Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

No staram sie właśnie odwiedzać dungeony najczęściej jak się da, na razie wyczyściłem do granic możliwości po raz chyba 10 Scarlet Monastry, za 2-3lvl mobki znienawidzą mnie w Uldaman. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

błąd o ktorym pisalem pared dni temu nosi numer #132, zrobiłem o nim poważny wywiad i jak się okazało zajmuje on osobny rozdzial na forum tech blizza, zgodnie z ich opinia (nieprawdziwa w wiekszosci przypadkow wg mnie) problemem moga byc: stare stery do plyty glownej, lub kart graf, uszkodzony RAM itd dziwnym trafem bład nr 132 pojawil sie po wydaniu ostatniego patcha - ludzie grajacy bez problemowo dotychczas w wowa jak sie okazalo maja ta przypadlosc (error 132) i to wina ich sprzetu (ktory dotychcas swietnie sie spisywal) to przypomina mi czasu propagandy PRL bo jest to przeciez nie ich wina Blizza ale nasza - graczy;)jak sie dowiedzialem z forum WOWa (rowniez forum USA) zakuop nowej karty (najlepiej Radka bo ATI sie nie lubia z wowem za bardzo jak wynika z tresci forów) rozwiazuje problem bledu 132 i wg mnie jest to niesprawiedliwe podejscie do jakby nie bylo klienta placacego za usluge.Po jaka cholere robic upgrade ktory wiecej psuje niz naprawia?kompletny absurd. po co wypisywac glupoty ze nalezy aktualizowac sterowniki itd - wszyscy to wiedza ale takie rady niewiele lub nic nie zmieniaja - czemu nie napisac prawdy tylko uprawiac tanie sciemnianie? osobiscie Blizz ma u mnie duzego minusa a ja ciale mam problem #132;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 19:43, Adas69 napisał:

czy jesli nie posiadam TBC a sciagnolem Trial to musze kupic TBC??


Musisz - po zakończeniu wersji trial nie będziesz już mógł odwiedzić lokacji z TBC oraz tworzyć postaci nowych ras (nie wiem czy nawet nie jest więcej tych ograniczeń, typu blokada postaci z levelem 61+ czy blood elfów/draenei)... niby jak zamierasz upgrade''ować konto do przywilejów TBC, bez authentification key? :> No chyba, że ufasz bardzo Blizzardowi, to możesz zakupić online sam klucz korzystając z karty kredytowej (o ile wiem, to nawet nie trzeba nic wpisywać - kupujesz i automatycznie jest konto awansowane do poziomu TBC).

Ja bym na twoim miejscu kupił w sklepiej, będziesz chociaż mieć ładnie zaprojektowane pudełko do kolekcji - jeśli się nie mylę, to upgrade''a przez internet (bez kupowania wersji retail) wyjdzie ci drożej, a nawet jeśli nie, to i tak chyba oczywiste co lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:35, .Xaos napisał:

On May 30th extended maintenance operations caused 6-10 hours of downtime on all realms.
As a result we will credit all players with 1 day of game time credit.


Co za miła informacja, ciekawi mnie teraz czy plotka o tym, jakoby odmrażane były też konta na 1 dzień jest prawdziwa :) Niestety aktualnie nie mam w ogóle czasu i chęci gry w WoWa (upały, /gquit z jedynej gildii jaką lubiłem, brak znajomych Polaków) i nie zapowiada się lepiej, ale ten 1 dzień mógłby coś zmienić :) Swoją drogą Blizzard się skompromitował, bo serwery z bazy danych Frankfurt 2 (to te, które tak często siadają... najbarzdiej wadliwe i nie stabilne serwery w WoW) już regularnie mają takie obsuwy przy maintenance (pamiętam takie dni jak jedni grali już po 10tej, podczas gdy The Venture Co leżało aż do 22-24 godziny...), a graczom dali o tyle:


... czyli fige z makiem :>

@ Adas69 - oczywiście mój poprzedni post zakładał, że masz na myśli, czy musisz kupić aby kontynuować grę w TBC :) W normalnego WoWa powinieneś nadal móc grać po ukończeniu triala.

