Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2007 o 20:04, KaPe napisał:

> Przepraszam za to co powiemale musze: na jaką cholre ci leatherworking? o.O przecież hunt
skóry
> nosi do 40 lvla a potem dostaje kolczuge...
Przyjrzałeś się, co może robić LW po 40 levelu?

jak widać na załączonym obrazku - nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:01, SoieR napisał:

to zastanawiające dlaczego ludzie nie chcą w to uwierzyć nieprawdaż? ;)

Bo "moich 2 kumpli, w tym jeden wyimaginowany opuściło grę, to znaczy, że WoW umiera i niemożliwe, żeby miał 9 mln graczy". Ludzie czerpią jakąś dziwną satysfakcje, z udowadniania, że WoW to straszliwy syf, nikt w to nie gra, ludzie cały czas odchodzą, a gra umiera gdzieś tak od pierwszej wersji alpha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:09, KaPe napisał:

> to zastanawiające dlaczego ludzie nie chcą w to uwierzyć nieprawdaż? ;)
Bo "moich 2 kumpli, w tym jeden wyimaginowany opuściło grę, to znaczy, że WoW umiera i niemożliwe,
żeby miał 9 mln graczy". Ludzie czerpią jakąś dziwną satysfakcje, z udowadniania, że WoW to
straszliwy syf, nikt w to nie gra, ludzie cały czas odchodzą, a gra umiera gdzieś tak od pierwszej
wersji alpha.

Prawda najprawdziwsza jest w tym co piszesz, a ludzi wiadomo jedni przychodzą drudzy odchodzą ale zawsze zostaje "niestety" więcej ludzi niż odchodzi, i tak z robu na rok jest nas coraz więcej... ;) Swoją drgą byłoby to niesłychanie fenomenalne żeby ludzie tylko przychodzili a nikt już nie opuszczał gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi profesjami to ja osobiście brałbym, to co uważam za najciekawsze/najprzydatniejsze dla mnie, a nie patrzył na to tylko przez pryzmat zarabianej kasy. Jest tyle możliwości farmowania różnych śmieci, nie wspominając już o zatrzęsieniu wysokobudżetowych questów na 70lv, że o pieniądze naprawdę nie trudno.

Przez całą podstawkę miałem tailoring i herbalism, w TBC zmieniłem herbalism na jewelcrafting, przez jakieś 2-3 tygodnie byłem jedną z zaledwie kilku osób z rozwiniętą jubilerką na maxa, więc trochę się obłowiłem i tak mi zostało dopóki nie przestałem grać.
Dla pierwszej, tej najważniejszej 70tki, to ja wybrałbym profesje craftowe (chociaż jedną), a od nudnego farmowania to są alty i... koledzy ;) Do 70lv kasa sama się uzbiera, przynajmniej te 2-3k, potem jeszcze tylko 2k na mounta i koniec, bo dalsze większe wydatki na crafty i enchanty, to w sumie tylko jak ma się gildię i znajomych, bo inaczej to po co, a z gildią i znajomymi to o pieniądze nietrudno.

Gdybym teraz zaczynał od nowa, to szybciutko na 70lv, znaleźć sobie jakąś przystań, a potem spokojnie robić farmerskiego alta do następnego dodatku (a jak tylko wyjdzie na jaw, co trzeba do tej nowej profesji, to już zacząć zbierać matsy - bo będą tanie jak barszcz, a w początkach dodatku będzie się miało monopol, jestem przekonany, że powtórzy się sytuacja z TBC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:39, SoieR napisał:

Przepraszam za to co powiemale musze: na jaką cholre ci leatherworking? o.O przecież hunt skóry nosi do 40 lvla a potem dostaje kolczuge...


Szczerze?
4fun ;)
Samo zbieranie strasznie nuudne jest >.>'' A ja zawsze lubiłem sobie pocraftować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 18:41, oOreVenOo napisał:

Odpływ prędzej czy później i tak nastąpi. Obstawiam za 2-3 lata. WoW nudzi jak każda inna gra,
tyle, że dzięki temu iż Blizzard wprowadza kolejne patche/dodatki itp nudzi znacznie wolniej
tym samym przedłużając kadencje gry. Ale tak czy siak w końcu WoW przestanie przynosić olbrzymie
zyski i stanie się grą pokroju GW, czyli z niezbyt wielką rzeszą graczy chociaż całkiem pokaźną.

