Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Grałem trochę w trial WoW''a kilka tygodni po premierze gry. Chciałem kupić AoC - ale mam za słaby komputer, dlatego zdecydowałem się na WoW''a. Mam kilka pytań:

1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje się do samotnego grania?
2. Czy gra NADAL jest przystępna dla nowych graczy? Być może została totalnie opanowana przez pr0 gracz, początkowe lokacje świecą pustkami... Czy jeżeli jako nowy gracz chciałbym wykonać jakieś "wcześniejsze" instances - znajdą się na serverach chętni gracze? Mam trochę złe doświadczenia z Guild Wars. Jeżeli dopiero teraz zacząłbym grać w GW, byłbym totalnie zmiażdżony rankami graczy, ogromem taktyk, zerową ilością graczy w początkowych misjach...
3. Która klasa jest obecnie najbardziej pożądana, a która ma nikłe szanse dostania się do party?
4. Max 2, czasami 3 godzinny dziennie mogę poświęcić na grę. Powinienem się w ogóle za WoW zabierać? :)
5. Horda for teh win? xD

Wiem, że podobne pytania pojawiały się w tym temacie dziesiątki razy - bardzo przepraszam - ale naprawdę nie chce mi się (tak, przyznaje się!) przeszukiwać każdej strony by wyłapać jakiś strzęp informacji. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

Grałem trochę w trial WoW''a kilka tygodni po premierze gry. Chciałem kupić AoC - ale
mam za słaby komputer, dlatego zdecydowałem się na WoW''a. Mam kilka pytań:

1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje się do
samotnego grania?
2. Czy gra NADAL jest przystępna dla nowych graczy? Być może została totalnie opanowana
przez pr0 gracz, początkowe lokacje świecą pustkami... Czy jeżeli jako nowy gracz chciałbym
wykonać jakieś "wcześniejsze" instances - znajdą się na serverach chętni gracze? Mam
trochę złe doświadczenia z Guild Wars. Jeżeli dopiero teraz zacząłbym grać w GW, byłbym
totalnie zmiażdżony rankami graczy, ogromem taktyk, zerową ilością graczy w początkowych
misjach...
3. Która klasa jest obecnie najbardziej pożądana, a która ma nikłe szanse dostania się
do party?
4. Max 2, czasami 3 godzinny dziennie mogę poświęcić na grę. Powinienem się w ogóle za
WoW zabierać? :)
5. Horda for teh win? xD

Wiem, że podobne pytania pojawiały się w tym temacie dziesiątki razy - bardzo przepraszam
- ale naprawdę nie chce mi się (tak, przyznaje się!) przeszukiwać każdej strony by wyłapać
jakiś strzęp informacji. Liczę na waszą pomoc.


A graj czym ci się podoba nie ma recepty na sukces,a party do instancji są ,i 3 godz ci wystarczą do spokojnego levelowania, bo każda klasa jest fajna i pro się nie zostaje od tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

Chciałem kupić AoC - ale mam za słaby komputer, dlatego zdecydowałem się na WoW''a.


LoL :P Dobre xDXD

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje się do samotnego grania?


Magiem gra się całkiem przyjemnie.. Na wyższych levelach, przy rozłożeniu talentów w drzewko frost to (ponoć) jedna z szybciej expiących postaci..

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

2. Czy gra NADAL jest przystępna dla nowych graczy? Być może została totalnie opanowana przez pr0 gracz, początkowe lokacje świecą pustkami... Czy jeżeli jako nowy gracz chciałbym wykonać jakieś "wcześniejsze" instances - znajdą się na serverach chętni gracze?


