Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2008 o 12:17, damianvs napisał:

Poza totemem z hitem i critem, elem szaman daje też +120 spell dmg i regenerację many.
A to już w interesie szamana, żeby zniszczone totemy na nowo stawiać.

Tyle daje każdy szaman, więc argument chybiony. Jedyny unikalny buff Ele Szamana to totem 3% kryt/hit, no a hit raczej i tak każdy cap zbierze. Enh ma 10% AP i 20% lepsze totemy, więc większa różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:02, KaPe napisał:

Tyle daje każdy szaman, więc argument chybiony. Jedyny unikalny buff Ele Szamana to totem
3% kryt/hit, no a hit raczej i tak każdy cap zbierze.

Jeśli dobrze ze szkoły pamiętam, argumentacja to dowodzenie. Ja niczego nie dowodziłem, także chybić argumentem nie mogłem ;). Stwierdziłem tylko, co jako elemental szaman daję grupie, bez podziałów na zdolności elemental/nieelemental. Ale masz rację, że totem of wrath to jedyny unikalny buff, jaki mogę dać drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ele shaman jest dobry jako hybryda - 41/0/20 - robi DPS, a gdy trzeba robi za healera w raidzie. I to jest to co wnosi do raidu :P Nie jakiś tam totem, tylko dps+healing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:38, CH1CKEN napisał:

Ele shaman jest dobry jako hybryda - 41/0/20 - robi DPS, a gdy trzeba robi za healera
w raidzie. I to jest to co wnosi do raidu :P Nie jakiś tam totem, tylko dps+healing.

Nie bagatelizowałbym totemów, ale prawie to samo napisałem w poście otwierającym tę dyskusję :). Tylko w "trochę" rozbudowanej wersji. Sam jestem 41/0/20 po lekkich modyfikacjach, ale poza sporadycznym offhealowaniem nie pokładałbym zbyt wielkich nadziei w healerskich zdolnościach tego buildu. Przy leczeniu z takim rozkładem talentów mana schodzi jak głupia. Pewnie byłoby lepiej, gdybym wybrał trochę inne talenty z drzewka resto, ale i tak chodzi w nim tylko o crita, który niestety jest dość głęboko ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją drugą postacią jeszcze pre-TBC był właśnie ele shaman. Nie wiem dlaczego, ale ja zawsze sobie utrudniam grę - 80% graczy grało enh - ja ele. Tak samo z paladynem - większość retri - ja prot. Nie oszukujmy się w pre-TBC te buildy nie były zbyt mocne/popularne. Dopiero w TBC pojawiło się sporo maili z dużym + spell dmg dla shamka, ale to już inna bajka (bo ja TBC nie grałem :)). Z drugiej strony Blizzard stara się poprawić balans i użyteczność buildów. Widzieliście nowe talenty, spelle, etc:
- Flame Shock + Lava Burst (100% crit),
- nowy CC - Hex,
- + spell dmg z Flametongue Weapon,
- Thunder, ale raczej do PvP

I jeszcze jedno - zobaczcie zmiany u enhancement shamana od czasu rozpoczęcia bety - wotlkwiki -> wowhead
M. in. brak immune na fear (Improved Shamanistic Rage) i brak bonusów przy używaniu axe/mace/fistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku już cię lubie :) Szybko, jasno i wyrażnie :) Takiej odpowiedzi oczekiwałem dzięki bardzo :D
A i jeszcze tylko, rpzumiem że mam wybierać wolne bronie, ale usilnie patrząc na tą szybkość czy poprostu chodzi o dobre jebnięcie ? np kieddy mam broń 100-150 / 2.0 to 90-140 /2.5 będzie lepsze bo wolniejsze? Domyślam się że chodzi poprostu o to że wolne bronie maja lepszy dmg na jeden cios ale chce się upewnić.

PS: Jeszcze takie coś, czy mój bonus spell damage wlicza sie do mojego frostbanda i flametongue? Bo RB iWF chyba zadają obrażenia fizyczne.

A no i jeszcze poprosze o dobry build ;p Może być aktualny lub z Wotlk niema znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Domyślam się że chodzi poprostu o to że wolne bronie maja

Dnia 29.07.2008 o 15:45, Rangarog napisał:

lepszy dmg na jeden cios ale chce się upewnić.


