Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2007 o 10:48, Altair05 napisał:

no to super wowowi powiem wiec żegnaj bo skoro mam na te gierce bulic tyle kasy to mi sie nie
chce..

Rozpaczamy straszliwie, że ten ogromny wydatek dzieli nas od wspólnej gry z taką wspaniałą osobowością.
A teraz idź na priwy i narzekaj, jaki to Blizzard jest okropny, że 50zł/miesiąc to skandal i że powinno być za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 11:52, Altair05 napisał:

nic mnie to nie obchodzi koleś.Czytać umiem a chyba ty nie umiesz bo juz mnie te pre-paidy
i insze karty nic nie obchodzą.I tak tego badziewia nie kupie i tak.


Wracaj do tibi tam miejsce jest dla takich jak ty powyzywacie się i będzie dobrze :).Badziewie bo ma abonament haha ,dobrze,ze nie bedziesz grał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 18:28, Sth`Devilish napisał:

Cóż, ja od tamtej pory po prostu jak gram warlockiem lub magiem to unikam grup z shadow priestami
jak ognia... Tak samo też i Oomkinów :P Po prostu nie mogę ścierpieć jak taki zachłanny (bez
obrazy) shadow priest w obecności warlocka/maga/healera rolluje bez opamiętania zarówno na
sprzęcie dla casterów jak i healerów ("bo kiedyś może mi się przydać").

Wiesz, to kwestia umowy przed wyruszeniem do insty, kiedy kto może needować (właśnie dlatego warto być w gildii nastawionej na insty). Jeśli shadow priest chce cloth z +healing, a nikomu się on nie przyda (bo np. główny healer to palek), to znacznie lepiej będzie pozwolić mu to wziąść niźli kazać dać greed, by ktoś, kto tego nie użyje sellnął za marne 3-5g (ew. disenchant). Tak samo druid musi zbierać sety dla feral, castera moona i healera. Plusem jest to, że taki ktoś może nawet przed jakąś instancją zrobić rerolla i od razu z np. moonkina zrobić tanka (inna sprawa to skill w tankowaniu, no ale cóż...).

A zrobienie systemu wykrywającego postacie raczej nie jest możliwe - głównie właśnie przez kilka roli jednej postaci (patrz druid). Ja myślę, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie (wszędzie) marków (takich jak z PvP), za które można mieć item, który się chce, przy czym bez takiej przesady jak w PvP w przypadku niższych instancji (bez idiocieństw w rodzaju 1 część słabszego setu = 20krotne czyszczenie jednej insty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstalowalem wowa, problem ten sam, tylko ze dziwne jest to ze gdy robie nowa postac wszystko jest ok...
tylko na moich starych(mainie,...) jest ten problem ze dostaje dc i mam postacie w majteczkach;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 15:07, gdg napisał:

Reinstalowalem wowa, problem ten sam, tylko ze dziwne jest to ze gdy robie nowa postac wszystko
jest ok...
tylko na moich starych(mainie,...) jest ten problem ze dostaje dc i mam postacie w majteczkach;d

Dwóch moich znajomych miało podobny problem - wylogowywało im maina po kilkunastu sekundach, ale na altach na innym serwerze mogli grać bez problemu. Pozostaje chyba jedynie zgłosić ten problem do pomocy technicznej Blizzarda, skoro nawet repair plików z grą nic nie wykrył. Możliwe też, że przyczyna leży również w połączeniu między twoim dostawcą internetu, a tamtym serwerem (winą mogą być np. źle działające routery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o wlaśnie... a próbowałeś grac altem? albo jeszcze lepiej na innym servie? jak tam będzie ok to zrób jak czedwik mówi i zgłoś problem już u panów z pomocy technicznej/gm`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 15:07, gdg napisał:

Reinstalowalem wowa, problem ten sam, tylko ze dziwne jest to ze gdy robie nowa postac wszystko
jest ok...
tylko na moich starych(mainie,...) jest ten problem ze dostaje dc i mam postacie w majteczkach;d


Właśnie też miałem taki problem, tylko wysłanie ticketa do gm''a rozwiązało problem. A zaczęło się to wszystko od tego że wylogowałem się w jakimś miejscu, które uległo zmianom. Nie mogłem się z powrotem wlogować. GM przeniosł mnie pod SW i wszystko już śmigało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

True, po jedną broń (Sonic Spear) byłem huntem w SL około 15 razy - co ciekawe, nigdy nie dropła nawet przy mnie jak magiem chodziłem do tej instancji. Paranoja.
Taki system na przedmioty po prostu mnie już odpycha.
Jak dla mnie system powinien być taki jak na właśnie itemki z epików z lekka modyfikacją:
Każdy boss ma osobne kamyki, które nie zajmują miejsca w plecaku. Po zdobyciu 3 można je wymienić na dowolny drop z tego bossa.
Poza tym, można dodać do tego zwykły random loot - dla szczęśliwców.

