Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2007 o 19:23, dzordzi napisał:

1) To BE wg mnie są zdrajcami alliance ale każdy ma własne zdanie.


Z Blood Elfami to jest bardziej skomplikowane - w drugiej wojnie alianci pozwolili na spalenie Quel''Thalasu, co sprawiło że już wtedy elfy zaczęły tracić do nich zaufanie. Poza tym zniszczenie Sunwell jeszcze bardziej ich zdesperowało i w końcu gdy znienawidzeni kuzyni zza morza którzy ich kiedyś wygnali spokojnie sprzymierzają się z aliantami.. I każdy kto grał w Frozen Throna pamięta jak to Blood Elfy ''zdradziecko i bestiasko'' sprzymierzając się z Nagami zdradzają Lorda Gartihosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do hero class: cały czas czytam że nieszczęsny DK to ''''pierwsza z nich''''... Jak myślicie - zrobią takiego Blademastera cze Demon Huntera? Bo ''hero class'' to dla mnie raczej bohaterowie W3, nowych nie wymyślą.. I ciekawe jak to wpłynie na balance klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Nabiłem już 3/4 67 lvla i nie mam gdzie "expić" :/. Czy mogę iść do Netherstorm i Shadowmoon Valley teraz, będąc spokojnym o to, że nie zabraknie mi questów żeby dobić do 70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 21:04, dzordzi napisał:

W sumie to dla mnie dziwne, że Krwawe Elfy stoją po stronie nieumarłych, którzy kiedyś zniszczyli
ich królestwo. Fakt, faktem, że to już nie ci sami "ludzie" ale jednak dla mnie taki sojusz
jest mocno naciągany. Było wiele więcej zdarzeń, które blizz wytłumaczył w prosty sposób, a
niektóre strasznie zakręcił, lecz przez to...świat warcrafta jest wspaniały:P

Pamiętajmy, że zanim ci ludzie, elfy itp. stali się nieumarłymi służacymi Pladze, a potem część z nich odłączyła się jako Forsaken byli za życia wrogami orków, podobnie wysokie elfy. Trochę dziwne, że trolle, taureni, a zwłaszcza orkowie współpracują obecnie z ludźmi, którzy kiedyś trzymali ich w obozach internowania. Jedynie trolle trochę nie ufają Forsaken i krwawym elfom. Jakkolwiek naciągane by to nie było tak jest ;) Oczywiście zostało to wytłumaczone w ten sposób, że Horda docenia wartość strategiczną takich sojuszników. W końcu widać, że Forsaken i krwawe elfy często działają razem np. w Ghostlands i mogą kiedyś zdradzić Hordę Thralla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bifur, wg mnie to już dawno powinieneś tam iść:P ja do takiego Zangarmarsh poszedłem na 60 levelu i expiłem bez problemów, to się ma z innymi krainami, lepiej iść wcześniej, a nie bez potrzeby męczyć się na starym terenie, co do tego, że nie masz gdzie zdobyć doświadczenia to mogę powiedzieć tylko tyle, że nawet w Terrokar idzie nabić do 67 levelu.

Co do hero class mi pasowałby taki mountain king, jak Muradin (można powiedzieć, że taki paladyn nastawiony na dps i tank jednocześnie bez heala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chcialbym spamowac ale chyba przez ta dyskusje moja prosba zanikla w gaszczu wywodow. mianowicie czy ktos wie skad sciagnac bazy danych do mobmap ktore beda aktualne i bedzie mozna grac z nimi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym wiedział na pewno bym napisał, a myślę że reszta forumowiczów zrobiłaby tak samo.

