Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

hehe :P tymbardziej ze ultra :D:D ale chce sobie zakupic radeonka 9600 jaką wersję polecacie? nie mam zamiaru wydawać za dużo kasy bo za rok nowy komp cena do 250 zł :P może jakiś fajny geforce 6200? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wszystkim nawet na GeForce 2 gra chodzi. Ja mam MSI GeForce 4 Titanium 4200, Athlona XP 2500+, 2 x 256 (512) MB DDR pamięci, a gra nawet po zjechaniu wszystkich suwaków na sam dół (oprócz dystansu rysowania obiektów, który jest w połowie), wyłączeniu wszystkich efektów Pixel Shader, ale przy rozdzielczości 1024x768 - w miastach tnie jak diabli, a lecieć gryfem się nie da. Poza tym mam łącze 640kbps (sic!) Net24 z netii, a lagi mam okropne. Skacze od 190 ms do nawet 300, 400 ms. Oczywiście dostaję kilka razy dziennie komunikat "disconnected from server". Czy to jest wina serwera (Ahn''Qiraj), Blizzarda, kompa, połączenia czy czegoś innego? Czy ktoś mógłby nieco naświetlić tę sprawę? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Gra wymaga minumum 512 megabajtów ramu! To jest oficjalne wymaganie sprzętowe : http://www.wow-europe.com/en/requirements/index.html

CDProjekt ma na swojej stronie nieaktualne dane odnośnie wymagań.

2. Ygrek - jeśli masz problemy z połączeniem się, a zresztą wogóle jeśli masz jakiekolwiek problemy z grą, to przecież blizzard na swojej stronie ma do dyspozycji obszerne FAQ i forum pełne mnóstwa postów. O połączeniach jest tu: http://forums-en.wow-europe.com/thread.aspx?fn=wow-tech-support-en&t=202513&p=1&tmp=1#post202513

W razie problemów piszesz nowego posta tam i gość z pomocy technicznej powininen odpisać.

3. Dubik - jak mówisz o enchanterach to nie mów o facecie od umagiczniania itemów tylko o zaklinaczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:40, Michal256 napisał:

1. Gra wymaga minumum 512 megabajtów ramu! To jest oficjalne wymaganie sprzętowe : http://www.wow-europe.com/en/requirements/index.html

CDProjekt ma na swojej stronie nieaktualne dane odnośnie wymagań.


Co nie znaczy ,ze z 256 grać się nie da bo da - ja grałem z 256 pół roku! Ale czasami sięnieźle męczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:40, Michal256 napisał:

1. Gra wymaga minumum 512 megabajtów ramu! To jest oficjalne wymaganie sprzętowe : http://www.wow-europe.com/en/requirements/index.html

CDProjekt ma na swojej stronie nieaktualne dane odnośnie wymagań.

2. Ygrek - jeśli masz problemy z połączeniem się, a zresztą wogóle jeśli masz jakiekolwiek
problemy z grą, to przecież blizzard na swojej stronie ma do dyspozycji obszerne FAQ i forum
pełne mnóstwa postów. O połączeniach jest tu: http://forums-en.wow-europe.com/thread.aspx?fn=wow-tech-support-en&t=202513&p=1&tmp=1#post202513

W razie problemów piszesz nowego posta tam i gość z pomocy technicznej powininen odpisać.

3. Dubik - jak mówisz o enchanterach to nie mów o facecie od umagiczniania itemów tylko
o zaklinaczu ;)

ok:)zaklinacz tego słowa mi brakowało - zapamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:44, upiordliwy napisał:

> 1. Gra wymaga minumum 512 megabajtów ramu! To jest oficjalne wymaganie sprzętowe : http://www.wow-europe.com/en/requirements/index.html

>
> CDProjekt ma na swojej stronie nieaktualne dane odnośnie wymagań.
>

Co nie znaczy ,ze z 256 grać się nie da bo da - ja grałem z 256 pół roku! Ale czasami sięnieźle
męczyłem.


