Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam 12 lvl a na duele wyzywają mnie nawet postacie z 60 poziomem. Oczywiste jest, że przegram ale czemu to służy? Czy za wygraną walkę są jakieś korzyści o których nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:09, ginx2 napisał:

Ale bazuje głównie na HoTach, bo castowanie HT trwa wieki. Jeszcze można Nature Swiftness,
ale w Tree Form nie działa:/ To już lepszy szaman z tym no... no to z talentów, co dodaje
25% do pancerza jak czar zaliczy krytyka.

Te HoT''y sprawiają, że jest bardzo przydatnym healerem. Szaman akurat sprawuje się najgorzej do leczenia jednego celu, bo np. szybciej traci manę niż dla przykładu palek holy. Szaman healer jest dobry jako healer wsparcia, dzięki chain heal, którym może podleczyć kilka celów na raz(jako main healer jest taki sobie, moim zdaniem). Wracając do druida to resto jest również bardzo dobry na areny. Raz, że dzięki tym HoT''om bardzo łatwo jest mu się samemu leczyć przez co jest trudny do zabicia, a dwa, że w przeciwieństwie do innych healerów może się chować. I ogólnie jest bardzo dobry do aren, zwłaszcza na 2vs2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle na mainie jak ludek wie co robi. Zwłaszcza jak wie kiedy rzucać Earth Shield ktory bonusowo generuje troszkę threat :)
Poza tym totemiki. Wiele instancji przechodziłem z szaman healerem mainem i naprawdę szło ślicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 16:50, Czedwik napisał:

Te HoT''y sprawiają, że jest bardzo przydatnym healerem. Szaman akurat sprawuje się najgorzej
do leczenia jednego celu, bo np. szybciej traci manę niż dla przykładu palek holy. Szaman
healer jest dobry jako healer wsparcia, dzięki chain heal, którym może podleczyć kilka
celów na raz(jako main healer jest taki sobie, moim zdaniem). Wracając do druida to resto
jest również bardzo dobry na areny. Raz, że dzięki tym HoT''om bardzo łatwo jest mu się
samemu leczyć przez co jest trudny do zabicia, a dwa, że w przeciwieństwie do innych
healerów może się chować. I ogólnie jest bardzo dobry do aren, zwłaszcza na 2vs2.


Walka druidem jest dynamiczna przez HoTy, ale ma tylko jeden direct heal. Co mi z 2k overheala? A szaman jest imo BARDZO dobry do leczenia: raz, że wytrzymuje więcej, niż konkurencja (mail), ma totemy (mana spring itepe), no i ten bonus do armora jest super dla tanka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 17:56, ginx2 napisał:

Walka druidem jest dynamiczna przez HoTy, ale ma tylko jeden direct heal. Co mi z 2k
overheala? A szaman jest imo BARDZO dobry do leczenia: raz, że wytrzymuje więcej, niż
konkurencja (mail), ma totemy (mana spring itepe), no i ten bonus do armora jest super
dla tanka!

Jeśli mówisz o PvE, to mail nie ma żadnego znaczenia, każdy trasz sprzątnie cię dwoma strzałami, a boss może i jednym. Tylko Paladyn ma szanse dożyć trzeciego. Jeśli o PvP, to co ma bonus do armora? Gdzie tam tanki są? No i mail też wiele nie daje na casterów, a z kolei melee może łatwo szamana zamknąć, bo nie ma żadnych instantów, i tylko ES go broni.
Szaman to Chain Heal na rajd, na tanków dużo lepsi są Paladyni i Druidzi z zestackowanym LB na wszystkich OT.
No i druid ma 2 direct heale, i 3 jeśli liczysz Swiftmend. Fakt, że Healing Touch nie działa w drzewku, ale i tak jest za wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:11, KaPe napisał:

Jeśli mówisz o PvE, to mail nie ma żadnego znaczenia, każdy trasz sprzątnie cię dwoma
strzałami, a boss może i jednym. Tylko Paladyn ma szanse dożyć trzeciego.

...priest CZASEM przeżyje jeden cios.

Dnia 24.02.2008 o 18:11, KaPe napisał:

Jeśli o PvP,
to co ma bonus do armora? Gdzie tam tanki są?

Przydaje się, nie lekceważ tego.

Dnia 24.02.2008 o 18:11, KaPe napisał:

No i mail też wiele nie daje na casterów,
a z kolei melee może łatwo szamana zamknąć, bo nie ma żadnych instantów, i tylko ES go
broni.

Właśnie dlatego w teamie z szamanem resto (jak i w innych z healerami) obowiązuje zasada "def3nd th4t fuckn he4ler!" :]

Dnia 24.02.2008 o 18:11, KaPe napisał:

Szaman to Chain Heal na rajd, na tanków dużo lepsi są Paladyni i Druidzi z zestackowanym
LB na wszystkich OT.