Co do forsaken to cała horda ma do nich uprzedzenia, ale stanowią ogromną siłę i myślę, że w niedługim czasie jej użyją, o ile blizz ruszy tą historię, bo tak to nie czuje żebym miał jakiś wpływ na świat, albo chociaż uczestniczył w ważnym wydarzeniu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:12, RadeXMaster napisał:

nie chcialbym spamowac ale chyba przez ta dyskusje moja prosba zanikla w gaszczu wywodow. mianowicie
czy ktos wie skad sciagnac bazy danych do mobmap ktore beda aktualne i bedzie mozna grac z
nimi???


www.mobmap.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 21:31, Bifur napisał:

Mam pytanko. Nabiłem już 3/4 67 lvla i nie mam gdzie "expić" :/. Czy mogę iść do Netherstorm
i Shadowmoon Valley teraz, będąc spokojnym o to, że nie zabraknie mi questów żeby dobić do
70?


Jeżeli nie omijasz żadnych questów i chodzisz do instancji, to definitywnie powinieneś wbić na 70ty jeszcze przed postawieniem stopy w Netherstorm/Shadowmoon Valley :) Tak czy siak tam ci questów na pewno nie zabraknie (szczególnie w Netherstorm jest ich cała masa), ale za to ich poziom trudności może ci lekko dokuczyć przed 70tką (nie mówiąc już o braku flying mounta, bez niego ciężko się tam w wiele miejsc dostać, bo jest to przewaznie długa droga po trupach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 21:15, mic02 napisał:

A jeszcze co do hero class: cały czas czytam że nieszczęsny DK to ''''pierwsza z nich''''...
Jak myślicie - zrobią takiego Blademastera cze Demon Huntera?


Ja bym obstawiał, że zrobią tyle Hero Class, ile jest ról w raidach i PvP (przy czym stanowić one bedą pewnie takie hybrydy). Na pewno dojdą jeszcze klasy typu Necromancer (marzenie :D fajnie by było jakby zrobili tą klasę tak jak w Guild Wars, gdzie pod komendą można mieć cały batalion umarlaków i konstruktów), może jakiś Holy Knight albo Sorcerer ;) Oby tylko kolejne wychodziły także na bieżąco w patchach, a nie tylko w dodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne według mnie, aby był odpowiedni balans :) Przede wszystkim jakość, a nie ilość. Następne hero class według mnie powinny być ograniczone co do danej rasy, bo to by było trochę dziwne jak każda rasa może mieć to samo. Najlepiej by zrobili, jakby drugą hero class była np. jakaś lecząca hybryda (z elementami dpsa). Healerów nie jest w nadmiarze i dobrze by było, jakby tak zrobili, bo wielu ludzi by miało wtedy szansę na dość łatwego rerolla. Mógłby to by być np. shadow hunter znany z W3. Problem tylko w tym, że on występuje jedynie u trolli, więc Alliance musiałby dostać jakiś jego odpowiednik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treść wczorajszego newsa ze strony europejskiej:

New Low Price
01/10/07

New to World of Warcraft or The Burning Crusade? Then you''ll be pleased to hear that these games are now available at a new, low price! World of Warcraft''s recommended retail price is now €14.99 (£9.99) and The Burning Crusade''s is €19.99 (£14.99) at most major retailers.

If you have yet to try World of Warcraft you can try it free for 10 days or, if you''re already playing World of Warcraft, you can also try the expansion to World of Warcraft: The Burning Crusade for 10 days free!


Czy ktoś pamięta, ile trwało wejście niższej ceny podstawki do Polski, gdy jej cena podobnie się zmieniała? Planuję właśnie zakup dodatku, ale skoro obniżają ceny, to jeszcze jestem w stanie trochę poczekać. 80 złotych dam w ciemno, nad 140 zł długo musiałem się zastanawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gram.pl już od dłuższego czasu mozna zakupić WoWa i TBC kolejno po 59,90 i 69,90 :) Wyjątkowo niska cena, zważywszy na to, że kosztowały one w momencie premiery 189 zł i 149 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 23:58, Sth`Devilish napisał:

W sklepie gram.pl już od dłuższego czasu mozna zakupić WoWa i TBC kolejno po 59,90 i 69,90
:) Wyjątkowo niska cena, zważywszy na to, że kosztowały one w momencie premiery 189 zł i 149
zł :)

