Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2007 o 19:14, michigan16 napisał:

Sorki, ale jak mam to "wyprostować" ?? XD (noobek w tym temacie )


Jeżeli masz router to wchodzisz w jego ustawienia i forawrdujesz porty, jeżeli nie masz routera to możesz do dostawcy zadzwonić i poprosić o otwarcie portów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań mam:
1. Na jakiej platformie sieciowej działa WoW?
2. Ile wynosi abonament i czy można płacić złotówkami, ew. kartą płatniczą?
3. Jak bardzo pojemne są serwery?
4. Czy szybko dostanę latającego stwora ^^ (nie wiem jak to się konkretnie nazywa, ale coś mi sie kojarzy słowo "epicki" ;P) I ile kosztuje?
5. Co to są raidy?

Na razie wszystko. Pozdrawiam

Aha, gram w Guild Wars, więc porównania wielkościowe są mile widziane (vide serwery) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 09:35, bartek_kawa napisał:

Parę pytań mam:
1. Na jakiej platformie sieciowej działa WoW?
2. Ile wynosi abonament i czy można płacić złotówkami, ew. kartą płatniczą?
3. Jak bardzo pojemne są serwery?
4. Czy szybko dostanę latającego stwora ^^ (nie wiem jak to się konkretnie nazywa, ale coś
mi sie kojarzy słowo "epicki" ;P) I ile kosztuje?

1. Nie rozumiem pytania .
2. 60zł za miech / 120zł za 2 miechy prepaidem / 45zł płacąc za chyba 6 miechów z góry.
3. Bardzo , na niektórych serwerach (starych) duzo ludzi ma 70lvl i raidują heroici itp , więc ciezko kogos spotkac. Dlatego lepiej wybrac nowy serwer który sie rozwija i masz mase ludzi którzy sa na twoim/podobnym lvlu i chętnie ci pomogą.
4. Nie , kosztuje KUUUPE kasy , sam mount jak i nauka jazdy (100 czy 1000g) , wymaga bycia w outlandzie i chyba 70lvlu. Sam 70lvl to z 2-3miechy grania , do tego by zarobic kase tez troche potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 09:40, Solstheim napisał:

1. Nie rozumiem pytania .
2. 60zł za miech / 120zł za 2 miechy prepaidem / 45zł płacąc za chyba 6 miechów z góry.
3. Bardzo , na niektórych serwerach (starych) duzo ludzi ma 70lvl i raidują heroici itp , więc
ciezko kogos spotkac. Dlatego lepiej wybrac nowy serwer który sie rozwija i masz mase ludzi
którzy sa na twoim/podobnym lvlu i chętnie ci pomogą.
4. Nie , kosztuje KUUUPE kasy , sam mount jak i nauka jazdy (100 czy 1000g) , wymaga bycia
w outlandzie i chyba 70lvlu. Sam 70lvl to z 2-3miechy grania , do tego by zarobic kase tez
troche potrzeba.


To co wiem i mogę podpowiedzieć:

2. Prawie ok, 110zł za dwa miechy, za 1-55, lecz to zależy od tego czy kupujesz pre paid czy płacisz kartą, jednak
ceny są mnie więcej takie jak tu podane. Karta płatnicza to najlepsza możliwość zapłaty.

3. Około 5 tyś. graczy naraz, przy czym nigdy nie miałem sytuacji przeciążenia serwera z powodu ilości graczy.

4. Jak było wspomniane na poziomie 70 do użycia w Outland, zwykły to koszt 900g, epicki ponad 5000. Druidzi mają własną latającą formę chyba od 68 poziomu.

5. Raid-instancja* raidowa, czyli taka, której limit graczy jest zwiększony do 10/15/25 graczy.
*instancja-rodzaj tzw. podziemi dla grupy graczy, chodzi w tym oto, że w grze znajdują się wyznaczone terytoria dla drużyn 5-cio osobowych oddzielonych portalem od reszty świata. Każda drużyna posiada osobną kopię podziemi. Ideą chodzenia do podziemi jest zdobycie lepszego sprzętu, zrobienie questów.

@Borcio

90g nauka jazdy + 9g mount.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 09:35, bartek_kawa napisał:

Parę pytań mam:
1. Na jakiej platformie sieciowej działa WoW?

tzn? Nie ma czegoś takiego jak w GW że masz dystrykt i po wyjściu z outpost/city jest tworzona mapa, tutaj jest jeden serwer na którym jest wszystko stąd możliwość spotkania innych poza miastem.

Dnia 01.12.2007 o 09:35, bartek_kawa napisał:

2. Ile wynosi abonament i czy można płacić złotówkami, ew. kartą płatniczą?

12.99€ za miesiąc dla serwerów EU, $14.99 dla serwerów US. Bank przelicza i tak zł na euro lub na dolary. Możesz płacić kartą lub kartą pre-paid.

Dnia 01.12.2007 o 09:35, bartek_kawa napisał:

3. Jak bardzo pojemne są serwery?

Realms są bardzo pojemne, choć podczas sporych eventów zdarzają się małe crashe.