Wybierz po prostu jakiś w miarę nowy serwer (będzie dla ciebie recommended przy wyborze serwa) - spokojnie znajdziesz ludzi do grania :)

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

4. Max 2, czasami 3 godzinny dziennie mogę poświęcić na grę. Powinienem się w ogóle za WoW zabierać? :)


No szczerze mówiąc jeśli możesz grać 2h dziennie - to i tak powinieneś się cieszyć ;P Ja czasem i cały tydzień nie mam kiedy gier włączyć xD
Tylko na instanty może ci czasu braknąć.. Z doświadczenia (nie tylko z WoW) wiem, że zazwyczaj zanim się wszyscy zbiorą, przygotują, zbufują, zdebufują by zmienić bufy, poczekają aż main tank wróci ze spaceru z psem, a magowie skończą obiad mija trochę czasu.. 2h braknie na coś więcej niż Ragefire Chasm (pierwsza insta u Hordy)

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

5. Horda for teh win? xD


A jak tam chcesz ;P Pod warunkiem, że nie będziesz zamęczać innych graczy female taurenem bez zbroi (blee) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje się do
samotnego grania?


Każda się nadaje do solo. Niektórym to powoli idzie, ale każdą idzie zrobić lvl 70 :p

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

2. Czy gra NADAL jest przystępna dla nowych graczy? Być może została totalnie opanowana
przez pr0 gracz, początkowe lokacje świecą pustkami... Czy jeżeli jako nowy gracz chciałbym
wykonać jakieś "wcześniejsze" instances - znajdą się na serverach chętni gracze? Mam
trochę złe doświadczenia z Guild Wars. Jeżeli dopiero teraz zacząłbym grać w GW, byłbym
totalnie zmiażdżony rankami graczy, ogromem taktyk, zerową ilością graczy w początkowych
misjach...


Na pewno zależy to od realmu. Na moim ciągle sporo osób robi alty/nowe postacie

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

3. Która klasa jest obecnie najbardziej pożądana, a która ma nikłe szanse dostania się
do party?


Healera zawsze chcą, tak samo jak Tanka.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

4. Max 2, czasami 3 godzinny dziennie mogę poświęcić na grę. Powinienem się w ogóle za
WoW zabierać? :)


Casual - jasne :) Potem masz Arene do zabawy

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

5. Horda for teh win? xD


Ja tam nie wiem, gram ally ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna ale odwalilem...

Bylo mainantance a ja chcialem pograc sobie wiec wlaczylem jakis inny realm. No i niestety mainantnace sie skonczylo chce wrocic na swoj realm i du...zy zawod nie ma go wogole na liscie realmow. Czemu? Moze ktos pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 12:04, goomis74 napisał:

Kurna ale odwalilem...

Bylo mainantance a ja chcialem pograc sobie wiec wlaczylem jakis inny realm. No i niestety
mainantnace sie skonczylo chce wrocic na swoj realm i du...zy zawod nie ma go wogole
na liscie realmow. Czemu? Moze ktos pomoc??


Poczekaj, do wieczora będzie- nie uruchamiają wszystkich od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo w WoW nie gram, jestem raczej casualem, ale może właśnie dlatego że sam dopiero się z grą oswajam, będę w stanie wskazać parę rzeczy dla bardziej doświadczonych już niewidocznych.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje się do
samotnego grania?


Chyba nie. Każdą klasą można pogrywać i nieźle się bawić. Przy niektórych może to być trudniejsze i bardziej trzeba uważać, żeby postaci nie rozłożyć źle talentów. Np. wojownik wymaga sporo inwestycji w dobry sprzęt, trzeba go uzupełniać na bieżąco, co oznacza że czasami zamiast normalnie sobie grać będziesz musiał się skupić na zdobyciu lepszej zbroi czy tarczy.
Bardzo polecam lekturę wowwiki i poszukanie buildów dobrych na solo, przejrzenie ich i skorzystanie. Moje pierwsze postacie mają źle rozłożone talenty i w walce spisują się średnio.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

2. Czy gra NADAL jest przystępna dla nowych graczy? Być może została totalnie opanowana


Tak. Na każdym serwerze widać sporo nowych postaci (to mogą być zarówno nowi gracze jak i nowe postacie bardziej doświadczonych) i nie ma problemów z graniem.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

