Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dla maga tailoring+enchanting i nie ma lepszego ustawienia, dowiesz się o tym na 70, kiedy tylko enchanter może rzucić enchanta na ring+12 spelldmg. Trudno się z tym jednak będzie grało do 70 jak nie kombinujesz, bo nie masz profesji `dla kase` ale profesje zawsze można zmienić więc bij tailoring od startu razem z miningiem, potem mining zamienisz. Na 70 za to enchanting błyszczy przez możliwość zamieniania przedmiotów w surowce do enchantingu.

Dla huntera tylko i wyłącznie enginering+mining. Epicki kask+broń+bronie przez wszystkie lv+maaaaaaaase różności które przynoszą pełno zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:50, Lukas1992 napisał:

jakie profesje są najlepsze dla maga a jakie dla huntera??


dla maga wedlug mnie na pewno tailoring, natomiast druga profesja to herbalism (zebrane roslinki mozesz podrzucac zaprzyjaznionym alchemikom, zeby Ci robili napoje, te ktore masz w nadmiarze sprzedawac, naprawde niezla kasa z tego jest bo alchemia jest w ciaglym ruchu - raidy, instancje itp.). Inna przydatna magowi profka moze byc Jewelcrafting lub Enchanting (Dzieki jewelcraftingowi mozna naprawde super bizuterie sobie robic + ulepszanie jej np. +12 spell dmg na ring, natomiast dzieki Enchantingowi mozna niezla kase zbijac na materialach + jesli enchantujesz komus przedmiot ze swoich materialow mozna je bardzo drogo sprzedawac + samemu sobie mozesz robic enchanty co wychodzi duzo taniej). W ostatecznosci moglbys wziasc Alchemie zeby polaczyc z herbalismem. Osobiscie jestem co prawda shadow priest ale mam herbalism + tailoring.

Jesli idzie o huntera towydaje mi sie, ze mining + blacksmithing a pozniej Armorsmithing jako specjalizacje to bedzie mozna sobie samemu pancerz wytwarzac lub ewentualnie do tego mining engine ering (bardzo niedoceniana profesja, dzieki niej mozna stworzyc naprawde wspaniale rzeczy (bomby, mechaniczne zwierzaki, repair bot dla raidu i wiele innych niekiedy smiesznych rzeczy jak np. trinket dzieki ktoremu mozesz na 10 czy tam 15 sekund zamienic kogos w kurczaka co wlasciwie dziala jak czar polymorph maga co sie swietnie sprawdza w grze PvP, no ogolnie jest tych rzeczy cala masa + bronie strzeleckie no i oczywiscie w patchu 2.3 wejdzie helikopter mount inzynierski hehe)

ale to tylko moja opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:03, Bifur napisał:

Mam pytanko... czy we Wrath of the Lich King będzie można używać flying mount''ów w Azeroth?


Tego nie wie nawet Blizzard, aczkolwiek ostatnio ktoś z "niebieskich" napisał, że nie należy takiej możliwości wykluczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:03, Bifur napisał:

Mam pytanko... czy we Wrath of the Lich King będzie można używać flying mount''ów w Azeroth?


nie. Poza tym po ci latajacy mount w Azeroth? Dla szpanu? Ale za to jest jedna dobra informacja - przynajmniej jak narazie Blizzard oficjalnie powiedzial, ze nie bedzie riding skill 375, te 300 wystarczy, natomiast beda systematycznie dodawac nowe mounty. No bo w sumie na chlopski rozum co mieliby teraz wymyslec? Monuty 500%? Albo podziemne jakies czy co? :P Wiec obecnie oplaca sie bardzo zainwestowac te 5000 golda w riding skill 300 i masz swiety spokoj na dluuuuuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:14, Azreix napisał:

Może ktoś podać znane i sprawdzone stronki z modami do WoWa? I krótki acz dokładny opis, jak
się te mody wgrywa, bo kiedyś próbowałem i coś mi nie chciało wyjść.


wow.curse.com/downloads/addons

addony wgrywasz do katalogu World of Warcraft/Interface/addons

pozniej jak sie zalogujesz na konto i masz okno wyboru postaci w lewym dolnym rogu masz ikonke "addons" klikasz i sprawdzasz czy WoW przyjal tego addona jak tak to one sa domyslnie zaznaczane jako aktywne, wybierasz postac, logujesz sie do gry i ustawiasz sobie konkretnego addona tak jak Ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2007 o 20:18, Zasalanel napisał:

addony wgrywasz do katalogu World of Warcraft/Interface/addons

Czyli muszę zrobić katalog addons w katalogu Interface?

Dnia 20.10.2007 o 20:18, Zasalanel napisał:

pozniej jak sie zalogujesz na konto i masz okno wyboru postaci w lewym dolnym rogu masz ikonke
"addons" klikasz i sprawdzasz czy WoW przyjal tego addona jak tak to one sa domyslnie zaznaczane
jako aktywne, wybierasz postac, logujesz sie do gry i ustawiasz sobie konkretnego addona tak
jak Ci pasuje.