Heh, a na początku wakacji za podstawke +pp + transport zapłaciłem 230 zeta teraz jakbymkoupwał dokładając do tego jakieś 2 dyszki miałbym dodatkowo tbc :D i "nie przegrane" wakacje :D

Co do tego summonera, bo to często czytam jak ludzie piszą o tym że mogłaby być to jedna z hero klas, to hmm... ale wyobraźcie sobie tylko jakie szanse miała by jakakowliek inna klasa z tym czymś np. taki mag, jego bąbelek w mngnieniu oka by przepadł a potem to juz by raczej nic nie castnął, chyba ze przymrożenie ich i blink i zajmujemy się tym całym summonerem ale znowy musiałby być na tyle "lichy" żeby paść po 1 czy 2 firebolah, ale wtedy jest inny problem bo w takim wypadku summoner nie ma za dużych szans z magiem ; albo teraz z chodźby loladynkiem walczył zanimby podszedł pod niego już by pół zdrówka nie miał a leczenie odpada nawet bo ciężko sie uleczyć jak sie już 3 moby strugają a co tu mówić o kilkunastu no ok ma te swoje bable i co wtedy zacznie się leczyć uleczy sie i zostaje znowy bez bąbla ale za to z stadem trupków na głowie :D o następnym leczeniu nie ma nawet mowy, już to widze jakby ladynki czekały 10 min żeby móc walczyć na bg XD Więc taka klasa raczej odpada w takiej formie, no ale blizz ma cae zastępy myślicieli którzy jakośby to skecili w całośc (jak zwykle ) i im płaci a mi nie tylko ja jemu to co będe się głowił za nich XD tak wogóle to ide spać bo w pół do 2 a na 7 mam do szkołe. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jaki widze z mnożeniem tylu nowych klas to balans i ilość miejsc w rajdach. Teraz jest 25 miejsc na 9 klas. W dodatku : 25 / 10. Nawet zakładając idealną równowage, liczba miejsc kurczy się, a jeśli wyjdzie, że nowe klasy będą lepsze niż stare w danych rolach, no to zaczyna się kłopot. A zapewne będą, bo wiadomo, że im więcej rzeczy do zbalansowania, tym lepiej by jakiś drobiazg się prześlizgnął. Ot damage tax u magów, pół roku zajęło Blizzowi zauważenie, że nie był on potrzebny. (pewnie zauważyli, że w Arcane mag spokojnie może robić więcej niż fire, o ile tylko nakarmić go maną od SP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:32, RadeXMaster napisał:

ale gdzie znalezc ta wlasnie baze danych? bo sciagnalem mob map i niby najnowsza baze danmych
a mimo to pisze ze nie aktualne...jakies linki?? prosze


Jeśli dobrze zrozumiałem Twojego posta, to problemem u Ciebie nie jest nieaktualna baza danych, tylko nieaktualny moduł, któ·ry nie jest zaktualizowany do ostatniego patcha. Przy wyborze modułów na ekranie wyboru postaci, w górnej części okienka masz przełącznik: "Load out of date addons" (czy coś podobnego). Zaznacz go, a MobMap powinien Ci się załadować.

Testowałem go przynajmniej do wczoraj (dzisiaj wychodzi patch 2.2.2) i chodził bezproblemowo, mimo iż autorowi nie chciało się jeszcze zaktualizować numeru wersji gry, z którą moduł współpracuje. Generalnie problem z modułami "out of date" pojawia się dość często, a mimo to większość z nich działa poprawnie. Raczej należy się obawiać informacji "incompatible", która pojawia się przy module.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mountain king, jak Muradin (można powiedzieć, że taki paladyn

Dnia 02.10.2007 o 21:47, dzordzi napisał:

nastawiony na dps i tank jednocześnie bez heala)


To taki właśnie DK jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby Forsaken i BE użyły tej siły, co swoja drogą byłoby strasznie nierealistyczne szczególnie po kilku latach takiej Hordy w wowie to i tak byłbym bardzo zadowolony - coś nowego i o wiele ciekawszego niż Wspaniała Black Temple i siekanie Illlidana by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się