Wolałbym 3 razy zwiedzić całe SL i mieć pewność, że w końcu dostane item który naprawdę mi jest potrzebny niż za każdym razem kiedy wchodziłem do instancji `mieć` nadzieje, że w końcu wypadnie, bo tyle razy nie wypadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 07:50, dzordzi napisał:

>
> Pisze to na naramiennikach. Jak znajdziesz jakiegoś gracza z wypaśnym sprzetem to poproś
go,
> żeby ci dał w trade shouldery, wtedy sobie przecztasz czy są z tier 6 czy 7

T7? Cholerka, ale ja do tyłu jestem:P Przecież zawsze można zrobić inspect-klikasz na gracza,
potem ppm na jego obraz i masz listę możliwych opcji interakcji.


Cicho, w jajo go robie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz wszystko wiąże się z kasą jakby łatwo, szybko i przyjemnie zdobywałoby się dobre itemki, mniej czasu musiałbyś poświęcić na gre i np. zdobycie powiedzmy jakiegoś setu zamiast trwać miesiąc czy dwa zajęłoby ci np. dzień czy tam tydzień wtedy blizz dostałby mniej kasy bo w ciągu tego miecha wymaksowałbyś sobie chara jak się tylko da a potem by się ci znudziło/nie miałbyś co robić i nie opłaciłbyś gry, gdyby nie to to nawet mogłoby być i tak że jak jakaś grupa ubije danego bosa to wszyscy członkowie dostają całe sety bez żadnych problemów, wszystko cacy tyle że jak mówie blizz nie robiłby na tym takiego interesu no i gra była by strasznie "krótka", nie byłoby co dalej robić no i nawet n00bki latałyby w itemkach takich jakie noszą członkowie Nihilum ;) A tak to jak pisałeś możesz sobie latac i 15 razy po jakiś ****** itemek, a on i tak nie padnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudność wg mnie ma polegać na przejściu instancji a nie na szansie na drop po bossie.
Poza tym, z jakiej paki jakiś hunt ma mieć np: ten spear za 1szym razem a ja za 30?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 17:42, Selv napisał:

Trudność wg mnie ma polegać na przejściu instancji a nie na szansie na drop po bossie.
Poza tym, z jakiej paki jakiś hunt ma mieć np: ten spear za 1szym razem a ja za 30?

szczęście ;), ale skoro jakaś grupa przejdzie danego insta to logicznym jest ze i za 2 i 3 też raczej jej się to uda to po kiego zmuszać ludzi do farmy (ww ofc;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:46, DragonLord napisał:

Wiesz, to kwestia umowy przed wyruszeniem do insty, kiedy kto może needować (właśnie dlatego
warto być w gildii nastawionej na insty). Jeśli shadow priest chce cloth z +healing, a nikomu
się on nie przyda (bo np. główny healer to palek), to znacznie lepiej będzie pozwolić mu to
wziąść niźli kazać dać greed, by ktoś, kto tego nie użyje sellnął za marne 3-5g (ew. disenchant).


Dlatego ja zawsze jak widzę konkurencję w grupie to próbuje się jakoś umówić (choć niestety w PuGach często trafiają się samolubni gracze, którzy najchętniej wyszliby z instancji z torbą pełną lootu, podczas gdy reszta drużyny musiałaby zadowolić się jakimiś vendor trashem). No i oczywiście, jeśli ktoś chce mieć itemek na wypadek respeca, a nikt w grupie go nie potrzebuje, to czemu nie - ale bez przesady, żeby zaraz nie było że taki np Paladyn zacznie rollować na byle itemku z +healing, choćby nawet było to jakieś cloth (zdarzają się nawet takie cwaniaki z enchantingiem - potem po wyjściu z instancji stoją w jednym miejscu w Shattrath i disenchantują przez bitą minutę...). Najlepiej - tak jak mówisz - jest po prostu znaleźć sobie porządną gildię (zgraną i profesjonalną), ewentualnie złożyć sobie taką paczkę znajomych do chodzenia do instancji (na swoim serwie miałem taki dream-team, dla którego po prostu nie było heroica nie do zrobienia, praktycznie non stop gadaliśmy na czacie i przebijaliśmy się przez bossów jak tornado :P).

Swoją drogą jaki team 5 osobowy uważacie za najlepszy? Moim zdaniem nic nie bije konfiguracji: prot warrior+ holy priest + frost mage + warlock + hunter :) W takich teamach po prostu nic nie ma prawa nie wyjść, oczywiście pod warunkiem że to doświadczeni gracze :)

Dnia 29.11.2007 o 14:46, DragonLord napisał:

Tak samo druid musi zbierać sety dla feral, castera moona i healera. Plusem jest to, że taki
ktoś może nawet przed jakąś instancją zrobić rerolla i od razu z np. moonkina zrobić tanka
(inna sprawa to skill w tankowaniu, no ale cóż...).


Tja, i zapłacić jedyne ~50g za respec ;) Z doświadczenia wiem, że lepiej się po prostu nie fatygować i znaleźć kogoś kto od zaraz będzie się nadawać do swojej roli.