też grałem z 256 RAMu ale ciężko to nazwać grą - w lokacjach typu IF miodność grania w skali od 0-10 góra 1, zamieniłem kostkę 256 na 1024 i gra chodzi płynnie bez żadnych problemów, podziwiam Cię za cierpliwość i wyrażam szacunek do zacięcia w graniu z tak małą ilością pamięci, mnie ogarniała wściekłość i bezsilność jednocześnie gdy rwała się grafika, gdy porostu rwało się połączenie z serwerem a lot gryfem zobaczyłem po raz pierwszy właśnie z wspominaną 1024 dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:51, Dubik napisał:

> > 1. Gra wymaga minumum 512 megabajtów ramu! To jest oficjalne wymaganie sprzętowe
: http://www.wow-europe.com/en/requirements/index.html
>
> >
> > CDProjekt ma na swojej stronie nieaktualne dane odnośnie wymagań.
> >
>
> Co nie znaczy ,ze z 256 grać się nie da bo da - ja grałem z 256 pół roku! Ale czasami
sięnieźle
> męczyłem.

też grałem z 256 RAMu ale ciężko to nazwać grą - w lokacjach typu IF miodność grania w skali
od 0-10 góra 1, zamieniłem kostkę 256 na 1024 i gra chodzi płynnie bez żadnych problemów, podziwiam
Cię za cierpliwość i wyrażam szacunek do zacięcia w graniu z tak małą ilością pamięci, mnie
ogarniała wściekłość i bezsilność jednocześnie gdy rwała się grafika, gdy porostu rwało się
połączenie z serwerem a lot gryfem zobaczyłem po raz pierwszy właśnie z wspominaną 1024 dopiero



Dzięki za słowa uznania, powiem tak : to mnie nauczyło cierpliwości i zacięcia właśnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 04:43, Seaven napisał:

Jak miło że pamiętałeś o słowie "prawie". :P Ale cóż, fakt faktem. Ja tam tylko dwa razy siedziałem
na AV od samego początku do samego końca, i te dwa razy udało się ludzi zorganizować i bitwę
wygrać. Kilkugodzinne walki często są jednak zniechęcające.


Wiesz, ten fenomen hordy na AV na serwie, na którym gramy, wynika nie z tego, że nasi są obłożeni epicami i nie wiadomo jakimi rangami, bo wasi także (ile to razy musieliśmy wysyłać grupy zwiadowców do obłożonych epixami Redrumów czy The Azure Seal), sęk jest po prostu w tym, że nasi od razu zaczynają atakować, ostro napierać, zaś alianci dopiero co się zbierają. W zasadzie to przyznam ci, że po stronie hordy także grają ludzie i też bywa tak, że nic się nie da zorganizować i wogóle chaos :) Szczególnie tak się dzieje pod koniec, kiedy to zamiast przepychać linię frontu do przodu, co drugi hordziak zachowuje się jak półgłówek, dismountując na moście i tam walcząc, pozwalając się zepchnąć do tyłu... Co do sprawy z Exalted, nie bój żaby, u nas też jest sporo osób, które idą na emeryturę po osiągnięciu exalted, tymbardziej że na AV honor się farmi kiepsko porównując do wybijania aliantów w West.Plaguelands czy Blackrock Mountain :>

PS. Byś się na tym WSG choć raz zatrzymał i dał stoczyć bój tylko ja vs ty :P A nie tak biegniesz po tą flagę jak szczerbaty na suchary ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:40, Michal256 napisał:

2. Ygrek - jeśli masz problemy z połączeniem się, a zresztą wogóle jeśli masz jakiekolwiek
problemy z grą, to przecież blizzard na swojej stronie ma do dyspozycji obszerne FAQ i forum
pełne mnóstwa postów. O połączeniach jest tu: http://forums-en.wow-europe.com/thread.aspx?fn=wow-tech-support-en&t=202513&p=1&tmp=1#post202513

W razie problemów piszesz nowego posta tam i gość z pomocy technicznej powininen odpisać.