@ Dubik - taka sama w tym wina Blizzarda, jaki udział motyla w katastrofie lotniczej, jeśli wiesz o co mi chodzi :) Bardzo trudno jest napisać grę tego typu i to pod tak zaludnione serwery, w dodatku na komputery osobiste, które przecież mogą się składać z najróżniejszych części, różnych producentów, firm tuningujących, z różnymi sterownikami itd Ja miałem podobny kłopot z tym błędem kiedyś (tak, to nie jest nic nowego, ten błąd nie raz dawał się już we znaki:) i pomógł mi reinstall i aktualizacja addonów. Po za tym takie błędy często powodowane są zbyt słabym sprzętem/zbyt wysokimi ustawieniami - gry typu WoW mają to do siebie, że jeżeli nie starcza zasobów systemowych na prawidłowe działanie gry, to wywala wtedy z takimi błędami :)

@ KaPe - dokładnie, a kiedyś było gorzej i tak :) Były przecież maintenance 6-8 godzinne (nie licząc obsuw) co każdą środę w US i co piątek w EU (hehe, chociaż wtedy to miało 1 małą zaletę, bo uniknęliśmy w ten sposób 1 może 2 patchy, które całkowicie coś spaprały w samym działaniu gry), potem dopiero zmieniono tak, że chyba na całym świecie jest w środy (choć oczywiście ze względu na różnice czasowe w US jest szybciej i tak), a dopiero od niedawna zrobili taki fajny plan, że w niektóre tygodnie są tylko zwykłe restary/shutdowny na 15+ minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie
2. jak wolisz - 1h + shield (mniejszy DMG/wieksza obrona), 2h( wiekszy DMG/mniej obrony), ale shamanaem gralem tylko tyle co na trialu TBC i nei wiem czy lepiej to czy to, ale chyba neima znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:27, Yamamoto napisał:

Pytanka dwa :
1. Czy nie mając TBC moge wbyć moją postać na 70lvl??

Nie, ale jest trial TBC, w którym (o ile mi dobrze wiadomo) można przetestować Outland, ale maksymalny dostępny level to 61.

Dnia 13.06.2007 o 21:27, Yamamoto napisał:

2. Czy dobrze robię jeśli macham 1h axem jako tauren shaman?

Jak nie jesteś enhancment, czyli nie masz dual-wieldu i używania dwuręcznych toporów oraz młotów to jest to dobry wybór. Dla elemental czy resto dodatkowa obrona jest ważna, bo znaczy to po prostu tyle, że dłużej powalczysz, ale jeśli wybrałeś enhancment to idź w dual-wield lub walkę 2h, bo taki szaman jest skoncentrowany na walce wręcz, a nie czarami czy na leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 21:39, Czedwik napisał:

> Pytanka dwa :
> 1. Czy nie mając TBC moge wbyć moją postać na 70lvl??
Nie, ale jest trial TBC, w którym (o ile mi dobrze wiadomo) można przetestować Outland, ale
maksymalny dostępny level to 61.


Niezupełnie, w trialu TBC nie można zdobyć 61 levelu, pasek expa zatrzymuje się na 1exp od 61 :) I wszystkie rzeczy jakie zdobędziesz w outlandzie zostają na twojej postaci. Postacie draenei/bloodelf są zablokowane i nie można z nich korzystać, aż nie upgradeujemy gry, a premade postacie są kasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem sobie Burning Crusade i nie wiem czemu ale drugi raz ściąga mi się patch z Black Temple :|. Ściągałem go gdy miałem zwykłego WoWa. Czy to normalne?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 22:25, Bifur napisał:

Właśnie kupiłem sobie Burning Crusade i nie wiem czemu ale drugi raz ściąga mi się patch z
Black Temple :|. Ściągałem go gdy miałem zwykłego WoWa. Czy to normalne?? :P

Jeśli go wcześniej nie zainstalowałeś...tak, to jest w pełni normalne xD
Witamy w outlandzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 23:11, graczomaniak napisał:

Gdzie najlepiej lvl-ować na 19 lvl-u? Dalej w Redridge czy przenieść się do Duskwood? :)


Ja od 18llvl już czyściłem Duskwood, tyle że jest dużo trudniejsze w porównaniu z Redridge i ciaśniejsze więc łatwiej pullować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu przeniósłbym się do Duskwood ale w Redridge też masz questy na 19 poziom więc jesli nie chcesz jeszcze zmieniać tych pustynnych rejonów na mroczny las to nie musisz się stamtąd ruszać do lvlu 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 23:11, graczomaniak napisał:

Gdzie najlepiej lvl-ować na 19 lvl-u? Dalej w Redridge czy przenieść się do Duskwood? :)

Jak masz jeszcze żółte questy w tamtym miejscu to można je zrobić. Jak zielone i z marnymi nagrodami to nie warto, bo szkoda czasu i lepiej zrobić coś odpowiedniego na dany level (więcej xp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do linków UI - dobra okazja do poipinowania ;) Praktycznie drugi rok używam tego samego, co jakiś czas zmniejszając skale UI. Jak sobie przypomne początki, gdy paski rajdu zajmowału poł ekranu, ikony skilli 1/4, a party frame reszte, to aż dziw jak można było tak grać.
Pusta lewa strona to miejsca na narzędzia Wielkiego Brata czyli SWStatsy i KTM - aczkolwiek chętnie pozbyłbym się pierwszego, gdyby udało mi się nauczyć obsługiwać WWS.

20070614173126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się