Dnia 29.11.2007 o 14:46, DragonLord napisał:

A zrobienie systemu wykrywającego postacie raczej nie jest możliwe - głównie właśnie przez
kilka roli jednej postaci (patrz druid).


Moim zdaniem w kwestii programowania i modyfikowania gier nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia :) Mnie na dobry początek zadowoliłoby zmodyfikowanie systemu tak, aby nie dropowały w ogóle itemki, których nikt w grupie nie jest w stanie użyć (np plate z +healing, kiedy w drużynie w ogóle nie ma paladyna) i zwiększenie liczby itemków typu "boss drop" po ubiciu bossa (chodzi o to, aby dropowali o ten 1 czy 2 itemki więcej po ich ubiciu) - dzięki temu nie tylko byłaby większa szansa na to, że wreszcie dropnie coś co ktoś w drużynie może w ogóle użyć, ale także i większa szansa na to, że w ogóle z czymś się wyjdzie z instancji. Owszem, jakiś element losowy i coś nieco czasochłonnego po prostu MUSI być w grze MMO (inaczej usunięto by z gry jeden z jej najważniejszych czynników - poczucie prestiżu i uznania wśród innych graczy, klasyczne "pimp my style" i "e-peen size xxl" ;-)))), ale stanowcze wydłużanie tego elementu gry powoduje jedynie nudności i poczucie monotonii (jaką przyjemność może sprawiać robienie 20 razy tej samej instancji tylko po to aby zdobyć itemek, który i tak niedługo się czymś zastąpi, albo przy okazji premiery nowego dodatku stanie się bezużytecznym zlepkiem pikseli?).

PS. Zróbcie biednemu diabełkowi prezencik i wykupcie abonament na 1 miesiąc w WoWie na 23. urodzinki xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:12, hammerfall87 napisał:

Jej masz 23 czy lata idz do pracy a nie błagaj :)


Wiesz, bardziej bym się ucieszył, gdyby ktoś mi w prezencie odpowiedział na moje CV&LM (lub twierdząco na zapytanie czy kogoś potrzebuje do pracy) :) A niestety prawda jest taka, że ze znalezieniem pracy jest niemal tak samo jak z wygraniem w totka - trzeba próbować i próbować (a czas leci) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:21, Sth`Devilish napisał:

> Jej masz 23 czy lata idz do pracy a nie błagaj :)

Wiesz, bardziej bym się ucieszył, gdyby ktoś mi w prezencie odpowiedział na moje CV&LM (lub
twierdząco na zapytanie czy kogoś potrzebuje do pracy) :) A niestety prawda jest taka, że ze
znalezieniem pracy jest niemal tak samo jak z wygraniem w totka - trzeba próbować i próbować
(a czas leci) :)


Wiesz niegadaj bzdur,praca jest ale nikomu się niechce,ja pracowałem sobie w sklepie .Poprostu trzeba szukać:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:21, Sth`Devilish napisał:

> Jej masz 23 czy lata idz do pracy a nie błagaj :)

Wiesz, bardziej bym się ucieszył, gdyby ktoś mi w prezencie odpowiedział na moje CV&LM (lub
twierdząco na zapytanie czy kogoś potrzebuje do pracy) :) A niestety prawda jest taka, że ze
znalezieniem pracy jest niemal tak samo jak z wygraniem w totka - trzeba próbować i próbować
(a czas leci) :)


A gadasz, po prostu trzeba szukać. Myślisz, że dasz CV i wszyscy się rzucą, człowieku to jest prawdziwe życie, a nie gra, a jak Ci się nie chce to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem World of Warcraft i już mam problem. Na opakowaniu jest napisane, że pierwszy miesiąc gry jest za darmo. Podczas rejestracji trzeba podać numer karty Pre-Paid lub przesłać pieniądze na konto. Czy możecie napisać (koniecznie zrozumiałym językiem :p) poradnik rejestracji dla n00ba, który nigdy nie interesował się grami np. GW, WoW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podajesz numer karty kredytowej i tak ci opłatę ściągną po darmowym czasie gry, lub podajesz numer karty prepaid która zostanie dodana do konta ale wykorzystana po darmowym czasie gry.
Darmowy czas gry wynosi tyle ile dni ma miesiąc w którym założysz konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 18:37, Dall napisał:

Dzisiaj kupiłem World of Warcraft i już mam problem. Na opakowaniu jest napisane, że pierwszy
miesiąc gry jest za darmo. Podczas rejestracji trzeba podać numer karty Pre-Paid lub przesłać
pieniądze na konto. Czy możecie napisać (koniecznie zrozumiałym językiem :p) poradnik rejestracji
dla n00ba, który nigdy nie interesował się grami np. GW, WoW?

Najpierw to stworz sobie konto trialowe, na stronie wowa.

Ja tak gram juz iles czasu. Teraz jest to moje zdaje sie 30 konto trialowe:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się