Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Nie słuchaj ich! oni się nie znają!

Dnia 15.07.2008 o 16:45, ass177 napisał:

1. Kiedy jest dokładna premiera dodatku,

Jak to.. nie wiesz? 31 listopada tego roku.

> 2. Czy będzie w Polsce dostępna do kupna Edycja Kolekcjonerska gry,
Oczywiście. Jako jedyny kraj w Europie mamy exclusive collectors edition. Tylko w naszej wersji - nowa niższa cena - zaledwie 20zł + koszt koperty. Całkowita nowość - kolorowa koperta na płytę, oraz naklejka na kompa "Lubiem Warkrafta".
Dodatkowo dołączony jest specjalny program umożliwiający grać na mniej płatnych serwerach - sami polacy, szybszy progress.. Cały zachód i wschód już nam zazdrości :)

> 3. ile będzie jej egzemplarzy (EK)
Dokładna ilość nie jest znana.. To zależy ile płytek wypali pan Edek.. Ale nawet po wyczerpaniu pierwszego nakłądu prawdopodobnie będzie przeprowadzony dodruk/dopał..

> 4. i kiedy będzie można zamówić pre order właśnie EK, najlepiej poproszę dokładna datę i godzinę gdyż wiem w jakim tempie sie rozchodzą te pudła:) A jak nie wiadomo to kiedy ma sie pojawić ta informacja?
Już od wczoraj od 13.17 jest możliwość zamawiania preordera.. Pan Edzio już czeka na zgłoszenia! Jeszcze nie zamówiłeś? Kurcze, pośpiesz się, bo będziesz potem musiał na dodruk poczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 16:41, L33T napisał:

Tak bardzo skomplikowany że na starszych serwach to już pugiem możesz tam latać. KZ ?
Pug IT! Gurl ? PUG IT! Mag po zmianach? PUG IT! WoW chcesz tego czy nie przestaje wymagać
myślenia. Pamiętasz jak fajnie się tłukło Maga ? no teraz jest prościej bo ktoś
płakał że po co komu "qube team" i jest trudno, fe i po co to komu.


Nadal jest bardziej skomplikowany niż dowolny boss z początku classica (a także niż większość bossów ze środka classica). Jasne że teraz już jest pięć razy znerfowany, ale czego oczekiwałeś? To jest content przestarzały o rok, jasne że Blizzard go znerfował, zawsze tak robią, żeby słabsi gracze mogli zobaczyć chociaż część contentu. Nie rozumiem dlaczego to, że oni teraz zrobią bossa, który jest o 2,5 tiera za aktualnym top contentem miałoby być problemem. Z tym Magtheridonem to faktycznie szkoda, ale jest tak samo stary, więc też musiało go to spotkać.

>Poziom graczy jest wyższy ?
>Przepraszam ale czy nadal mówimy o WoW-ie ? Teraz wystarczy 0 skilla i afk valley

Dnia 15.07.2008 o 16:41, L33T napisał:

i masz gear to jest wyższy poziom ?


I znowu wracamy do obsesji fioletowym tekstem. Dobra, gość nic nie umie, idzie do afk valley, marnuje swój czas na coś, co jest absolutnie okropne i dostanie jakiś sprzęt sprzed roku. Do Sunwella w nim nie pójdzie, ale jest FIOLETOWY! No i co z tego? Jeśli to jest jego cel w tej grze, to niech ma i się cieszy. Inni gracze mają w co wyposażyć alty, którymi chcą grać areny, a dla pozostałych nie powinno to w ogóle mieć żadnego znaczenia.

Dnia 15.07.2008 o 16:41, L33T napisał:

Czy może tona graczy która nie wie co tak naprawdę
ich postacie mają robić i jak się nimi gra ?


Chyba nie pamiętasz jak tragicznie było za czasów MC i BWL. Masa ludzi nie umiała właściwie niczego, ale zabijali Nefariana, bo na 40 osób jako tako umieć grać musiało 10, może 15, a reszta to byli statyści. Dzisiaj idealnie nie jest, ale na pewno nie jest tak źle jak wtedy. Ci co nie wiedzą co tak naprawdę ich postacie mają robić i jak się nimi gra może się prześlizną w gildii wybierającej sobie co łatwiejszych bossów w SSC, TK, MH czy BT, ale nic trudniejszego nie zabiją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak pytałem tutaj o ustawienia poprawiające jakość grafiki (dystans widzenia obiektów, trawy, drzew, chmur, efektów specjalnych itd)? Udało mi się je znaleźć, wpiszcie to w grze, albo po prostu zróbcie sobie macro (z tego co się orientuję, raz wpisane/raz użyte jest od razu zapisywanie w jakiś sposób w ustawieniach gry, więc wystarczy tylko raz):

