Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Niedługo figurkowa gra bitewna w świecie WoW trafi na nasze stoły. Nie potrafię tylko zrozumieć jednego... Jak jeden koleś, żrący kurczaka i rozbijający raida (leeroy jenkins), może doczekać się takiego unieśmiertelnienia, jakim jest jego własny posąg, w postaci figurki do tej gry!?

Z bardziej przyziemnych rzeczy: niby teraz jest weekend EotS. Jaki bonus się dostaje w tym BG? Bo jakoś nie widzę różnicy w otrzymywanych HP :/ To samo w każdym poprzednim "niby bonus weekendzie", jakoś tego bonusa nie zauważałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domyśle 2x więcej honoru, ale bodajże nie za killsy, a za wypełnianie punktów - przejęcie bazy/flagi/wieży/cmentarza/wygrana. Ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać magiem =) I zastanawiam się, czy Fire jest dobrą specą do lvlowania? Myślę o czymś takim:

10-14: Improved Fireball 5/5
15-16: Flame Throwing 2/2
17-19: Ignite 3/5
20: Pyroblast 1/1
21-22: Ignite 5/5
23-24: Burning Soul 2/2
25-27: Master of Elements 3/3
28-29: Incineration 2/2
30: Blast Wave 1/1
31-33: Critical Mass 3/3
34: Improved Scorch 1/3
35-39: Fire Power 5/5
40: Combustion 1/1
41-42: Molten Fury 2/2
43-44: Improved Scorch 3/3
45-49: Empowered Fireball 5/5
50: Dragon''s Breath 1/1
51-52: Blazing Speed 2/2
53-57: Impact 5/5

Tak to powinno wyglądać http://www.wowhead.com/?talent=oZEgMzfccRxRt

I nie wiem w co dalej dawać :p Flame Throwing postanowiłem wziąć przed Ignite, bo na niskim lvlu będę miał mało crit % więc zbyt dużo mi to nie da. Impact postanowiłem wziąć później, bo przy tych wszystkich instantach będzie w miare często proccował :) Prosiłbym, żeby ktoś kto ma doświadczenie z magami dokończył mego builda / poprawił to co jest źle.

Dziękuję za uwagę jeśli do tego miejsca doczytaliście :P

EDIT: Literówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest i tak taka, iż jeżeli zależy Ci na pktach honoru zamiast markach to trzeba tłuc AV ile wlezie. Na WSG nawet podczas "łikendu" dostaniesz znikome pkty, na AB też, EoS nie lepszy. Tylko AV się opłaca, tam za 1 bitwę można nawet poza weekendem zgarnąć +400 honoru a to sporo. Pamiętam jak zbierałem na Glad''s Staffa, tłukłem po 3k dziennie honoru przy czym było to poza weekendem i bez problemu robiło się tyle w 2-3 godz grania wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak niedługo, bo dopiero jesienią ;) Ale już trzeba odkładać kaskę bo pewnie będą fortunę kosztować xP Blizz wysoko ceni swoje "trejdmarki" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś na lvlowanie to osobiście polecał bym frosta, nie wiele mniejszy dps, a za to dużo większa żywotność i defensywa. Jesteś w stanie brać nawet po +3 moby na raz, przy czym przy fire Twoją defensywą jest atak i to czy przeżyjesz zależy od farta i od tego jak duży dps jesteś w stanie zrobić. Do lvlowania polecam frosta jak najbardziej. Ewentualnie możesz iść tak do 40 lvla fire, a potem zrobić respeca na frosta. Frost opłaca się tak od 40 lvla kiedy dostajesz większość przydatniejszych talentów chociaż kilku i tak brak.