Specem co do szamaństwa nie jestem ale im broń wolniejsza tym większego kopa mają jakies tam enchanty na tych broniach *(flametongue lub windfury albo frostbrand)

Dnia 29.07.2008 o 15:45, Rangarog napisał:


A no i jeszcze poprosze o dobry build ;p Może być aktualny lub z Wotlk niema znaczenia
:)


Co do buildów to - google nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:51, Mediv napisał:

Z drugiej strony Blizzard stara się poprawić balans
i użyteczność buildów. Widzieliście nowe talenty, spelle, etc:
- Flame Shock + Lava Burst (100% crit),
- nowy CC - Hex,
- + spell dmg z Flametongue Weapon,
- Thunder, ale raczej do PvP

Dla mnie to dobra wiadomość, bo całe TBC raiduję jako elemental szaman, więc cieszy mnie fakt, że tyle dobrych rzeczy dostanie (obecnie jestem na początkach Black Temple, i muszę przyznać, że o ile Mount Hyjal ma niewiele loota dla elemental szamana, to Black Temple ma go bardzo dużo, a Sunwell z tego co widziałem również - więc coś w tym jest, że Blizzard daje ten loot dla ele, aby nawet teraz poprawić jego skuteczność). Dodatkowo nie zapominajny o talencie elemental oath, który będzie dawał buffa drużynie, bardzo dobry buff dla casterów. A z tego co widzę akurat enhancement szamanów biega najwięcej. Niemal każdy leveluje z tym buildem, a i w pvp ich nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem materiały o WoTLK na YouTube i znalazłem ciekawy gameplay o Flying mount combat i szukałem więcej gameplay''i i tylko ten jeden był, czy wy może wiecie coś więcej odnośnie tego, czy każdy mount będzie miał osobne ataki, czy..., cokolwiek o tym wiadomo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną, w becie są questy, które pozwalają na kontrolę mountów/machin oblężniczych, które mają własne umiejętności (czołgi do zwalczania plagi, smoki kontra smoki). W każdym razie nie są to mounty, które gracze kupują u vendorów, oraz które by wymagały riding skilla. Co wcale nie znaczy, że nic się w tej kwestii nie zmieni (może ale nie musi). Na chwilę obecną, jeszcze wiele elementów wratha nie ma w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:21, KaPe napisał:

> Też tak sądzę. A jak jeszcze z ele szamanem posadzą boomkina to jego aura + szamanskie

> totemy sieją spustoszenie. No i każdy mag się cieszy z takich towarzyszy ;).
No ba, krytowanie przy robieniu wody znacznie zwiększa ich użyteczność. Potem tylko maga
wyrzucić, zabrać locków, i jest ok.
Swoją drogą, przy K''iru Song of Victory, to nawet Inta nie dają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Jeszcze jedno do Dalaranu da się jakoś wejść. To jest to miejsce gdzie jest otoczone taka fioletowa kopułą. a do okola chodzą magusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 08:41, Renchar napisał:

1) Set 4 jak się zdobywa z punktów aren jak dotychczas czy jak i u kogo można je kupić.


1) Nagrand, Ring of Trials
2) Shatt, tauren stojący za goblinami u których się zapisujesz na arenę.

I tak, sezon 4 kupuje się za arena pointy, lecz przeważnie większość rzeczy z serii Brutal wymaga wysokiego ratingu. (wyjątkiem są rękawiczki i throwny o ile mnie pamięć nie myli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>1) Set 4 jak się zdobywa z punktów aren jak dotychczas czy jak i u kogo można je kupić.


1) Nagrand, Ring of Trials (goblin stojący na lewo od Ogra arena-mastera)
2) Shatt, tauren stojący za goblinami u których się zapisujesz na arenę.

