Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 12:38, Vesania666 napisał:

jest jakiś addon, który pokazuje ile HP ma inny gracz/ NPC ?


Tak, mobhealth.

Na początku ofc będzie w procentach, ale po chwili addon obliczy sobie ile target ma hp (po obrażeniach tudzież healowaniu). Można sobie ustawić jak dokładne mają być te obliczenia itd. Addon zapamiętuje ilość hp różnych playerów/mobów, ale kiedy hp mobów się nie zmienia, to hp playerów tak. Dlatego różnie bywa. Samo obliczenie hp trwa chwileczkę, więc zapamiętywanie można wyłączyć (co jest zalecane zresztą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 12:38, Vesania666 napisał:

jest jakiś addon, który pokazuje ile HP ma inny gracz/ NPC ?

Od patcha 2.2 czy 2.3 widzisz HP i manę innych graczy jeśli są z Tobą w party. Jak masz addon np. wspomniany X-pearl to widzisz manę osób które nie są w party.

Jak masz addon MobInfo (z Mobhealth) to widzisz HP mobów, ale to nie jest faktyczne HP tylko obliczone za pomocą zadanego im dmg (więc czasami pokazuje dziwne wyniki, np. gdy ktoś się leczy to potrafi pokazywać że ma hp na minusie lub zawyżać hp). Zazwyczaj obliczone HP jest dokładne w 99%, ale tyczy się to tylko mobów. W PvP gdzie gracze się leczą myli często wyniki podając MOCNO zawyżone HP (30 000 to norma :P), tak więc nie należy traktować tego poważnie w PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:04, CH1CKEN napisał:

Jak masz addon MobInfo (z Mobhealth) to widzisz HP mobów, ale to nie jest faktyczne HP
tylko obliczone za pomocą zadanego im dmg (więc czasami pokazuje dziwne wyniki, np. gdy
ktoś się leczy to potrafi pokazywać że ma hp na minusie lub zawyżać hp). Zazwyczaj obliczone
HP jest dokładne w 99%, ale tyczy się to tylko mobów. W PvP gdzie gracze się leczą myli
często wyniki podając MOCNO zawyżone HP (30 000 to norma :P), tak więc nie należy traktować
tego poważnie w PvP.


Mobinfo zawiera chyba starą wersje mobhealtha (którego można zassać samego i który zżera ZNACZNIE mniej pamięci niż mobinfo)

Mobhealth ma różne "wcielenia" najnowsze i najbardziej dokładne to Mobhealth3, do zassania z wowace.
Nie spotkałem się jeszcze z zawyżonymi numerami, nawet podczas gry pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 01:11, dzordzi napisał:

Napisałeś, że chcesz być destro - da się i nawet jest przyjemnie zadawać IMBA crity z
shadowbolta, ale o wiele lepsze jest affi, przy średniej wprawie nie musisz regenerować
many i życia jedzeniem i piciem. Zaoszczędza się dużo czasu:)


Zrobiłem się wczoraj destro i jestem zadowolony. Na Affi grało się miło, ale moby ginęły znacznie wolniej. Shadow burn jest super, z Ruin ładne crity wchodzą :D Używam Voidwalkera, bo przydaje się tank, który może wziąć aggro i wtedy mam spokój z rzucaniem spelli.
Jednak muszę regenerować mane co 3-4 moby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:43, Yamamoto napisał:

Jednak muszę regenerować mane co 3-4 moby.


taki już los castera:/ moim magiem mam też ten sam problem, dlatego staram się używać tylko 1 czaru...powini coś z tym zrobić, aby czary mniej many zabieraly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:43, Yamamoto napisał:

>

Jesli grasz z Voidem to dziwne że on trzyma aggro. Widocznie :
a) masz słaby gear
b) nie robisz megasuperimbawypas critów i kombosów ^ ^
Tak czy siak coś o tym wiem i moge się z toba zgodzić że affi jest nudne ( swiezo po respecu ) , ale polecam expienie z succy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesli już o add onach mowa, możecie polecić jakiegos add ona który doklada dodatkowe skróty na czary, bo gram magiem i powoli mi sie zaczynają kończyć sloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:49, Vesania666 napisał:

taki już los castera:/ moim magiem mam też ten sam problem, dlatego staram się używać tylko 1 czaru...powini coś z tym zrobić, aby czary mniej many zabieraly.


Ale ty magiem możesz sobie spokojnie wodę wyczarować.. Więc i tak masz się miło xD
Pozatym rzeczywiście jak się ma dużo lepszego geara to przy umiejętnym rozłożeniu talentów i używaniu odpowiednich czarów nie trzeba tak dużo tych restów robić XD
Co do manożerności - jakoś strasznie bym jej nie obniżał.. Bez przesady - mag nie może być karabinem maszynowym bez limitu amunicji.. A sama mana po zaprzestaniu czarowania całkiem szybciutko wraca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:07, tkoeman napisał:

Przeglądałem sobie umiejętności i buildy szamana na 70lvl i znalazłem takie coś (31/0/30):
http://www.wowhead.com/?talent=hE0zy0MRVoZZE0bzheox
http://www.wowwiki. com/Shaman_builds#Hybrid_Builds
mniej więcej 70% dps maga + 80% healu resto szamana (bez mana tide totem i earth shield)
Co myślicie o tym buildzie-z pewnością robi on z szamana ciekawą postać do grania, ale
czy będzie skuteczny w ostatniej fazie gry? I czy poza inteligencją jakiś inny stat byłby
potrzrebny?


