Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2007 o 17:25, Sth`Devilish napisał:

obstawiał Starcrafta, bo Diablo mógłby zrobić konkurencję samemu WoWowi ;)


A StarCraft nie mógł by ? Ty chyba nie wiesz jaka olbrzymia rzesza jest maniaków SC, Diablo zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:25, Sth`Devilish napisał:

PS. Blizzard właśnie oficjalnie potwierdził, że pracuje nad grą MMO nowej generacji i że nie
będzie to ani dodatek do WoWa ani jego sequel. Ciekawe co też szykują... Ja bym w takim razie
obstawiał Starcrafta, bo Diablo mógłby zrobić konkurencję samemu WoWowi ;)

Gdzie? Ja na oficjalnej stronie widziałem jedynie informację o podjęciu współpracy z Activision. Słowem nie było tam wspomnienia o nowej grze MMORPG. Poza tym skoro robią SC2 to raczej nie zrobią gry tego typu w tych realiach, uniwersum niezbyt do tego pasuje no i nie chcą teraz, gdy ma wyjść drugi dodatek odwieść graczy od WoWa. Nie wspominając już o absurdalnej koncepcji (już to widzę - Marine lub Zealot robiący questy, podczas gdy jedyne co naprawdę robią to walka...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:35, oOreVenOo napisał:

A StarCraft nie mógł by ? Ty chyba nie wiesz jaka olbrzymia rzesza jest maniaków SC, Diablo
zresztą też.


Moim zdaniem MMO Starcraft musiałoby się cholernie różnić od WoW, choćby ze względu na to że WoW i Diablo to fantasy, a Starcraft to Science-Fiction i wielki kosmos do eksploracji :) Dlatego też uważam, że ewentualne MMO Diablo mogłoby się przyczynić do przeczucania się graczy z WoWa do właśnie tego nowego MMO, natomiast w przypadku Starcrafta zapewne maniacy zaczęli by grać w obydwie na raz :) Swoją drogą - słowa "Next Gen MMO" można równie dobrze interpretować jako grę MMO wyłącznie na konsole.

@ Czedwik - przeczytałem na http://www.mmo-champion.com/ , jest tam link do wypowiedzi na forum WoWa :) Wcześniej wiadomo było tylko, że pracują nad nową grą MMO, ale Blizzard w upartego twierdził, że obecnie pracują jedynie nad WotLK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo racji w tym co piszesz. W każdym razie jeżeli Blizzard pracuje nad MMO to wątpię żeby był to SC, raz jak mówisz trudno będzie to osadzić w uniwersum SC, dwa powstaje już SC2 więc po co mieli by równocześnie robić MMO. Obstawiam na Diablo ale jak ma DragonLord w podpisie nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania i wcale bym się nie zdziwił gdyby i tym przypadku tak było. Wszyscy wiemy, że Blizzard lubi zaskakiwać a jego produkty wychodzą "When it''s done" więc jeszcze sobie poczekamy na jakieś bliższe info. Fakt faktem bardziej bym się spodziewał czegoś nowego niż "starego" (DII, SC). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:55, Sth`Devilish napisał:

@ Czedwik - przeczytałem na http://www.mmo-champion.com/ , jest tam link do wypowiedzi na forum
WoWa :) Wcześniej wiadomo było tylko, że pracują nad nową grą MMO, ale Blizzard w upartego
twierdził, że obecnie pracują jedynie nad WotLK.

Czyli jest możliwość, że nie będzie to gra osadzona w którymś z tych trzech znanych uniwersów. Zapewne premiera będzie miała miejsce już długo po WotLK i SC2, nie sądzę aby Blizzard robił sam sobie konkurencję, skoro może zarobić możliwie jak najwięcej na tych dwóch tytułach. Jeśli Blizzard wydałby kolejne MMO w chwili, gdy WoW cieszy się jeszcze dużą popularnością mogłoby to spowodować odpływ graczy od WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 18:24, Czedwik napisał:

to spowodować odpływ graczy od WoWa.


