Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2008 o 10:44, GanD napisał:

Tak jak napisał KaPe - to jedna z najlepszych klas do grindowania, tylko trzeba ją najpierw trochę poznać (a fear też posiada;). Zresztą, odkąd ma się w talentach dostęp do instant crit smite to można lać te mobki bez większych trudności nawet w holy buildzie. Polecam spróbować jeszcze raz :P


O nie nie :P Ja tylko czekam na pieniążki i gdy kupie BC od razu robię BE locka xD Nakręciłem się już na tę postać strasznie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 11:18, protason napisał:

takie proste pytanie:
instance to to samo co dungeon ?

W teorii BG i Areny to też instancje, ale w praktyce się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 10:48, DemoBytom napisał:

No na wyższych levelach - możliwe.. Na moim obecnym (przypminam 15) mam tylko novę i
owcę.. Jak mnie na instancie dojeżdża 5elit to zwykle zdążę novę rzucić i leżę.. Może
jeszcze nie umiem tą klasą grać - ale prawda jest taka, że na tym samym levelu muj warlock
padał duużo mniej.. A w końcu też mag a nawet dużo gorzszy sprzęt na nim miałem - teraz
wszystko zielone/niebieskie - wtedy niemal wszystko białe >.>''

Yy... a która klasa przeżyje spotkanie z 5 elitami? Najtwardszy tank wytrzyma pare sekund bez leczenia. Generalnie zresztą, fear jest wprawdzie dobry, ale czasem potrafi sprowadzić kolegów na głowę, więc zwykle się go nie używa w przeciętnych grupach - może jak grasz ze znajomymi i umiesz obsługiwać Curse of Recklesness, by w razie czego je zawrócić - zaś owca spokojnie czeka, aż się za nią weźmie. Plus frost mag zwykle rozkłada mobki zanim do niego podejdą, a gdy dostaje Elementala, to jest już zupełny luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 11:18, protason napisał:

instance to to samo co dungeon ?


W pewnym sensie tak. Ogólnie instancjami nazywane są obszary raidowe przeznaczone dla 10, 25, 40 osób. Natomiast dunegony to nic innego jak 5 osobowe "raidy" na poziomie normal bądź hero.

@DemoBytom

>Teraz gram trochę magiem.. I do 20lv gra się nim paskudnie >.>'' Potem ponoć lepiej, a od kiedy ma się już Blizzrd można porządzić AoE grindingiem.. podobno :P

A mogę wiedzieć dlaczego ? Świetnie magiem mi się lvlowało, praktycznie codziennie do 30 lvla robiłem od 2-4 lvli dziennie, nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 13:32, oOreVenOo napisał:

A mogę wiedzieć dlaczego ? Świetnie magiem mi się lvlowało, praktycznie codziennie do
30 lvla robiłem od 2-4 lvli dziennie, nie wiem w czym problem.


ja zaczynałem magiem, dobiłem do 21 lvl a następnie zacząłem grać hunterem, ta postać chyba mnie rozleniwiła (łatwy lvling) bo teraz za chiny nie potrafię grać magiem, ostatnio męczyłem się w kopalni z mobkami słabszymi o 4 lvle :D
wadą jest na pewno szybko kończąca się mana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 23:13, Andelm napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem to z nieaktywnym kontem dodatek mi nic nie daje :( ? A jeśli
doładuję sobie konto(kupię na allegro miesiąc), potem aktywuję triala i na koniec dodatek
to dostanę 40 dni grania ? Bo trochę czytałem i podobno są z tym jakieś problemy.


Wbrew temu co pisał l33t, nie musisz wcale mieć aktywnego konta, żeby przetestować trial BC. Ściągnij klienta TBC, rozpocznij trial i masz 10 darmowych dni grania w Outlandzie.