4. Max 2, czasami 3 godzinny dziennie mogę poświęcić na grę. Powinienem się w ogóle za
WoW zabierać? :)


Zależy co chcesz robić. Ja gram dla przyjemności i nie jest ważne czy mam godzinę czy pięć. Musisz tylko uważać by gra Cię nie wciągnęła i pilnować czasu. Zdarzało mi się - zwłaszcza na początku - że wyłączałem komputer dwie godziny później niż zamierzałem początkowo.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

5. Horda for teh win? xD


Możesz mieć postacie po obu stronach i grać nimi naraz.

I jeszcze do DemoBytoma
Druid nie jest casterem tylko hybrydą, w dodatku najbardziej hybrydową hybrydą w całym WoW, ucieleśnieniem hybrydowości, możnaby powiedzieć. Jego styl powinien czerpać ze wszystkiego po trochu. Oczywiście możesz tylko walczyć fizycznie, ale możesz też najpierw osłabić przeciwnika czarami, zanim dobiegnie, a dopiero potem go dobić w walce wręcz. Dużo lepiej się walczy z kimś, kto ma już połowę życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:47, pkapis napisał:

> 1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje
się do
> samotnego grania?

Chyba nie. Każdą klasą można pogrywać i nieźle się bawić. Przy niektórych może to być
trudniejsze i bardziej trzeba uważać, żeby postaci nie rozłożyć źle talentów. Np. wojownik
wymaga sporo inwestycji w dobry sprzęt, trzeba go uzupełniać na bieżąco, co oznacza że
czasami zamiast normalnie sobie grać będziesz musiał się skupić na zdobyciu lepszej zbroi
czy tarczy.


Talenty zawsze można zmienić :P

Dnia 11.06.2008 o 14:47, pkapis napisał:

> 5. Horda for teh win? xD

Możesz mieć postacie po obu stronach i grać nimi naraz.

Nie na serwerze PvP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 15:03, CH1CKEN napisał:


Talenty zawsze można zmienić :P


Można. Tyle że koszt pierwszej zmiany to 1 golda a zarobienie tego - szczególnie gdy się dopiero zaczyna grę i nie zna sposobów na zarabianie - zajmuje sporo czasu. IMO lepiej poświęcić trochę czasu na wowwiki i znaleźć niezły build, zwłaszcza że przy okazji można poznać parę wskazówek jak zarabiać. ;)

Dnia 11.06.2008 o 15:03, CH1CKEN napisał:

> Możesz mieć postacie po obu stronach i grać nimi naraz.
Nie na serwerze PvP :P


Nie grywam na takich. :) Na Normalach PvP zawsze można sobie włączyć.
Można też spokojnie zrobić mieć postacie po różnych stronach na dwóch różnych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 15:15, pkapis napisał:

Można. Tyle że koszt pierwszej zmiany to 1 golda a zarobienie tego - szczególnie gdy się dopiero zaczyna grę i nie zna sposobów na zarabianie - zajmuje sporo czasu.


Eee tam.. Na 20lv spokojnie już 5-10 golda miałem lockiem i to nie oszczędzajac zbytnio, na trialu więc bez AH.. Da radę przyrobić trochę golda nawet na low levelu :) Wystarczy tylko ciułać wszelkie możliwe questy i nie rozdawać pieniążków innym ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

1.Czy magiem miło/łatwo gra się solo? Czy istnieje jakaś klasa która nie nadaje się do
samotnego grania?

Łatwo, chociaż łatwiejszy jest np. hunter ze względu na to, że masz prywatnego tanka do mobów w postaci zwierzaka. Warlock również nie jest specjalnie trudny.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

2. Czy gra NADAL jest przystępna dla nowych graczy? Być może została totalnie opanowana
przez pr0 gracz, początkowe lokacje świecą pustkami... (...)