Jeżeli chodzi o fire coś takiego bym zrobił:

Arcane (2 points)

2/2 Arcane Subtlety

Fire (47 points)

5/5 Improved Fireball
5/5 Impact
2/2 Flame Throwing
3/3 Improved Fire Blast
2/2 Incineration
1/1 Pyroblast
2/2 Burning Soul
3/3 Improved Scorch
3/3 Master of Elements
3/3 Critical Mass
1/1 Blast Wave
5/5 Fire Power
3/3 Pyromaniac
1/1 Combustion
2/2 Molten Fury
5/5 Empowered Fireball
1/1 Dragon''s Breath

A na frosta zrób respecka tak na +40 lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma gra frostem do "iścia" na łatwiznę ? Za bardzo nie rozumiem, build jak build. To samo mogę powiedzieć o Fire ma większy dps to idziesz na łatwiznę z kolei nie ma defensywy, każdy build ma swoje + i - . Następna sprawa jeżeli grasz fire dużo lepszy jest impact niż ignite. Po pierwsze masz 10% na impacta, dosyć często stunujesz moby co pozwala na to żeby ich nie dopuścić do siebie, następna sprawa co Ci z ignite ? To, że mobek będzie się "fajcył" przez 4 sekundy ? To jest dobre na raidy, jak potrzeba wymaksować dpsa i ciskać wszystkim czym się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam kilka pytań. Gram palladynem aktualnie 7 lvl. Udałem się do Trenera palladynów i miał masę umiejętności dla mnie. Jeśli będę miał odpowiedni lvl to mogę wyuczyć się wszystkich? Czy są jakieś ograniczenia?
Czy jak zdobywam poziom to muszę porozdzielać jakieś punkty? siła, zręczność i tak dalej? podobnie jak w diablo? Jeśli tak to gdzie mam tego szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 02:07, Astropath napisał:

Nie potrafię tylko
zrozumieć jednego... Jak jeden koleś, żrący kurczaka i rozbijający raida (leeroy jenkins),
może doczekać się takiego unieśmiertelnienia, jakim jest jego własny posąg, w postaci
figurki do tej gry!?

http://www.wowwiki.com/Leeroy_Jenkins_%28video%29

Leeroy stał się symbolem nierozważnego gracza, który ruszując bez przygotowania, powoduje wipe całej drużyny, ot co :P.

@oOreVenOo: AV jako honor maker? Zależy na jakim battlegroundzie... na moim Ally przegrywa w 90% przypadków, czasem nawet nie zabijając Galva, co oznacza brak bonusowego honoru, zaś przepychanki przy moście i gy z powodu dimishing returns (jak przegrasz jedną AV, to włazisz na drugą, gdzie z 30 graczy jest takich samych, jak w poprzedniej grze) szybko przestają dawać honor (w 2.4 podobno to poprawią). Oczywiście jeżeli battleground jest bardziej zbalansowany to faktycznie, sam bonus honor jest bardzo ładny. Za to EoS u nas ładniej idzie, i w większości przypadków to Ally wygrywa (z wyjątkami, gdy Horda robi premade). W zasadzie to najbardziej właśnie opłaca się robić premady bg na weekend, w większości przypadków walka trwa 2 razy krócej, zdobywając tony bonusowego honoru bardzo szybko (na Eye horda premade załatwiła nas w 7 minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdym parzystym lvlu (chyba się nie mylę) czyli np 2,4,6,8 i tak do 70 kupujesz skille u trenera inaczej "czary". Oczywiście im wyżej, im lepszy skill tym drożej. Nie ma czegoś takiego jak dodawanie pktów do statystyk, są statystyki ale podwyższamy je itemami, buffami a nie poprzez dodawanie punktów. W WoWie zamiast tego są talenty, czyli takie "ulepszacze" ulepszające skille, bonus dmg, statystyki itp itd. Talenty można rozdawać w drzewku talentów naciskając domyślnie "N" od 10 lvla.

@Dragon

Mówiłem o AV na mojej battlegroupie, nie wiem jak jest inaczej. Fakt faktem wygrana AV daje najwięcej honoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczysz się (prawie) wszystkiego od trenera.

Nie rozdzielasz atrybutów - te przychodzą same z lvl lub z odpowiednim gearem.

Rozdzielasz talenty (od 10lvla, co 1lvl = 1 punkt, klawisz skrótu "N"), w sumie na 70lvlu mamy 61 punktów. Tu masz talent kalkulator dla paladyna: http://www.wowhead.com/?talent=s Możesz sobie ułożyć jak chcesz iść w talenty. Gdy wydasz talenty w grze, aby je zresetować musisz iść do trenera i za to zapłacić (1g, potem 5g, potem 10g i tak co 5g więcej, aż do 50g max). Każda klasa ma 3 różne drzewka specjalizacji. Paladyn ma Holy, Protection i Retribution. Holy jest głównie do leczenia (zwiększa healing paladyna). Protection do tankowania (brania mobów na siebie - ma znaczenie w grupie, healer leczy tanka, a reszta -dps zadaje obrażenia mobom)-zwiększa obronę i wytrzymałość paladyna. Retribution jest natomiast do dpsu - zwiększa obrażenia zadawane przez paladyna i to właśnie w to drzewko powinieneś inwestować punkty na szybki lvling.

