Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2008 o 21:23, Bifur napisał:

Z obniżek, które BARDZO by się przydały (5000 gold to kosmiczna cena) nie słyszałem.
Co do levelowania - czy to jest poważne pytanie? :P Levele 60-70 lecą w Outlandach bardzo
szybko i nie widzę potrzeby jeszcze ułatwiać graczą zadanie...


60-70 muszą obniżyć,wtedy więcej graczy kupi dodatek, aby dostać się na tereny, które zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 21:25, ginx2 napisał:

60-70 muszą obniżyć,wtedy więcej graczy kupi dodatek, aby dostać się na tereny, które
zawiera.


Niektórych wręcz takie zmiany od gry zniechęcają... Blizz psuję przyjemność z gry wydając kolejne patche. Ja wolę hardcore levelując warriorem parę miesięcy do 70 :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2008 o 18:42, oOreVenOo napisał:

Ty cały jesteś dziwny... Uważam się za człowieka, który grał w obie gry i który może
się o nich wypowiadać. Nie mówię, ze dana gra ma Ci się podobać, a jak nie jesteś "fee".
Mówię o tym, że jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia, nie pisz (patrz na swój podpis
a tyczy się on PiotraRK). Widząc takie bzdury szlag może człowieka trafić, nie jestem
żadnym znawcą ale grałeś trochę więcej w GW ? Masz jakieś pojęcie o GW ? Fakt PvE to
syf nad syfami w tej grze ale czy grałeś PvP ? Widziałeś to ? Poczułeś co to znaczy zdobyć
HoH''a ? Zapewne nie, jeżeli GW polega dla Ciebie na zdobyciu tylko 20 lvla to tak samo
nie widzę Cię w WoWie. Wbij 70tke i skończ grać, zwolnij miejsce na serwerze lepszym.


Ciebie jako fana GW denerwuje, a mnie, jako osoby, która przegrała bardzo dużo czasu w obydwie gry ( około 200 h w jedną i drugą ) i spokojnie stwierdza, że WoW > GW, cieszy. Chyba normalne.
O GW pojęcie mam, może nie jakieś wygórowane, ale orientuję się co nieco w ogólnych założeniach tego tytułu. Co to znaczy zdobyć HoH, powiadasz ? Wiedz, że grałem w jednym z lepszych sojuszy, który jakąś gierkę PvP rozgrywał kilka razy dziennie ; p
Mówię jak jest, wystarczy popatrzeć tylko na tych gości, co kupują tysiące ticketów podczas eventu i stoją po 40h bez przerwy żeby nabić jakiś idiotyczny tytuł oO.
WoW po zdobyciu 70lvl przejawia przed graczem więcej perspektyw, zdecydowanie... A co do lepszych, ba, chłopie, skąd wiesz jak gram, w jakąkolwiek grę ? Jakbyś nie wiedział, w ESL w grze CS 1.6 byłem 11 w lidze 1on1... Więc nie obrażaj mnie na tym tle, zwłaszcza, że wiesz mniej niż zero.

Dnia 13.02.2008 o 18:42, oOreVenOo napisał:

I na 3. czyli PvP, które jest najlepsze ze wszystkich MMO jakie powstały więc daj sobie
spokój.


Mea culpa, przeoczenie...

Dnia 13.02.2008 o 18:42, oOreVenOo napisał:

Ciekawie z jakim skutkiem...


Patrz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lvlowanie 60 - 70 "pare" miesięcy musi być baaardzo hardcorowe. ;]

Jak masz za dużo czasu to możesz poprosić jakiegoś gm''a aby ci zwiększył ilośc potrzebnego expa na lvl, może cie wysłucha bo wtedy zejdzie ci więcej czasu więc i blizz więcej zarobi XD