I tu miałem zawsze problem, mianowicie nie miałem tego addons w lewym dolnym rogu w oknie postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:21, Azreix napisał:


> addony wgrywasz do katalogu World of Warcraft/Interface/addons
Czyli muszę zrobić katalog addons w katalogu Interface?


co ty grasz na piracie czy co? katalog Addons jest domyslnie ustawiony bo tam sa przeciez czcionki itp. Blizzarda wiec nie mozesz nie miec tego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:14, Azreix napisał:

Może ktoś podać znane i sprawdzone stronki z modami do WoWa? I krótki acz dokładny opis, jak
się te mody wgrywa, bo kiedyś próbowałem i coś mi nie chciało wyjść.


Ja korzystam z tych:

http://wowui.incgamers.com/
http://files.wowace.com/ (tutaj znajdziesz mody oparte wyłącznie o Ace, także nie wszystkie :))
http://wow.curse.com/downloads/addons/

Addon wgrywasz tak: rozpakowujesz z archiwum (powinien ci zostac jeden lub więcej folderów z plikami o zakończeniach typu *.xml *.toc i *.lua w środku tego foldera/folderów) i wrzucasz do folderu "...\World of Warcraft\Interface\Addons\", po czym włączasz grę i upewniasz się, że wszystko jest uaktywnione sprawdzając przycisk w lewym dolnym rogu ("Addons") - jeżeli przy jakimś addonie pisze "out of date" to wybierz opcję "load out of date addons" (powinny działać, chyba że to jakieś wyjątkowo stare wersje addonów). Oczywiście wszystko to robisz gdy WoW jest wyłączony, inaczej gra nie wykryje nowych addonów.

PS. Gra ktoś z was na PTR, na serwerze PvE? Chciałem sobie skorzystać z okazji i sprawdzić jak się gra retribution paladynem, ale moja skopiowana postać miała tylko sprzęt do tankowania :) Potrzebuje kogoś kto zrobił/zrobiłby tam transfer postaci i "pożyczył" mi nieco Star Ruby i Breath of Wind (wykuje sobie mieczyk i sprawdzę jak to jest, a farmowanie tych rzeczy jest zajmujące :P). Nic was to nie będzie kosztować, a możecie pomóc forumowiczowi =) Jak coś, postać "Nildharr" (horda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:26, Azreix napisał:

Sprawdziłem, mam. Bo w CDA jest, że trzeba zrobić katalog addons. Ale ja nigdy nie miałem wyświetlanego
addons przy postaci. Nie mam pojęcia czemu.


to cos masz nie tak bo ten katalog instaluje sie od razu z gra. Ale stworz po prostu ten katalog. Skoro go nie masz to nie dziw sie, ze w rogu tez go nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:21, Azreix napisał:

I tu miałem zawsze problem, mianowicie nie miałem tego addons w lewym dolnym rogu w oknie postaci.


Dlatego, że albo źle wrzuciłeś addony (dokładną ścieżkę podałem powyżej), albo nie umiejętnie je rozpakowałeś zostawiając folder z addonem w kolejnym folderze (a to już przecież sprawia, że gra nie wykryje addonu, bo ma on wtedy inną ścieżkę - o tym też piszę wyżej). Jeżeli grasz na najnowszym patchu (czyli legalnie), to katalog będzie już defaultowo utworzony, jako że zawiera on także foldery z UI Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:03, Bifur napisał:

Mam pytanko... czy we Wrath of the Lich King będzie można używać flying mount''ów w Azeroth?

Nie, jest to nie możliwe z różnych względów ponieważ azeroth nie był zaprojektowany pod kątem fly mountów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 19:57, Selv napisał:

Dla huntera tylko i wyłącznie enginering+mining. Epicki kask+broń+bronie przez wszystkie lv+maaaaaaaase
różności które przynoszą pełno zabawy.

Bronie zawsze kupowałem z AH i nie było problemu. Itemy "zabawowe" też mi się wydawały fajne, ale w 95% są totalnie bezużyteczne (i zabawne 3-4 razy, po czym stają się monotonne), wyjątkiem jest chyba Target Dummy, ale to bardziej przydaje się rogalowi czy też innej klasie bez peta. Epickie gogle, śmiechu warte, żeby dojść do 375 trzeba wydać kilka tysięcy golda (Engi nie robi niczego, co sprzedaje się na AH). Jeśli chce się iść w Engineering, to tylko jak ma się kupę kasy. A do tego czasu radzę Mining+Skinning (Mining+Engineering nie daje żadnej kasy, bo wszystko, co wykopiesz idzie na engi).A potem kupujemy matsy z AH i wiooo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe hektary Azeroth zostały już przebudowane, więc nie zdziwiłbym się jakby wprowadzili flying mounty, ale nie zrobią tego bo:
A) nie ma takiej potrzeby
B) masa tekstur jest widoczna tylko z jednej strony, a za nią nie ma zupełnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak można opisać każdy craft :-)

Zasalanel: Sam bs to raczej kiepski wybór dla hunta, są chyba 2 przedmioty, które nawet nie są bop i kosztują groszaki (rękawczki fiolet i coś tam jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:49, Selv napisał:

Tak można opisać każdy craft :-)

Nie bardzo, tylko engineering robi kompletny szajs, który do używania wymaga właśnie engineering, więc nie można tego sprzedać na AH nawet. Jedyne co ma na sprzedaż to słabe guny, naboje i scopy do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się