Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2007 o 20:58, timon92 napisał:

Cześc
Mam pytanie odnosnie płatnosci w WoW.
Mianowicie.
Ile wynosi koszt abonamentu , i czy (jesli uzywam pre paindów) obowiazkowe jest kazdorazowo
miesięcznie doładowanie kąta?
Jest to porblem ktory mnie meczy gdyz nie wiem czy bede w stanie sie wyrobic z płatnosciami.


miesięczna opłata wynosi około 50-60 zł (karta pre-paid kosztuje 110 zł na 60 dni) i jeśli dobrze zrozumiałem to nie musisz płacić co miesiąć lub co dwa, jeśli nie masz zamiaru grać w WoW i np. chesz sobie zrobić 2-wu miesięczną przewę to po prostu nei płacisz, konto wtedy zostaje "zamrożone" i możesz je opłacić w każdej chwili, aby grać. przerwę możesz zrobić długą jak ci się to podoba, postaci nie są kasowane, ja nie gram już od września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:14, DragonLord napisał:

Skill Gun, opłaca się w takim samym stopniu jak reszta - musisz mieć wszystkie skille broni tak czy siak. Ja grałem z 1-70lvl (i długo 70) z łukiem, by potem kupić sobie Don Santos Rifle i wytrenować skill guna do niej. A kupujesz go... nie pamiętam, ale logiczne byłoby Ironforge.


Dzięki :) Znalazłem i już biegam z rifelkiem ;) Genialna rzecz ;]

Dnia 02.12.2007 o 12:14, DragonLord napisał:

Mining + Skinning, żaden Leatherworking, jak ktoś Ci poleca na początek LW dla Hunta, by sobie robić sprzęt to jest bullshit, żeby zrobić ekw na swój level musisz kupować mnóstwo skór z AH, i tracić na to mnóstwo kasy, lepiej sobie itemki z LW kupić od innych na AH. A na 70 jak masz kasę robisz respeca i masz tyle kasy, że wykupujesz cały AH ze skór i powerlevelujesz.


Szczerze mówiąc bardzo słabo rozumiem co tu do mnie powiedziałeś :P Jeszcze się zastanowię co wziąść ;P

Dnia 02.12.2007 o 12:14, DragonLord napisał:

A ogólnie: [...]


Dzięki, super stronka ;)

SoieR
>1. Możesz ale Nelfowi bardziej pasuje łuk.

?? Bardziej pasuje? Znaczy, że lepiej wygląda? Czy co?
Mnie się ogólnie właśnie z riflem bardziej elfy podobają ;) Zresztą od początku robiłem postać właśnie by z riflami latać (i nie mieć 120cm wzrotu xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 21:29, DemoBytom napisał:

Szczerze mówiąc bardzo słabo rozumiem co tu do mnie powiedziałeś :P Jeszcze się zastanowię
co wziąść ;P

Skinning - skórujesz zabite moby na kasę. Mining - zbierasz złoża typu miedź, żelażo, mithril itp. Herbalism - zbierasz zioła. Do min i herba potrzebujesz trackingu (skill, który pokazuje złoża na mapie). Dostajesz go za darmo z profką, ale tylko jeden jest aktywny, dlatego imo lepiej jest mieć skinning + mining niż herb + mining. Wszystkie 3 profki są "zbierające", czyli pozyskujesz coś z otoczenia. Pozostałe - Leatherworking, Jewelcrafting itp. są produkcyjne i nie opłaca się ich brać, ponieważ bardzo dużo kosztuje ich levelowanie, a zysk jest żaden (dopłacasz, by móc tworzyć lepsze zbroje, pierścienie itp. ale nie możesz ich sprzedać, bo rynek jest nimi zawalony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 21:57, DragonLord napisał:

Skinning - skórujesz zabite moby na kasę. Mining - zbierasz złoża typu miedź, żelażo, mithril itp. Herbalism - zbierasz zioła.


Hahah XD Trochę niejasno się wyraziłem :P To akurat rozumiem xD

Chodziło mi raczej o:
>mnóstwo skór z AH

Dnia 02.12.2007 o 21:57, DragonLord napisał:

lepiej sobie itemki z LW

>A na 70 jak masz kasę robisz respeca
>wykupujesz cały AH ze skór i powerlevelujesz.

xD

Mining jeśli dobrz kapuję - działa tylko w podziemiach?
I gdzie sprzedawać, np. zdobyte malachity? Chyba nie do zwykłego sklepu? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 22:28, DemoBytom napisał:

> Skinning - skórujesz zabite moby na kasę. Mining - zbierasz złoża typu miedź, żelażo,
mithril itp. Herbalism - zbierasz zioła.