Odpływ prędzej czy później i tak nastąpi. Obstawiam za 2-3 lata. WoW nudzi jak każda inna gra, tyle, że dzięki temu iż Blizzard wprowadza kolejne patche/dodatki itp nudzi znacznie wolniej tym samym przedłużając kadencje gry. Ale tak czy siak w końcu WoW przestanie przynosić olbrzymie zyski i stanie się grą pokroju GW, czyli z niezbyt wielką rzeszą graczy chociaż całkiem pokaźną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze blizz zrobi następcę wowa wiedziałem już dawno, niewiadomy jest tylko czas kiedy to nastąpi, a zapewne nastąpi i będzie to coś mam nadzieje i wszystko na to wskazuje hicior jeszcze większy od wowa, przesłanek ku temu jest wiele np. który wydawca zainwestowałby tyle ile v. w blizzarda , i trudno się dziwić bo każda gra zamieci KAŻA jest wielka, po wow tak blizz jak i v. zapewne nazbierlali sobie pokaźne sumki w banku bo cały abonament pewnie nie idzie na rozwój i promocję gry więc co tu dużo mówić- po prostu stać ich, nie wspominając już o doświadczeniu bliza w kierowaniu, rozbudowie i opiece nad mmo; mam nadzieje żę (o ile projekt ten już jest na "deskach kreślarskich") że jest to oparte o całkowicie nowy świat, nie wydaje mi się że blizz poprzestanie na warcrafcie, diablo i sc, bo dziwne i nudnawe byłoby jakby utrzymywali się tylko i wyłącznie na dawno już wymyślonych i "oklepanych" tytułach. Dlaczego mmo? to proste to żyła złota dodatkowo rozkopana przez wowa, takkk, racja wcześniej też były masywki ale to dopiero sukces bliza tym polu sprawił że teraz regularnie wyskakują nam gry z tejże "rodziny" jak grzyby po deszcze udane czy nie nie mnie to osądzać ale lider jak był jest i jak narazie nie zanosi się żeby przestał być wow.

@Czedwik
Wiesz zastanawiałem się ostatnio dlaczego tak wogóle podoba mi się wow i myślę sobie że to zasługa tego jego niesamowitego wręcz klimatu i to raczej on będzie trzymał przy sobie graczy jeszcze długo.

@oOreVenOo
jw + zgadzam się z tobą + z tym, że niebyłbym tego taki pewny że 2-3 lata, niedoceniasz tej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chche, pomimo wielu opini, postanowiłem jednak wziąść sobie Skinning + Leatherworking ;P W końcu gram na serwerze RP, więc patrzenie pod kątem samej opłacalności troche mi się z ideą odgrywania ról kłóciła ;P A pozatym zawsze miałem jakieś ciągoty do crafterów xD

Co do nowego MMO.. Nie zdziwiłbym się gdyby był to StarCraft?
Dlaczego? Z prostej przyczyny - historii. Pamiętam czasy jak wszyscy czekali na WarCrafta 3 -> zbliżał się i nagle Blizzard ogłosił, że pracuje nad nowym MMO -> którym okazał się WoW..

Teraz jest podobnie -> Blizzard pracuje nad SC2 i nagle pojawiają się pogłoski, że pracują też nad nowym MMO ;D

Zresztą znając Blizzarda nowa na owe MMO jeszcze spoooro poczekamy ;) Żadko praca nad grą zajmuje im "tylko 2-3 latka" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:35, DemoBytom napisał:

Chche, pomimo wielu opini, postanowiłem jednak wziąść sobie Skinning + Leatherworking ;P W
końcu gram na serwerze RP, więc patrzenie pod kątem samej opłacalności troche mi się z ideą
odgrywania ról kłóciła ;P A pozatym zawsze miałem jakieś ciągoty do crafterów xD

Przepraszam za to co powiemale musze: na jaką cholre ci leatherworking? o.O przecież hunt skóry nosi do 40 lvla a potem dostaje kolczuge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:36, TigerXP napisał:

Mógł by mi ktoś napisać ile osób gra w WoWa na globalu, jeśli jest możliwość to bym prosił
o link. Dzięks

9,5 mnl, proszę bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:40, SoieR napisał:

9,5 mnl, proszę bardzo


Taa coś jeszcze ? To liczba zarejestrowanych konto z czego gra max 3-5mln ludzi, nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:48, oOreVenOo napisał:

> 9,5 mnl, proszę bardzo

Taa coś jeszcze ? To liczba zarejestrowanych konto z czego gra max 3-5mln ludzi, nie więcej.