Troche nie rozumiem blizza, bo niby walczy z gold-farmerami a ustawienie tak dużej sumy za epickiego mounta tylko zachęca do kupienia tego golda, znajomy anglik od samego początku gry "jechał" na pieniądzach kupionych od chinoli i nie dość że stać go było co lvl na wymiane sprzętu to jeszcze na te latajke epicką miał juz kase kiedy zwykły śmiertlnik zbiera na 60% "piecho-nożnego" 1k g troche kosztuje ale dla niektórych bardziej opłaca się zapłacić za tego golda realna kasą niż tracić swój czas robiąc coś co nie sprawia im przyjemności (bo niby co jest przyjemnego w tłuczeniu tych samych mobów przez kilka godzin). Oby tylko WotLK nie było nastawione na farme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrałeś bardzo dużo czasu ? Aż 200h ? Więc w GW ja przegrałem 1500h, w WoWa łącznie, przez wszystkie lata, około 3000h. Więc "lekka" różnica. Nie twierdze, że jesteś gorszy od innych itp itd bo nie. Każdy może być dobry, kwestia samozaparcia. Jakąś gierkę PvP rozgrywał ? Więc nie masz pojęcia o PvP, nie ma się co czarować. Wiesz mówisz, że WoW rządzi ale nie znasz tak naprawdę GW a oceniasz. Już Ci powiedziałem, że PvE w GW to syf, PvP jest mistrzowskie, poza tym to dwie różne gry, dwa różne światy, nie da się ich porównać. Nawet porównanie trybu PvE GW do trybu PvE WoW''a jest nie na miejscu bo są kompletnie inne. Nie interesuje mnie jakie miałeś miejsce w CSie to jest FPS, więc lotto mi to, rozmawiamy o MMO. Ja np miałem konto w America''s Army z 80pktami honoru i na match''u po 7 run przynajmniej po +250 pktów enemy... I co z tego ? Jaki to ma sensu tutaj ? Możesz być nawet mistrzem świata w CS, lata mi to bo rozmawiamy o MMO, zaczniemy temat o fpsach wtedy będę Ci bił pokłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 21:53, SoieR napisał:

Troche nie rozumiem blizza, bo niby walczy z gold-farmerami a ustawienie tak dużej sumy
za epickiego mounta tylko zachęca do kupienia tego golda, znajomy anglik od samego początku
gry "jechał" na pieniądzach kupionych od chinoli i nie dość że stać go było co lvl na
wymiane sprzętu to jeszcze na te latajke epicką miał juz kase kiedy zwykły śmiertlnik
zbiera na 60% "piecho-nożnego" 1k g troche kosztuje ale dla niektórych bardziej opłaca
się zapłacić za tego golda realna kasą niż tracić swój czas robiąc coś co nie sprawia
im przyjemności (bo niby co jest przyjemnego w tłuczeniu tych samych mobów przez kilka
godzin). Oby tylko WotLK nie było nastawione na farme...


A ja już kilka razy wspominałem, że kasę na epicką latajkę idzie zarobić bardzo łatwo, robiąc wszystkie questy. A po zdobyciu tej latajki jeszcze łatwiej o pieniądze bo masz dostęp do netherwing ledge i MASY dailiesów które tam są. Tak czy siak, nawet przed posiadaniem epickiego latacza można spokojnie 100g z daily questów wyciągnąć. Można też się troche w zbieranie pobawić... Farm nie jest (mi nie był, a miałem kase na upgrejd co level, miałem też pieniądze na craftable - spellstrike i girdle of ruination, 1/3 shadowclothów do frozen shadowweave kupiłem na AH) do niczego potrzebny. Chyba, że ci sie nie chce questów robić, ani zbierać minerałów/herbów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 23:33, SoieR napisał:

A jak to jest z tymi daily qestami? ile z nich się wyciąga, ile za 1 się dostaje i na
czym polegaja?

Średnio 11g i różnie, złapać 5 mant, zrzucać bombki, ubić 15 demonów, zebrać 15 skrzynek, rzucać butem w 20 peonów. Banalne zadanka zajmujące góra kilka minut, coś w sam raz gdy nie mamy czasu na jakieś długie farmowanie, ale chcemy dostać troche golda bez zbytniego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2008 o 22:53, Latniak napisał:

A ja już kilka razy wspominałem, że kasę na epicką latajkę idzie zarobić bardzo łatwo,
robiąc wszystkie questy. A po zdobyciu tej latajki jeszcze łatwiej o pieniądze bo masz
dostęp do netherwing ledge i MASY dailiesów które tam są.