Nie kupuj miesięcznego abonamentu przez allegro, bo możesz mieć potem same problemy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo pamiętam jak grałem magiem i bez problemu tłukło się moby o 2-3 lvle większe, dziwne że nie dajecie rady. No nic kwestia gustu itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 14:28, Astropath napisał:

Wbrew temu co pisał l33t, nie musisz wcale mieć aktywnego konta, żeby przetestować
trial BC. Ściągnij klienta TBC, rozpocznij trial i masz 10 darmowych dni grania w Outlandzie.

Nie kupuj miesięcznego abonamentu przez allegro, bo możesz mieć potem same problemy :/

O, to świetnie :D ! Ale wolę poczekać, paczka powinna przyjść już jutro albo pojutrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 11:55, KaPe napisał:

Yy... a która klasa przeżyje spotkanie z 5 elitami? Najtwardszy tank wytrzyma pare sekund bez leczenia.


Wczoraj sobie po Ragefire śmigaliśmy - i 5/6 elit dla 2 palladynów to nie był większy problem.. Fakt - byliśmy o 3 lv silniejsi..
Ale fakt jest, że często padammagiem.. Nie tylko od elit..
Najbardziej mnie rozwaliło, jak mnie 3 kolcoświnie (czy jak to się dokładnie nazywa xD) w Barrens mnie zjechało w 2sec.. Nawet nie zauważyłem jak już HP nie było.. o-O Pomimo frost armour + miksturka 50 do pancerza..

>Generalnie zresztą, fear jest wprawdzie dobry, ale czasem potrafi sprowadzić kolegów na głowę, więc zwykle się go nie używa w przeciętnych grupach

To fakt.. Bywa niebezpieczne - i czytałem żeby tego w raidach/instach/grupach nie używać.. :)

Dnia 18.03.2008 o 11:55, KaPe napisał:

zaś owca spokojnie czeka, aż się za nią weźmie.


To chyba mój ukochany czar maga - i gdyby nie on, to już bym dawo rzucił tę klasę xD

>Plus frost mag zwykle rozkłada mobki zanim do niego podejdą, a gdy dostaje Elementala, to jest już zupełny luz.

Ale to wszystko już raczej later-game a nie pre20 lv xD A ja się o wszystkich klasach wypowiadałem w zasięgu 1-20lv - bo więcej niestety nie mogłem na trialu testować :(

>>oOreVenOo
>A mogę wiedzieć dlaczego ? Świetnie magiem mi się lvlowało, praktycznie codziennie do 30 lvla robiłem od 2-4 lvli dziennie, nie wiem w czym problem.

głównie - resty między walkami.. Zwłaszcza zanim zdobyłem troche sprzętu +int.. z Robe of Evocation na czele..
Teraz jest lepiej ale i tak co 4-5 mobów - rescik na picie wody o_O

Co zaś do bicia mocniejszych mobów - owszem, bije się je całkiem spoko.. Pod warunkiem, że 1-2 naraz.. Większa ilość i mag leży.. A nawet jak od razu nie padnie to zaraz mu się mana skończy i polegnie..
Osobiście nienawidzę walczyć z postaciami które mają heala.. Ostatnio - dopadł mnie kolcoświń hunter z petem (O_O).. Już prawie go zjechałem jak doleciał kolcak priest - i go wyleczył.. Po czym obaj mnie zjechali bo kompletnie brakło mi many.. Pomimo +23int o_O

Lockiem takiego czegoś nie ma.. Jak mam mało HP - to sacriface Voida i spieprzać ;P Albo zaggrować po kolei mobki na Voida i spieprzać ;P