Problem w tym, że nie "spikam" po angielsku tak dobrze, by poprawnie opisać problem po angielsku. Widocznie muszę przyzwyczaić się do komunikatu "disconnected from server", albo zrezygnować z gry. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to pytani padało juz ty chyba kilka razy ale:

kumpel chce kupic wowa i -> "Czy mozna za wowa płacic kartą MAESTRO (nie wiem jak to sie pisze)"

dzieki za szybkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 18:09, HoZar napisał:

wiem ze to pytani padało juz ty chyba kilka razy ale:

kumpel chce kupic wowa i -> "Czy mozna za wowa płacic kartą MAESTRO (nie wiem jak to sie
pisze)"

dzieki za szybkie info

Za konto można płacić takimi kartami:
Mastercard
American Express
JCB
Electron - Visa
Visa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:34, Sth`Devilish napisał:

Wiesz, ten fenomen hordy na AV na serwie, na którym gramy, wynika nie z tego, że nasi są obłożeni
epicami i nie wiadomo jakimi rangami, bo wasi także (ile to razy musieliśmy wysyłać grupy zwiadowców
do obłożonych epixami Redrumów czy The Azure Seal),


Tyle że Redrum ani Azure nie uświadczysz w AV od bardzo dawna (conajmniej od czasu gdy osiągnąłem 51 lvl). Czasem trafi się jeden lub dwóch zabłąkanych, ale nic więcej. Oni już to po prostu mają gdzieś. Wiesz jak rzadko po naszej stronie walczy jakiś Marshal? Natomiast u was praktycznie w każdej bitwie można spotkać co najmniej kilku, plus całe ekipy TT lub FE, biegające i wybijające wszystkich jak leci. ;P

Dnia 24.03.2006 o 17:34, Sth`Devilish napisał:

sęk jest po prostu w tym, że nasi od razu
zaczynają atakować, ostro napierać, zaś alianci dopiero co się zbierają. W zasadzie to przyznam
ci, że po stronie hordy także grają ludzie i też bywa tak, że nic się nie da zorganizować i
wogóle chaos :)


A pewnie, to także. Przyczyna jest więcej niż jedna. I czasem nawet trafią się sensowni ludzie po naszej stronie. Ale dziwne wrażenie pozostaje - jakoś w większości przypadków Horda wydaje się znacznie lepiej zorganizowana.

Dnia 24.03.2006 o 17:34, Sth`Devilish napisał:

Co do sprawy z Exalted, nie bój żaby, u nas też jest sporo
osób, które idą na emeryturę po osiągnięciu exalted, tymbardziej że na AV honor się farmi kiepsko
porównując do wybijania aliantów w West.Plaguelands czy Blackrock Mountain :>


Niby tak, ale jeśli chcesz zrobić drobne przykładowe porównanie: ilu Hordziaków biega z The Unstoppable Force na każdym AV, a ilu Ally? Czasem nawet i jednego u nas nie znajdziesz. ;P Nie wiem czemu tak się dzieje, wiem tylko, że ten smutny fakt jest prawdą. Ja wciąż widzę masę znajomych imion przeciwników w każdym AV.

Dnia 24.03.2006 o 17:34, Sth`Devilish napisał:

PS. Byś się na tym WSG choć raz zatrzymał i dał stoczyć bój tylko ja vs ty :P A nie tak biegniesz
po tą flagę jak szczerbaty na suchary ^^


Zatrzymam się jak znerfują warlocków. ;P Zazwyczaj nie mam czasu na kilkuminutowe próby zabicia przegiętego castera. A poza tym to ja nie lubię strachu. :)
A tak po prawdzie - jak powiesz kolegom aby nie ruszali flagi, to bardzo chętnie. Po zazwyczaj to się muszę spieszyć. W ogóle to najpierw powinienem uzbierać pieniądze aby wreszcie zakupić tego TUF`a za przesadzoną cenę. Moim obecnym mieczykiem to mogę Cię co najwyżej połaskotać. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A karte graf to jak bys mi radził - niestety nie mogfe pozwolic sobie na nowe gdyz mam lacza z plyty starego typu - o i na jakiej rozdzielczości gracie ? bo mozna chyba czest takze w rozdzielczosci zmienic i wtedy sie zyska troche na wydajnosci i wylaczyc niektore bajerki ? co wy na ot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jade na 1024x768 bo wiekrzej nie ma potrzeby. chyba ze masz jakisz panoramiczny monitor to wtedy "wide"
albo jestes hardcorowcem z najlepszym sprzetem to baw sie w 1280x960

cał sztukja polega na ustawianiu detal, renderingu i i UI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 19:32, Seaven napisał:

Tyle że Redrum ani Azure nie uświadczysz w AV od bardzo dawna (conajmniej od czasu gdy osiągnąłem 51 lvl).