Hahah XD Trochę niejasno się wyraziłem :P To akurat rozumiem xD

Chodziło mi raczej o:
>mnóstwo skór z AH
> lepiej sobie itemki z LW
>A na 70 jak masz kasę robisz respeca
>wykupujesz cały AH ze skór i powerlevelujesz.

xD

Mining jeśli dobrz kapuję - działa tylko w podziemiach?
I gdzie sprzedawać, np. zdobyte malachity? Chyba nie do zwykłego sklepu? o_O

Mining używasz tam gdzie są rudy i w kuźniach.
Urober opylach w domu aukcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 22:28, DemoBytom napisał:

Chodziło mi raczej o:
>mnóstwo skór z AH
> lepiej sobie itemki z LW
>A na 70 jak masz kasę robisz respeca
>wykupujesz cały AH ze skór i powerlevelujesz.

Na 70lvl raczej nie chce Ci się skinować mobów lvl10 na skóry, tak więc kupujesz je w hurtowych ilościach z Auction House. Potem tworzysz mnóstwo słabych itemków, by Ci Leatherworking podskoczył (czym wyższy poziom - tym lepsze itemki, i tym więcej surowców potrzebują).

Dnia 02.12.2007 o 22:28, DemoBytom napisał:

Mining jeśli dobrz kapuję - działa tylko w podziemiach?

Wszędzie, złóż jest mnóśtwo na powierzchni.

Dnia 02.12.2007 o 22:28, DemoBytom napisał:

I gdzie sprzedawać, np. zdobyte malachity? Chyba nie do zwykłego sklepu? o_O

Auction House, ale dużo z tego nie zarobisz raczej (warte 5-15s).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu nie wziąć LW i Skina ? Ja jakoś miałem Herb + Alchemy i wszystko jak najlepiej szło. Na początku zioła przeznaczałem na skillowanie Alch na maxa a później szły na kase. Tak samo z LW. Najpierw skóry na skill LW a później kasa i zysk. Po jasną cholerę respekować się na 70tce i wykładać 3000 golda tylko dlatego, że ktoś nie myśli na początku. Miałem alch + herb i tylko dlatego, że nie wziąłem tailora zamiast herba musiałem wydać na respecka 3k g i do tej pory nie wbiłem maxa bo nie zdążyłem i mam bodajże 366 skill bo takie są ceny na AH a jak bym chciał zbierać stuff to zabrało by mi to miesiąc. Przestańcie mu głupio radzić bo będzie miał to samo co połowa graczy, wszyscy dobijają 70tki a później jest płacz i zgrzytanie zębów bo jeden z drugim nie ma ani tailora ani LW a tym samym sprzętu na raidy i trzeba zaczynać profkę a czasem nawet profki od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle LW dla hunta jest beznadziejny i nie przyda się na 70lv także można SPOKOJNIE sobie go odpuścić a nawet trzeba! Chwila zacięcia i jest sprzęt z pvp.
95% itemków z LW 1-69 można kupić na AH za dosłownie groszaki.
Branie profki na 70 jest imo bardzo dobrą radą a nie złą i podpinam się pod to na szelkach. Jakbyś zbierał całą grę np: zioła i skałki to miałbyś dużo więcej kasy niż szył sobie szmatki przez lv 1-69, trzeba było odkładać kasę.
Poza tym, nawet gdybyś przez wszystkie lv wbijał systematycznie TL to i tak miałbyś problem z kasą w końcówce bo problemem jest właśnie ona, do 330 to są po prostu grosze i można zrobić to nakładem 300-500g (1dzień questów w OL). Na starszych serwerach pewnie jeszcze taniej.
Jeśli ktoś nie miał kasy na 70 PIMIMO profesji do zbierania to już jest problem co on z kasą robił, a nie, że to zły pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie oczywiście masz rację, tyle, że mi ten pomysł, ta metoda jakoś nigdy nie przypadły do gustu. Sprzęt z aren bo tylko on jest godny uwagi (za honor to tylko veteransy i nic poza tym) z 3 miesięcy żeby coś uskładać bo przeciętny gracz jedną część kupi co 3 tygodnie max co miesiąc bo początkujący raczej nie wybije się ponad 1800 raiting, szczególnie że walki 2vs2 są znacznie mniej punktowane niż takie 5vs5, które wymagają olbrzymiego zgrania, wiedzy i doświadczenia więc nie mów że sprzęt z PvP to chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 00:13, oOreVenOo napisał:

W pewnym sensie oczywiście masz rację, tyle, że mi ten pomysł, ta metoda jakoś nigdy nie przypadły
do gustu. Sprzęt z aren bo tylko on jest godny uwagi (za honor to tylko veteransy i nic poza
tym) z 3 miesięcy żeby coś uskładać bo przeciętny gracz jedną część kupi co 3 tygodnie max
co miesiąc bo początkujący raczej nie wybije się ponad 1800 raiting, szczególnie że walki 2vs2
są znacznie mniej punktowane niż takie 5vs5, które wymagają olbrzymiego zgrania, wiedzy i doświadczenia
więc nie mów że sprzęt z PvP to chwila.