Dokładnie, dlatego rozsądnie dla Blizza będzie wydać nowe MMO w czasie, gdy WoW zacznie umierać. Zapewne kiedyś Blizzard zacznie wyłączać kolejne serwery tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy przy okazji wydania wotlk dadzą nowe servy, ale jak popatrzeć na status servków to chyba jest to niepotrzebne (mużo medium oraz chyba z 6-7 rekomendowanych) bo nie ma już takiego "boom" na wowa owszem gra w nią dużo ludzi ale już nie przybywa tak dużo nowych jak kiedyś, teraz przybywają ale w mniejszej ilości
PS:... tym bardziej że konkurencja nie śpi a wow fakt z czasem zaczyna przynudzać i nudzić i jak wyjdzie cos nowego i ciekawego to blizz może pewnego pięknego dnia obudzić się bez tych milionów graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery są dodawane tylko wtedy kiedy dochodzi do przeciążenia, jest coraz więcej ludzi itp. Jeżeli WotLK nie ściągnie jakiś olbrzymich fal ludzi to wątpię żeby dodawali serwery, ewentualnie 1-3 max.

@Czedwik

Rozsądne będzie dla Blizzarda zrobić DIII. Wystarczająco długo czekaliśmy i nadal czekamy, bez przesady. Zaczyna mnie już wkur... polityka Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:35, GanD napisał:

Gdybym teraz zaczynał od nowa, to szybciutko na 70lv, znaleźć sobie jakąś przystań, a potem
spokojnie robić farmerskiego alta do następnego dodatku


Szybciutko, znaczy jak długo i jak intensywnie? Miesiąc no-life''a np?
Chętnie bym sobie zagrał znów w WoWa, ale jak pomyślę jak długo trwa levelowanie to mi się słabo robi - moją główną postać robiłem rok :|

BTW. da się odzyskać skasowaną postać? Kiedyś coś o takim zabiegu słyszałem, ale nie pamiętam, czy dotyczyło to WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:00, Astropath napisał:

Szybciutko, znaczy jak długo i jak intensywnie? Miesiąc no-life''a np?
Chętnie bym sobie zagrał znów w WoWa, ale jak pomyślę jak długo trwa levelowanie to mi się
słabo robi - moją główną postać robiłem rok :|


Raz, że dobicie do 70tki to nie miesiąc no-life''a, tylko miesiąc dla gracza, który juz wie co i jak :) Dwa, że w patchu 2.3 levelowanie postaci w WoW doczekało się wielu istotnych zmian (dzięki czemu levelowanie do 60 to już tylko formalność):

- zmniejszono ilość doświadczenia potrzebną do osiągnięcia kolejnego poziomu (dotyczy poziomów 20-60)
- zwiększono ilość otrzymywanego doświadczenia (30-60 lvl)
- questy od 1 do 60 lvlu mają zwiększone nagrody i ilości punktów doświadczenia za ich ukończenie
- wiele questów Elite zostało przemianowanych na zwykłe questy do solowania
- zmniejszono poziom trudności wielu instancji z Azeroth, dzięki czemu można je robić na ciut wcześniejszych levelach

Dnia 03.12.2007 o 22:00, Astropath napisał:

BTW. da się odzyskać skasowaną postać? Kiedyś coś o takim zabiegu słyszałem, ale nie pamiętam,
czy dotyczyło to WoW.


Da się, ale po pierwsze odzyskasz ją ze zmienionym imieniem (GM każe ci je zmienić przy odzyskiwaniu, będziesz musiał dodać jedną literkę do imienia czy coś w tym stylu), a po drugie będzie ona posiadać tylko te rzeczy, która miała w momencie kasacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok robiłeś ? Eee znowu bez przesady. Ja opieprzałem się jak największy leń i wyprowadziłem postać na 70tke z paroma niezłymi epikami z Kara, tailora, wbiłem z 30k honoru, 1500 pkt na arenie a grałem czasem po max 1-2 godz dziennie. Tak czy siak teraz lvlowanie jest znacznie szybsze więc dobicie do 70tki w miarę intensywnego grania powinno zająć max 2 miesiące i to nie nawet. Tylko tak jak mówię jak ktoś nie jest no lifem to trochę mu to zajmie ale na pewno nie rok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:45, oOreVenOo napisał:

Rok robiłeś ? Eee znowu bez przesady


W sumie nie myślałem, że to takie dziwne. Ciągle spotykałem w grze osoby, które znałem z widzenia od początkowych etapów i levelowały równie wolno co ja :)

Sth`Devilish

W grze mam upomnieć się do GMa, powiedzieć, że żałuję z powodu skasowania mojej postaci w momencie zwątpienia (3 miesiące temu), poprosić o przywrócenie i tak poprostu będę miał z powrotem postać?
Z drugiej strony, jeśli tak łatwo się leveluje, to może i warto od nowa zacząć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 23:05, Astropath napisał:

W grze mam upomnieć się do GMa, powiedzieć, że żałuję z powodu skasowania mojej postaci w momencie
zwątpienia (3 miesiące temu), poprosić o przywrócenie i tak poprostu będę miał z powrotem postać?
Z drugiej strony, jeśli tak łatwo się leveluje, to może i warto od nowa zacząć :]


Wyślij mu ticket i po prostu napisz, że chciałbyś odzyskać wykasowaną przez siebie postać, podając jej imię - GM powinien się do ciebie po jakimś czasie odezwać i uzgodnić z tobą, którą postać chcesz odzyskać (jeżeli miałeś kilka o tym samym imieniu) i jak chcesz zmodyfikować imię (przypominam: nie da rady odzyskać z tym samym imieniem, nie da rady też go całkowicie zmienić), a po krótkim czasie powinna się ona tobie pojawić na ekranie z postaciami :) Żadnego tam "żałuję, przepraszam, błagam" - płacisz, masz prawo wymagać :P

PS. Oczywiście ticket wysyłasz do GMa z poziomu postaci na tym samym serwerze, na którym miałeś wykasowaną postać. Każdym serwerem opiekują się inni GMowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:58, Selv napisał:

Teraz pewnie w 10 wklepałbym :))


No i ? Mnie jakoś nie rajcuje siedzenie po 12 godzin przed komputerem bo taka jest prawda. Można i 70tke wklepać w 5 dni, ale po co ? Lubisz siedzieć po XX godzin dziennie przed kompem ? Bo mi to średnio sprawia przyjemność, tak samo jak klepanie non stop lvla. Tak samo mógł bym zrobić to co mam na magu w 3 tyg max a nie w 2 miesiące ale po co ? Lata mi to kiedy i co będę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie było 12h przed monitorem dziennie a 4-5h i nabijanie xp z gildia w instancjach, poza questami oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jeśli zanim skasowałeś postać, skasowałeś sprzęt, który posiadała, to aby go odzyskać, po przywróceniu postaci, będziesz musiał wyłożyć na ten sprzęt tyle gold, za ile poszedłby do vendora i to tylko epixy, reszty nie przywracają. A cała procedura to trwa góra 1-2 dni. U mnie to było tak, że rano napisałem do GM''a, a wieczorem miałem już postać i jej stary ekwipunek (wyszło śmiesznie, bo GM przywrócił mi mój sprzęt, ale zapomniał o kasie, jednak upomniał się o nią następnego dnia;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 02:03, Michal256 napisał:

Zawsze chcą kasy? Czy tylko jeśli sprzęt rzeczywiście poszedł do vendora?


Nie jestem pewien, ale chyba zawsze jeśli został zniszczony, bo inaczej to by zaburzyło ekonomię serwera (co by sprzęt nie brał się znikąd), czy coś takiego... Logicznie wydaje się, że jeśli sprzętu nie zniszczyłeś, to powinieneś mieć go ciągle na sobie, ale to co postać miała w banku, o ile coś miała... hmm, dawno już to było i nie pamiętam szczegółów. Ja nawet dokładnie opisałem Gm''owi wszystko co posiadałem, w momencie skasowania postaci, ale ostatecznie i tak nie było mu to potrzebne, bo wszystko mają w logach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 02:03, Michal256 napisał:

Zawsze chcą kasy? Czy tylko jeśli sprzęt rzeczywiście poszedł do vendora?


Jeśli zniszczysz przedmiot, to odzyskać go możesz za darmo, bez płacenia goldem. Z tym, że można tak zrobić chyba tylko raz albo dwa (nie pamiętam dokładnie, dawno pytałem o to GMa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się