Zresztą jak już mówiłem - wszystko zależy od stylu gry.. Nadal pykam swoim magiem - lubię go, choć czasem mnie męczy :) Huntera też uwielbiam, ale już się nim nagrałem i póki co mam dość xD
Ale i tak nie mogę się doczekać kupna BC by zacząć na poważnie grać warlockiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W Wowa gram 3 dni, na trialu, mam 2 pytania:
1. Zauważyłem na oficjalnej stronie reklamę triala do Burning Crusade-czy aby w niego zagrać trzeba mieć pełna wersję podstawową, czy działa to tak jak z trialem z podstawki (czyli cośtam ściągam, później gram, a reszta się streamuje, płyt nie muszę mieć żadnych)?
2. Cytat stąd: http://www.cdprojekt.pl/wow/
Dla osób które opłacają abonament kartą, opłata za kolejny miesiąc/miesiące pobierana jest automatycznie, w chwili gdy wykupiony okres się kończy. Aby przerwać automatyczne pobieranie opłaty abonamentowej (jeśli np. chcesz przerwać grę) należy anulować bieżący abonament w opcji zarządzania swoim kontem (odpowiedni przycisk znajduje się w grze oraz na stronie www.wow-europe.com). Należy pamiętać, że bez względu na anulowanie abonamentu, wykupiony przez gracza okres gry nie jest anulowany. Jeśli więc wykupisz abonament na miesiąc i anulujesz go następnego dnia, to nie tracisz wykupionego miesiąca.
Głównie chodzi mi o ostatnie zdanie-aby grać w WoWa trzeba mieć kasę i czas. Ja z tym pierwszym nie miałbym jakiegoś wielkiego problemu, za to gorzej z czasem. Chodzi mi o to, czy można wykupić abonament, np. 10 lipca do 10 sierpnia, ale 20 lipca stwierdzić, że się jedzie na 2 tygodnie na wakacje i nie ma jak grać i wtedy ''zamrozić'' konto na te 2 tygodnie (wcześniej opłacone), po czym wrócić do gry nie tracąc dzięki temu ani jednego opłaconego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

Wczoraj sobie po Ragefire śmigaliśmy - i 5/6 elit dla 2 palladynów to nie był większy
problem.. Fakt - byliśmy o 3 lv silniejsi..
Ale fakt jest, że często padammagiem.. Nie tylko od elit..
Najbardziej mnie rozwaliło, jak mnie 3 kolcoświnie (czy jak to się dokładnie nazywa xD)
w Barrens mnie zjechało w 2sec.. Nawet nie zauważyłem jak już HP nie było.. o-O Pomimo
frost armour + miksturka 50 do pancerza..


Ragfire robiliście ? Hmm na pewno hardkorowa instancja... A teraz na serio, mag jest magiem i nigdy nie będzie tankiem. Nosi on cloth więc w najlepszym gearze ma coś koło 25% redukcji na obrażenia fizyczne to raz, dwa jeżeli te prosiaki Cię zjechały tak szybko to tylko dlatego, że siadły im kryty, zdarza się to.

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

To fakt.. Bywa niebezpieczne - i czytałem żeby tego w raidach/instach/grupach nie używać..
:)


Każdy kto użyje fear''a w raidzie/party osobiście kickuje. To spell, który trzeba używać w ekstremalnych sytuacjach i wiedzieć co się robi. Każde nie umiejętne puszczenie feara w 80% przypadkach kończy się wipem.

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

To chyba mój ukochany czar maga - i gdyby nie on, to już bym dawo rzucił tę klasę xD


Owca rządzi, chociaż osobiście wole moje prosie. Teraz poluje na żółwia z ZG. Zobaczysz jaka jest pomocna robiąc heroiki, gdzie trzeba walczyć z 4-5 mobami na raz. I w takim party 3x mag, tank i healer, wyłączasz 3 przeciwników z walki. Nagle z heroika robi się "easy" normal. :))

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

Ale to wszystko już raczej later-game a nie pre20 lv xD A ja się o wszystkich klasach
wypowiadałem w zasięgu 1-20lv - bo więcej niestety nie mogłem na trialu testować :(


Na frosta robi się respeka najwcześniej na 40lvlu, a nawet później.

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

>>oOreVenOo

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

głównie - resty między walkami.. Zwłaszcza zanim zdobyłem troche sprzętu +int.. z Robe
of Evocation na czele..
Teraz jest lepiej ale i tak co 4-5 mobów - rescik na picie wody o_O


Na początku tak jest, teraz przy moim sprzęcie jestem w stanie zjechać nawet do 25 mobów bez resta. Chyba że biorę grupę 5 mobów i wale czym popadnie wtedy tracę tak z 50% many.