Gra jest jeszcze bardziej przystępna niż kiedyś. Dużo łatwiej jest teraz uzbroić się na raidy niż kiedyś, zwłaszcza najnowszy sprzęt za badgesy, z którego wiele przedmiotów jest jakościowym odpowiednikiem T5/T6 (przez co te sety znaczą nieco mniej, aczkolwiek sprzęt za badgesy nie zastąpi wszystkich dropów z raidów). Zawsze się ktoś chętny do party znajdzie, ale dobrze jest znaleźć stałą grupę osób, z którą się będzie chodzić na instancje (czasem robienie instancji z randomami to zwykła strata czasu).

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

3. Która klasa jest obecnie najbardziej pożądana, a która ma nikłe szanse dostania się
do party?

Hunter (jest ich dużo) no i można się bez huntera na instancjach spokojnie obejść. Co nie znaczy, że jest bezużyteczny. Najmniej jest szamanów (u Alliance) i druidów (u Hordy) według średnio dokładnych statystyk :)

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

4. Max 2, czasami 3 godzinny dziennie mogę poświęcić na grę. Powinienem się w ogóle za
WoW zabierać? :)

Zależy co chcesz robić. Jak np. PvP czyli przede wszystkim areny to na to nie potrzeba tak wiele czasu. Gorzej z instancjami, a tym bardziej tymi raidowymi. Bo na to trzeba czasem poświęcić cały wieczór.

Dnia 11.06.2008 o 11:09, KrisK91 napisał:

5. Horda for teh win? xD

Szczerze mówiąc największa różnica jest w questach z lokacji początkowych, rasa ma także pewne znaczenie przy wyborze priesta (dwa różne czary zależnie od rasy) i paladyna (ci od alliance mają czar seal of vengeance, a blood elfy mają seal of blood). Poza tym to głównie różnice kosmetyczne. Obecnie gram Alliance, ale grałem wystarczająco długo Hordą, aby móc to stwierdzić. W Outlandzie i tak masz dla obu stron praktycznie takie same questy, robisz je dla tych samych frakcji (Shattrath), więc (przynajmniej w moim odczuciu) w późniejszej grze przestajesz odczuwać taką wyraźną różnicę między frakcjami (tak na marginesie to według mnie Blizz mógł się popisać większą inwencją przy dodatku i dać bardziej różne questy dla obu frakcji, pomysł z neutralną stolicą również imo psuje wrażenie uczestniczenia w wojnie między frakcjami, ale to tylko moje zdanie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejne pytanie z cyklu "On znów nie wie nic o hunterach" :P Poradźcie proszę, w co najlepiej inwestować talenty w drzewku Beast mastery? Najlepiej tak po kolei jeśli można :) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Będę grał Blood Elf magiem na recomended PvP serverze. Mam jednak jeszcze jedną małą prośbę - dawno, dawno temu "chyba" widziałem stronę na której można było poczytać ilu graczy gra na danym serverze, ilu graczy na serverze stoi po stronie Hordy, a ilu Sojuszu, ilu Paladynów jest na serverze itp, wszystko to podane w ładnej szacie. Google nie pomagają - zna ktoś adres?

EDIT: Już mam adres :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zanudzam głupimi pytaniami, ale jeszcze chce skorzystać z resztki trailera :) Mianowicie jak z Undercity mogę się przenieść do innych miast hordy ? bo nawet mam Q, że mam się dostać do ich miasta itd...
tylko nie mówcie, że na nogach bo zwątpię...:P Na razie znalazłem portal do miasta krwawych elfów tylko :P dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 16:14, KrisK91 napisał:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Będę grał Blood Elf magiem na recomended PvP serverze.


Spoko, ale wiedz, że wtedy każdy z Ally może Cię zabić. Będziesz robić questa, a tu przebiega ziomek z wyższym lvl i Cie zabija raz dwa. Na Normalach takich rzeczy nie ma, ze względu na to, że ''tryb pvp'' musisz sobie najpierw włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się