Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2007 o 23:06, oOreVenOo napisał:

Dowaliłeś teraz. PvE nigdy nie dorówna pod względem trudu, złożoności oraz zróżnicowaniu trybowi
PvP, to walka z żywymi graczami, nic nie jest z góry ustalone a w PvE pewne rzeczy tak, da
się przewidzieć, da się zastosować za każdym razem tą samą taktykę i po pewnym czasie znasz
Grulla na pamięć i robisz go jedną ręką z zamkniętym prawym okiem.


Jasne że po pewnym czasie wszystko można rozpracować. Ale za pierwszym razem nie jest tak pięknie, ani nawet za drugim. :-)
Natomiast w PvP też są schematy i taktyki dla każdej klasy, które można rozpracować i pewne rzeczy siłą woli też muszą się powtarzać. Poza tym w "WoWowym" PvP ;-) aż za bardzo liczy się również szczęście ... może nawet bardziej niż sama taktyka walki.
Tak jak pisałem, kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście że kwestia gustu, każdy gra tam gdzie mu lepiej i robi to co lubi. W każdym razie PvP nigdy nie będzie tak schematyczne jak PvE bo to walka z żywymi graczami i żebym nie wiem jak byś się zabierał że taktyki można rozpracować, część buildow przewidzieć itp itd i tak PvP będzie zróżnicowane oraz NIE LINIOWE co w przypadku PvE w WoWie jest nie do uniknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG (zwłaszcza Alterac Valley) mają niewiele wspólnego z taktyką. Tam stoisz w grupie, możesz używać obojętnie jakich zdolności, a honor kills same się nabijają. Jedynie areny jeszcze stawiają przed graczem pewne wyzwanie. Zwłaszcza jak drużyna próbuje zdobyć nagrodę w postaci Swift Nether Drake ;) Co do raidów to największym problemem nie jest taktyka, bo to z czasem się rozpracuje, ale zorganizowanie odpowiedniej grupy i dopasowanie czasu raidu tak, aby dla większości ludzi była to rozsądna pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG to BG, nie wrzucaj w to aren bo tam gra jest trudniejsza, chociażby dlatego, że nie da się całej zaplanować i wyćwiczyć.

Czedwik: nikt nie mówi o BG jako pokazie taktyk czy zagrań a wręcz przeciwnie. Liczą się areny. Uogulniając PVP do BG i rzucając stwierdzenia, że tam taktyk nie trzeba, ja mogę napisać, że na raidach nie liczy się taktyka, bo na farmie liczy się brust dmg :-) Nie każde pve pve równe, tak samo z pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o BG to wiadomo tylko jedno BG można nazwać taktycznym czyli WSG, tam jest potrzebna taktyka, AV to jest jedna wielka bitwa, ale trzeba wiedzieć co robić wtedy bardzo łatwo o zwycięstwo, w ciągu 2 dni nabiłem 50 marków na AV i zakupiłem sobie przed chwilą Stormpike Battle Charger (mount). Areny to zupełnie inna śpiewka, niemal że inna gra w dużym stopniu uzależniona od sprzętu, im lepszy tym łatwiej wygrać ale fakt tam taktyka to podstawa a przede wszystkim znajomość klas tak aby wiedzieć co przeciwnik może a czego nie może zrobić żeby później nie było niespodzianek i "kuku".

Selv jak możesz, podaj mi linka do armory na Twojego chara bądź nick, jestem ciekaw co masz na huncie. Znajomy też ma i prosił mnie o podglądnięcie huntow co mają ciekawego no i talenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 00:19, Selv napisał:

BG to BG, nie wrzucaj w to aren bo tam gra jest trudniejsza, chociażby dlatego, że nie da się
całej zaplanować i wyćwiczyć.


A na BG da się ? :-) Podobno PvP jest takie nieliniowe i w ogóle ... . :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, shamanowi przyda się enginering? Bo blackm trochę sięnie opłaca, bo mail dopiero od 40lvl :) Ew. wezmę te Alchemy i Herb, ale one nie jest tak dochodowe, a przydatność podobna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 12:37, marcin1930 napisał:

Jak myślicie, shamanowi przyda się enginering? Bo blackm trochę sięnie opłaca, bo mail dopiero
od 40lvl :) Ew. wezmę te Alchemy i Herb, ale one nie jest tak dochodowe, a przydatność podobna
;p


Nie uwzględniłeś , ze na enginering potrzeba duzo kasy , a Ciebie na to nie stać. :>
Weź sobie Skinning oraz Leatherworking , a gdy osiągniesz 40 lvl skasuj te profesje i weź sobie mining i blacksmithing. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2007 o 12:49, michu96 napisał:

Nie uwzględniłeś , ze na enginering potrzeba duzo kasy , a Ciebie na to nie stać. :>
Weź sobie Skinning oraz Leatherworking , a gdy osiągniesz 40 lvl skasuj te profesje i weź sobie
mining i blacksmithing. :D


Hmm... wezmę alchemy i herbalism, a potem mining i blacksmithing ;) Jako tauren mam bonus do herbalism, więc czemu nie skorzystać? :)

PS Czy takie przejście na 40lvl się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo weź minning i skining, będziesz miał tyle kasy, że do 40 levelu kupisz dobre rzeczy bez bólu, a od 40 (lub jak będziesz miał dużo oszczędności) zmień skining na BS, rozwiniesz go szybko i bezboleśnie, a kasy powinno ci sporo zostać, jeśli oczywiście będziesz "ciął" każdą skórkę jaką spotkasz, ew. zostaw sobie kilka materiałów w banku, coby się później przydały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, myślę... i nie mogę zrozumieć o co wam chodzi. Jeden lubi PvP, drugi PvE i każdy czuje się z tym dobrze. Po co się nawzajem przekonywać o wyższości jednego nad drugim - to prawie jak polityka ;) Ale i ja dorzucę swoje trzy gorsze: moim zdaniem najlepiej i zdecydowanie najtrudniej gra się w WoW łącząc PvP i PvE. Tyle że obecnie nie ma ku temu zbyt wielu sposobności. W każdym razie chodzi o to, aby zabić np. Doomwalker''a, kiedy jesteście cały czas atakowani przez drugą gildię. Takie walki są moim zdaniem najciekawsze i najbardziej nieprzewidywalne, jednocześnie wymagają dobrego przygotowania taktycznego i szczęścia, czyli dla każdego coś miłego. No i przede wszystkim potrzeba do tego dwóch nielubiących się gildii, bo ustawki to jednak nie to samo. W podstawce było znacznie więcej opcji - zielone smoki, azuregos. Mnie tego mocno brakowało, gdy jeszcze grałem w TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:31, dzordzi napisał:

Imo weź minning i skining, będziesz miał tyle kasy, że do 40 levelu kupisz dobre rzeczy bez
bólu, a od 40 (lub jak będziesz miał dużo oszczędności) zmień skining na BS, rozwiniesz go
szybko i bezboleśnie, a kasy powinno ci sporo zostać, jeśli oczywiście będziesz "ciął" każdą
skórkę jaką spotkasz, ew. zostaw sobie kilka materiałów w banku, coby się później przydały:)


Dobra, mam mining i sinning ;p Miejmy nadzieję, że na prawdę się wzbogacę (ceny copper ore - czy jakoś tak ;p - są wysokie na moim serwerze :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khem, Khem... Mój pierwszy post... Trema mnie zżera, ale mam pytanko.

Na początek : Moją przygodę z WoW rozpocząłem w najgorszy możliwy sposób : Zagrałem na prywatnych serwerach (Tak, wiem że to nielegalne, przyznaję że jestem BE). Po kilku miesiącach takiej męki spróbowałem 10 dniowego triala. Efekt : Stwierdziłem, że ta gra jest warta całego mojego miesięcznego kieszonkowego :D . A teraz pytanie :
Nie posiadam karty kredytowej. Czy mimo to mogę grać ? (np. kupując karty pre paid lub płacąc komuś na allegro by zrobił to za mnie ? Gdzieś usłyszałem, że do rozpoczęcia gry potrzebna jest karta kredytowa i trochę mnie to martwi.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 15:13, Andelm napisał:

Khem, Khem... Mój pierwszy post... Trema mnie zżera, ale mam pytanko.

Na początek : Moją przygodę z WoW rozpocząłem w najgorszy możliwy sposób : Zagrałem na prywatnych
serwerach (Tak, wiem że to nielegalne, przyznaję że jestem BE). Po kilku miesiącach takiej
męki spróbowałem 10 dniowego triala. Efekt : Stwierdziłem, że ta gra jest warta całego mojego
miesięcznego kieszonkowego :D . A teraz pytanie :
Nie posiadam karty kredytowej. Czy mimo to mogę grać ? (np. kupując karty pre paid lub płacąc
komuś na allegro by zrobił to za mnie ? Gdzieś usłyszałem, że do rozpoczęcia gry potrzebna
jest karta kredytowa i trochę mnie to martwi.)