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

Co zaś do bicia mocniejszych mobów - owszem, bije się je całkiem spoko.. Pod warunkiem,
że 1-2 naraz.. Większa ilość i mag leży.. A nawet jak od razu nie padnie to zaraz mu
się mana skończy i polegnie..


Powiem Ci tak... Farmienie kilku/kilkunastu mobów na raz jest przereklamowane. Bo... zabijając moby jeden po drugim robisz resta po 4 mobach, natomiast biorąc całą grupę na siebie tracisz całą mane więc rest nieunikniony. Poza tym walcząc z grupą na tym lvlu masz bardzo dużą szanse na śmierć, więc trzeba doliczyć dodatkowe minuty na dojście do ciała, regeneracje itp. Nigdy nie farmiłem kilku mobów na raz. Chociaż był jeden wyjątek, moby w Western Plaguelands na cmentarzy. Tamtejsza miejscówka jest stworzona do tego farmu, exp leci jak oszalały.

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

Osobiście nienawidzę walczyć z postaciami które mają heala.. Ostatnio - dopadł mnie kolcoświń
hunter z petem (O_O).. Już prawie go zjechałem jak doleciał kolcak priest - i go wyleczył..
Po czym obaj mnie zjechali bo kompletnie brakło mi many.. Pomimo +23int o_O


Mag z każda postacią, która posiada self heal ma problemy, zresztą chyba jak każda inna klasa. Tutaj wymaga to wprawy i kto pierwszy zaatakuje.

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

Lockiem takiego czegoś nie ma.. Jak mam mało HP - to sacriface Voida i spieprzać ;P Albo
zaggrować po kolei mobki na Voida i spieprzać ;P


Mag ma blinka, spellsteala, invisibility, counterspell itp itd. Już nie raz cały raid się poskładał, a ja dzięki Invi nie zginąłem. Poza tym zawsze można pierdyknąć owcę, zabandażować się i naparzać od nowa. :)

Dnia 18.03.2008 o 18:06, DemoBytom napisał:

Zresztą jak już mówiłem - wszystko zależy od stylu gry.. Nadal pykam swoim magiem - lubię
go, choć czasem mnie męczy :) Huntera też uwielbiam, ale już się nim nagrałem i póki
co mam dość xD
Ale i tak nie mogę się doczekać kupna BC by zacząć na poważnie grać warlockiem ;)


A co ma warlock do BC ? Chyba, że chcesz grać "Belfem" lockiem, nawet nie wiem czy oni locka mają - mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:48, tkoeman napisał:

Witam.


Cześć :)

Dnia 18.03.2008 o 18:48, tkoeman napisał:

1.


Tak, musisz mieć pełną wersje podstawową. Czyli pełnoprawne konto, wtedy możesz użyć triala TBC.

>Chodzi mi o

Dnia 18.03.2008 o 18:48, tkoeman napisał:

to, czy można wykupić abonament, np. 10 lipca do 10 sierpnia, ale 20 lipca stwierdzić,
że się jedzie na 2 tygodnie na wakacje i nie ma jak grać i wtedy ''zamrozić'' konto na
te 2 tygodnie (wcześniej opłacone), po czym wrócić do gry nie tracąc dzięki temu ani
jednego opłaconego dnia?


Tego zrobić się już nie da. Jeżeli zapłacisz za miesiąc, dni będą ubywać aż do wyczerpania. Konto zostaje "zamrożone" po braku wniesienie opłaty. Wtedy wszystko w pewnym sensie "staje" i odmrażasz konto po wniesieniu następnej opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

Ragfire robiliście ? Hmm na pewno hardkorowa instancja...