Season 1 jest do kupienia za honor. A to itemki poziomu t4 więc nie mów że jest trudno to zdobyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard totalnie olał profesje - jak zwykle... Praktycznie rzecz biorąc to z profesjami w TBC porobiło się tak, że totalnie nie opłaca się brać LW i Tailoring, gdyż lepsze itemki można prędzej czy później zdobyć z raidowania bądź za sukcesy (albo porażki - jak kto woli xD) na arenach i battlegroundach (i ogólnie w PvP). Nie opłaca się też brać Alchemy, Jewelcrafting i Enchanting (chyba, że interesuje nas enchant na własne pierścionki), bo i tak guzik się na tym zarobi, a korzyści niewiele - najlepiej znaleźc sobie dobrą gildię, która ma wyspecjalizowane w danej profesji postaci, które zrobią wszystko bez dodatkowych opłat. Wychodzi więc na to, że opłacalnie jest mieć tylko Herbalism i Mining lub Skinning, natomiast jedyną nadal godną uwagi profesją do wytwarzania przedmiotów jest Blacksmithing (ale moim zdaniem tylko do PvE), dzięki któremu nadal można wykuć przedmioty godne uwagi, wydatków i czasu poświęconego na wykucie ich (taki Lionheart Executioner nadal jest godzien uwagi, pomimo nowych powerskich mieczy z Zul''Aman i instancji tier6) - z tym, że niestety trzeba się solidnie namordować aby dojść do poziomu skilla 375/375 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 00:45, Sth`Devilish napisał:

Blizzard totalnie olał profesje - jak zwykle... Praktycznie rzecz biorąc to z profesjami w
TBC porobiło się tak, że totalnie nie opłaca się brać LW i Tailoring, gdyż lepsze itemki można
prędzej czy później zdobyć z raidowania


CO jest chyba oczywiste. Po to raidujesz, żeby mieć najlepsze itemki. A co jak co, ale tailorowe sety starczają na bardzo długo, ja swoje frozen shadowweave zastąpie dopiero itemkami poziomu t5, bo jak narazie to wszystko jest słabsze.

Dnia 03.12.2007 o 00:45, Sth`Devilish napisał:

bądź za sukcesy (albo porażki - jak kto woli xD) na
arenach i battlegroundach (i ogólnie w PvP).


Za honor kupić możemy sobie tylko te epici, nie-setowe (z których chyba do pve tylko wristy są interesujące). S1 arenowy jest na poziomie t4, IMO od setów tailorowych do pve słabsze. Zostaje tylko S2 i S3, do któego (s3) już trzeba mieć pewien rating.

Nie opłaca się też brać Alchemy, Jewelcrafting

Dnia 03.12.2007 o 00:45, Sth`Devilish napisał:

i Enchanting (chyba, że interesuje nas enchant na własne pierścionki), bo i tak guzik się na
tym zarobi,


Na JC można zarobić kokosy... to chyba najbardziej opłacalna profesja. Przynajmniej na tych nowszysch serwerach... bo ma sie monopol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 02:11, Latniak napisał:

Za honor kupić możemy sobie tylko te epici, nie-setowe (z których chyba do pve tylko wristy
są interesujące) S1 arenowy jest na poziomie t4, IMO od setów tailorowych do pve słabsze.


No, w końcu to sprzęt PvP, stworzony z myślą o arenach.

Dnia 03.12.2007 o 02:11, Latniak napisał:

Zostaje tylko S2 i S3, do któego (s3) już trzeba mieć pewien rating.


Rating jest potrzebny tylko do naramienników (2000) i broni (1850).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 00:27, Latniak napisał:

Season 1 jest do kupienia za honor. A to itemki poziomu t4 więc nie mów że jest trudno to zdobyć
:)


I chcesz raidować w secie który jest ustawiony na ressilence zamiast hit''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 09:40, oOreVenOo napisał:

> Season 1 jest do kupienia za honor. A to itemki poziomu t4 więc nie mów że jest trudno
to zdobyć
> :)

I chcesz raidować w secie który jest ustawiony na ressilence zamiast hit''a ?