Chain heal jest spoko, ale nikt nie mówił, że szaman ma mocno obrywać. Po prostu JEŚLI zacznie zbierać wciry, to przeżyje dłużej.

Dnia 24.02.2008 o 18:11, KaPe napisał:

No i druid ma 2 direct heale, i 3 jeśli liczysz Swiftmend. Fakt, że Healing Touch nie
działa w drzewku, ale i tak jest za wolny.

Jeśli się nie mylę, to ma moc porównywalną do GH priesta (nie gram już 3 tydzień, czekam na WotLK, odstawiam WoWa... tym razem na serio:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkryłem Wind Ridera w w UnderCity i mimo że odkryłem wcześniej także w Tranquillen i Silveroon to nie mogę dolecieć do UndrerCity;/Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w World of Warcraft z dodatkiem The Burning Crusade. W związku z tym mam pytanie co do prowadzonej przeze mnie postaci ( rogue ). Otóż, jak radzicie rozdać talenty dla rogue''a? Gram na serverze PvP, więc chodzi mi raczej o build stworzony z myślą o walce z innymi graczami. Nie mam jeszcze doświadczenia w grze ( to mój pierwszy rogue ) więc pytam o to Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

> strzałami, a boss może i jednym. Tylko Paladyn ma szanse dożyć trzeciego.
...priest CZASEM przeżyje jeden cios.


Czasem czy nie czasem, na raidzie healer nie ma prawa i jeśli będzie robił co trzeba to nie może zginąć, więc nie ważne jaki armor ma.

Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

Właśnie dlatego w teamie z szamanem resto (jak i w innych z healerami) obowiązuje zasada
"def3nd th4t fuckn he4ler!" :]


Ta zasada sprawdza się w instancjach 5 osobowych najczęściej, na raidach każdy ma swoją funkcję, a healer nie musi się bać o swój tyłek.

Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

Chain heal jest spoko, ale nikt nie mówił, że szaman ma mocno obrywać. Po prostu JEŚLI
zacznie zbierać wciry, to przeżyje dłużej.

No tak, ale nie powinien zbierać wcirów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

...priest CZASEM przeżyje jeden cios.

Zwykle jeśli boss bije healerów, to jest już i tak pozamiatane. Zresztą, zwykle tak jak inni, dożyje drugiego, o ile nie wejdyie kryt... no chyba, że mówimy o kimś w Primal Mooncloth z 5000hp buffed.

Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

Przydaje się, nie lekceważ tego.

Bez przesady, i tak będzie zdispelowany i nie zrobi żadnej różnicy. Największy plus szamana w PvP to Bloodlust i totemy, samo leczenie jest, poza ES gdy nie ma dispela, przeciętne.

Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

Chain heal jest spoko, ale nikt nie mówił, że szaman ma mocno obrywać. Po prostu JEŚLI
zacznie zbierać wciry, to przeżyje dłużej.

Jeśli zacznie obrywać to przewróci się jak każdy inny.

Dnia 24.02.2008 o 18:24, ginx2 napisał:

Jeśli się nie mylę, to ma moc porównywalną do GH priesta (nie gram już 3 tydzień, czekam
na WotLK, odstawiam WoWa... tym razem na serio:P).

Healing Touch to największy heal w grze, ale też o 0.5 sekundy wolniejszy niż pozostałych klas. W rajdach się praktycznie nie liczy, ale to i tak zostawia Regrowth i Swiftmend, gdy trzeba szybkiego hila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:32, BoloMaster napisał:

odkryłem Wind Ridera w w UnderCity i mimo że odkryłem wcześniej także w Tranquillen i
Silveroon to nie mogę dolecieć do UndrerCity;/Dlaczego?

Nie wszyscy Flight Masterzy są połączeni ze sobą, czasem musisz odkryć jakiegoś "po drodze". Ogólnie latacze czasem latają w dziwny sposób, kręcąc ósemki zupełnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:16, bartez743 napisał:

L33T, okej okej, a co to w ogóle za strona?


L33T wikipedia jest mniej przejrzysta niż np taki www.wowhead.com . Na początku na tą stronę sobie zaglądnij.

Tak czy siak mam taką małą sugestię... Mógłbym/lub ktoś inny napisać do moderatora post z najważniejszymi linkami tipsami itp itd. Myślicie, że to dobry pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 18:32, BoloMaster napisał:

odkryłem Wind Ridera w w UnderCity i mimo że odkryłem wcześniej także w Tranquillen i
Silveroon to nie mogę dolecieć do UndrerCity;/Dlaczego?

Musisz chyba jeszcze odkryć flight path w Amani Pass (wschodnia częśc Ghostlands-Zul''Aman dokładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się