Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2007 o 23:53, marcin1930 napisał:

W Ironforge ich nie maja?? Przecież ja tam bodajże kupowałem...

Wszystkie "stolicowe" domy aukcyjne połączone są w jedną sieć na frakcję (Alliance/Horda), oprócz tego jest także osobna sieć goblińskich ;)
Kusze nie zawsze muszą być na AH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, jak narzekacie na te złe gildie, brak ludzi do questów i tym podobne bzdury. Pytam się was: kto wam broni być w dobrej gildii, grać z dobrymi ludźmi, z takimi, z którymi macie wspólny język? Zła gidia, zła atmosfera, to dziękuję za grę i szukam innej, co w tym trudnego.
Podstawowa zasada gry w mmo: pomagając innym, pomagasz sobie, przy czym nie należy pomagać ludziom nastawionym tylko na zysk, tak jak w normalnym życiu. Dzięki temu, grając tak od 1lv, nie narzeka się później na brak znajomych, ludzi chętnych do pomocy w questach, a i poważna gildia prędzej, czy później się znajdzie, jeśli samemu jest się poważnym graczem. Od biedy zawsze można zebrać kilku znajomych i zacząć na innym serwerze.
Grałem w WoW przez dwa lata i nigdy nie miałem większych problemów w znalezieniu grupy gdziekolwiek, a tacy narzekacze to albo mają naprawdę wyjątkowego chronicznego pecha albo zwyczajnie grać nie potrafią...
O czym to ja jeszcze chciałem... Aha, questy grupowe w Outland - imho bardzo dobra sprawa, brakowało mi takich w Azeroth. Po dojściu do 60lv oprócz kilku wyjątków (świetny questline z tier 0.5) praktycznie nie było zadań godnych uwagi, którymi można by się zająć w przerwie od raidowania. Tymczasem w Outland... coś pięknego, nie dość że te zadania to kupa kasy, to często wcale nie są takie proste (kiedy trzeba te 5 rozumiejących się osób), a bywają nawet ciekawe (czego o tych z podstawki w żaden sposób powiedzieć się nie da). Jakby wszystkie questy miały być solo (dobij jak najprędzej do 70tki, a potem już tylko farmuj i wipuj w kółko...), ta gra już całkiem straciłaby sens i przede wszystkim otoczkę fabularną. Wielka szkoda, że w kolejnych patchach dodaje się ciągle nowe instancje, a tak mało nowych questów. Ja i grupka moich znajomych (w sumie pełna, samowystarczalna grupa, wcale nie z tej samej gildii) zawsze robiliśmy tak: umawialiśmy się na konkretny wieczór, kiedy nie było raidów, decydowaliśmy się na określoną lokację, zasięgaliśmy wcześniej niezbędnej wiedzy na wowwikach i w jeden lub dwa wieczór zaliczaliśmy wszystkie questy grupowe w danej lokacji. Metoda bardzo skuteczna, a i kasa na epic mounta znalazła się bardzo szybko. Nie powiesz mi chyba, że przez te 70lv nie znalazłeś sobie chociaż kilku znajomych, na których możesz zawsze liczyć. Jeśli nie, to co w tym czasie robiłeś? Przecież to jest mmo, a nie tetris...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 00:33, graczomaniak napisał:

Problem w tym, że nie widziałem ich u zwykłych traderów. NA AH są od 22 lvl-u. Są jakieś z
niższym req. lvla?


Zwykłych traderów (npc) olewaj! To gigantyczna strata kasy, nie mówiąc o tym że nie sprzedają absolutnie NICZEGO godnego uwagi... A co do dostępności kuszy na niższych levelach, wystarczy sprawdzić w bazie danych :) Np tu http://www.wowhead.com/?items=2.18#00ckz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 00:33, graczomaniak napisał:

Problem w tym, że nie widziałem ich u zwykłych traderów. NA AH są od 22 lvl-u. Są jakieś z
niższym req. lvla?


Na niższym lvl (10/11) jest na pewno kusza bo sam ją mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca mi się na nowo przechodzic do -co prawda od nie wielkiego - 10 lvl na nowo jako rogue tylko ze nieumarły? Bo mają tego WotF, a on sie podobno bardzo przydaje na PvP... Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh wlasnie skonczyl mi sie trial i wczoraj przyszedl wow i prepaid:D troche maly lev zrobilem na trialu (15).Teraz juz mam pelen dostep do wowa i nic tylko grac;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 00:23, GanD napisał:

Nie powiesz mi chyba, że przez te 70lv nie
znalazłeś sobie chociaż kilku znajomych, na których możesz zawsze liczyć. Jeśli nie, to co
w tym czasie robiłeś? Przecież to jest mmo, a nie tetris...

Znalazłem, ale miałem długą przerwę w grze i teraz większości tych osób już tam pewnie dawno nie ma, albo grają gdzie indziej. Do gry wróciłem na 60 levelu po miesiącach przerwy. Sam pomagam czasem innym graczom, i takich chętnych osób z którymi zrobiłem już trochę grupowych jest niewiele, więc nie wszystko nadal da się zrobić. Znaleźć dobrą gildię powiadasz? Problem jest tylko z jej znalezieniem. Większość najlepszych nie przyjmuje nowych członków lub robią to tylko wtedy, gdy "zniknie" im ktoś ze składu. To naprawdę nie jest łatwe. Pomysł z zebraniem znajomych też jest niewykonalny - nie każdy ma znajomych, którzy grają w WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:05, Adas69 napisał:

wie ktoś gdzie moge zfarmic troche golda, bo 5 g na 30 lvl to nie jest za dobry wynik co??