Bo Ci sku... (każdy dopisuje dalej, co chce;) wolą ścigać The Sentenced po Azsharze, czy Searing Gorge niż stukać się na AV, ale my im nie jesteśmh dłużni, kto był ostatnio lać Azuregosa, ten wie, co się tam wyprawiało, AV wymięka, nudne jest już po zdobyciu honored;)

Dnia 24.03.2006 o 19:32, Seaven napisał:

Wiesz jak rzadko po naszej stronie walczy jakiś Marshal?


A mnie to sprawia ból na AB, czy WSG, bo raczej nie mam wiele czasu na premade i jak już wejdę, to bardzo często Horda to ledwie sierżańci, a Alliance w większości wysokiej rangi oficerzy, którzy klepią nas, jak chcą, też dlatego ostatnio w ogóle nie chodze na BG bez premade teamu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 21:17, HoZar napisał:

ja jade na 1024x768 bo wiekrzej nie ma potrzeby. chyba ze masz jakisz panoramiczny monitor
to wtedy "wide"
albo jestes hardcorowcem z najlepszym sprzetem to baw sie w 1280x960

cał sztukja polega na ustawianiu detal, renderingu i i UI


Wcale mocnego kompa nie mam - pisalem kilka postow wczesniej co mam

>PROCEK AMD ATCHLON XP 1700+ GF 2 mx 400 64mb 786 MB RAMU i neo o szybkosci 393,2Kb/s

MAM to - i czy na 1024x768 bedzie sie mocna cielo czy nie jak mysluisz ? Ja gram maks na takiej - wiecej mi nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz... rozdziałka nie ma nic do gadania ustaw sobie 800x600 a potem 1024x768 i nie bedziez widział roznicy.. tylko napisy bada moze troche ładniejsze.

całą reszte ustawiasz "level of detail" i renderingi jak dasz wszystko na max przy 24x24x6 to kom postawi klocka juz przy ekranie wyboru postaci

ustaw wszystko na minimum z 24x24x1 i potem jak bedziesz uwazal ze da rade bradziej zwiekrzaj detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy piszą o sprzęcie, to i ja dodam swoje 3 grosze.
Moja konfiguracja jest raczej dośc mocna: Athlon64 3000+, GF6600GT 128MB, 1GB RAM (dual channel), net 256kbps Dialog, reszty nie chce mi się wymieniać. Gram w rozdziałce 1280x1024 z maks detalami. Z rzadka coś się przytnie w mieście (szczególnie gdy dolatuję na miejsce wywerną), w instancjach i na AV w zasadzie nigdy, a jak już mam jakieś poważniejsze problem, no na ogół dziwnym zbiegiem okoliczności jest to zawsze środa po wprowadzeniu nowego patcha lub przerwie technicznej i co bym nie robił, to niewiele na to mogę poradzić, trochę dziwne...
FPS w granicach 50-60 (normalnie), w instancjach gdy leci maks AOE i bijemy np. Sulfurona spada momentami do około 20-30, ale ja tego nie odczuwam (gram priestem), tylko widzę, co mi Titan Panel wyświetla, na AV czasem bywa podobnie. Zastanawiam się czy obniżenie rozdziałki coś by zmieniło, jeszcze tego nigdy nie próbowałem, może jutro...

A w domu mam stare pudło: Duron 800, GF4 MX400, 512 DDR, 1GB/s Dialog, jeszcze WoWa tu nie instalowałem (bo jak już jestem w domku, to głównei dla rodziny;), ale z tego co piszecie, to powinien póść, może kiedyś spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się