/console farclip 777
/console horizonfarclip 6226
/console groundeffectdensity 256
/console groundeffectdist 140
/console smallcull 0
/console skycloudlod 3
/console characterambient 0
/console CameraDistanceMaxFactor 4
/console detailDoodadAlpha 100

Grafika IMHO lepsza conajmniej o jedno oczko, a do tego dżungle, lasy i łąki wyglądają z tym po prostu cudnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to i jedyne na co zwróciłem uwage/zauważyłem to to że na łąkach rośnie więcej chwastów ;) większych zmian nie przyuważyłem ale nie bójcie żaby w liszu blizz szykuje dynamiczne cienie ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 07:15, -Elk- napisał:

Jak kogoś interesuje, Accidentally wczoraj doszło do 5% Entropiusa w 2 fazie M''uru :)
Dziś musi paść :D

Zabijcie dziś, bo jutro już będzie znerfowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, powoli zamierzam się do gry w WoWa, wiem, że jest dużo Addonów. Możecie mi coś polecić? Jakieś MUST HAVE, albo coś co po prostu przypadło wam do gustu? Jestem dość świeży w temacie, to fajnie by było jakbyście też pisali mniej więcej co on dodaje.
BTW: Na razie wiem o Quest Helperze, Mob Info i Bagon. Coś jeszcze warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:57, MastAlol napisał:

Witam, powoli zamierzam się do gry w WoWa, wiem, że jest dużo Addonów. Możecie mi coś
polecić? Jakieś MUST HAVE, albo coś co po prostu przypadło wam do gustu? Jestem dość
świeży w temacie, to fajnie by było jakbyście też pisali mniej więcej co on dodaje.
BTW: Na razie wiem o Quest Helperze, Mob Info i Bagon. Coś jeszcze warte uwagi?


Auctioneer - na aukcje, niemalże również obowiązkowy. No i Gatherer też mi się bardzo podobał. CT_Mail też się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 17:38, IceSodi napisał:

Każdy by chciał żeby to było darmo, ale takie są prawa rynku - jeśli chcesz więcej musisz
dopłacić.


Tak ale myśle że Blizz zarabia na nas dosyć dużo i mógłby bardziej dbać o swoich klientów, w końcu nie każdego będzie pewnie stać na dodatkowe płatności, [btw. ie to będzie kosztować?] a ktoś komu wyczyszczą konto może śie zniechecić do dalszej gry. Blizz tylko na tym straci.

A tak PS: Niezła historia, kumpel rozstał się z dziewczyną która też grała w WoW''a, miała wszystkie jego dane do konta i mu do złości wyczyściła a ten planóje teraz kupić nowa postać, zmienić jej nick i server :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wyboru klasy. Chce grać Blood Elfem, ale nie wiem czy warlockiem, czy magiem. Chciałem grać warlockiem, ale po czytaniu WoWWiki doszedłem do wniosku, że może jest to klasa dla bardziej zaawansowanych graczy (?). Czy będzie mi się nim dobrze grało? Wiem, że gra warlockiem wymaga poświęcaniu itemów, summony działają krótko, źle przeprowadzony summon może spowodować atak ze strony demona. Aha, i zaproponujcie jakieś profesje dla Blood Elfa warlocka i maga. I tak, będe miał dodatek i podstawkę. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:07, Lord Ridick napisał:

mam problem : wpisuje swoj login i haslo i loguje sie ale ladowanie zawiesza mi sie na
"handshaking" wie ktos dlaczego? i jak to naprawić?

No to ja mam teraz tak sam tylko że z Authenticating ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rofl coś źle przeczytałeś ;D
poświęcasz soulshardy które i tak są darmowe, summony nie działają krótko- tak długo jak żyjesz ty i twój demon ;), nie ma takiego czegoś jak "źle przeprowadzony summon" jak przerwiesz cast to nie przywołasz i juz ;), ogólnie lockiem gra się wygodniej niż magiem głównie ze względu że zawsze masz głupka przy sobie który nadstawia tyłka za ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a czy Felguard jest permanentnym petem? Tzn czy potrzebuje tylko jednego soul sharda żeby go przywołać, i później już zostaje? Czytałem, że Infernal i jakieśtam jeszcze inne pety służą tylko przez 5 minut a później trzeba je jeszcze raz zniewolić. Wybaczcie, jestem newbem, musicie mi wszystko tłumaczyć, bo gram w tą grę niewiele, i to jeszcze na trialu. Ale to się wkrótce zmieni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam jakoś wygodniej gra się magiem, który może zamrozić wrogów w miejscu, a jednego zamienić w owcę/żółwia/świnkę, do tego ma szybką regenerację many, portale i darmowy zapas chleba i wody. Tak na prawdę u warlocka ten pet wcale aż tak wielkiej przewagi nie daje, a lock preznaczony jest raczej dla wyjątkowo cierpliwych graczy (mnie już szlag trafił po 2 latach gry lockiem i go olałem, kiedyś fajnie się grało jak buildy Destruction rządziły zarówno w PvP, jak i solo PvE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 23:15, Rangarog napisał:

> Każdy by chciał żeby to było darmo, ale takie są prawa rynku - jeśli chcesz więcej
musisz
> dopłacić.

Tak ale myśle że Blizz zarabia na nas dosyć dużo i mógłby bardziej dbać o swoich klientów,
w końcu nie każdego będzie pewnie stać na dodatkowe płatności, [btw. ie to będzie kosztować?]
a ktoś komu wyczyszczą konto może śie zniechecić do dalszej gry. Blizz tylko na tym straci.

A tak PS: Niezła historia, kumpel rozstał się z dziewczyną która też grała w WoW''a,
miała wszystkie jego dane do konta i mu do złości wyczyściła a ten planóje teraz kupić
nowa postać, zmienić jej nick i server :P


Twój kolega jest głupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 23:36, Konrad512 napisał:

No dobra, a czy Felguard jest permanentnym petem? Tzn czy potrzebuje tylko jednego soul
sharda żeby go przywołać, i później już zostaje? Czytałem, że Infernal i jakieśtam jeszcze
inne pety służą tylko przez 5 minut a później trzeba je jeszcze raz zniewolić. Wybaczcie,
jestem newbem, musicie mi wszystko tłumaczyć, bo gram w tą grę niewiele, i to jeszcze
na trialu. Ale to się wkrótce zmieni ;]

Tak, felguard jest takim samym summonem jak void/sukub itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 23:58, hammerfall87 napisał:

Twój kolega jest głupi :)

Chcialoby ci się zaczynac od nowa jakbyś miał już cały T5, był w najlpeszej gildi na servie i inne takie? On był naprawde bardzo dobry, ale mówił że może jednak się zdecydóje zacząć od nowa na tym servie co ja :)
Wiesz 3 lata gry i wszystko na marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 23:15, Rangarog napisał:

Tak ale myśle że Blizz zarabia na nas dosyć dużo i mógłby bardziej dbać o swoich klientów,
w końcu nie każdego będzie pewnie stać na dodatkowe płatności, [btw. ie to będzie kosztować?]
a ktoś komu wyczyszczą konto może śie zniechecić do dalszej gry. Blizz tylko na tym straci.


http://www.blizzard.com/store/details.xml?id=1100000182 - u amerykańców 6.50$
http://eu.blizzard.com/store/details.xml?id=221003132 - w Europie 6 Euro albo 4.80 Funtów.
W obu na razie "Sold Out" ... A co do tego, że trzeba płacić ... 6.50$ albo 6 Euro to dla ludzi z zachodu żadne pieniądze. A, że dla Polaków to trochę więcej to no cóż ... kto się tam będzie nami przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autenthicator (jeśli dobrze napisałem ;p ) kosztuje w US(i)A 6$, czyli to jest ok. od 10-15 zł zależy od tego jaką dystrybutor ustalił cenę w danym kraju.

Może i dużo zarabiają na abonamencie (po jednym miesiącu gdybym wziął cały zysk bym poszedł na emeryturę), ale duża część idzie na konserwacje realmów (sobie podliczcie ile ich jest, ile mogą graczy on-line pomieścić w jednej chwili, opłata za łączę i za prąd, a do tego eksploatacja sprzętu). Inna część idzie na wynagrodzenia, inna na jakże ważną kampanię reklamową. No może to i trochę nie fair w stosunku do graczy, że każą nam płacić za coś co jest potrzebne do bezpiecznej gry (gracz: "Płacę abonament i mam jeszcze płacić za autentyfikator?? WTF??") i w dzisiejszym świecie MMORPG jest to raczej niezbędne (chodzi mi o bezpieczeństwo, ponieważ nie ma gr, która jest całkowicie uwolniona od hackerów). Z innej strony patrzy producent - dla niego liczy się większy zysk by wykorzystać go na inne cele związane z danym projektem -, kieruje się prawami rynku. "Chcesz AddOna to płać więcej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się