No wiem ;P Ale ja newbie jestem xD

Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

Każdy kto użyje fear''a w raidzie/party osobiście kickuje. To spell, który trzeba używać w ekstremalnych sytuacjach i wiedzieć co się robi. Każde nie umiejętne puszczenie feara w 80% przypadkach kończy się wipem.


No już teraz o tym wiem ;)

Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

Owca rządzi, chociaż osobiście wole moje prosie. Teraz poluje na żółwia z ZG. Zobaczysz jaka jest pomocna robiąc heroiki, gdzie trzeba walczyć z 4-5 mobami na raz. I w takim party 3x mag, tank i healer, wyłączasz 3 przeciwników z walki. Nagle z heroika robi się "easy" normal. :))


Ee.. żółw? prosie? Można w to też zamienić przeciwników? o_O

Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

Powiem Ci tak... Farmienie kilku/kilkunastu mobów na raz jest przereklamowane. Bo... zabijając moby jeden po drugim robisz resta po 4 mobach, natomiast biorąc całą grupę na siebie tracisz całą mane więc rest nieunikniony. Poza tym walcząc z grupą na tym lvlu masz bardzo dużą szanse na śmierć, więc trzeba doliczyć dodatkowe minuty na dojście do ciała, regeneracje itp. Nigdy nie farmiłem kilku mobów na raz. Chociaż był jeden wyjątek, moby w Western Plaguelands na cmentarzy. Tamtejsza miejscówka jest stworzona do tego farmu, exp leci jak oszalały.


Oczywiście - też unikam walki z więcej niż jednym przeciwnikiem.. Choć czasem się nie da.. Czasem pech zechce, że akurat mobek podejdzie i się zagruje.. Czasem kolcak mi ucieknie wracając z kumplami (bo go za blsko kolegi firebolt dopadł)..

Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

Mag z każda postacią, która posiada self heal ma problemy, zresztą chyba jak każda inna klasa. Tutaj wymaga to wprawy i kto pierwszy zaatakuje.


Też fakt.. Choć u maga to dużo bardziej widoczne niż u huntera/locka - bo brak mu peta.. Zwłaszcza na początku.. tak zawsze pet+wand/łuk pomaga zjechać..

Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

Mag ma blinka, spellsteala, invisibility, counterspell itp itd. Już nie raz cały raid się poskładał, a ja dzięki Invi nie zginąłem. Poza tym zawsze można pierdyknąć owcę, zabandażować się i naparzać od nowa. :)


Hehe ;) Do blinka ciągle mi brakuje ;(

Dnia 18.03.2008 o 18:50, oOreVenOo napisał:

A co ma warlock do BC ? Chyba, że chcesz grać "Belfem" lockiem, nawet nie wiem czy oni locka mają - mogę się mylić.


Dokłdadnie - Belfka lock (teraz pół zagorzałych hordemanów mnie zjedzie za wybór belfka xD). Dotąd grałem humanem, ale belf bardziej mi pasuje - i pod względem wyglądu i skillów.. :)

Swoją drogą nie rozumiem o co ta wielka wojna z belfami u hordy.. Już conajmniej 3 gildie widziałem, które belfów nie przyjmują, a tylko "prawdziwą hordę".. >.>''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 20:29, DemoBytom napisał:

Swoją drogą nie rozumiem o co ta wielka wojna z belfami u hordy.. Już conajmniej 3 gildie
widziałem, które belfów nie przyjmują, a tylko "prawdziwą hordę".. >.>''


To undeadów też nie powinni przyjmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś taki addon, który zastępuje UI do craftowania i enchantingu (Enchanter, czy jakoś tak...). Podobno dobry, a nie mogę się doszukać na wow.curse.com :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 21:21, ginx2 napisał:

Kojarzy ktoś taki addon, który zastępuje UI do craftowania i enchantingu (Enchanter,
czy jakoś tak...). Podobno dobry, a nie mogę się doszukać na wow.curse.com :/


ATSW

Advanced Trade Skill Window, najlepszy chyba addon zastępujący okienka craftowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się