Mógłbyś podac ten 2 link jeszcze raz bo wklepałem go bez spacji i nie działa? Gram shammim i by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 21:39, Wintesun napisał:

Mógłbyś podac ten 2 link jeszcze raz bo wklepałem go bez spacji i nie działa? Gram shammim
i by się przydał.

http://www.wowwiki.com/Shaman_builds
Zjedź na samo dno strony (punkt 5).
Wg stony build powinien się nadawać do PvE dlatego, że:
The flexibility gained allows to dynamically shift from ranged DPS to healer and back. This can be useful if an instance has different boss types (DPS race and battle for survival), it also speeds up trash clearing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:34, DemoBytom napisał:

>

Ciągle klepiesz to umiejetne rozłozenie talntów. do takich rzeczy jak mniejsza ilosc many zzwyczaj jest pare punktów ; p więc zadna umiejetność wklikać, no chyba ze ktos nie zabardzo z angielskim to wtedy żeczywiście jak na ślepo trafi na to , to jest rispekt ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:02, skubsa napisał:

> >
Jesli grasz z Voidem to dziwne że on trzyma aggro. Widocznie :
a) masz słaby gear
b) nie robisz megasuperimbawypas critów i kombosów ^ ^
Tak czy siak coś o tym wiem i moge się z toba zgodzić że affi jest nudne ( swiezo po
respecu ) , ale polecam expienie z succy.


Chodziło mi o to, że on stara się trzymać aggro. Zwykle jeśli zostawię mobowi 50% życia zaczyna mnie atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:00, Vesania666 napisał:

> > jest jakiś addon, który pokazuje ile HP ma inny gracz/ NPC ?
>
>
> eu.wowarmory.com^^

koleś, bez jaj, wiesz co to addon ?



To mój UI na 10man...

Koleś, wiesz co to ironia?

20080511000241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 22:14, skubsa napisał:

Ciągle klepiesz to umiejetne rozłozenie talntów.


I dobrze mówi...

Albo "żeczywiście" jak poniektórzy jest nie za bardzo obeznany z pisownią po "polskiemu", no cóż bywa. :) U maga rozłożenie talentów jest bardzo ważne, szczególnie jeżeli ktoś chce uzyskać max dps bądź duży regen many itp itd. Dzięki odpowiednim talentom i dzięki użyciu dobrego armora (mage, ice itp) można uzyskać nawet do 300 mana regen podczas castowania i np tyle mam na raidach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powróciłem z Arashni i jestem dość wkurzony ;] Gram paladynem po stronie Alliance i o dziwo nigdy nigdzie nie mogę normalnie powalczyć PVP. Z Holy przerzuciłem się na retri aby mieć lepszą ofensywę ale jakoś dziwnym trafem zupełnie nie poprawiły się moje możliwości bojowe.

Na 39lvlu(czyli max na tym polu) byłem zabijany przez pewnych graczy dwoma ciosami!! Jakim cudem mając 35% zmniejszane obrażenia mogę stracić ponad 1500hp na 2 ciosach?!? Musiałbym dostawać hity po 1000 niemalże - czy to możliwe aby 39lvlowy gracz tak miał? Jakim cudem tak wielki odsetek Hordy ma takie postacie?

Dochodziło niejednokrotnie do dziwnych sytuacji gdy 1 gracz walczył a nawet zabijał 3-4 innych na raz!! No na logikę nie powinno to być możliwe :d

Chyba, że pozostaje usunąc Paladyna i przerzucić się na wszędobylskiego Warlocka/Shamana/Wojownika/Rogue bo najwidoczniej tylko te klasy mają szanse normalnie pograć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak grałem Shadow Pristem, to chyba po 1000 z hakiem to co najwyżej kryty wchodziły :) Ale to koleś musiał mieć super farta, albo to był jakiś przepakowany twink :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Masz Unit Framesy + HUD, czyli dwa razy te same informacje :) Po co? :) Tylko bałagan się robi na ekranie.

No i na 1000% doinstalowałbym Pitbulla do Unit Framseów, ponieważ te blizzarda są brzydkie :D

No i jak dla mnie brakuje jakiegoś takiego estetycznego szlifu UI, bo tak porozrzucane bez sensu dla mnie jest wszystko :D


EDIT: Lol, mam nauczkę na przyszłość, nie pisać postów 15 minut po obudzeniu. Efekt double postów bije po oczach :p Sry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się