tysiecy ms) przy czym w moim odczuciu granica konfortowej gry jest poziom okolo 300ms, a czasem brak połaczenia od komputera do serwera i po jakims czasie rozłaczenie. Ratowalismy sie nie wnikajac w sczególy bramkami ustawianymi przez tych z gildi którzy lagow nie mieli. Caly problem skonczyl sie w piatek tydzien temu. Od tego czasu pojawiaja sie tylko chwilowe (najwyzej kilkusekundowe) lagi - tym razem obejmujace caly serwer.

"kupilem WoW-a ale nie mam karty Platniczej"
Mozna zarejstrowac WoW na karte kolegi jesli zaufa Ci tak ze pozwoli ci na to. W przypadku pierwszej rejestracji nie ma to znaczenia ale nie kazde konto nadaje sie do oplacania abonamentu. Dlatego sam kozystam z czyjegos konta, przelewajac raz na 3 miesiace odpowiednią kwote :) Ostatnio wczoraj bylo to 141 zl/3 miesiace.

temat gnoma warriora
przy tankowaniu smoka to nawet tauren wyglada jak krasnal wiec czy to jest 3 metry wzrostu czy 1 to nie ma takeigo znaczenia :)

uroda postaci
ostatnio na srodku Orgri tanczyla undeadka Całkiem ładne kosci - ludzie i elfy nie potrafia po prostu ocenic piekna wnetrza ludzkiego ciala

Ogólnie
forum nowe srednio sie tu odnajduje ale widze ze Seaven nie zmienil sie .. swoja droga ciekaw jestem czy juz spotkalem cie na serwerze... kiedys widzialem wprawdzie podejrzanie przyjaznie zachowujacego sie palladyna ale nei bylem pewien czy to ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 14:26, IneedWoW napisał:

kupilem WoW-a ale nie mam karty Platniczej. Zeby nie wydawac kasy na Pre-paida mam takie pytanko.
Czy mozna zarejestrowac na numer karty kolegi ? Czy on poniuslby jakies koszty ? Byloby zle
gdyby nagle znikla mu kasa albo co;]

Odpiszcie...

Nie poniesie rzadnych kosztów,
pamietaj tylko aby skasowac a forme platnosci w ciagu miesiaca darmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odrobina wyobraźni.. To się liczy w RP :).. Naprawdę jeśli ktos patrząć na Gnoma w WoWie widzi tylko stojącą w miejscu kukiełkę wykonującą schematyczne ruchy bronią, zamiast krążącego między nogami wielkich przeciwników zręcznego i zdeterminowanego przeciwnika atakującego i porażającego wręcz z doskoku.. Jesli ktos patrząć na elfa widzi jedynie to co pokazuje monitor czyli sztywnego i w większości pozbawionego gracji drągala.. To naprawdę żal mi go ;).. i proponuje poćwiczyć na jakimś papierzanym RPGu.. albo popisać.. albo poczytać... Naprawdę multum opcji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 14:26, IneedWoW napisał:

kupilem WoW-a ale nie mam karty Platniczej. Zeby nie wydawac kasy na Pre-paida mam takie pytanko.
Czy mozna zarejestrowac na numer karty kolegi ? Czy on poniuslby jakies koszty ? Byloby zle
gdyby nagle znikla mu kasa albo co;]

Odpiszcie...



Odpisze MI ktoś ??? Bo nie wiem co robic dalej i se w koncu nie zagram ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 19:19, graczomaniak napisał:

Czy abonament ma potanieć czy nie jak będą świeta w WoW-ie????:

Niby z jakiej racji? Serwerów przecież nie zamykają, a nawet organizują eventy, jak np. noworoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 19:19, graczomaniak napisał:

Czy abonament ma potanieć czy nie jak będą świeta w WoW-ie????:


Mam wrażenie, że święta lub ich w WoWie brak nie mają jakiegokolwiek wpływu na abonament - ale może to być wrażenie mylne... Acz nie sądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 15:39, IneedWoW napisał:

Odpisze MI ktoś ??? Bo nie wiem co robic dalej i se w koncu nie zagram ;/

Przez pierwsze 30 - lub 40 dni, jeśli użyłeś od razu Guest Passa i zaraz potem pełny CD-Key nic mu nie ściągną z konta, po skończeniu "darmowego" okresu zaczną mu ściągać kase, o ile nie przerwiesz subskrypcji albo zmienisz metody płatności na pre-paida, czy też inną kartę. O ile jego karta nadaje się do transakcji internetowych, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 19:55, KaPe napisał:

> Odpisze MI ktoś ??? Bo nie wiem co robic dalej i se w koncu nie zagram ;/
Przez pierwsze 30 - lub 40 dni, jeśli użyłeś od razu Guest Passa i zaraz potem pełny CD-Key
nic mu nie ściągną z konta, po skończeniu "darmowego" okresu zaczną mu ściągać kase, o ile
nie przerwiesz subskrypcji albo zmienisz metody płatności na pre-paida, czy też inną kartę.
O ile jego karta nadaje się do transakcji internetowych, oczywiście.

Ma karte Visa ;] A moze napisz gdzie to sie zmienia bo jakbym nie wiedzial to by zle bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 20:28, IneedWoW napisał:

Ma karte Visa ;] A moze napisz gdzie to sie zmienia bo jakbym nie wiedzial to by zle bylo :P


Jak już stworzysz sobie konto, to w dziale *manage account* (dostęp ze strony głównej wow-europe.com lub z gry) jest zakładka *change subscription method* - do zmiany wielkości płaconego abonamentu, druga istotna to *change payment method*, naprawdę nie ma problemu z jej odnalezieniem. I tam wszystko jest bardzo prosto opisane, a skoro Ty będziesz używał kart pre-paid to Ciebie najbardziej interesuje zakładka add game card. Poza tym w sekcji billing information cały czas jest widoczny Twoj opłacony abonament, karta, dni przyznane przez Blizza, darmowy miesiąc etc. także cały czas widzisz, co się kiedy kończy i do kiedy należałoby przelać kasę na konto, aby forsa na nowy abonament została odciągnięta przez system lub kiedy dodać kartę (dopóki masz jakieś wciąż aktywne dni nic Ci z konta nie ściągną), a jak na koncie nie ma nic, to zwyczajnie abonament nie jest przedłużany. Zresztą popatrz sobie na obrazek, który zamieściłem pod spodem, wszystko powinno stać się jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 11:46, KaPe napisał:

To akurat proste - idea wojownika, który większości przeciwników nie sięga do kolan jest dla
mnie śmieszna. Owszem, przyznaje, z grającymi takimi postaciami można przyjemnie porozmawiać,
ale na widok tankowania smoka przez coś, co jest wielkości jego paznokcia... no cóż.


No cóż - nie będę powtarzał po innych, więc tylko podpiszę się pod wypowiedziami Ferilasa de Rienne i GanD`a. Mądre i przemyślane. A przyłączając się do apelu kolegów - odrobinę więcej wyobraźni... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włazisz na główną strone WoWa(europejską, jak zakładam, http://www.wow-europe.com/en ), i masz opcje Account Management - logujesz się na swoje konto i wybierasz Change Subsription, zmieniasz na Pre-paid Game Card, a potem bierzesz Add Game Card i wklepujesz kod ze zdrapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(bah, poprzedni post mocno spóźniony, coś mi źle wyświetliło) Gnomy do Gnomereagan, i niech się w swoich trujących gazach poduszą, a nie tankować mobki 100 razy od nich większe. A Yoda też moim idolem nie jest.
Toż nawet goblińscy strażnicy w Ratchet/Gadgetan/BB wyglądają na bardziej umieśnionych, niż te małe pokurcze o różowych włosach. Dopóki są magami/warlockami/rogami - ok, pasuje, ale kręcacy się między nogami "tank" odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 15:05, Sebi napisał:

Ogólnie forum nowe srednio sie tu odnajduje ale widze ze Seaven nie zmienil sie .. swoja droga ciekaw
jestem czy juz spotkalem cie na serwerze... kiedys widzialem wprawdzie podejrzanie przyjaznie
zachowujacego sie palladyna ale nei bylem pewien czy to ty:)


Mam tylko nadzieję, że to dobrze, iż się nie zmieniłem. ;) Co do spotkań na Venture - jeśli odwiedzasz pola bitewne, to jest to bardziej niż pewne, że mogliśmy się tam widzieć. Chociaż tam raczej zbyt miło się nie zachowuje wobec przeciwników.
Semm, Semm... Mmm, coś mi to mówi. Nie zaprzeczę, że mogliśmy wpaść na siebie gdzieś w tej przepastnej krainie, ale głowy nie dam. A przyjaznie nastawienie wobec Hordy wykazuje zawsze, szczególnie gdy widzę kogoś z The Sentenced. W każdym razie miło Cię widzieć na forum (nie martw się, też się tu jeszcze nie do końca się odnalazłem), jak i na naszym Venture.
Hah, gildia Skazańców. Faktycznie. Że też nie skojarzyłem od początku. Mimo wszystko, co nieco to mówi o waszym przeszłym życiu, czyż nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 03:51, KaPe napisał:

Toż nawet goblińscy strażnicy w Ratchet/Gadgetan/BB wyglądają na bardziej umieśnionych, niż
te małe pokurcze o różowych włosach. Dopóki są magami/warlockami/rogami - ok, pasuje, ale kręcacy
się między nogami "tank" odpada.


Eee tam. Jak na ironię, nawet w najlepszej pod względem raidowym gildii na naszym serwerze (Redrum Inc. - co prawda za nimi nie przepadam, ale Onyxię i większość outdoor bossów, wliczając cztery smoki, mają już nieźle opanowane) rolę głównego tanka pełni drobna gnomka. ;P
I nie wiem czemu, ale zawsze gnomie wojowniczki z różowymi włosami potrafią mnie rozbawić na WSG. Czy to za sprawą kapitalnych tekstów, czy wrodzonych umiejętności walki. Nudno by było bez tych kręcących się między nogami osobników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 21:40, WoWmen napisał:

Ale na bg przymierze zawsze przegrywa :P jeszcze nigdy nie przegrałem z randomalnym teamem
ally :P Są poprostu słąbi w PvP większość.


Takie głupie uogólnianie, z którego mogę wnioskować tylko jedno: strasznie słaby poziom jeśli chodzi o umiejętności graczy prezentowany jest na Twoim serwerze. Na Venture zazwyczaj PUG`i Hordy i Sojuszu są w miarę wyrównane. Co do premadów - Horda potrafi czasem być wyzwaniem, co się chwali. Jednak w większości przypadków, gdy zbiorę utalentowanych przyjaciół, najlepsze będzie określenie jednego, a raczej jednej z nich: "We simply steamrolled them". Najlepszy dowód - nasz serwer całkiem młody, często z powodu studiów nie mogę grać zbyt wiele, ale jestem już w połowie drogi do exalted wśród Silverwing Sentinels, co odpowiada dużej ilości oddawanych marks of honor, jak i mam przyjemność bycia najmłodszym Knightem-Lieutenantem w krainie (44 lvl, teraz 47) co odpowiada siódmej randze. Tiaa... czasem brakuje nam dobrych przeciwników.