Nie, ja bym nie chciał. Kto inny by się pokusił. Tylko, że ty napisałeś: "nie mów mi, że sprzęt z PVP to chwila", więc ja się ustosunkowałem do tego, i mówiłem tylko o sprzęcie PvP. PvE do tego nie mieszajmy, bo jak wiadomo set, który jest nastawiony na hit można zdobyć tylko z raidowania/craftpowalnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrące sobie swoje 3 grosze: najlepsze profi to mining i herbalism, skinning też niezły ale gorszy od 2 poprzednich do zarabiania; reszte profek najlepiej sobie darować bo to strasznie d**e zawraca żeby to jakoś wyuczyć, a nie jest to za przyjemne z resztą i w ostatecznym rozrachunku imo za dużo fatygi w stosunku do zysków. W najgorszej sytuacji jest mój pal bo ma zaklinanie i inżynierie XD wiem, wiem... powiem tyle że nawet sobie odpuszcze dalszy trening nie pamiętam ale ma chyba 225/225 i mam dosyć już tego. Podsmowanie: nowym graczom z całego serca odradzam branie profek innych niż zbierackie bo dzięki nim się ZARABIA i to już od pierwszych lvli (pamiętam jak miałem magiem 20 lvl i sprzedałem na ah ziółka w sumie za jakieś 25 g a na ten lvl to kupa kasy i cieszyłem się jak dziecko prawie tak jak w sytuacji gdy kupiłem mieczyk za 1g a dosłownie za 3 min sprzedałem na ah za 3 ^^)także powtarzam brać tylko mining, herb, skinn ku własnemu szczęściu i wygodzie. Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 00:45, Sth`Devilish napisał:

(...)natomiast jedyną nadal godną
uwagi profesją do wytwarzania przedmiotów jest Blacksmithing (ale moim zdaniem tylko do PvE),
dzięki któremu nadal można wykuć przedmioty godne uwagi, wydatków i czasu poświęconego na wykucie
ich (taki Lionheart Executioner nadal jest godzien uwagi, pomimo nowych powerskich mieczy z
Zul''Aman i instancji tier6) - z tym, że niestety trzeba się solidnie namordować aby dojść
do poziomu skilla 375/375 :D

Akurat blacksmithing często jest porzucany, bo jak robisz heroicy oraz raidy to atrakcyjnych przedmiotów zostaje mało, zwłaszcza dla paladyna. Znam osobiście kilka przypadków zmiany bs na jewelcrafting lub enchanting, ponieważ po zdobyciu dobrych przedmiotów ta profesja przestaje być przydatna, a zarobić na tym raczej ciężko, ze względu na popularność tej profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 16:47, Czedwik napisał:

Akurat blacksmithing często jest porzucany, bo jak robisz heroicy oraz raidy to atrakcyjnych
przedmiotów zostaje mało, zwłaszcza dla paladyna.


Zależy. Dla Retribution Paladyna Swordsmithing lub Macesmithing może się okazać jedyną drogą do zdobycia porządnego dwurąka (nie licząc arenowego PvP oczywiście). Po za tym, jestem pewien że w WotLK pojawią się nowe super epickie crafty, a być może nawet możliwość ulepszenia tych z TBC, a jako że rozwinięcie do 375 skilla kosztuje sporo czasu i złota... to cóż, chyba niezbyt rozsądnie jest porzucać taką profesję :)

@ Latniak - muszę niestety przyznać ci rację :P Faktycznie sety z Tailoring nie są aż takie złe - mają co prawda o wiele mniej staminy i crita, ale za to ze swoim spell damage biją na głowę to co można zdobyć za honor. W każdym razie głównie chodziło mi o pożytek z profesji, a nie jakieś tam kilka końcowych craftowanych epicków. Przykładowo: z herbalism/mining/skinning zawsze jest jakiś pożytek - kasa i niskie koszty rozwijanai tychże profesji, z alchemy/jewelcrafting/enchanting także jakiś tam pożytek pozostaje - zawsze to można sobie dorobić gema czy enchant bez szukania wykwalifikowanego enchantera/jewelcraftera, miksturki z alchemy także zawsze mogą się przydać.

PS. Blizzard właśnie oficjalnie potwierdził, że pracuje nad grą MMO nowej generacji i że nie będzie to ani dodatek do WoWa ani jego sequel. Ciekawe co też szykują... Ja bym w takim razie obstawiał Starcrafta, bo Diablo mógłby zrobić konkurencję samemu WoWowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się