I tak, sezon 4 kupuje się za arena pointy, lecz przeważnie większość rzeczy z serii Brutal
wymaga wysokiego ratingu. (wyjątkiem są rękawiczki i throwny o ile mnie pamięć nie myli)

(Kurde, nienawidzę sytuacji gdy klikam 'cytuj', zamiast 'modyfikuj' :/ Poprosiłbym moderatora o usunięcie poprzedniego posta, bo w tym jest więcej informacji xD))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Chciałem zainstalować sobie WoWa na drugim komputerze i wszystko było dobrze do czasu aż zacząłem instalować TBC. Po dojściu do jakichś 25% kazało mi włożyć 2 płytę co uczyniłem i wtedy po prostu installer się zawiesił, po kliknięciu na "ok" pokazał się napis (brak odpowiedzi) i ratowało tylko ponowne uruchomienie kompa. Poszukałem trochę w necie i znalazłem wpisy ludzi, którzy też mieli ten sam problem i oni coś mówili o tym, że to Kaspersky wywołuje ten stan. Też mam Kasperskiego ale jego wyłączenie nie pomogło, dalej to samo. Oczywiście mam wszystko oryginalne i legalne :P Mam prośbę, czy ktoś może miał taki problem i jakoś go rozwiązał i mógłby mi pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:55, Mazolek napisał:

Proszę o pomoc. Chciałem zainstalować sobie WoWa na drugim komputerze i wszystko było
dobrze do czasu aż zacząłem instalować TBC. Po dojściu do jakichś 25% kazało mi włożyć
2 płytę co uczyniłem i wtedy po prostu installer się zawiesił, po kliknięciu na "ok"
pokazał się napis (brak odpowiedzi) i ratowało tylko ponowne uruchomienie kompa. Poszukałem
trochę w necie i znalazłem wpisy ludzi, którzy też mieli ten sam problem i oni coś mówili
o tym, że to Kaspersky wywołuje ten stan. Też mam Kasperskiego ale jego wyłączenie nie
pomogło, dalej to samo. Oczywiście mam wszystko oryginalne i legalne :P Mam prośbę, czy
ktoś może miał taki problem i jakoś go rozwiązał i mógłby mi pomóc :)


Ściągaj wszystko z neta - przy dobrym łączu to pare godzin ściągania... zostawiasz na nocke i masz. Trzeba było kupować wydanie z dvd ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:55, Mazolek napisał:

Proszę o pomoc. Chciałem zainstalować sobie WoWa na drugim komputerze i wszystko było
dobrze do czasu aż zacząłem instalować TBC. Po dojściu do jakichś 25% kazało mi włożyć
2 płytę co uczyniłem i wtedy po prostu installer się zawiesił, po kliknięciu na "ok"
pokazał się napis (brak odpowiedzi) i ratowało tylko ponowne uruchomienie kompa. Poszukałem
trochę w necie i znalazłem wpisy ludzi, którzy też mieli ten sam problem i oni coś mówili
o tym, że to Kaspersky wywołuje ten stan. Też mam Kasperskiego ale jego wyłączenie nie
pomogło, dalej to samo. Oczywiście mam wszystko oryginalne i legalne :P Mam prośbę, czy
ktoś może miał taki problem i jakoś go rozwiązał i mógłby mi pomóc :)

Miałem tak samo - wystarczy przekopiować zawartość pierwszego CD na dowolny dysk i stamtąd rozpocząć instalację :) Dalej idzie dobrze(przynajmniej u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 10:35, Nuk7 napisał:

Miałem tak samo - wystarczy przekopiować zawartość pierwszego CD na dowolny dysk i stamtąd
rozpocząć instalację :) Dalej idzie dobrze(przynajmniej u mnie).


Dzięki Ci wielkie. Zrobiłem co zaproponowałeś i pomogło! :D Bardzo wdzięczny jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:09, Renchar napisał:

O Jeszcze jedno do Dalaranu da się jakoś wejść. To jest to miejsce gdzie jest otoczone
taka fioletowa kopułą. a do okola chodzą magusy.


To pytanie, a nie stwierdzenie jak mniemam? Do Dalaranu nie da rady wejść, pod tą magiczną kopułą trwa jego odbudowa i... coś jeszcze. O tym przekonasz się w drugim dodatku WotLK, gdzie to Dalaran zostanie już odbudowane i udostępnione łowcom przygód, lecz w niecodziennej formie :) Ja już niestety wiem coś się tam wydarzy, bo oglądnąłem za dużo screenów z bety WotLK, ale tobie pozostawiam tą niespodziankę - zobacz co się tam stanie w tamtym miejscu po premierze dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się