Dnia 18.01.2006 o 21:40, WoWmen napisał:

U mnie na serwerze są tylko 2 gildie potrafiące naprawde grać po stronie przymierza. A co do
umiejętności móie o graczach nie potrafiących użyć swoich możliwości. Magowie nie potrafiący
Sheepować/Blinkować, Paladyni którzy nie robią bombelka/heala albo robią to za późno/wcześnie.
Hunterzy nie potrafiący używać peta :P i wiele innych bajerków :P NIe twierdźe że do Ally idą
gorsi ale większość dzieciaków idzie do ally jako paladyn :P i to wie każdy :P


Kiepściutko. Nie nudno w takim realmie? :/ Co do paladynów dzieci - pomijając Twoje dziwne kompleksy czy przywiązanie do tej klasy, wydaje się to ogólną prawdą, jednak w dużym stopniu omijającą serwery RP. Pal do RPgowania nadaje się wyśmienicie, co na TVC można łatwo zauważyć, przysłuchując się przeróżnym konwersacjom. Może komuś nie spodoba się ta teoria, ale słuchając przeróżnych opinii i bazując na własnym doświadczeniu śmiem twierdzić, że do krain typu RPPvP przeniosło się sporo dojrzałych graczy. Nie tylko pod względem wieku, ale również umiejętności. Nawet porównania nie ma do AD... Gadam głupoty? No to zapraszam...

Dnia 18.01.2006 o 21:40, WoWmen napisał:

Taa tylko że nawet w grupach sobie rady nie dają :P na wycieczcie do IF spotkałem 3x 58lvl
:P kozaki zaatakowały :P od tego czasu twierdźe że wiewiórki są potężniejsze :P Ta walka trawałą
dosłownie chwwile :] frost nova =>Crone krytyk, trinket Rammsteina i AoE i ich nie ma xD
a jeszcze zadając mi śmieszne dmg któe całę zostało zabsorbowane wyszło na to że pokonanie
ich kosztowało mnie 3k many tylko :P


Nie można się chwalić każdą sytuacją, w której pokonało się słabych przeciwników, którzy teoretycznie powinni wygrać. Na pewno każdy z nas, kto radzi sobie całkiem nieźle w kwestii PvP, doświadczył nie raz takich spotkań. U mnie wywołuje to tylko uśmiech i myśl, że tacy ludzie zamiast zdobywać zbyt szybko kolejne poziomy, powinni spędzić więcej czasu zwiększając swoje umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

historii drużyny Paladynów ciąg dalszy:

Wybraliśmy sie w końcu do Gnomoregan i przeszlismy przez ten instance jak burza :)
Dwa dni wcześniej przechodziłem Gnomoregan klasyczną ekipą tzn. warrior, paladyn, priest, czarodziej i warlock. Też przeszlismy ale mieliśmy w pewnym momencie zagwozdkę z krasnoludami stawiającymi miny :)

Paladynami nie mieliśmy żadnych problemów, co prawda po ostatnich zmianach w talentach musieliśmy trochę zmienić taktykę ale w efekcie tylko na tym zyskaliśmy jedyny minus to to że dość mocno wzrosło nam zapotrzebowanie na manę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj koles wkurzyl, gralismy sobie w party ja (shaman) i koles Mag i nagle z moba wypadla epicka tarcza, no to rollowalismy i ja wygralem. Nagle koles zaczal mnie wyzywac ze mu ukradlem item, ze poskarzy sie blizzardowi i mi zbanuja konto, potem zaczal jezdzic po mnie na glownym kanale ze ukradlem mu item. Cholrea przez pol goodziny musialem sie tlumaczyc ze wygralem rolla po pokonnaniu (przeze mnie) moba. Na koniec koles wpadl do ogri i zaczal wyzywac moja gildie. Boze czy tacy ludzie nie czaja ze to tyllko gra, ze raz sie wygrywa rolla a raz nie. Do czego zmierza. Po dlugim graniu w ta gre dostrzeglem najwieksza jej wade, sa nia owi gracze ktorzy pozapominali ze gra, bo w koncu nie po to gram zebym mial sie czuc jak w zwyklym zyciu nie?

P.S.
Jak ktos gra na serwerze Chromaggus i zobaczy undead maga o nikcu Quintowie niech lepiej nie robi z nim party, zbyt wiele to nerwow kosztuje

A tak wogole to blizz wiedzial co robie bo dzisiaj obchodze 20 urodziny i taki shieldzik jaki wypadl cholernie powprwil mi humotr (tym bardziej ze moge go uzywac a owy mag nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się