W talentach większość umiejętności jest pasywnych. Tylko kilka jest aktywnych, które możemy użyć w grze. Te czasami mają wyższe ranki - ich uczymy się od trenera, ale jeśli nie mamy danego talentu (bo specjalizujemy się w innej dziedzinie) to te wyższe ranki tego spellu zostają u trenera i ich się nie nauczymy.

Paladyn jako hybryda może robić za tanka, healera lub dpsa. Ale nie wszystkie klasy mogą być nimi, niektóre np. są tylko do dpsu, a mimo to mają 3 różne drzewka specjalizacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 14:15, sinir napisał:

Mam pytanie. Jaki jest najlepszy rodzaj broni dla paladyna (rasa: człowiek) ?

Do lvlowania i dps jakiś 2H - młot lub sword ze względu na raciala humana, ew. polearm lub axe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kłopot z questem defias brotherhood(czy jakoś tak ) w Westfall to jest etap że muszę zabic posłąnica który znajduje się na drodze między jakimś tam miasteczkiem a dwoma kopalniami , chodze i szukam tego kolesia a jego w ogóle nie widac na tej drodze , znalazłem w necie jaką stronkę z questami z WoWa i pisze na niej gdzie on się odradza , no więc stałem w tym miejscu jakieś 30 min i nic kolesia jak nie było tak nie ma , wie ktoś co z tym zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 16:04, Valentino S.A. napisał:

mam kłopot z questem defias brotherhood(czy jakoś tak ) w Westfall to jest etap że
muszę zabic posłąnica który znajduje się na drodze między jakimś tam miasteczkiem a dwoma
kopalniami , chodze i szukam tego kolesia a jego w ogóle nie widac na tej drodze
, znalazłem w necie jaką stronkę z questami z WoWa i pisze na niej gdzie on się odradza
, no więc stałem w tym miejscu jakieś 30 min i nic kolesia jak nie było tak nie ma ,
wie ktoś co z tym zrobic ?

Po prostu masz pecha, wtedy jak stales moglo sie okazac, ze nikt go nie zabil, a z kolei gdy go szukales to mogl go ktos zabic. Hunterzy maja z tym latwiej bo trackiem moga wykryc messangera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 16:04, Valentino S.A. napisał:

mam kłopot z questem defias brotherhood(czy jakoś tak ) w Westfall to jest etap że
muszę zabic posłąnica który znajduje się na drodze między jakimś tam miasteczkiem a dwoma
kopalniami ,

Wiesz, najlepiej jest sobie stanąć przy drodze obok Janglerode (czy jak się tam kopalnia na północy nazywa) i czekać sobie, gościu stamtąd dość regularnie wychodzi więc wystarczy na niego poczekać, ja tak zrobiłem i nie było problemu. Z czystej ciekawości, na jakim serwerze grasz ?? Jeśli na Aerie Peak to mógłbym ci nawet dać Helpful hand XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejdź się po tej drodze z moonbrok (?) do kopalni jak nie spotkasz to zpowrotem w końcu musisz go spotkać, ew zapytaj na chacie czy ktoś go nie widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 16:04, Valentino S.A. napisał:

mam kłopot z questem defias brotherhood(czy jakoś tak ) w Westfall to jest etap że
muszę zabic posłąnica który znajduje się na drodze między jakimś tam miasteczkiem a dwoma
kopalniami , chodze i szukam tego kolesia a jego w ogóle nie widac na tej drodze
, znalazłem w necie jaką stronkę z questami z WoWa i pisze na niej gdzie on się odradza
, no więc stałem w tym miejscu jakieś 30 min i nic kolesia jak nie było tak nie ma ,
wie ktoś co z tym zrobic ?


gdy dostaniesz Q od razu biegnij do tego miejsca na mapie (niebieski)

i patroluj tą drogę (czerwony) on zawsze tam chodzi

20080210161611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się