Dokładnie, a po patchu 2.4 zostanie to ułatwione, bo będzie dziennie można zrobić 25 dailies. Czyli można będzie robić i wszystkie z Netherwing, i wszystkie z Ogri''la. A to już naprawdę łatwa kasa :) Blizz chyba to robi po to, aby zniechęcić ludzi do kupowania golda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut tu, kilka tam... Ale prawda taka, że zrobienie wszystkich daily''s to minimum +60 minut więc trochę tego czasu trzeba poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 09:38, oOreVenOo napisał:

Kilka minut tu, kilka tam... Ale prawda taka, że zrobienie wszystkich daily''s to minimum
+60 minut więc trochę tego czasu trzeba poświęcić.



Za wyjatkiem daily na instach :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że nie można obiektywnie ocenić gry, w którą się gra. A ja mam pytanie jak można oceniać grę, której się nie zna?

WoW to bogate PvE, rajdowe instancje, które nie sprowadzają się tylko do klepania mobów po głowach, taktyki na niektóre walki z bossami, są dość mocno złożone i wymagają sporo wysiłku od osób, które rajdują a także (magiczne słowo) skilla i znajomości swojej postaci.

Nie mam zamiaru wypowiadać sie o GW, bo po poprostu, źle do niego podszedłem i odbiłem sie od niego dość mocno, ale napewno nie będę go krytykował, bo go nie znam.

Jeśli nienawidzicie WoW''a z różnych przyczyn, po prostu nie zagladajcie tutaj i dajcie nam spokój :D.

Każdy z nas gra w to co lubi i niech nie ocenia tego czego nie zna.

Tak btw, WoW''owi do idealnej gry brakuje bardzo dużo, ale też nie jest to (jak to ktoś ujął) g****o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 21:28, Bifur napisał:

Niektórych wręcz takie zmiany od gry zniechęcają... Blizz psuję przyjemność z gry wydając
kolejne patche. Ja wolę hardcore levelując warriorem parę miesięcy do 70 :P.


Jakbym chciał parę miesięcy tłuc te same moby dzień w dzień, żeby tylko dostać te 10 poziomów, to bym oszalał... Od takiego grania to jest tibia, nie WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 11:37, ginx2 napisał:

Jakbym chciał parę miesięcy tłuc te same moby dzień w dzień, żeby tylko dostać te 10
poziomów, to bym oszalał... Od takiego grania to jest tibia, nie WoW.


Dokładnie. Lepsze szybkie wymaksowanie levelu i zabawa z end game content, niż żmudne, wielodniowe klepanie mobów po to by pół poziomu nabić.
Kumpel grywał kiedyś w KalOnline i czasem po całym dniu farmienia chwalił się, że dziś miał dobry dzień, bo nabił 1/10 paska exp :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 11:37, ginx2 napisał:

Jakbym chciał parę miesięcy tłuc te same moby dzień w dzień, żeby tylko dostać te 10
poziomów, to bym oszalał... Od takiego grania to jest tibia, nie WoW.


LOL. Jakie 10 poziomów i jakie moby? :P. Powiedziałem, że nie lubię gdy Blizz zmniejsza doświadczenie potrzebne do zdobywania kolejnych lvli. Bo co to za fun gdy wbijasz magiem 70''tke w parę tygodni? Wole mieć satysfakcję, że zrobiłem 70 lvl przez spory okres czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 14:51, Bifur napisał:

> Jakbym chciał parę miesięcy tłuc te same moby dzień w dzień, żeby tylko dostać te
10
> poziomów, to bym oszalał... Od takiego grania to jest tibia, nie WoW.

LOL. Jakie 10 poziomów i jakie moby? :P. Powiedziałem, że nie lubię gdy Blizz zmniejsza
doświadczenie potrzebne do zdobywania kolejnych lvli. Bo co to za fun gdy wbijasz magiem
70''tke w parę tygodni? Wole mieć satysfakcję, że zrobiłem 70 lvl przez spory okres czasu...


A ja wolę zrobić 70 jak najszybciej i mieć satysfakcję że robię end-game content (raidy, panie, raidy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się