Dnia 01.12.2007 o 09:35, bartek_kawa napisał:

4. Czy szybko dostanę latającego stwora ^^ (nie wiem jak to się konkretnie nazywa, ale coś
mi sie kojarzy słowo "epicki" ;P) I ile kosztuje?

musisz mieć lv 70 i sporo kasy (więcej info na www.wowwiki.com/ )

Dnia 01.12.2007 o 09:35, bartek_kawa napisał:

5. Co to są raidy?

Jak masz EOTN to raidy to takie większe (10-40 osobowe ) wypady do lochów (instacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie zrozumiano co to platforma sieciowa :)

Platfroma sieciowa to jest to co powoduje, ze gracze mogą grać w sieci. platforma ma nazwę - dla D2 czy innych Blizzardowskich produkcji jest to Battle.Net, dla GW Anera.net a jaka jest dla WoW? Chodzi mi po prostu o nazwę :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w takim układzie, w WoW-ie Realm (serwer) jest podstwową jednostką, w europie jest podział tych jednostek na języki. Każdy realm jest niezależny od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 19:40, mic02 napisał:

Znacie jakiś addon pokazujący wartość sprzedaży itemków u vendora?

Auctioneer albo Enchantrix (albo coś, co łączyło te wszystkie), chyba on mi dodał "vendor value" przydatne przy itemkach z questów (no i disenchant value).
http://auctioneeraddon.com/
Z tego, co przeczytałem jest tam jakiś Informant, on chyba odpowiada za vendor value... ale ja nie wiem, miałem jakiś pakiet z tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, mianowicie czemu polacy grający w wowa i inne gry mmo tak często na końcu nicka/imienia dodają "pl", ludzi z innych krajów tego nie robią a przynajmniej nie tak często, przecież do znalezienia innych polaków wcale to porzebne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 12:08, DragonLord napisał:

> Znacie jakiś addon pokazujący wartość sprzedaży itemków u vendora?
Auctioneer albo Enchantrix (albo coś, co łączyło te wszystkie), chyba on mi dodał "vendor value"
przydatne przy itemkach z questów (no i disenchant value).
http://auctioneeraddon.com/
Z tego, co przeczytałem jest tam jakiś Informant, on chyba odpowiada za vendor value... ale
ja nie wiem, miałem jakiś pakiet z tym wszystkim.


To skłądaowa tych addonów, zwana Informant. Można zassać tylko ten addon jeżeli nie chcemy auctioneera albo enchantrixa.

Ja używam Itempricetooltip. Aceowy mod, który nie dodaje nowego tooltipa pod obecnym, ale dopisuje cenę do istniejącego tooltipa, no i o wiele mniej waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 16:09, SoieR napisał:

Zastanawia mnie jedno, mianowicie czemu polacy grający w wowa i inne gry mmo tak często na
końcu nicka/imienia dodają "pl", ludzi z innych krajów tego nie robią a przynajmniej nie tak
często, przecież do znalezienia innych polaków wcale to porzebne nie jest.

nie robią tego wyłącznie w Wowie :P Ale posiadanie PL w nicku to jeszcze nic, jeśli ktoś ma "swe" to uciekać xD ciągły spam "swe?"


Wartość itemków u vendora pokazuje ItemValue, o ile jeszcze działa na nowych patchach, od długiego czasu już nie gram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:
Kupiłem gra, i na pudełku pisze, że jest na 5cd a ja otwieram pudełko i patrze 1 dvd, czy to normalne, czy w empiku położyli towar z ,,odzysku" na półkę i włożyli płytę nie z tego wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 18:37, Sth`Devilish napisał:

PS. Ja tam uważam, że warlock powinien zostać jeszcze bardziej dopakowany i być super overpowered,
tak jak inne klasy.


Tak jak inne klasy ? Tzn jaka klasa jest jeszcze overpowered według Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 16:09, SoieR napisał:

Zastanawia mnie jedno, mianowicie czemu polacy grający w wowa i inne gry mmo tak często na
końcu nicka/imienia dodają "pl"


Proste - żeby każdy wiedział, że są lamerami. Lamerzy lubią się jakoś wyróżniać w tłumie :)

@ reVen - to był taki żart, ale tylko pół serio :) Każda klasa jest pod jakimś względem lepsza od innej, nie ma w WoWie klasy uniwersalnej, więc moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak np "warlock is overpowered". Ten zwrot tak bardzo wszedł już w nawyk ludziom grającym w WoWa, że w zasadzie ciężko jest takie wypowiedzi traktować poważnie...

@ borcio234 - użyj pliku Repair.exe (nie pytaj gdzie to jest) i spróbuj ponownie zainstalować patcha (upewnij się także, że w trakcie patchowania żaden program nie korzysta z plików WoWa), jak to nie pomoże to czeka ciebie pełny reinstall, a jeśli to także nie pomoże... -----> forum WoW Europe, dział Technical Support i tam dokładnie opisz swój problem (tylko nie oczekuj tego, że ktoś tam zna polski :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się