Karta potrzebna Ci jest tylko podczas zakładani konta. Po prostu trzeba coś wpisać, zaraz po zakończeniu zakładani konta możesz ją wykasować z subksrypcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ja i wszystko będzie ok, a więc na gram.pl jest zestaw podstawka +pp za bodajże 230 zł ( razem z kosztami kuriera ). Będziesz miał całe 3 miech -wydaje się mało ale tak nie jest, ja prawie całe wakacje wygrałem sie i jeszcze mam podad półtora miesiąca. Nie polecam płacić nikomu z allegro za doładowania, nawet jakby miał same pozytywy, lepiej dołłożyć te 15 zł a mieć pewnośc że będzie wporządku. Możesz przy rejestrowaniu też wpisać nr karty "fake" ale potem będziesz musiał po miesiącu wykombimować pp, tyle że w takim wypadku gra wyniesie cie jakieś 120 zł.Ale jeśli masz te 230 zł to kup ten zestaw i będzie ok, a przy okazji ni będziesz musiał 2 razy kurierowi płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poprostu dopisz do triala w ktorego grales klucz jak kupisz gre. wtedy nie trzeba ani zadnego pre-paida ani karty do aktywacji poprostu wpisujesz klucz i grasz 30dni za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 15:47, Scooby napisał:

poprostu dopisz do triala w ktorego grales klucz jak kupisz gre. wtedy nie trzeba ani zadnego
pre-paida ani karty do aktywacji poprostu wpisujesz klucz i grasz 30dni za free

Nie , ja jak zmienialem konto trial na full to musialem podać pre paid albo nr arty kredytowej to podalem jakiś fałszywy ( była taka stronka z listą takich numerów ) nic nie wykasowylem z konta i po koncu tego miesiąca po długiej przerwie wpisałem nr pre paida i jak narazie gram i wszystko jest dobrze ;p ( nie zablokowali mi konta za podanie fałszywego numeru )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu udalo mi sie posciagac te wszystkie patch''ska i wglebiam sie od 2 dni w swiat WoW''a...nie powiem jest wciagajac gra sie miodnie, ale spodziewalem sie ze gra wywrze na mnie wieksze wrazenie:( Mam kilka pytanek natury technicznej, po pierwsze czy jest jakas mozliwosc rozdysponowywania punktow na wspolczynniki przy awansowaniu na kolejne levele bo robi sie to automatycznie a po drugie czy jest jakas dokladniejsza mapa bo ta ktora jest dostepna w grze jest malo czytelna a czasem nabiegam sie jak glupi i wlasciwie nie wiem gdzie jestem, imho przydal by sie wieksze zblizenie mapy swiata, a i irytuje mnie troche brak portali bodz przemieszczania sie z wioski do wioski klikajac na punkty na mapie ( tak jak w Guild Wars ) bo kamien teleportacyjny ktorego mozna uzyc raz na 60 min jest przegieciem;/;/;/ Mnie strasznie wynudza takie bieganie wielu minuty przez polacie teren bez mozliwosci szybkiego telepotyu;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 16:14, SimoNeeN napisał:

Wkoncu udalo mi sie posciagac te wszystkie patch''ska i wglebiam sie od 2 dni w swiat WoW''a...nie
powiem jest wciagajac gra sie miodnie, ale spodziewalem sie ze gra wywrze na mnie wieksze wrazenie:(
Mam kilka pytanek natury technicznej, po pierwsze czy jest jakas mozliwosc rozdysponowywania
punktow na wspolczynniki przy awansowaniu na kolejne levele bo robi sie to automatycznie a
po drugie czy jest jakas dokladniejsza mapa bo ta ktora jest dostepna w grze jest malo czytelna
a czasem nabiegam sie jak glupi i wlasciwie nie wiem gdzie jestem, imho przydal by sie wieksze
zblizenie mapy swiata, a i irytuje mnie troche brak portali bodz przemieszczania sie z wioski
do wioski klikajac na punkty na mapie ( tak jak w Guild Wars ) bo kamien teleportacyjny ktorego
mozna uzyc raz na 60 min jest przegieciem;/;/;/ Mnie strasznie wynudza takie bieganie wielu
minuty przez polacie teren bez mozliwosci szybkiego telepotyu;/;/


Co do mapy ściągnij sobie titan panel (addon)... on pokazuje cordy (współrzędne na mapie) i używaj http://wow.allakhazam.com/ to taka strona tam jest wszystko wyjaśnione (questy itp.)
Mam nadzieje, że pomogłem

Pozdrawiam Starter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się