Mining/herbalism- spokojnie wyciągniesz 10g w godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:05, Adas69 napisał:

wie ktoś gdzie moge zfarmic troche golda, bo 5 g na 30 lvl to nie jest za dobry wynik co??


Grałem bardzo dawno temu w WoW, ale najlepiej mi się zbierało forsę poprzez wystawianie na aukcji niektórych lepszych a niepotrzebnych mi przedmiotów - zawsze ustawiałem koszt dużo większy niż cena jaką mogłem dostać sprzedając u jakiegoś npc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:05, Adas69 napisał:

wie ktoś gdzie moge zfarmic troche golda, bo 5 g na 30 lvl to nie jest za dobry wynik co??

Rób też sporo instancji i wszystkie questy na twój poziom. Z nich także są całkiem niezłe pieniądze, o ile zbyt często nie giniesz i nie tracisz pieniędzy na naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odp. zaczne wiecej chodzic na instancje, bede wiecej sprzedawal na AH, a za profesje mam tailoring/enchanting:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jako że jestem noob w tej grze i nie wiele narazie wiem to zapytam sie was starych wyjadaczy.
Zaczałem zabawe klasą Rogue..doszedłem do 10 lvl i napotkałem na problem : talenty.
Doczytałem sie na forum wow.europe iż najlepszym buildem na początek pve to 15-41-5.
Jeśli macie jakies lepsze rozmieszczenie to jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do levelowania rogala nadaje się tylko Combat(byle nie na dagery), albo Mutilate, z tym, że Mutilate wymaga minimum 50levela, i o ile nie biłeś wcześniej z daggerów(co jest dość zrozumiałe, bo Backstab w walce 1v1 z mobami jest dość kiepski), to walczy się zupełnie inaczej, cały czas zachodząc moby od tyłu, ogłuszając, ciachając w plecy, zamiast po prostu spamowania Sinister Strike i Eviscerate, jak to robi build Combat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 18:38, marcin1930 napisał:

A skining? Też tak sie da? :)


Przy skiningu jest o wiele więcej roboty - nie dość, że aby cokolwiek zdobyć musisz upolować jakąś zwierzynę (Beast, ew. Dragon), to jeszcze mało z tego dostajesz, bez Leatherworkingu nie przerobisz tego na lepszą skórę, a do tego na AH zobaczysz całe MNÓSTWO identycznych skór, po co raz niższych cenach. Tak to działa - im rzadsze rzeczy można wytwarzać/wydobywać, tym lepiej się na tym dorabia, a w Herbalism i Mining na pewno sporo takich rzadko spotykanych składników ci wpadnie do kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na większości serwerów ciągle są małe migracje między gildiami i na inne serwery. Praktycznie tylko te czołowe gildie bardzo rzadko zmieniają członków, więc uważam, że dla chcącego nic trudnego, tylko te aplikacje trzeba składać, a o przyjęcie postarać się. Można też założyć własną gildię z grupą innych wyrzutków i wtedy narzucić własne zasady :)
Natomiast mając na myśli znajomych do wspólnego robienia zadań miałem oczywiście znajomych z gry, a nie z podwórka (mnie znajomy z mojego rodzinnego miasta trafił się dopiero po roku grania), a o tych wcale nie jest tak trudno wśród 9 milionów ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2007 o 18:50, Sth`Devilish napisał:

Przy skiningu jest o wiele więcej roboty - nie dość, że aby cokolwiek zdobyć musisz upolować
jakąś zwierzynę (Beast, ew. Dragon), to jeszcze mało z tego dostajesz, bez Leatherworkingu
nie przerobisz tego na lepszą skórę, a do tego na AH zobaczysz całe MNÓSTWO identycznych skór,
po co raz niższych cenach. Tak to działa - im rzadsze rzeczy można wytwarzać/wydobywać, tym
lepiej się na tym dorabia, a w Herbalism i Mining na pewno sporo takich rzadko spotykanych
składników ci wpadnie do kieszeni :)


To jednak dobrze że w ostatniej chcwili ponownie wybrałem Alchemy i Herb :)

PS. Gdzie mogę nauczyc się posługiwać mieczami? Jestem nieumarłym jak by co, dokładnie rogue i chcę mieć DW z mieczami, a nie tylko z dagger ;/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 23:00, marcin1930 napisał:

To jednak dobrze że w ostatniej chcwili ponownie wybrałem Alchemy i Herb :)

PS. Gdzie mogę nauczyc się posługiwać mieczami? Jestem nieumarłym jak by co, dokładnie
rogue i chcę mieć DW z mieczami, a nie tylko z dagger ;/

Pytaj Weaponmastera w Undercity czy koło której stolicy teraz jesteś, on skieruje cię w odpowiednie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się