Nie babe :)

9,5 mln jest kont aktywnych, czyli opłaconych, na takich gdzie ludzie grają. A ile jest ogólnie nie jest podawane do informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:39, SoieR napisał:

Przepraszam za to co powiemale musze: na jaką cholre ci leatherworking? o.O przecież hunt skóry
nosi do 40 lvla a potem dostaje kolczuge...


Z Leatherworking wykuwa się zbroje typu Leather - owszem. Ale gdzieś po 40 lvlu dokonuje się wyboru specjalizacji: Dragonscale (przewidziane dla Hunterów i Shamanów), Elemental (dla rogue) i Tribal (dla druidów) :) Po za tym są też Patterny zarówno na zbroje Leather jak i Mail, które nie wymagają specjalizacji - to tak samo jak z Blacksmithing, w którym można znaleźć zarówno zbroje typu Mail jak i Plate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:48, oOreVenOo napisał:

> 9,5 mnl, proszę bardzo

Taa coś jeszcze ? To liczba zarejestrowanych konto z czego gra max 3-5mln ludzi, nie więcej.

czyżby...

@TigerXP
jakto, to grasz w wowa anie wiesz ile ludzi gra takie pytanie jakbyś nigdy w gre nie grał a na gsie masz ją dodaną w kategorii "oststnio gram w:" na tamto pytanie odpowiedziałem tak a nie inaczej ale domyślam się że miałeś na myśli to ile osób gra na serwerze ale to przecież wiesz przecież prawda? A i jeszcze o tym globalu wspomniałeś, a to są inne niż "te właściwe" serwery??? ;) tak domyślam się... ;D ...hic! ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oł, tego nie wiedziałem bo i leatherków nigdy nie produkowałem ;) w sumie to i logiczne bo maile to w sumie takie leatherki z dodanymi metalowymi "umocnieniami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:55, -Elk- napisał:

9,5 mln jest kont aktywnych, czyli opłaconych, na takich gdzie ludzie grają. A ile jest ogólnie
nie jest podawane do informacji.


W takim razie pomyliła mi sie metoda z GW. Tam jest np 3 mln konto, z czego gra max 1 mln. W każdym razie 9.5mln to spory wynik, tyle że 9.5mln to wszyscy, tak ? A więc ile osób może grać na serwerach Eu ? Hu ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:55, -Elk- napisał:

> > 9,5 mnl, proszę bardzo
>
> Taa coś jeszcze ? To liczba zarejestrowanych konto z czego gra max 3-5mln ludzi, nie więcej.

>

Nie babe :)

9,5 mln jest kont aktywnych, czyli opłaconych, na takich gdzie ludzie grają. A ile jest ogólnie
nie jest podawane do informacji.

to zastanawiające dlaczego ludzie nie chcą w to uwierzyć nieprawdaż? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:59, oOreVenOo napisał:

> 9,5 mln jest kont aktywnych, czyli opłaconych, na takich gdzie ludzie grają. A ile jest
ogólnie
> nie jest podawane do informacji.

W takim razie pomyliła mi sie metoda z GW. Tam jest np 3 mln konto, z czego gra max 1 mln.
W każdym razie 9.5mln to spory wynik, tyle że 9.5mln to wszyscy, tak ? A więc ile osób może
grać na serwerach Eu ? Hu ? ;-)

nie nie tylko us i eu ale i te azjatycki- ale nie wiem jak to tam jest z tym ale z europy to myśle żę 3mln to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:39, SoieR napisał:

Przepraszam za to co powiemale musze: na jaką cholre ci leatherworking? o.O przecież hunt skóry
nosi do 40 lvla a potem dostaje kolczuge...

Przyjrzałeś się, co może robić LW po 40 levelu? Tak samo jak zresztą Blacksmithing nie robi platów od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się